NEWSru.com :: "Інакше вмиєшся кров'ю": призовник-журналіст розповів про сучасну дідівщину і дагестанських порядках в армії

Звичаї в російській армії за роки "Сердюковская" армійської реформи стали м'якшими, але до райдужної картини, яку малюють влади і військове командування в офіційних заявах, ще далеко
Перше, що вразило призовника на службі - мізерна їжа і "хронічний голод"
З казенної одягом теж вийшло погано. "За розміром підійшли одні берци! Китель висить, як мішок, штани широкі, кепка спадає на очі. І так - у всіх!" - пише Сергій Уфімцев. Тільки будучи "дідусем" отримуєш шанс підібрати собі щось за розміром

Звичаї в російській армії за роки "Сердюковская" армійської реформи стали м'якшими, але до райдужної картини, яку малюють влади і військове командування в офіційних заявах, ще далеко - до таких висновків дійшов журналіст "Комсомольської правди" , Який віддав рік служінню Батьківщині. Колишній призовник Сергій Уфімцев перевірив на собі і зрозумів: "жахи дідівщини" вже не такі страшні, більше проблем доставляють вихідці з національних республік. А обіцянка зайняти солдатів стройовою підготовкою замість прибирання території, зрозуміло, ніхто не виконав.

Перше, що вразило призовника на службі - мізерна їжа і "хронічний голод". Їжа не просто не страждала різноманітністю, але її було ще й непристойно мало - вже через годину після їжі "пробирає голод". Доводилося шахраювати, встаючи в чергу на роздачу повторно. Це означало, що іншому призовнику і зовсім нічого не дістанеться.

- Мати не витримала і атакувала прокурора за відмову повернути сина з армії

З казенної одягом теж вийшло погано. "За розміром підійшли одні берци! Китель висить, як мішок, штани широкі, кепка спадає на очі. І так - у всіх!" - пише Сергій Уфімцев. Тільки будучи "дідусем" отримуєш шанс підібрати собі щось за розміром.

"Вибравши жертву, дід веде її в сторону і починає оновлювати свій гардероб. Одні мовчки віддають все, інші чинять опір. І яка молода втрачає пару зубів і все одно переодягається в лахмітті, або старий йде, пообіцявши пендюлей зухвалому синку", - розповів колишній солдат . Самому йому вдалося відв'язатися від "шакалів в курнику" - він збрехав, що у нього грибок стопи, і "дідусь" вирішив не перевіряти.

Від старших товаришів можна почути не тільки "знімай одяг", а й "дай сигарету". Причому мати при собі тютюн мають і некурящі - їх змушують бігати за сигаретами в якості "податку" на здоровий спосіб життя. "Інакше вмиєшся кров'ю", - описує армійські порядки автор.

До речі, кожному солдату належало по 400 рублів на місяць зарплати. Але ці гроші призовники недовго тримали в руках, а потім віддавали командиру батареї нібито на потреби підрозділу.

Національна проблема серйозніша дідівщини: "Е-е, Денг є?"

"Дідів" в армії бояться менше, ніж вихідців з національних республік, визнає Уфімцев. Наприклад, коли в частину прибутку призовники-тувинці, з їдальні зникли ложки - молоді люди зробили з них заточки. Своїми заточками збройні нацменшини нікого не вбили, але боляче різали, пише Уфімцев. В результаті їх навіть офіцери почали уникати.

Представники національних меншин, наприклад дагестанці, в їдальні сиділи окремо, а роботи саботували. Коли їх відправляли помсти плац, вони півгодини ловили "спонсора". "Е-е, Денг є? НЕТ? А зачем в" чпок "йдеш? Денг давай, іди працюй", - цитує автор, намагаючись передати, що такі солдати не дуже добре володіють російською мовою.

"І скаржитися - в Комітет солдатських матерів, прокуратуру - марно. Ніхто не захистить від свавілля, крім командира", - зауважив Уфімцев, додавши, що з командиром щастить не часто.

"Два солдата і лопати замінюють екскаватор"

"Велику увагу в сучасній російській армії приділяється бойовій підготовці. Відтепер тобі не потрібно виконувати роботи по господарству: за це відповідають цивільні служби. Твоя ж завдання - посилено тренуватися і освоювати бойові науки, оскільки то, чого раніше навчали протягом двох років, сучасному солдату потрібно освоїти всього за рік ", - попереджають призовника на сайті Міноборони. Як з'ясував солдат Уфімцев, в життя цей намір так і не втілили.

Відомство нібито виділив гроші на наймання цивільних, які повинні замість солдатів фарбувати бордюри, обкопувати склад і навіть заправляти ліжко призовників. "Кошти, виділені на це гроші до нашої частини, як і до багатьох інших, не дійшли", - зазначив Уфімцев. Отримуючи знаряддя праці на кшталт мітел та пензликів, солдати в тисячний раз слухали жарт: "Два солдата і лопати замінюють екскаватор".

За два мільярди доларів на рік в армію набирають не придатних молодих людей

осінній призов в цьому році традиційно проводиться з 1 жовтня до 31 грудня - на початку листопада медкомісіі встигли відібрати 79,6 тисяч призовників, передає ІТАР-ТАСС. За планом Головного організаційно-мобілізаційного управління, всього повинні закликати 140140 молодих чоловіків.

Призовні кампанії в Росії традиційно не обходяться без повідомлень про хабарі і про інших неприємні інциденти. Генпрокуратура вже встигла проаналізувати весняний призов і повідомила, що виявлено понад 4000 порушень закону в цей період, повідомляє "Інтерфакс" .

Правозахисники також залишилися незадоволені пройшла кампанією. "Підсумки весняного призову показали, що як і раніше в війська потрапляють до 30% хлопців, які не можуть виконувати обов'язки військової служби і є великим навантаженням для командування військових частин і начальників медслужб", - розповіла голова Комітету солдатських матерів Валентина Мельникова. Вона підрахувала, що кожен рік держава даремно витрачає по два мільярди доларів на медичний огляд призовників. "На ці гроші можна було б платити зарплату 160 тисячам контрактників цілий рік", - зауважила Мельникова.

У військовому відомстві визнають, що із закликом є ​​проблеми. У жовтні Управління Головної військової прокуратури підводило підсумок останні п'ять років роботи Міноборони (тоді ще не було відомо про відставці Анатолія Сердюкова , Але, за іронією долі, ці п'ять років - як раз час його перебування на посаді міністра оборони).

"Все-таки нам разом з командуванням вдалося домогтися зниження кількості правопорушень у військах. Крім того, на сьогодні молоді люди вже не чистять картоплю, не прибирають територію - багато в чому це передано кліринговим компаніям", - зазначив, підбиваючи підсумки п'ятирічки, начальник УГВП Олександр Нікітін, хоча автор "КП" вже розвіяв цей міф.

Представник прокуратури запевнив, що Міноборони нібито не зацікавлені в тому, щоб в армію потрапляли хворі чоловіки. Однак він зазначив, що помилки трапляються - так, в весняний призов не менше 70 призовників були відправлені додому, так як повторне медобстеження виявило у них несумісні зі службою хвороби.

Підсумки перебування Сердюкова на посту спробував підвести і журналіст Матвій Ганапольський. "З огляду на, що абсолютне щастя буває тільки в раю, а солдатське - після відходу на дембель, зрозуміло, що ідеальної армії бути не може - однак тут важливо її рух до реформ", - пише він своєму блозі .

За особистим спостереженням Ганапольского, матері призовників за останні п'ять років стали менше скаржитися на армію. "До Сердюкова інший характеристики армії, ніж" дідівщина "і" солдат будує дачу генералу "просто не було, а представники" Солдатських матерів "мало не щодня були в нашому ефірі", - розповів журналіст, маючи на увазі "Ехо Москви".

Проте траплялися в останні роки і кричущі випадки. Наприклад, численні самогубства солдатів і відмови відправляти призовників на лікування. Резонансним стало справа солдата Руслана Айдерханова, який не повернувся з армії живим: родичі впевнені, що юнака гвалтували і били, але слідчі закрили справу про доведення до самогубства.

Національна проблема серйозніша дідівщини: "Е-е, Денг є?
Quot;Е-е, Денг є?
НЕТ?
А зачем в" чпок "йдеш?