Незважаючи на перепони, в Білорусі наростає хвиля протесту проти дідівщини в армії

15 жовтня в Барановичах активіст Микола Чорноус провів одиночний пікет у зв'язку з трагічною загибеллю Олександра Коржич в навчальному центрі в Печах, повідомляє інформагенство БелаПАН . Він стояв в центрі міста з плакатом «Повісився солдат - командира під суд! Головнокомандувача - звільнити! »

«Я вважаю, тільки так можна зупинити дідівщину в армії. Акція показала, що городяни підтримують мою позицію. Ніхто з підходили до мене людей не вірить, що солдат строкової служби, пінчанін Олександр Коржич, знайдений 3 жовтня повішеним у підвальному приміщенні на території військової частини, покінчив життя самогубством », - заявив Чорноус.

В цей же день в Мінську ОГП на чолі з Анатолієм Лебедько провела збір підписів за відставку міністра оборони і головнокомандувача під гаслом «Стоп дзедаўшчине - у армii i краiни!»

15 жовтня в Барановичах активіст Микола Чорноус провів одиночний пікет у зв'язку з трагічною загибеллю Олександра Коржич в навчальному центрі в Печах, повідомляє інформагенство   БелаПАН

Збір підписів 15 жовтня в Мінську

«Майже сорок підписів за хвилин 40 на двох. І це з розмовами, дебатами. Тема актуальна, жива ... », - написав на своїй сторінці в Фейсбук Анатолій Лебедько.

Нагадаємо, заявка на проведення пікету проти дідівщини подана і в Борисові . Правозахисник Олег Мацкевич 30 жовтня має намір провести його у будівлі Північно-західного оперативного командування.

Звернення за відставку міністра оборони Андрія Равкова на платформі Zvarot.by зібрало понад 10 тисяч підписів, проте було заблоковано з ініціативи Міноборони на час перевірки.

Замість нього 14 жовтня в інтернеті створена нова петиція . Станом на 10 ранку 16 жовтня її підписали понад 2 300 чоловік.

Завдяки суспільним резонансом, яку отримало ПП в Печах, через 10 днів після виявлення тіла вдалося домогтися визнання СК в тому, що смерть може носити насильницький характер. Тепер одна з версій слідства - вбивство рядового за мотивами особистих неприязних відносин, з корисливих мотивів, внаслідок володіння інформацією, компрометуючої інших військовослужбовців.

Нагадаємо, тижнем раніше представник Слідчого комітету по Мінській області Тетяна Білоног заявляла, що в ході проведення огляду місця події ознак кримінального характеру наслідком не виявлено .

Усунуто командування частини , В якій сталася трагедія, троє підозрюваних у справі затримані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.