Небезпечне місце. ТРЦ «Декор Донбас» розважає і калічить

Донеччанин В'ячеслав Пікалов звернувся до редакції «Острова» з проханням про допомогу. У лютому 2012 року, його син, який працював в торгово-розважальному центрі «Декор Донбас», впав в шахту несправного ліфта, отримав важкі травми і на все життя залишився інвалідом. Винуватці інциденту досі не покарані. Компенсації потерпілому виплачувати вони також відмовилися ...

Син В'ячеслава Пікалова (теж В'ячеслав) влаштувався працювати в розважальний центр «Ураган» (4-й поверх ТРЦ «Декор Донбас») інструктором ігрового залу 27 січня 2012 року. Чи не пропрацювавши і тиждень - став інвалідом першої групи. 2 лютого в приміщенні РЦ «Ураган» міняли лінолеум, і хлопцеві дали завдання винести залишилися обрізки з четвертого поверху на вулицю. Несучи великі рулони перед собою, Пікалов викликав вантажний ліфт, однак коли двері відкрилися, кабіни за ними не виявилося. Молода людина ступив в порожнечу і впав в шахту. Кабіна ліфта в цей час перебувала на першому поверсі.

Комісії з розслідування нещасного випадку вдалося встановити, що ліфт, на якому стався інцидент, ще в січні 2007 року був знятий з обліку Держпромнагляду та заборонений до експлуатації до перереєстрації в органах ГІПБ, про що був запис в технічному паспорті ліфта. Згідно з висновками комісії, на посадочній площадці ліфта були відсутні заводська блокування правої стулки двері шахти, замок, що замикає двері шахти, електромеханічні замки, при відсутності кабіни блокують двері шахти ліфта від випадкового відкриття. Все це було грубими порушеннями власників «Декор Донбасу».

Результати такої халатності виявилися трагічними. В акті проведення розслідування нещасного випадку докладно описані наслідки падіння В'ячеслава з четвертого поверху.

«Поєднана травма, відкрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, обширна забита рана лобної ділянки, закритий перелом кісток носа, закритий вколоченний перелом шийки правого плеча, переломи тазу, стегон, сідничної і клубової кісток, травматичний шок III ступеня»

Після події хлопцю дали I групу інвалідності.

Висновки комісії виявилися однозначні - винуватцями інциденту були названі менеджери «Декор Донбасу». З'ясувалося, що допустив несправностей ліфт до експлуатації директор ТОВ «Декор Сервіс Трейд» Д.В. Кравченко, а директор РЦ «Ураган» Г.В. Биков не провів з співробітником Пікаловим необхідний інструктаж.

Кравченко і Биков свою провину у трагедії, не дивлячись на однозначний висновок експертів, визнати відмовилися.

За підсумками розслідування батько В'ячеслава Пікалова звернувся в правоохоронні органи з проханням покарати винних, проте тут же зіткнувся з несподіваними перешкодами. Прокуратура Ворошиловського району міста Донецька, куди звернулися потерпілі, ніяк на заяву Пікалова не відреагувала, хоча за законом протягом 10 днів повинна була або порушити кримінальну справу, або відмовити в порушенні.

Протизаконне мовчання тривало 4 місяці. Тоді Пікалов написав листи до Адміністрації президента та Генеральної прокуратури з проханням якось розібратися в ситуації. Там пообіцяли провести перевірку, але ніякої реакції не було і після цього.

До листопада 2012 року, коли в Україні вступив в силу новий кримінально-процесуальний кодекс, прокуратура, нарешті, заявила, що справу повинні розглядати в МВС. 29 листопада 2012 року Пікалов-старший написав заяву до Ворошиловського РВВС, а й там повторилася попередня історія. Ніякої реакції на свою заяву з тих пір Пікалов не отримав.

Щоб дізнатися, чи було порушено кримінальну справу, ми відправили до Ворошиловського РУВС інформаційний запит. У відповідь з міліції нам повідомили, що за даним інцидентом досі ведеться досудове слідство.

В'ячеслав Пікалов вважає, що така затяжка часу правоохоронцями пов'язана з тим, що у власників «Декор Донбасу» є серйозні зв'язки, які дозволяють їм уникнути кримінального переслідування. За його словами в неформальному спілкуванні, йому неодноразово натякали на могутніх людей, що стоять за торгово-розважальним центром. Батько постраждалого хлопця каже, що не сподівається на справедливе покарання злочинців, і згоден хоча б на грошову компенсацію від винуватців інциденту. Адже синові потрібні операції і ліки, грошей на які у сім'ї Пікалова немає.

Цікаво, що події, які загрожують відвідувачам і працівникам ТРЦ серйозними травмами, відбувалися в «Декор Донбас» і раніше. У березні 2012 року в холі будівлі з великої висоти впав скляний фрагмент атріуму . Скло лише дивом не зачепило нікого з відвідувачів ...

Станіслав Кметь, «ОстроВ»