НБУ оголосив про остаточну ліквідацію Дельта Банку. Що це означає для позичальників?

Ліквідацією банку сьогодні нікого не здивуєш. Економічна криза в країні гостро позначилася на існування і розвитку банківських структур. Різку девальвацію гривні витримали тільки найбільші фінансові установи. З початку минулого року правління Національного банку України оголосило про закриття 58 банків. Список неплатоспроможних установ розширюється щодня. Однак, ліквідація Дельта Банку стала справжньою сенсацією.

Однак, ліквідація Дельта Банку стала справжньою сенсацією

З 2011 року Дельта Банк був одним з найбільших банків України. Він посідав третє місце за обсягами депозитних вкладів та лідирував в сфері кредитування. Банк прославився вельми сумнівною політикою кредитування і не самими гуманними методами роботи зі своїми боржниками. За кілька років Дельта Банк обзавівся цілою армією проблемних позичальників. Спеціалізувався він в основному на споживчих позиках, однак мав і значну частку заставних та іпотечних кредитів.

Ще на перше січня 2015 року розміри загальних активів Дельта Банку перебували на четвертому місці серед українських банків. Уже навесні Нацбанк відніс дану фінансову установу до неплатоспроможним, а другого вересня було прийнято пропозиції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про його ліквідацію. П'ятого жовтня НБУ офіційно заявив про остаточну ліквідацію Дельта Банку і відкликання його ліцензії. Основною причиною такого рішення було названо неприйняття власником своєчасних необхідних заходів для поліпшення фінансового стану банку та небажання відповідати вимогам українського законодавства.

Що ж означає ліквідація банку для позичальників? Чи потрібно продовжувати виплачувати кредит? З подібними питаннями зіткнулися тисячі людей, які оформляли кредит в Дельта Банку. Перше, що в цьому випадку повинен знати позичальник - зобов'язання по кредиту з нього ніхто не зніме.

Прострочення по кредиту спричинить за собою нарахування штрафів і відсотків згідно з тим договором, який ви укладали з Дельта Банків. Різниця лише в тому, що повертати свій борг ви будете вже Фонду гарантування вкладів фізичних осіб або іншому банку, який отримає частину активів ліквідованого фінансової установи. Ми розглянемо з вами три найпопулярніші схеми повернення кредиту після ліквідації банку.

1. Борг по кредиту стягне Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. По суті, для позичальника це означає всього лише зміну реквізитів при оплаті, умови погашення кредиту залишаться колишніми. В окремих випадках Фонд може вимагати від позичальника дострокового погашення боргу. Якщо мова йде про довгостроковий кредит або іпотеку, позичальник має право оспорити дану вимогу в суді, так як воно суперечить умовам договору.

2. Кредит буде проданий колекторам. У процесі ліквідації банку проблемні кредити з великою простроченням за безцінь продають колекторським організаціям. Іноді кредитні портфелі продають колекторам за 10% їх вартості. Позичальник при цьому змушений повертати кредит в повному обсязі. В даному випадку, позичальник може оскаржити право вимоги, якщо процедура продажу його боргу була проведена з порушеннями.

3. Право по кредиту переходить вкладнику. В результаті ліквідації банку вкладникам повертають депозити на суму не більше 200 тисяч гривень і то з досить серйозними проблемами. У зв'язку з цим стала популярна схема обміну кредиту на депозит. Суть її в тому, що позичальник повертає вкладнику 50-70% суми депозиту, а сам вклад йде на погашення його кредиту. Подібні операції здійснювалися в Дельта Банку ще з початку 2015 року. За різними даними близько 33 тисяч чоловік мали внесок в Дельта Банку, що перевищував 200 тисяч гривень. Власники особливо великих депозитів отримували переуступку боргу за великими кредитами.

Розібратися в кожної індивідуальної ситуації і отримати максимальну вигоду для вас допоможе кваліфікований юрист, який працює за програмою Правовий захист позичальника.

comments powered by HyperComments

Що ж означає ліквідація банку для позичальників?
Чи потрібно продовжувати виплачувати кредит?