Ліжко своїми руками: фото, відео, схеми, креслення

 1. Ліжко своїми руками: фото, відео, схеми, креслення Чим оригінальніше ідея, тим дорожче обходиться...
 2. Ліжко своїми руками: видеоурок для покрокового виготовлення дерев'яної конструкції
 3. Як зробити ліжко своїми руками?
 4. Покрокова інструкція виготовлення
 5. Дитяче ліжко своїми руками
 6. Ліжко своїми руками: фото, відео, схеми, креслення
 7. Проста ліжко своїми руками з дерева
 8. Ліжко своїми руками: видеоурок для покрокового виготовлення дерев'яної конструкції
 9. Як зробити ліжко своїми руками?
 10. Покрокова інструкція виготовлення
 11. Дитяче ліжко своїми руками
 12. Ліжко своїми руками: фото, відео, схеми, креслення
 13. Проста ліжко своїми руками з дерева
 14. Ліжко своїми руками: видеоурок для покрокового виготовлення дерев'яної конструкції
 15. Як зробити ліжко своїми руками?
 16. Покрокова інструкція виготовлення
 17. Дитяче ліжко своїми руками

Ліжко своїми руками: фото, відео, схеми, креслення

Чим оригінальніше ідея, тим дорожче обходиться її втілення. Але можна спробувати спорудити ліжко своїми руками, так як останнім часом стає все популярнішим використання багатофункціональної меблів.

Ставка сучасного дизайну робиться на оптимальне поєднання естетики і функціональності, тому оригінальні концепти дуже практичні, особливо в умовах невеликої квартири. експерти видання Цей дім з'ясували, чи можливо самостійно зібрати простий варіант ліжка.

Проста ліжко своїми руками з дерева

Фото 1 - Ліжко своїми руками в спальню від студії STAMP INTERIORS

Щоб зробити ліжко своїми руками з дерева, спочатку слід визначити, якого типу і розміру вона повинна бути, а точніше, яким має бути спальне місце.

ВАЖЛИВО! Саме від розміру матраца варто відштовхуватися при складанні креслень: його довжині і ширині повинні відповідати розміри по внутрішніх стінках каркаса ліжка.

Саме від розміру матраца варто відштовхуватися при складанні креслень: його довжині і ширині повинні відповідати розміри по внутрішніх стінках каркаса ліжка

Фото 2 - Дизайн від Thomas Peltzer

Будь-яку дерев'яну ліжко можна умовно розділити на три частини, які потрібно спроектувати, виготовити і з'єднати між собою:

 • каркас;
 • внутрішнє наповнення, на яке кладуть матрац;
 • узголів'я.

Склавши креслення, можна приступати до підбору необхідних матеріалів та інструментів. Бажано мати підсобку для столярних робіт і відповідне обладнання. Однак можна орендувати інструменти у знайомих або замовити розпил бруса в майстерні.

Однак можна орендувати інструменти у знайомих або замовити розпил бруса в майстерні

Фото 3 - Дизайн від студії K BAND

Необхідно враховувати, що частина витрат припаде на матрац: через нього можуть виникнути проблеми при самостійному конструюванні. Якщо робити ліжко самому, то зручність повинно бути абсолютним, і покупної матрац потрібно брати дорогий. Дитяче ліжко має бути забезпечена спеціальним матрацом заводського виготовлення, інакше дуже вірогідні візити до ортопеда.

Висока ціна ортопедичних матраців пояснюється тим, що їх необхідно робити придатними для людей різного зросту, ваги і комплекції. Зазвичай матрац просто кладуть в поглиблення з бортиками ліжка. Якщо передбачається такий спосіб укладання, то, перш ніж братися за ліжко, потрібно купити матрац.

Якщо передбачається такий спосіб укладання, то, перш ніж братися за ліжко, потрібно купити матрац

Фото 4 - Дизайн від студії Workshop Design + Architecture

Розміри можуть відрізнятися, навіть якщо вони з однієї партії, від стандартних 2000х1600 мм на плюс-мінус 10 мм. Він може або не влізти в ложі, або залишиться широка щілина по периметру. Зазор по периметру матраца необхідний для зручності заправки постільної білизни, але не більше 3-4 мм. Це необхідно враховувати при розрахунку розмірів саморобної конструкції.

Якщо всі роботи будуть проводитися самостійно, може знадобитися наступний список інструментів і матеріалів:

 • дерев'яний брус для основної конструкції і сполучних елементів, фанера для дна ліжка, покупне підставу і механізми трансформації (якщо потрібні);
 • дерев'яні шканти, саморізи, заглушки на саморізи, болти і гайки;
 • клей, морилка, лак та інші засоби;
 • циркулярна пила, шуруповерт, шліфувальна машинка або ручне шліфування і шкурки, рівень, лінійка, олівець.

Фото 5 - Конструкція від MASHstudios

Технологічний процес виготовлення можна описати таким чином (більш докладно показує як зробити ліжко своїми руками відео, розміщене нижче).

 1. Дерев'яний брус нарізають на частини необхідної довжини і перевіряють рівнем на рівність країв.
 2. Окремо виготовляється кожна дерев'яна площину: узголів'я і чотири частини каркаса. Між собою дошки з'єднуються за допомогою клею і шкантів, потім з'єднання закріплюється саморізами.
 3. Поверхня отриманої площини головах вирівнюється за допомогою дерев'яних планок, що прикручують саморізами. На поздовжні частини корпусу кріпляться планки, які послужать опорою для основи під матрац.
 4. Готові окремі частини шкури, покриваються морилкою і лаком відповідно до технології обробки дерева. Каркас стягується болтами і з'єднується з узголів'ям.
 5. Що стосується підстави під матрац, то існує кілька варіантів його організації.

Фото 6 - Ліжко від компанії Viesso

Досвідчений майстер - автор наступного відео, зробив своїми руками таке ліжко, пропонує покласти на внутрішні бічні планки три поперечки з багатошарової фанери, кожна з яких посередині підтримується ніжкою з дерев'яного бруска. Поверх них можна покласти спеціальний бокс-основа під матрац, який продається окремо.

Ліжко своїми руками: видеоурок для покрокового виготовлення дерев'яної конструкції

Креслення цієї ж конструкції, надані майстром для загального користування.
Альтернатива - рейкове дно з масиву дерева або ламельное підставу, яке можна придбати або зробити самостійно. Ще один варіант - це повністю застелити дно фанерою. Креслення цієї ж конструкції, надані майстром для загального користування Фото 7 - Дизайн від MS Architecture

Що стосується спеціального боксу-основи під матрац і ортопедичного рейкового підстави, то знайти їх можна, наприклад, в асортименті компанії IKEA . Правда, бокси є в європейському інтернет-магазині компанії, а на російськомовній версії сайту є тільки рейкові днища ліжка.

Як зробити ліжко своїми руками?

Фото 8 - Nest Designs LLC

Щоб описана вище ліжко була підйомна, необхідно обзавестися механізмами трансформації. У першому випадку достатньо окремо придбати газові ліфти або підйомники на кручених пружинах і прикріпити їх до внутрішньої поверхні боковин ліжка і підстави матраца.

Фото 9 - Дизайн від Designmas

Для шафи-ліжка будуть потрібні не тільки ці механізми, а й додаткова фурнітура. На цей випадок у магазинах продається спеціальний набір Do It Yourself Wall Bed Kit , Який може відрізнятися за змістом. Це може бути:

 • набір кріплень, ніжок, ременів, механізмів трансформації;
 • набір усього перерахованого вище + всі комплектуючі для збірки рейкового дна, включаючи меблеві труби і ламелі.

Фото 10 - Sarah Phipps Design Фото 10 - Sarah Phipps Design  Фото 11 - Інтер'єр від High Fashion Home  Фото 12 - Дерево і бавовна від Found Associates  Фото 13 - Дерев'яний інтер'єр мансарди від Kimberly Peck Architect Фото 11 - Інтер'єр від High Fashion Home Фото 12 - Дерево і бавовна від Found Associates Фото 13 - Дерев'яний інтер'єр мансарди від Kimberly Peck Architect

Другий варіант краще - він підійде навіть людині, яка зовсім не знає, як зробити ліжко своїми руками. Відповідно до інструкції все дуже швидко і просто.

ВАЖЛИВО! У зібраному стані основа ліжка відразу ж можна користуватися - потрібно лише покласти на нього матрац.

Така відкидна конструкція монтується в готову шафу з розсувними або орними дверцями. До підлоги і стіни вона кріпиться за допомогою дюбелів і саморізів. Приклад такого набору - комплект СМАРТБЕД - 90 DIY від компанії Смартмебель .

Покрокова інструкція виготовлення

Крок 1 - Узголів'я ліжка Крок 1 - Узголів'я ліжка  Крок 2 - Бічний огорожу ліжка Крок 2 - Бічний огорожу ліжка. Бруски 4 × 4 см, які будуть утримувати вагу рейкового дна, найкраще закріпити і на клей, і на гвинти Крок 3 - Схема для вирізання з'єднань для збірки. Отвори для шкантів краще робити, затиснувши струбцинами разом горизонтальний фрагмент головах і ніжку. Свердлити отвір слід через обидві частини відразу Крок 4 - Схема головах Крок 5 - Схема збірки Крок 6 - Установка бокового обмежувача. Планки, складові рейкове дно, не закріплюються. Прослизання їх уздовж опорних брусків запобігають маленькі дерев'яні блоки Крок 7 - Схема готової ліжка Крок 8 - Так виглядає готовий виріб

Дитяче ліжко своїми руками

Фото 14 - Проста конструкція від Cortney Bishop Design Фото 14 - Проста конструкція від Cortney Bishop Design  Фото 15 - Дизайн від салону Studio b-arch  Фото 16 - Темний шоколад в інтер'єрі від студії DHD Фото 15 - Дизайн від салону Studio b-arch Фото 16 - Темний шоколад в інтер'єрі від студії DHD

Одним з вищеописаних способів може бути зроблена ліжко будь-якого розміру і призначення, в тому числі і дитяче ліжко. Але для ліжка в дитячу не завадить трохи декору.

Фото 17 - Натуральні елементи в декоруванні спальної меблів від студії Locati Architects Фото 17 - Натуральні елементи в декоруванні спальної меблів від студії Locati Architects  Фото 18 - Дизайн від Urbanology Designs Фото 18 - Дизайн від Urbanology Designs

Дівчинці напевно припаде до душі м'яка обробка.

 1. В такому випадку фігурне узголів'я вирізаємо електричним лобзиком з ДСП, дерева або фанери.
 2. За його контуру вирізаємо шар поролону, з'єднуємо тверду частину з поролоном і покриваємо зверху синтепоном, закріплюємо меблевим степлером.
 3. Отриману фігуру обшивають за допомогою того ж степлера заздалегідь обраній тканиною.
 4. Для прикраси узголів'я може бути прошито гудзиками. Тоді з самого початку потрібно висвердлити отвори під них і обшити гудзики тієї ж тканиною, з якої буде узголів'я. За допомогою цих же матеріалів можна обтягнути каркас.
 5. Не забуваємо закріпити узголів'я до стіни.

Фото 19 - Дизайн від Stefano Nicoli

Хлопчикові сподобається машина-ліжко.

 1. Для цього потрібно зробити простий прямокутний каркас з бруса, що має кілька поперечок.
 2. Знизу до кутів каркаса можна прикрутити ролики, щоб вона могла переміщатися.
 3. Підстава під матрац може бути одним з описаних вище.
 4. Для виготовлення бортиків малюнок сподобалася машинки роздруковується в розмірі, відповідному каркасу, вирізається, контур наноситься на аркуші фанери і випилюється, частини з'єднуються єврошурупи, краю шліфуються. Потім фарбами наноситься малюнок і після висихання борту прикручуються до каркаса.

Фото 20 - Приклад ліжка-машини для хлопчика

Після таких маніпуляцій батькам не страшна ніяка збірка двох'ярусної ліжка або ремонт крісла-ліжка, і можна замахнутися на власну ліжко-подіум з ящиками або на щось складніше.

Фото 21 - Дизайн від Shirley Meisels Фото 21 - Дизайн від Shirley Meisels  Фото 22 - Дизайн від Maurizio Giovannoni Architetto Фото 22 - Дизайн від Maurizio Giovannoni Architetto

Ліжко своїми руками: фото, відео, схеми, креслення


Чим оригінальніше ідея, тим дорожче обходиться її втілення. Але можна спробувати спорудити ліжко своїми руками, так як останнім часом стає все популярнішим використання багатофункціональної меблів.

Ставка сучасного дизайну робиться на оптимальне поєднання естетики і функціональності, тому оригінальні концепти дуже практичні, особливо в умовах невеликої квартири. експерти видання Цей дім з'ясували, чи можливо самостійно зібрати простий варіант ліжка.

Проста ліжко своїми руками з дерева

Фото 1 - Ліжко своїми руками в спальню від студії STAMP INTERIORS

Щоб зробити ліжко своїми руками з дерева, спочатку слід визначити, якого типу і розміру вона повинна бути, а точніше, яким має бути спальне місце.

ВАЖЛИВО! Саме від розміру матраца варто відштовхуватися при складанні креслень: його довжині і ширині повинні відповідати розміри по внутрішніх стінках каркаса ліжка.

Саме від розміру матраца варто відштовхуватися при складанні креслень: його довжині і ширині повинні відповідати розміри по внутрішніх стінках каркаса ліжка

Фото 2 - Дизайн від Thomas Peltzer

Будь-яку дерев'яну ліжко можна умовно розділити на три частини, які потрібно спроектувати, виготовити і з'єднати між собою:

 • каркас;
 • внутрішнє наповнення, на яке кладуть матрац;
 • узголів'я.

Склавши креслення, можна приступати до підбору необхідних матеріалів та інструментів. Бажано мати підсобку для столярних робіт і відповідне обладнання. Однак можна орендувати інструменти у знайомих або замовити розпил бруса в майстерні.

Однак можна орендувати інструменти у знайомих або замовити розпил бруса в майстерні

Фото 3 - Дизайн від студії K BAND

Необхідно враховувати, що частина витрат припаде на матрац: через нього можуть виникнути проблеми при самостійному конструюванні. Якщо робити ліжко самому, то зручність повинно бути абсолютним, і покупної матрац потрібно брати дорогий. Дитяче ліжко має бути забезпечена спеціальним матрацом заводського виготовлення, інакше дуже вірогідні візити до ортопеда.

Висока ціна ортопедичних матраців пояснюється тим, що їх необхідно робити придатними для людей різного зросту, ваги і комплекції. Зазвичай матрац просто кладуть в поглиблення з бортиками ліжка. Якщо передбачається такий спосіб укладання, то, перш ніж братися за ліжко, потрібно купити матрац.

Якщо передбачається такий спосіб укладання, то, перш ніж братися за ліжко, потрібно купити матрац

Фото 4 - Дизайн від студії Workshop Design + Architecture

Розміри можуть відрізнятися, навіть якщо вони з однієї партії, від стандартних 2000х1600 мм на плюс-мінус 10 мм. Він може або не влізти в ложі, або залишиться широка щілина по периметру. Зазор по периметру матраца необхідний для зручності заправки постільної білизни, але не більше 3-4 мм. Це необхідно враховувати при розрахунку розмірів саморобної конструкції.

Якщо всі роботи будуть проводитися самостійно, може знадобитися наступний список інструментів і матеріалів:

 • дерев'яний брус для основної конструкції і сполучних елементів, фанера для дна ліжка, покупне підставу і механізми трансформації (якщо потрібні);
 • дерев'яні шканти, саморізи, заглушки на саморізи, болти і гайки;
 • клей, морилка, лак та інші засоби;
 • циркулярна пила, шуруповерт, шліфувальна машинка або ручне шліфування і шкурки, рівень, лінійка, олівець.

Фото 5 - Конструкція від MASHstudios

Технологічний процес виготовлення можна описати таким чином (більш докладно показує як зробити ліжко своїми руками відео, розміщене нижче).

 1. Дерев'яний брус нарізають на частини необхідної довжини і перевіряють рівнем на рівність країв.
 2. Окремо виготовляється кожна дерев'яна площину: узголів'я і чотири частини каркаса. Між собою дошки з'єднуються за допомогою клею і шкантів, потім з'єднання закріплюється саморізами.
 3. Поверхня отриманої площини головах вирівнюється за допомогою дерев'яних планок, що прикручують саморізами. На поздовжні частини корпусу кріпляться планки, які послужать опорою для основи під матрац.
 4. Готові окремі частини шкури, покриваються морилкою і лаком відповідно до технології обробки дерева. Каркас стягується болтами і з'єднується з узголів'ям.
 5. Що стосується підстави під матрац, то існує кілька варіантів його організації.

Фото 6 - Ліжко від компанії Viesso

Досвідчений майстер - автор наступного відео, зробив своїми руками таке ліжко, пропонує покласти на внутрішні бічні планки три поперечки з багатошарової фанери, кожна з яких посередині підтримується ніжкою з дерев'яного бруска. Поверх них можна покласти спеціальний бокс-основа під матрац, який продається окремо.

Ліжко своїми руками: видеоурок для покрокового виготовлення дерев'яної конструкції

Креслення цієї ж конструкції, надані майстром для загального користування.
Альтернатива - рейкове дно з масиву дерева або ламельное підставу, яке можна придбати або зробити самостійно. Ще один варіант - це повністю застелити дно фанерою. Креслення цієї ж конструкції, надані майстром для загального користування Фото 7 - Дизайн від MS Architecture

Що стосується спеціального боксу-основи під матрац і ортопедичного рейкового підстави, то знайти їх можна, наприклад, в асортименті компанії IKEA . Правда, бокси є в європейському інтернет-магазині компанії, а на російськомовній версії сайту є тільки рейкові днища ліжка.

Як зробити ліжко своїми руками?

Фото 8 - Nest Designs LLC

Щоб описана вище ліжко була підйомна, необхідно обзавестися механізмами трансформації. У першому випадку достатньо окремо придбати газові ліфти або підйомники на кручених пружинах і прикріпити їх до внутрішньої поверхні боковин ліжка і підстави матраца.

Фото 9 - Дизайн від Designmas

Для шафи-ліжка будуть потрібні не тільки ці механізми, а й додаткова фурнітура. На цей випадок у магазинах продається спеціальний набір Do It Yourself Wall Bed Kit , Який може відрізнятися за змістом. Це може бути:

 • набір кріплень, ніжок, ременів, механізмів трансформації;
 • набір усього перерахованого вище + всі комплектуючі для збірки рейкового дна, включаючи меблеві труби і ламелі.

Фото 10 - Sarah Phipps Design Фото 10 - Sarah Phipps Design  Фото 11 - Інтер'єр від High Fashion Home  Фото 12 - Дерево і бавовна від Found Associates  Фото 13 - Дерев'яний інтер'єр мансарди від Kimberly Peck Architect Фото 11 - Інтер'єр від High Fashion Home Фото 12 - Дерево і бавовна від Found Associates Фото 13 - Дерев'яний інтер'єр мансарди від Kimberly Peck Architect

Другий варіант краще - він підійде навіть людині, яка зовсім не знає, як зробити ліжко своїми руками. Відповідно до інструкції все дуже швидко і просто.

ВАЖЛИВО! У зібраному стані основа ліжка відразу ж можна користуватися - потрібно лише покласти на нього матрац.

Така відкидна конструкція монтується в готову шафу з розсувними або орними дверцями. До підлоги і стіни вона кріпиться за допомогою дюбелів і саморізів. Приклад такого набору - комплект СМАРТБЕД - 90 DIY від компанії Смартмебель .

Покрокова інструкція виготовлення

Крок 1 - Узголів'я ліжка Крок 1 - Узголів'я ліжка  Крок 2 - Бічний огорожу ліжка Крок 2 - Бічний огорожу ліжка. Бруски 4 × 4 см, які будуть утримувати вагу рейкового дна, найкраще закріпити і на клей, і на гвинти Крок 3 - Схема для вирізання з'єднань для збірки. Отвори для шкантів краще робити, затиснувши струбцинами разом горизонтальний фрагмент головах і ніжку. Свердлити отвір слід через обидві частини відразу Крок 4 - Схема головах Крок 5 - Схема збірки Крок 6 - Установка бокового обмежувача. Планки, складові рейкове дно, не закріплюються. Прослизання їх уздовж опорних брусків запобігають маленькі дерев'яні блоки Крок 7 - Схема готової ліжка Крок 8 - Так виглядає готовий виріб

Дитяче ліжко своїми руками

Фото 14 - Проста конструкція від Cortney Bishop Design Фото 14 - Проста конструкція від Cortney Bishop Design  Фото 15 - Дизайн від салону Studio b-arch  Фото 16 - Темний шоколад в інтер'єрі від студії DHD Фото 15 - Дизайн від салону Studio b-arch Фото 16 - Темний шоколад в інтер'єрі від студії DHD

Одним з вищеописаних способів може бути зроблена ліжко будь-якого розміру і призначення, в тому числі і дитяче ліжко. Але для ліжка в дитячу не завадить трохи декору.

Фото 17 - Натуральні елементи в декоруванні спальної меблів від студії Locati Architects Фото 17 - Натуральні елементи в декоруванні спальної меблів від студії Locati Architects  Фото 18 - Дизайн від Urbanology Designs Фото 18 - Дизайн від Urbanology Designs

Дівчинці напевно припаде до душі м'яка обробка.

 1. В такому випадку фігурне узголів'я вирізаємо електричним лобзиком з ДСП, дерева або фанери.
 2. За його контуру вирізаємо шар поролону, з'єднуємо тверду частину з поролоном і покриваємо зверху синтепоном, закріплюємо меблевим степлером.
 3. Отриману фігуру обшивають за допомогою того ж степлера заздалегідь обраній тканиною.
 4. Для прикраси узголів'я може бути прошито гудзиками. Тоді з самого початку потрібно висвердлити отвори під них і обшити гудзики тієї ж тканиною, з якої буде узголів'я. За допомогою цих же матеріалів можна обтягнути каркас.
 5. Не забуваємо закріпити узголів'я до стіни.

Фото 19 - Дизайн від Stefano Nicoli

Хлопчикові сподобається машина-ліжко.

 1. Для цього потрібно зробити простий прямокутний каркас з бруса, що має кілька поперечок.
 2. Знизу до кутів каркаса можна прикрутити ролики, щоб вона могла переміщатися.
 3. Підстава під матрац може бути одним з описаних вище.
 4. Для виготовлення бортиків малюнок сподобалася машинки роздруковується в розмірі, відповідному каркасу, вирізається, контур наноситься на аркуші фанери і випилюється, частини з'єднуються єврошурупи, краю шліфуються. Потім фарбами наноситься малюнок і після висихання борту прикручуються до каркаса.

Фото 20 - Приклад ліжка-машини для хлопчика

Після таких маніпуляцій батькам не страшна ніяка збірка двох'ярусної ліжка або ремонт крісла-ліжка, і можна замахнутися на власну ліжко-подіум з ящиками або на щось складніше.

Фото 21 - Дизайн від Shirley Meisels Фото 21 - Дизайн від Shirley Meisels  Фото 22 - Дизайн від Maurizio Giovannoni Architetto Фото 22 - Дизайн від Maurizio Giovannoni Architetto

Ліжко своїми руками: фото, відео, схеми, креслення


Чим оригінальніше ідея, тим дорожче обходиться її втілення. Але можна спробувати спорудити ліжко своїми руками, так як останнім часом стає все популярнішим використання багатофункціональної меблів.

Ставка сучасного дизайну робиться на оптимальне поєднання естетики і функціональності, тому оригінальні концепти дуже практичні, особливо в умовах невеликої квартири. експерти видання Цей дім з'ясували, чи можливо самостійно зібрати простий варіант ліжка.

Проста ліжко своїми руками з дерева

Фото 1 - Ліжко своїми руками в спальню від студії STAMP INTERIORS

Щоб зробити ліжко своїми руками з дерева, спочатку слід визначити, якого типу і розміру вона повинна бути, а точніше, яким має бути спальне місце.

ВАЖЛИВО! Саме від розміру матраца варто відштовхуватися при складанні креслень: його довжині і ширині повинні відповідати розміри по внутрішніх стінках каркаса ліжка.

Саме від розміру матраца варто відштовхуватися при складанні креслень: його довжині і ширині повинні відповідати розміри по внутрішніх стінках каркаса ліжка

Фото 2 - Дизайн від Thomas Peltzer

Будь-яку дерев'яну ліжко можна умовно розділити на три частини, які потрібно спроектувати, виготовити і з'єднати між собою:

 • каркас;
 • внутрішнє наповнення, на яке кладуть матрац;
 • узголів'я.

Склавши креслення, можна приступати до підбору необхідних матеріалів та інструментів. Бажано мати підсобку для столярних робіт і відповідне обладнання. Однак можна орендувати інструменти у знайомих або замовити розпил бруса в майстерні.

Однак можна орендувати інструменти у знайомих або замовити розпил бруса в майстерні

Фото 3 - Дизайн від студії K BAND

Необхідно враховувати, що частина витрат припаде на матрац: через нього можуть виникнути проблеми при самостійному конструюванні. Якщо робити ліжко самому, то зручність повинно бути абсолютним, і покупної матрац потрібно брати дорогий. Дитяче ліжко має бути забезпечена спеціальним матрацом заводського виготовлення, інакше дуже вірогідні візити до ортопеда.

Висока ціна ортопедичних матраців пояснюється тим, що їх необхідно робити придатними для людей різного зросту, ваги і комплекції. Зазвичай матрац просто кладуть в поглиблення з бортиками ліжка. Якщо передбачається такий спосіб укладання, то, перш ніж братися за ліжко, потрібно купити матрац.

Якщо передбачається такий спосіб укладання, то, перш ніж братися за ліжко, потрібно купити матрац

Фото 4 - Дизайн від студії Workshop Design + Architecture

Розміри можуть відрізнятися, навіть якщо вони з однієї партії, від стандартних 2000х1600 мм на плюс-мінус 10 мм. Він може або не влізти в ложі, або залишиться широка щілина по периметру. Зазор по периметру матраца необхідний для зручності заправки постільної білизни, але не більше 3-4 мм. Це необхідно враховувати при розрахунку розмірів саморобної конструкції.

Якщо всі роботи будуть проводитися самостійно, може знадобитися наступний список інструментів і матеріалів:

 • дерев'яний брус для основної конструкції і сполучних елементів, фанера для дна ліжка, покупне підставу і механізми трансформації (якщо потрібні);
 • дерев'яні шканти, саморізи, заглушки на саморізи, болти і гайки;
 • клей, морилка, лак та інші засоби;
 • циркулярна пила, шуруповерт, шліфувальна машинка або ручне шліфування і шкурки, рівень, лінійка, олівець.

Фото 5 - Конструкція від MASHstudios

Технологічний процес виготовлення можна описати таким чином (більш докладно показує як зробити ліжко своїми руками відео, розміщене нижче).

 1. Дерев'яний брус нарізають на частини необхідної довжини і перевіряють рівнем на рівність країв.
 2. Окремо виготовляється кожна дерев'яна площину: узголів'я і чотири частини каркаса. Між собою дошки з'єднуються за допомогою клею і шкантів, потім з'єднання закріплюється саморізами.
 3. Поверхня отриманої площини головах вирівнюється за допомогою дерев'яних планок, що прикручують саморізами. На поздовжні частини корпусу кріпляться планки, які послужать опорою для основи під матрац.
 4. Готові окремі частини шкури, покриваються морилкою і лаком відповідно до технології обробки дерева. Каркас стягується болтами і з'єднується з узголів'ям.
 5. Що стосується підстави під матрац, то існує кілька варіантів його організації.

Фото 6 - Ліжко від компанії Viesso

Досвідчений майстер - автор наступного відео, зробив своїми руками таке ліжко, пропонує покласти на внутрішні бічні планки три поперечки з багатошарової фанери, кожна з яких посередині підтримується ніжкою з дерев'яного бруска. Поверх них можна покласти спеціальний бокс-основа під матрац, який продається окремо.

Ліжко своїми руками: видеоурок для покрокового виготовлення дерев'яної конструкції

Креслення цієї ж конструкції, надані майстром для загального користування.
Альтернатива - рейкове дно з масиву дерева або ламельное підставу, яке можна придбати або зробити самостійно. Ще один варіант - це повністю застелити дно фанерою. Креслення цієї ж конструкції, надані майстром для загального користування Фото 7 - Дизайн від MS Architecture

Що стосується спеціального боксу-основи під матрац і ортопедичного рейкового підстави, то знайти їх можна, наприклад, в асортименті компанії IKEA . Правда, бокси є в європейському інтернет-магазині компанії, а на російськомовній версії сайту є тільки рейкові днища ліжка.

Як зробити ліжко своїми руками?

Фото 8 - Nest Designs LLC

Щоб описана вище ліжко була підйомна, необхідно обзавестися механізмами трансформації. У першому випадку достатньо окремо придбати газові ліфти або підйомники на кручених пружинах і прикріпити їх до внутрішньої поверхні боковин ліжка і підстави матраца.

Фото 9 - Дизайн від Designmas

Для шафи-ліжка будуть потрібні не тільки ці механізми, а й додаткова фурнітура. На цей випадок у магазинах продається спеціальний набір Do It Yourself Wall Bed Kit , Який може відрізнятися за змістом. Це може бути:

 • набір кріплень, ніжок, ременів, механізмів трансформації;
 • набір усього перерахованого вище + всі комплектуючі для збірки рейкового дна, включаючи меблеві труби і ламелі.

Фото 10 - Sarah Phipps Design Фото 10 - Sarah Phipps Design  Фото 11 - Інтер'єр від High Fashion Home  Фото 12 - Дерево і бавовна від Found Associates  Фото 13 - Дерев'яний інтер'єр мансарди від Kimberly Peck Architect Фото 11 - Інтер'єр від High Fashion Home Фото 12 - Дерево і бавовна від Found Associates Фото 13 - Дерев'яний інтер'єр мансарди від Kimberly Peck Architect

Другий варіант краще - він підійде навіть людині, яка зовсім не знає, як зробити ліжко своїми руками. Відповідно до інструкції все дуже швидко і просто.

ВАЖЛИВО! У зібраному стані основа ліжка відразу ж можна користуватися - потрібно лише покласти на нього матрац.

Така відкидна конструкція монтується в готову шафу з розсувними або орними дверцями. До підлоги і стіни вона кріпиться за допомогою дюбелів і саморізів. Приклад такого набору - комплект СМАРТБЕД - 90 DIY від компанії Смартмебель .

Покрокова інструкція виготовлення

Крок 1 - Узголів'я ліжка Крок 1 - Узголів'я ліжка  Крок 2 - Бічний огорожу ліжка Крок 2 - Бічний огорожу ліжка. Бруски 4 × 4 см, які будуть утримувати вагу рейкового дна, найкраще закріпити і на клей, і на гвинти Крок 3 - Схема для вирізання з'єднань для збірки. Отвори для шкантів краще робити, затиснувши струбцинами разом горизонтальний фрагмент головах і ніжку. Свердлити отвір слід через обидві частини відразу Крок 4 - Схема головах Крок 5 - Схема збірки Крок 6 - Установка бокового обмежувача. Планки, складові рейкове дно, не закріплюються. Прослизання їх уздовж опорних брусків запобігають маленькі дерев'яні блоки Крок 7 - Схема готової ліжка Крок 8 - Так виглядає готовий виріб

Дитяче ліжко своїми руками

Фото 14 - Проста конструкція від Cortney Bishop Design Фото 14 - Проста конструкція від Cortney Bishop Design  Фото 15 - Дизайн від салону Studio b-arch  Фото 16 - Темний шоколад в інтер'єрі від студії DHD Фото 15 - Дизайн від салону Studio b-arch Фото 16 - Темний шоколад в інтер'єрі від студії DHD

Одним з вищеописаних способів може бути зроблена ліжко будь-якого розміру і призначення, в тому числі і дитяче ліжко. Але для ліжка в дитячу не завадить трохи декору.

Фото 17 - Натуральні елементи в декоруванні спальної меблів від студії Locati Architects Фото 17 - Натуральні елементи в декоруванні спальної меблів від студії Locati Architects  Фото 18 - Дизайн від Urbanology Designs Фото 18 - Дизайн від Urbanology Designs

Дівчинці напевно припаде до душі м'яка обробка.

 1. В такому випадку фігурне узголів'я вирізаємо електричним лобзиком з ДСП, дерева або фанери.
 2. За його контуру вирізаємо шар поролону, з'єднуємо тверду частину з поролоном і покриваємо зверху синтепоном, закріплюємо меблевим степлером.
 3. Отриману фігуру обшивають за допомогою того ж степлера заздалегідь обраній тканиною.
 4. Для прикраси узголів'я може бути прошито гудзиками. Тоді з самого початку потрібно висвердлити отвори під них і обшити гудзики тієї ж тканиною, з якої буде узголів'я. За допомогою цих же матеріалів можна обтягнути каркас.
 5. Не забуваємо закріпити узголів'я до стіни.

Фото 19 - Дизайн від Stefano Nicoli

Хлопчикові сподобається машина-ліжко.

 1. Для цього потрібно зробити простий прямокутний каркас з бруса, що має кілька поперечок.
 2. Знизу до кутів каркаса можна прикрутити ролики, щоб вона могла переміщатися.
 3. Підстава під матрац може бути одним з описаних вище.
 4. Для виготовлення бортиків малюнок сподобалася машинки роздруковується в розмірі, відповідному каркасу, вирізається, контур наноситься на аркуші фанери і випилюється, частини з'єднуються єврошурупи, краю шліфуються. Потім фарбами наноситься малюнок і після висихання борту прикручуються до каркаса.

Фото 20 - Приклад ліжка-машини для хлопчика

Після таких маніпуляцій батькам не страшна ніяка збірка двох'ярусної ліжка або ремонт крісла-ліжка, і можна замахнутися на власну ліжко-подіум з ящиками або на щось складніше.

Фото 21 - Дизайн від Shirley Meisels Фото 21 - Дизайн від Shirley Meisels  Фото 22 - Дизайн від Maurizio Giovannoni Architetto Фото 22 - Дизайн від Maurizio Giovannoni Architetto

Як зробити ліжко своїми руками?
Як зробити ліжко своїми руками?
Як зробити ліжко своїми руками?