Вікна дерев'яні, пластикові, замовити, купити, продаж Києві, Україна

Пластикові вікна - міфи і реальність  Існує поширена думка, що дерев'яні вікна краще пластикових, тому що

Пластикові вікна - міфи і реальність


Існує поширена думка, що дерев'яні вікна краще пластикових, тому що ... Далі слід ряд причин, в більшості своїй бездоказових і невірних. Нижче ми спробую навести аргументи і висновки, до яких прийшли в результаті довгої роботи на ниві виготовлення та встановлення як пластикових, так і дерев'яних вікон.

Міф перший: Дерев'яні вікна мають термін експлуатації більше 50 років.

Коментар: Це відноситься тільки до дерев'яних вікон вищої категорії якості: з коштовних порід дерева, з повною і безкомпромісною попередньою обробкою деревини та подальшої захисною обробкою готового виробу. Щоб переконатися в цьому, досить поглянути на наші старі вікна, рассохшиеся і покручені. Вартість дерев'яних євро вікон в два-три рази вище пластикових, і якщо ви вирішили заощадити на дерев'яних вікнах, - стережіться, бо багато виробників часто самі не знають, з чого вони роблять вікна, а дерево має властивість вбирати вологу, чорніти, розбухати, а потім висихати і розтріскуватися.

Міф другий: Дерев'яні вікна екологічно чисті на відміну від пластикових.

Коментар: Так, спочатку дерево абсолютно натуральне і чисте, але це стосується лише свіжозрубаного лісу, та ще за умови, що росло воно не в Чорнобильській зоні. Але таким дерево буває недовго - його потрібно обробити величезною кількістю хімічних речовин, щоб уберегти від гниття, набрякання, розтріскування і т.п. Це різні дубильні речовини, антисептики, просочення, клеї, розчинники, лаки, фарби і т.п. Так що, врешті-решт, ви отримаєте матеріал, нічого спільного з чистою екологією не має, але чомусь називається натуральним - ймовірно, завдяки збереженому на ньому створеному природою малюнку. А пластик на основі ПВХ, з якого в даний час виробляється переважна більшість пластмасових виробів (у тому числі авторучок, які з задоволенням гризуть наші діти), вселяє нам жах.

Міф третій: Досить якісні дерев'яні вікна коштують не дорожче пластикових.

Коментар: Це дійсно повний міф. За нинішньої конкуренції пластиковий бізнес не такий вже і прибутковий. Мода на пластик пройшла, тому доводиться знижувати ціни мало не до собівартості. А тепер прикиньте: вартість високоякісного дерев'яного бруса, що не згниє і не розсохнеться за два роки, не менше, ніж вартість пластикового профілю. Брус вимагає складної обробки: виточування безлічі пазів для фурнітури, замків та штапиків. А з пластиковим профілем нічого робити не треба. Зібрати дерев'яну раму набагато складніше, тому що її необхідно фрезерувати і клеїти, а пластикова рама зварюється за кілька хвилин і не вимагає додаткових матеріалів. Виходить, що собівартість виготовлення якісного дерев'яного вікна незрівнянно вища за собівартість виготовлення пластикового. А якщо Вам пропонують дерев'яні вікна за тією ж ціною, що і пластикові, значить, десь йде економія - чи то на якості деревини, то на якості обробки, тобто на якості всього вікна.

З усього вищевикладеного нескладно здогадатися, які підуть висновки:

 • якщо Вас не цікавлять гарна теплоізоляція, відсутність протягів і просочування дощової води, необхідність регулярного фарбування і незручності в експлуатації, значить, Вам необхідні дешеві стандартні дерев'яні вікна, які у великій кількості випускають дрібні столярні цехи і доки;
 • якщо Вам доріг престиж, багате оздоблення і заздрісні погляди тих, хто не може собі такого дозволити, - купуйте модні високоякісні лаковані вікна з цінних порід дерева з 36 мм двокамерним склопакетом, оснащені сучасною стрічкової противовзломной фурнітурою, але не економте, інакше будете платити двічі;
 • якщо ж для Вас важливо за розумну суму придбати те, що буде надійно захищати від холоду, дощу і вітру, не вимагає фарбування, не тріскає, не розбухає, зручно відкривається і надійно закривається, якщо Ви просто хочете забути про вічні віконні проблеми, - купуйте пластик, але дотримуйтесь таких рекомендацій:
  1. поверхню пластика повинна бути чисто-білої і глянсовою (якщо він не кольоровий накриття плівкою під дерево);

  2. склопакет повинен бути двокамерним, або однокамерним з енергозберігаючим склом якщо вікно виходить на вулицю. Якщо ж вікно виходить на засклений балкон, то не слід переплачувати - буде досить однокамерного склопакета. Виготовлення трикамерних склопакетів (4 скла) позбавлене всякого сенсу, так як збільшується вага стулок і відповідно навантаження на фурнітуру, зменшується светопропускаемость вікна. Більш ефективним буде двокамерний склопакет з енергозберігаючим склом.
  3. оптимальна відстань між стеклами знаходиться в межах 10-16 мм. Зменшення цієї відстані приводить до різкого погіршення теплоізоляції внаслідок виникнення так званої прямолучевой передачі тепла від скла до скла, минаючи повітряний прошарок. Збільшення ж цієї відстані не має сенсу, так як не робить істотного впливу на теплопередачу внаслідок виникнення конвективних потоків повітря усередині склопакета; Оптимальна ширина двокамерного склопакета 32 мм, однокамерного 24 мм.
  4. не слід економити на вартості монтажу, так як в монтажі пластикових вікон існує маса тонкощів, невідомих навіть дуже мастеровому господареві, недотримання яких може принести масу неприємностей і втрату гарантії. Крім того, якщо під час монтажу вікно було пошкоджено, то при самостійному монтажі ніякі претензії не приймаються.

   << Назад