Акції Ощадбанку 2019: як купити фізособі, ціна на сьогодні ..

 1. Чому Сбербанк?
 2. У 2019 рекордні дивіденди
 3. Де можна купити?
 4. Якого брокера вибрати
 5. Як купити в самому Ощадбанку
 6. Індивідуальний інвестиційний рахунок
 7. Як отримувати дивіденди
 8. Прості і привілейовані акції.
 9. Скільки акцій треба мати, щоб жити "нормально"
 10. Розмір дивідендів
 11. Оподаткування доходів по акціях

Азбука інвестування

1 акція сьогодні стоїть:


Номінальна вартість: 3 руб.

Динаміка вартості (графік):
Динаміка вартості (графік):  збільшити збільшити

Скільки акцій треба мати, щоб жити на дивіденди
Нижче на сторінці

Чому Сбербанк?

Акції цього банку (ідентифікатор або тікер: SBER) входять в число російських "блакитних фішок" - цінних паперів найбільших вітчизняних компаній, що володіють найвищою ліквідністю на біржах. Причому в переліку таких організацій головний банк Росії традиційно, поперемінно з Газпромом, займає перші місця. Незважаючи на кризову ситуацію в російській економіці цей банк останні роки показує тільки зростання прибутку. У 2018 році його Наглядова рада прийняла рішення збільшити розмір дивідендів відразу в 2 рази в порівнянні з попередніми виплатами, в 2019 році розмір дивідендів виріс ще на третину. Та й сама ціна його акцій в останні роки зростає, причому істотними темпами.
Головним акціонером, що володіє контрольним пакетом, є Центробанк Росії.

У 2019 рекордні дивіденди

24 травня в Москві відбулися річні Загальні збори акціонерів ПАТ Ощадбанку, на якому було прийнято рішення виплатити дивіденди за 2018 рік за звичайними акціями в розмірі 16,00 руб. на одну акцію, і за привілейованими акціями - теж 16,00 руб. на одну акцію. Ці величини на 4 руб. вище, ніж в минулому році, а за загальним обсягом - найвищі в історії російських компаній. Проте ринок зустрів цю звістку досить прохолодно, оскільки деякі експерти висловлювали припущення про більш значущих цифрах. Частіше за інших називали передбачуваний розмір дивідендів на 1 звичайну акцію в 21 руб.
На зборах також було обрано нову Спостережну раду банку, а Президентом, Головою Правління на новий термін (з 29 .11.2019, на 4 роки) переобраний Герман Греф.

Де можна купити?

Фізичні особи не мають самостійного доступу до торгів на Московській біржі ММВБ-РТС (MOEX) і іншим дрібнішим фондовим біржам Росії. Таким доступом мають професійні учасники ринку цінних паперів - брокери, які володіють відповідною ліцензією ЦБ. Приватні особи, які бажають продавати і купувати акції, повинні діяти через брокера, виплачуючи йому невелику комісійну винагороду.

Якого брокера вибрати

Ліцензованих брокерів дуже багато, можливості і послуги, які вони надають своїм клієнтам, дещо відрізняються. Наприклад, у них може відрізнятися плата за депозитарне обслуговування, величина мінімального внесеного депозиту, комісія за оборот, може надаватися "плече інвестування", причому різного розміру ... Для досвідчених інвесторів все це дуже важливо, тому складаються і ретельно вивчаються рейтинги брокерів.

Офіційний список брокерів 2019 з ліцензією ЦБ

Однак для початківців завдання вибору сильно спрощується тому що Ощадбанк сам є брокером, і у нього є спеціальний підрозділ. Послуги, які воно пропонує, цілком конкурентні на ринку. Додатковою зручністю роботи з акціями через Ощадбанк є те, що тут можна відкрити Індивідуальний інвестиційний рахунок, що дозволяє інвесторові отримати додатковий дохід.

Як купити в самому Ощадбанку

Для цього треба зробити кілька нескладних дій, причому онлайн виконати їх буде навіть простіше і швидше, оскільки такі віяння часу. Але можна і діяти через менеджерів.

- Спочатку треба відкрити спеціальний рахунок (брокерський або інвестиційний)

- Потім треба перевести (або внести) на нього грошові кошти

- Якщо передбачається купувати акції онлайн, то треба встановити програму QUIK або мобільний додаток "Сбербанк Інвестор".

- Тепер можна купувати або продавати.

Таким способом приватна особа може купувати і інші цінні папери - акції інших емітентів та облігації. Банківський підрозділ "Сбербанк Управління Активами" навіть пропонує на вибір готові стратегії автоматичної торгівлі різного ступеня прибутковості та ризикованості.

Для кращого з'ясування всіх цих питань через офіційний сайт можна записатися на особисту консультацію у відділенні банку, а ще простіше необхідну консультацію можна отримати по телефону 900.

Індивідуальний інвестиційний рахунок

Розміщуючи призначені для покупки акцій гроші на ІВС можна збільшити дохід на 13% за рахунок податкового вирахування від держави. Цей рахунок має очевидні плюси в порівнянні зі звичайним брокерським, але у нього є і свої обмеження.

ІВС докладніше

Як отримувати дивіденди

В Ощадбанку дивіденди виплачуються раз на рік, хоча компаніям дозволено виплачувати їх частіше, і деякі з них (наприклад, Роснефть, Транснефть) виплачують проміжні дивіденди за підсумками півріччя.

Нарахування дивідендів в поточному році проводиться тим власникам акцій, які занесені до реєстру акціонерів до дати закриття реєстру, так званої "дати відсічення". Процедура включення до реєстру зазвичай займає не більше 2 днів після покупки акцій. Тому важливо звертати увагу на дату покупки. Також слід мати на увазі, що ціна акцій напередодні дати закриття реєстру завжди вище, ніж кілька днів по тому.

При укладанні договору на покупку акцій вказується банківський рахунок, на які будуть перекладається дивіденди. Якщо якщо вони надійдуть на ІВС, то будуть розглядатися як інвестиційні вкладення, які не підлягають висновку до моменту закриття рахунку.

Протягом місяця після закриття реєстру дивіденди будуть переведені на рахунок акціонеру відповідно до кількості наявних у нього акцій і рекомендаціями Наглядової Ради банку за їх розміром.

Прості і привілейовані акції.

Останні роки в Ощадбанку розмір виплачуваних дивідендів на одну просту та одну привілейовану акцію один і той же. У той же час привілейовані дорожче і придбати їх складніше; тому вони в меншій мірі цікаві фізичним особам, які не цікавляться процесом управління компанією.

Скільки акцій треба мати, щоб жити "нормально"

Все залежить від рівня запитів. Як відомо "прожитковий мінімум" в нашій країні не дозволяє забезпечити задовільні життєві умови. Moneyinformer.ru все-таки пропонує орієнтуватися на цей показник: поширена думка, що його триразовий рівень вже відповідає "нормальному", а в чиємусь розумінні навіть "доброго" рівнем доходів. Для Москви ці суми становитимуть 45 - 50 тис. Руб., Для регіонів Росії в півтора або два рази нижче.

Виходячи з середнього розміру дивідендів, виплачених Ощадбанком в цьому і минулому році, для того, щоб мати щомісячний дохід на такому рівні необхідно володіти:

4600 акцій (для Москви)

Розмір дивідендів

На одну акцію, суми за роками:

2019 2018 2017 2016 2015 2014 16.00 руб. 12.00 руб. 6.00 руб. 1.97 руб. 0.45 руб. 3.20 руб.

Оподаткування доходів по акціях

Власники акцій звільнені від обов'язку самостійно платити податок з дивідендів, за них це повинен робити брокер (в нашому випадку Сбербанк), а акціонери отримують вже "очищений" дохід.

Ставка податку в 2019 році становить 13% для фізичних осіб, які є російськими резидентами.

Для фізосіб-нерезидентів вона становить 15%.

Дохід від продажу акцій, якщо вони купувалися за меншу суму, теж оподатковується.

Для фізосіб-резидентів вона становить ті ж 13%, для нерезидентів - 30%. Цей податок теж автоматично стягується брокером.

Чому Сбербанк?
Де можна купити?