Ціна Акцій Сургутнафтогаз зараз, Дивіденди і Огляд

 1. Дані про цінні папери емітента
 2. Звичайні і привілейовані акції Сургутнефтегаза
 3. Дивіденди по акціях Сургутнефтегаза
 4. Як купити акції Сургутнафтогаз
 5. особливості бізнесу

Сургутнефтегаз - один з найбільших нафтовиків вуглеводнів в Росії, який поступається лише Роснефти, ЛУКОЙЛу і Газпромнафти. У структуру входить 59 компаній різного сектора, включаючи нафто-, газо- і вуглевидобуток, глибоку переробку, виробництво електроенергії і тепла. Діє п'ять роздрібних мереж з продажу палива, проте вони не підведені під єдиний бренд.

Дані про цінні папери емітента

Картка компанії

Сургутнефтегаз Видобуток вуглеводнів, переробка, продаж Підстава 1993 рік, Сургут, Росія Штаб-квартира Сургут, ХМАО, Росія Засновники Володимир Богданов Основна торгова площадка Московська біржа, Berlin Stock Exchange; Frankfurt Stock Exchange; London Stock Exchange; Pink OTC Markets Inc. Тікер простих акцій SNGS ISIN RU0008926258 Кількість акцій в обігу 35 725 994 705 Номінал 1 руб. Тікер привілейованих акцій SNGSP ISIN RU0009029524 Кількість акцій в обігу 7 701 998 235 Номінал 1 руб.

Компанія відрізняється щедрими дивідендами, високим рівнем соціальної відповідальності і рідкісним - проти вищеперелічених - присутністю в ЗМІ Компанія відрізняється щедрими дивідендами, високим рівнем соціальної відповідальності і рідкісним - проти вищеперелічених - присутністю в ЗМІ.

 • Капіталізація становить $ 23 млрд., Що дозволяє їй займати 242 місце в Forbes 2000.

Цьому чимало сприяє акредитація на Санкт-Петербурзької Міжнародної Товарно-сировинній біржі, Біржі Санкт-Петербурга і Московської енергетичної біржі.

Акції Сургутнефтегаза, як прості, так і привілейовані, звертаються на Московської біржі , зважаючи блакитними фішками . присутні депозитарні розписки в доларах США (на Франкфуртській і Лондонській біржах) і євро - вони звертаються тільки на Франкфуртській і Берлінській фондовій біржах.

 • Робота з акціями Сургутнефтегаза рекомендується інвесторам реального сектора економіки, які працюють на російському і зарубіжному ринку.

Цікаво, але це рідкісна компанія, коли вартість привілейованих акцій Сургутнафтогазу вище звичайних, так як серед російських компаній, в основному, привілейовані акції коштують дешевше звичайних.

Звичайні і привілейовані акції Сургутнефтегаза

Прості і привілейовані акції Сургутнефтегаза звертаються на Московській біржі. Їх вартість різниться: якщо перші оцінюються 35 руб., То другі - в 40-45. При зміні вартості вуглеводнів і капіталізації компанії, паритет в ціні паперів зберігається.

Статутний капітал поділений на 2 частини - 80% частки мають звичайні акції, 20% мають привілейовані акції.

Найбільша відмінність полягає в тому, що привілейовані акції Сургутнефтегаза завжди обкладаються дивідендами, які істотно різняться. За підсумками 2015 року дивіденди за простими становили 60 коп. , А за привілейованими - майже 7 руб. !

переваги:

 • ліквідні і фінансово стійкі;
 • забезпечені затребуваними вуглеводнями;
 • завжди забезпечені дивідендами;
 • привілейовані акції недорогі;
 • стоять в лістингу на Московській біржі.

Ще однією особливістю є факт, що в умовах зниження вартості нафти привілейовані папери кілька разів ставали дешевшими простих. Як не дивно, це не привело до стрімкої скупці паперів і, після невеликої корекції, вони повернулися до звичайної вартості. І, знову ж таки, при більш ніж доступною ціною, в обігу перебуває достатня кількість вільних паперів.

Дивіденди по акціях Сургутнефтегаза

Якщо подивитися на історичну вартість акцій Сургутнафтогазу, то видно що привілейовані акції дорожчають на тлі зростаючих дивідендів, також обсяг торгівлі привілейованими акціями вище ніж ніж по звичайних, це зводить до нуля дисконт за ліквідність.

Варто нагадати, що привілейовані акції мають фіксований відсоток або велику частку по дивідендах, також при ліквідації підприємства власники таких акцій отримають майже все майно компанії. При цьому власники привілейованих акцій не мають права голосу, правда середньому інвесторові це зовсім не обов'язково, особливо, якщо частка акцій на руках щодо незначна. Привілейовані акції Сургутнефтегаза за своїм статусом і характеристикам займають проміжне положення між облігаціями і звичайними акціями.

Сукупні виплати дивідендів Сургутнефтегаза по роках

Рік Дивіденд (руб.) Змін. до попер. році 2019 5.07 + 267,1% 2018 1.38 + 130% 2017 0.6 -91.33% 2016 6.92 -15.71% 2015 8.21 + 247.88% 2014 2.36 + 59.46% 2013 1.48 -31.16% 2012 2.15 + 82.2% 2011 1.18 + 12.51% 2010 1.05 -20.9 % 2009 1.33 + 61.71% 2008 0.82 + 15.49% 2007 0.71 -32.38% 2006 1.05 + 72.98% 2005 0.607 + 279.38% 2004 0.16 + 66.67% 2003 0.096 n / a

Як купити акції Сургутнафтогаз

Якщо ви згодні, що сьогодні вартість акцій Сургутнафтогазу приваблива для інвестицій, то не варто відкладати покупку акцій на потім. Самим простий і легкий спосіб купити акції Сургутнефтегаза - звернутися до ринку цінних паперів на фондовій біржі.

Купити акції Сургутнефтегаза можна на Московській біржі через будь-якого брокера який має прямий доступ до біржі.

Акції продаються лотами, тобто не поштучно. В один лот входять 100 акцій, це стосується як звичайних, так і привілейованих.

Брокер надає торговий термінал - спеціальна програма для ПК, де ви можете відстежувати ціни на акції і ваш рахунок. Там же ви і будете купувати і продавати акції. При покупці ви можете вказати 1 лот і подивитися яка буде сума мінімальної покупки (одного лота).

 • В цілому це сума в межах 3300-4400 рублів залежно від типу акцій і сьогоднішньої вартості.

Кращі брокери для інвестицій в акції

брокер FinmaxFX пропонує величезну кількість акцій. Більшість брокерів прагне дати доступ тільки до найпопулярніших NYSE або NASDAQ, але у FinmaxFX є величезна кількість європейських і азіатських акцій, велика кількість індексів, і звичайно, цінні папери з американських бірж, включаючи і вітчизняні компанії. Брокер надає професійну торгову платформу і кращі умови.

Регулюється FSA і в Росії ЦРОФР. Мінімальний депозит $ 100.

Офіційний сайт: FinmaxFX

Офіційний сайт:  FinmaxFX

платформа Libertex належить брокеру, який працює більше 20 років. Сама платформа знаходиться під контролем європейських регуляторів CySEC і MiFID. Тут ви знайдете величезну кількість акцій, фондових індексів, ETF фондів і не тільки.

Брокер пропонує величезну базу активів, академію (програми навчання), постійно проводить вебінари, надає аналітику і має дуже зручну торговельну платформу, до якої підключено велику кількість індикаторів. У самій платформі є блок з останніми новинами і прогнозами російською мовою. Мінімальний депозит $ 200.

Офіційний сайт: Libertex

Офіційний сайт:  Libertex

брокер eToro пропонує величезну кількість акцій і ETF на американських, європейських і азіатських ринках. Більш ніж 12 річний досвід роботи, регуляція CySEC, інвестиційні фонди на ринку акцій, готові портфелі та інші інвестиційні можливості. Професійний брокер для покупки і заробітку на цінні папери. Мінімальний депозит $ 500.

Офіційний сайт: eToro

особливості бізнесу

Будучи одним з найбільших гравців нафтогазового сектора Росії, керівництво Сургутнафтогазу не бере участі в неспецифічних речах - політичній боротьбі і відкритої підтримки партій, зосереджуючись на підвищенні якості та рівня роботи.

Про акціонування підприємства також відомо мало - по-перше, пройшло більше 20 років, по-друге, компанія обережно ставиться до всього, що має відношення до структури статутного капіталу.

Відомо, що в 1993 році, після виділення з державної компанії «Главтюменьнефтегаз», на торги було виставлено первинний пакет акцій. Трохи менше половини - 45% - були передані державі, 8% реалізовані на закритому аукціоні, ще 7% пакет переданий колективу в рамках приватизації. Через рік, в 1994, був проданий залишився 40% портфель - переможцем вийшла маловідома контора «Нафта Інвест», а ще через рік державний пакет встав на заставний аукціон і всього за 400 млрд. Руб. - менше $ 100 млн. - став власністю недержавного пенсійного фонду «Сургутнефтегаз».

У 1995 році вільні паперу вийшли на біржі РТС, а двома роками пізніше випущені перші депозитарні розписки в пропорції 1:50 за простими і 1: 100 за привілейованими акціями. У найближче десятиліття компанія ставилася до другого (і навіть третього) ешелону, поки в 2004 році їй не було надано ліцензію на розробку Талаканського родовища, що раніше належала ЮКОСу Михайла Ходорковського.

При всіх фінансових можливостях видобуток нафти і газу зосереджена в Ханти-Манскійском автономному окрузі та Республіці Якутія При всіх фінансових можливостях видобуток нафти і газу зосереджена в Ханти-Манскійском автономному окрузі та Республіці Якутія. Хоча налагоджені міцні ділові зв'язки з вотчиною Володимира Путіна, Ленінградською областю - там розташовані НДІ «Ленгіпрохім» і переробний завод «Киришинефтеоргсинтез». У тих же Кирішах, Калінінграді, Великому Новгороді, Пскові та Твері діють торгові компанії, які постачають нафтопродукти практично всім небрендові АЗС. З огляду на, що останнім часом ні Роснефть, ні Газпром, ні Лукойл залишають поза передачею франшизу, можна бути впевненим, що постачальником заправок «no name» виступає саме Сургутнефтегаз.

За відкритою інформацією з офіційного сайту Сургутнефтегаза, Володимиру Богданову належить трохи більше 30% акцій. Однак в числі засновників корпорації значиться ряд юридичних осіб, де пан Богданов виступає мажоритарієм. Підрахунок, проведений низкою ЗМІ, показав, що бізнесменові належить від 60 до 70% Сургутнефтегаза.

Нерідко корпорацію дорікають в тиску на міноритарних акціонерів, занадто малих виплати за простими і казначейських акцій, ненадання допуску до повної картини фінансової спроможності. За інформацією самого Сургутнефтегаза, в 2015 році тільки грошові активи компанії склали 72 млрд. Руб. (Приблизно $ 1.1 млрд.) При ринковій капіталізації 1.56 трлн. руб. ($ 23 млрд.). Однак інсайдерська інформація - вона офіційно не підтверджується - каже, що на всіляких рахунках корпорації лежить не менше 1 трлн. руб. або $ 13 млрд.

Рекомендовані для вас статті:

Але важливо розуміти одну річ: по вимагає підтвердження інформації, за рахунок накопичених валютних резервів, Сургутнефтегаз є приватним регулятором валютного курсу Росії. В умовах близькості Сургута і Москви це політично виправдано і забезпечує корпорацію хорошим адміністративним ресурсом. А це, як неважко здогадатися, запорука стабільності і процвітання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter! Величезне спасибі вам за допомогу, це дуже важливо для нас і наших читачів!