Привілейовані акції Сургутнефтегаза вартість сьогодні!

 1. Зміст:
 2. Злиття та поглинання!
 3. Хто господар?
 4. Вартість привілейованих акцій Сургутнафтогазу на сьогодні!
 5. Переваги Сургутнефтегаза!
 6. Недоліки ВАТ!

Компанія Сургутнефтегаз - один з найбільших видобувачів нафти і газу на території Росії і за кордоном. Створена організація в 1977 році, тоді вона була філією іншої фірми. З 1993 року підприємство є самостійним ВАТ, причому вельми великим за розмірами. Хоча ця компанія поступається за обсягами видобутку таким ВАТ як Лукойл і Газпром, все одно є вагомою складовою російської промисловості. Вартість привілейованих акцій Сургутнафтогазу на сьогодні становить 39 руб., А звичайних - 35 руб. Що стосується власників компанії, то їх система досить заплутана, але одночасно і цікава. Про це мова піде трохи пізніше.

Про це мова піде трохи пізніше

Зміст:

Злиття та поглинання!
Хто господар?
Вартість привілейованих акцій Сургутнафтогазу на сьогодні!
Переваги Сургутнефтегаза!
Недоліки ВАТ!
Чого чекати від курсу акцій?

Злиття та поглинання!

Як і будь-який великий монополіст, Сургутнефтегаз поглинає інші, більш дрібні компанії. Робить він це не так часто, як інші монополісти, але все ж буває, що ВАТ викуповує контрольний пакет акцій іншої організації нафтової або газової промисловості. Злиття і поглинання вигідні для інвесторів, що вклалися в цю компанію, адже з кожною новою дочірньою фірмою зростає прибуток Сургутнефтегаза, вартість акцій і розмір дивідендів.

Хто господар?

Це питання мучить не одну сотню людей, причому не тільки в Росії, але і за кордоном. В одній з британських газет структуру власників Сургутнефтегаза назвали «Таємної №1 російської промисловості», і не без підстав. Насправді, ВАТ є досить замкнутою і лише одиниці знають, у кого знаходиться контрольний пакет і чи є такий власник взагалі. Рада директорів Сургутнафтогазу проходить під закритими дверима, причому бере участь в них не більше 100 чоловік, які в переважній більшості випадків є вищими менеджерами компанії. На питання журналістів «Хто ж володіє компанією?» Керівництво відповідає ухильно, не називаючи жодних імен і назв інших організацій. Якщо намагатися дізнатися правду через державні бази даних, то особливого успіху це не принесе, адже власниками левової частки цінних паперів є дочірні компанії, і зрозуміти, хто за якою фірмою стоїть - неможливо.

Але все ж існують деякі припущення. Звертаю вашу увагу на слово «припущення»! Ті варіанти, які зараз будуть приведені, не є підтвердженими даними, а лише чутками серед підприємців, інвесторів та журналістів. Тож почнемо:

 1. Перший кандидат в якості власника контрольного пакета - це Володимир Богданов, генеральний директор організації. Справа в тому, що він займає цю посаду вже протягом тривалого часу і ні разу не переобирався. Разом виходить, що або його підтримує переважна більшість акціонерів, або він сам зосередив у своїх руках більше 50% акцій і просто голосує за себе. Також на питання журналістів про реального власника Сургутнефтегаза пан Богданов вважає за краще не відповідати, або давати відповіді в стилі «Народ», «Всі ми» і т.д.
 1. Другий претендент на звання господаря Сургутнефтегаза - це Геннадій Тимченко. На зборах акціонерів він не присутній, але є одне дуже підозріле обставина: свою продукцію наш монополіст збуває саме через організації, підконтрольні Г. Тимченко, причому, коли він закрив одну компанію, і відкрив іншу, Сургутнефтегаз став збувати продукцію вже через нову фірму Тимченко.
 1. Останній варіант - ключового власника немає взагалі, а цінні папери знаходяться у вільному обігу серед дрібних власників. Це цілком ймовірно, з огляду на той факт, що багато акцій торгуються на фондовій біржі. Якщо цей варіант правдивий, то, швидше за все, в руках вищих менеджерів організації зосереджена велика половина акцій, що і дозволяє їм проводити рада директорів. Але одну людину, кого можна назвати господарем, немає.

Отже, з чутками розібралися, але залишається ще одне питання: а навіщо компанії приховувати своїх власників? Як правило, всі ВАТ є відкритими, надають всіляку інформацію будь-кому, в тому числі і відомості про структуру акціонерного капіталу. Сургутнафтогаз ж зовсім навпаки - тримає ці дані в таємниці. Питання «Навіщо?» Також не має однозначної відповіді. Далі будуть висловлені два найбільш вірогідних припущення:

 1. Керівництвом компанії неодноразово заявлялося, що ВАТ «Газпром» намагається поглинути Сургутнафтогаз, що, погодьтеся, не буде вигідно ні акціонерам, ні вищого керівництва. З огляду на цю обставину, цілком логічно, що організація не буде розкривати імена тих, у кого можна купити акції. Цілком ймовірно, власники значних пакетів акцій побоюються шантажу, вимагання та ін. Злочинних діянь, адже Сургутнефтегаз - «ласий шматок» як для держави, так і для власників Газпрому. А якщо ніхто не знає, хто господар, то і акції купувати не у кого.
 1. Другий варіант менш приємний для інвесторів. Власники, як правило, приховують себе в тому випадку, якщо є шахраями або іншими злочинцями. Тоді виходить, що керівництво Сургутнафтогазу проводить тіньові оборудки, відмиває гроші, а прибуток від цього всього отримує той самий інкогніто, який є фактичним власником контрольного пакета. Втім, дане ВАТ жодного разу не було запідозрено у злочинній діяльності, тому підстав для побоювання мало.

Вартість привілейованих акцій Сургутнафтогазу на сьогодні!

Вартість привілейованих акцій Сургутнафтогазу на сьогодні

Крім звичайних цінних паперів, ВАТ «Сургутнафтогаз» має в своєму розпорядженні і привілейованими, за якими виплачується значно більше дивідендів. Варто відзначити, що на російському ринку в основному звичайні акції коштують дорожче привілейованих, тому що мають право голосу на раді директорів. У випадку ж з Сургутнефтегазом, все навпаки. Вартість привілейованих акцій Сургутнафтогазу на сьогодні трохи більше, ніж ціна звичайних.

Найімовірніше, це пов'язано з тим, що по звичайних акціях виплачуються зовсім мізерні дивіденди, а за привілейованими - в кілька разів більше.

Переваги Сургутнефтегаза!

 1. У Росії не так багато підприємств займаються газовою промисловістю, що робить тих щасливчиків, які отримали ліцензії, неймовірно рентабельними і прибутковими. Адже не дарма акціонери Газпрому асоціюються в широких масах з людьми багатими і заможними. Те ж саме і з Сургутнефтегазом.
 1. Привілейовані акції дозволять вам отримувати набагато більше прибутку від цінних паперів, ніж звичайні. Далеко не у всіх ВАТ вони є, що додає ще один голос за інвестиції в Сургутнефтегаз.
 1. Крім видобутку нафти і газу, компанію турбують і екологічні проблеми, через що в масах формується позитивний імідж організації. Це також впливає на прибуток, тільки побічно, адже чим більше людей буде з полюванням влаштовуватися на роботу в Сургутнефтегаз, чим менше екологів буде проводити «підривні роботи» проти промисловця, то більша буде дохід.

Це також впливає на прибуток, тільки побічно, адже чим більше людей буде з полюванням влаштовуватися на роботу в Сургутнефтегаз, чим менше екологів буде проводити «підривні роботи» проти промисловця, то більша буде дохід

Недоліки ВАТ!

 1. В першу чергу акціонерів відштовхує закритість компанії. Вони не знають, хто є власник організації і не знають, у кого купити акції. Крім цього, замкнутість наштовхує акціонерів на нехороші підозри. Що, якщо на чолі всього цього варто який-небудь бандит? Навіть якщо вірним є варіант з небезпекою поглинання ззовні, наведений вище, то це також ризик для вкладників, тому що у Газпрому може вийти поглинути організацію, і тоді її акціонери виявляться в невигідному становищі.
 1. Якщо подивитися на розміри виплат по акціях, то можна помітити, що вони дуже малі. Причому це стосується як звичайних цінних паперів, так і привілейованих. Особливих перспектив для тих, хто інвестує з метою отримання дивідендів, немає, а ось для спекулянтів є де розгулятися, адже вартість акцій Сургутнафтогазу, як правило, зростає.

Чого чекати від курсу акцій?

Чого чекати від курсу акцій

Зверніть увагу на графік вище. Прямокутником відзначена область вузького флета, який спостерігається останні півтора року. Ціна за цей час не скоювала серйозних рухів, що свідчить лише про одне: скоро буде весело! Коли ціна проб'є якусь кордон прямокутника, то з великою часткою ймовірності кинеться по якомусь із двох напрямків. Якщо пробита буде верхня межа, то курс буде рости, а якщо нижня - падати. Це був прогноз по звичайних акціях. Що стосується вартості привілейованих акцій Сургутнафтогазу на сьогодні, то вона росте і не має наміру зупинятися. Нещодавно було встановлено новий історичний максимум ціни, що є сигналом до подальшої ревальвації курсу.

Хто господар?
Хто господар?
Чого чекати від курсу акцій?
Хто господар?
На питання журналістів «Хто ж володіє компанією?
Отже, з чутками розібралися, але залишається ще одне питання: а навіщо компанії приховувати своїх власників?
Питання «Навіщо?
Що, якщо на чолі всього цього варто який-небудь бандит?
Чого чекати від курсу акцій?