Що таке акції компаній? Як торгувати акціями?

  1. Як почати торгувати акціями на біржі?
  2. Фактори, що впливають на курси акцій

Акції компаній - це цінні папери, які свідчать про те, що їх власник вніс вклад в капітал компанії. Власник акцій має повне право на отримання прибутку у вигляді дивідендів. Величина прибутку, яку отримає акціонер, залежить від його частки в АТ (акціонерне товариство, яке буває відкритим і закритим).

АТ

Акції компаній діляться на:

  • звичайні
  • привілейовані

Власник перших має право керувати компанією і голосувати під час зборів акціонерів. Одна акція, як правило, відповідає одному голосу. Власник звичайних акцій має право на отримання простих дивідендів.

Власник привілейованих акцій має велику кількість прав. А саме - право першим отримати прибуток з більш високим відсотком по дивідендах.

Як почати торгувати акціями на біржі?

Російські майданчики для торгівлі акціями: ММВБ (Московська міжбанківська валютна біржа) і РТС (Російська торгова система).

Відповідно до законодавства РФ торгувати на біржі можуть тільки спеціалізовані компанії, які мають ліцензію. Остання видається ФСФР - Федеральною службою по фінансовим ринком.

Перед початком торгівлі акціями на біржі, потрібно залагодити необхідні технічні моменти. Нижче представлена ​​чітка послідовність дій, яка повинна досвідчений трейдер:

1. Пошук надійної брокерської компанії;
2. Укладення договору з брокером ;
3. Відкриття рахунку;
4. Переклад певної суми грошей на рахунок (скільки ви вважаєте за потрібне);
5. Початок торгівлі на біржі .

Фактори, що впливають на курси акцій

На курс акцій впливає безліч факторів. Але можна спростити розуміння до двох фундаментальних факторів з яких складається вартість:

  • Бажання купувати або продавати акції з боку інших трейдерів;
  • Обсягу покупки і продажу акцій. Якщо покупців більшість, то спостерігається зростання котирувань, якщо ж люди вважають за краще продавати акції, ми бачимо їх зниження.

Люди будуть купувати акції компанії, якщо їх приваблює прибуток, керівництво і перспективність компанії. У тому випадку, якщо трейдери не бачать перспектив зростання компанії, вони неодмінно позбудуться її цінних паперів. Також котирування акцій залежать від загального стану економіки країни і дій уряду.

Як почати торгувати акціями на біржі?
Як почати торгувати акціями на біржі?