Більше 500 іноземців переїхали в Алтайський край за три місяці 2018 року по програмі переселення співвітчизників

25 квітня 2018 р 11:50

У регіоні триває реалізація державної програми «Надання сприяння добровільному переселенню в Алтайський край співвітчизників, які проживають за кордоном», розрахованої на 2016 - 2020 роки. За перші три місяці в краї зареєстровано 508 учасників програми і членів їх сімей, протягом року заплановано переселення не менше 1050 співвітчизників.

У 2017 році на території Алтайського краю зареєстровані 1806 співвітчизників: 866 учасників програми і 940 членів їх сімей, що перевищує планову чисельність в 1,7 рази, повідомляють в. Основну частку переселяються співвітчизників складають громадяни Казахстану, Киргизії, Таджикистану, України, Узбекистану. Прибувають також співвітчизники з Білорусі, Німеччини, Литви, Молдови та інших країн ближнього і далекого зарубіжжя. Зросла на 10% в порівнянні з 2016 роком число переселилися в міста Алтайського краю (85,5%). Сільську місцевість вибрали 14,5%. Географія розселення - всі міста і райони регіону.

Економіка краю в минулому році поповнилася трудовими ресурсами практично у всіх галузях: в промисловості, будівництві, транспорті, сільському господарстві, охороні здоров'я, освіті. Близько 80% переселенців мають вищу або середню професійну освіту. Трудовий, підприємницькою або іншою діяльністю (включаючи студентів освітніх організацій професійної та вищої освіти краю) зайняті 73,7% від числа працездатних співвітчизників. У відомстві зазначають, що ці показники відповідають основним завданням реалізації програми на крайовому рівні - залучення кваліфікованої робочої сили, а також вирішення демографічних завдань.

При необхідності працевлаштування учасників держпрограми і членів їх сімей органи служби зайнятості гарантовано сприяють у вирішенні цієї проблеми, в тому числі інформують про ситуацію на ринку праці. У 2017 році в пошуках роботи до фахівців звернулися 26 переселенців. Працевлаштувалися за сприянням служби зайнятості 11 осіб.

Учасникам держпрограми відшкодовують витрати на оплату найму житла протягом шести місяців (в розмірі до 24 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). У минулому році такою формою підтримки скористалися 166 співвітчизників. Також співвітчизники можуть розраховувати на передбачені програмою додаткові заходи соціальної підтримки. У минулому році трьом багатодітним сім'ям виплатили допомогу на підготовку дітей до школи, ще чотирьом учасникам програми - допомога по догляду за дитиною до півтора років.


25 квітня 2018 р 11:50   У регіоні триває реалізація державної програми «Надання сприяння добровільному переселенню в Алтайський край співвітчизників, які проживають за кордоном», розрахованої на 2016 - 2020 роки