Корм в деталях: таурин для кішок

 1. Що таке таурин?
 2. Навіщо потрібен таурин кішкам?
 3. Проблеми з-за дефіциту або надлишку таурину в організмі кішок
 4. У яких продуктах міститься таурин
 5. Цікавий факт
 6. Таурин в кормі для кішок
 7. Таурин для кішок при натуральному способі годування
 8. Таурин для кішок в виробничих кормах
 9. Зміст таурину в сухих кормах для дорослих кішок
 10. Залежність кількості таурину від призначення корми
 11. У яких випадках потрібно добавка з таурином?

Вибираючи мурчал вихованцеві той чи інший корм, власник уважно вивчає склад Вибираючи мурчал вихованцеві той чи інший корм, власник уважно вивчає склад. Інгредієнти у вигляді м'яса, овочів, фруктів і вітамінів зрозумілі всім, а ось всілякі компоненти у вигляді ДГК, ЕГК, таурину та інших малозрозумілих речовин викликають сумніви і питання. Що вони собою являють і не заподіють шкоди здоров'ю тварини? Сьогодні мова піде про такий компоненті як таурин для кішок, який досить часто зустрічається в складі корму.

Що таке таурин?

Кішкам для нормальної життєдіяльності потрібно 23 амінокислоти, половина з яких синтезується в організмі. А ось одинадцять незамінних амінокислот тварини отримують тільки з їжею. У двох з них кішки відчувають специфічні потреби - це аргінін і таурин.

Навіщо потрібен таурин кішкам?

Таурин - це незамінна амінокислота, яка входить до складу білків тваринного походження. Вона грає важливу роль у багатьох процесах організму тварини:

Проблеми з-за дефіциту або надлишку таурину в організмі кішок

Дефіцит таурину може стати причиною різних проблем зі здоров'ям тварини і привести до серйозних хвороб:

 • розлад травлення
 • хронічна серцева недостатність і кардіоміопатія
 • атрофія сітківки і сліпота
 • проблеми з репродуктивними функціями, безпліддя і викидні

У рідкісних випадках у тварин діагностують надлишок таурину, що може стати причиною слабкості м'язової тканини. Ця проблема найчастіше зустрічається у кошенят бірманської породи. Через підвищений вміст таурину виникає дорсовентрального уплощение - дефект розвитку грудної клітини.

Якщо у тварини розвинена індивідуальна непереносимість цієї амінокислоти, то може виникнути розлад шлунково-кишкового тракту або алергія у важкій формі.

У яких продуктах міститься таурин

У яких продуктах міститься таурин

Натуральний джерело таурину - яловича і куряча печінка, м'ясо птиці, кролика, яловичина, морепродукти, біла риба, тунець.

Велика кількість амінокислоти міститься саме в сирих продуктах, а ось в процесі варіння її значна частина руйнується.

Цікавий факт

В організмі людини і собаки таурин самостійно синтезується в необхідній кількості. А ось кішки втратили цю здатність у ході еволюції. Справа в тому, що основний раціон котячих предків складався з м'яса гризунів, яке містить цю амінокислоту в надлишку. Тому з часом організм кішок став виробляти таурин в малих дозах, заповнюючи його з основної їжі.

Коли з'явилися у продажу перші готові корми 1950-70-ті рр, спливла дуже серйозна проблема. Власники зверталися до ветеринарів з кішками, які страждали серцевими хворобами та часто сліпнули. З тих пір було проведено чимало досліджень. Вперше незамінність таурину для кішок була визнана в 1980 р, а виробники стали неодмінно збагачувати корм цієї важливої ​​амінокислотою.

Таурин в кормі для кішок

Організм кішок не може накопичувати таурин, тому єдиний варіант заповнювати незамінну амінокислоту - регулярне вживання її з їжею.

Таурин для кішок при натуральному способі годування

Таурин для кішок при натуральному способі годування

При натуральному способі годування кішки отримують амінокислоту з м'ясом. Однак необхідну кількість таурину міститься в сирому м'ясі, яке нерідко є джерелом захворювань, частіше інвазійних. Крім того воно повинно бути абсолютно свіжим. Ветеринари не радять годувати сирим м'ясом тварин, не переконавшись у його якості, свіжості і безпеки.

У процесі варіння значна частина таурину «вимивається», тому бажано використовувати і сам бульйон.

Таурин для кішок в виробничих кормах

Виробники якісних кормів в обов'язковому порядку додають в раціони кішок таурин. За даними фахівців в області харчування тварин, в складі сухого корму має бути мінімум 1000 мг (0,1%) цієї речовини, а ось в консервах, вологих кормах - в два рази більше.

Якщо у кішки індивідуальна непереносимість таурину, то його кількість регулюється підбором спеціальних дієт, кормів з найменшою кількістю цієї амінокислоти. Ну а недолік таурину в організмі тварини заповнюється протилежними засобами - підбором кормів з високим вмістом амінокислоти. У будь-якому випадку відбувається це під чітким наглядом ветеринарного лікаря і за його рекомендаціями.

Для того щоб підібрати оптимальний варіант корми з цієї важливої ​​амінокислотою, ми склали таблицю з приблизними даними за змістом таурину в кормах відомих торгових брендів. Точну інформацію про зміст таурину в кожному конкретному кормі можна знайти на упаковці.

Для початку проаналізуємо сухі корми для кішок .

Зміст таурину в сухих кормах для дорослих кішок

Сухий кормЗміст таурину, мг / кгCarnilove2400 мг

Brit Care 2300 мг 1st Choice 2100 мг Optimeal 2100 мг Profine 2000мг Trainer NATURAL 2000мг Royal Canin 1700 мг Acana мінімум 1500 мг Purina Pro Plan 1500 мг Grandorf 1500 мг Advance 1200 мг Arden Grange 1000 мг Зміст таурину в залежності від призначення корми Nature's Protection 1000-2350 мг Josera 1250 - 2350 мг Hills Pet Nutrition ( Hills Science Plan ) 1635 - 2005 мг

Залежність кількості таурину від призначення корми

Залежність кількості таурину від призначення корми

Якщо в більшості лінійок кормів вміст таурину практично не змінюється в залежності від призначення корми (для стерилізованих тварин, для кішок виключно домашнього утримання і т.д.), то в кормах Nature's Protection цього моменту відведена дуже важлива роль. Видно роботу фахівців над кормами, з оптимально підібраним кількістю таурину відповідно до потреб тварин в кожному окремо взятому випадку.

1000 мг таурину в складі корму Nature's Protection

 • для кішок, що не залишають приміщення

1250 мг таурину в складі корму Nature's Protection

 • для дорослих кішок перської породи
 • для вихованців з чутливою сечостатевої системою
 • для кішок з чутливим травленням
 • для стерилізованих і кастрованих тварин

Одна тисячі триста сімдесят п'ять мг таурину в складі корму Nature's Protection

 • для літніх тварин

2350 мг таурину в складі корму Nature's Protection

 • для кішок великих порід

Як видно з таблиці виробники дотримуються рекомендованого мінімуму змісту таурину для кішок в сухих кормах хорошої якості. По-іншому йдуть справи з вологими кормами і консервами для кішок. За даними фахівців таурину в консервах має бути в 2 рази більше. Однак відомості, які вдалося зібрати за даними складів консервів з'ясувалося, що вміст таурину значно нижче норми. А значить, годування тварин виключно вологими кормами може стати причиною нестачі цієї важливої ​​незамінної амінокислоти і ряду супутніх захворювань, про які говорилося вище.

Вологий корм, консервиЗміст таурину, мг / кгNature's Protection1500

Bozita Feline 700 Optimeal 506,02 Royal Canin 500 Butchers 453 Brit Premium 450 Almo Nature Daily 221 Schesir 160 Profine 139 Purina Pro Plan

490-560

У більшості випадків консерви можуть бути тільки доповненням до основного харчування (змішаного типу) або як різноманітність в раціоні. Єдині, кому підходить такий вид харчування повністю - тварини з непереносимістю таурину.

Консерви для кішок Nature's Protection в черговий раз показали найкращі показники за вмістом таурину для кішок в складі корму.

У яких випадках потрібно добавка з таурином?

В сучасних якісних сухих кормах таурин міститься в достатній кількості. А ось в натуральній їжі, приготовленої власником, цієї амінокислоти може бути недостатньо. В цьому випадку мурчал вихованцеві дають вітаміни з таурином .

Спеціальні лікувальні комплекси з таурином призначають ветеринарні лікарі в разі діагностування проблем зі здоров'ям тварин. Найчастіше такі добавки призначають при серцевих захворюваннях, зокрема при початковій стадії дилатаційноюкардіоміопатії. Комплекси з таурином сприяють уповільненню процесу атрофії сітківки і його зупинки, але, на жаль, не можуть її звернути.

Не варто недооцінювати таке важливе речовина як таурин для кішок. Його дефіцит призводить до серйозних хвороб тварини. Запобігти ж проблеми під силу кожного господаря, який забезпечив вихованця правильним харчуванням з достатньою кількістю важливою незамінної амінокислоти під назвою таурин.

Що таке таурин?
Навіщо потрібен таурин кішкам?
Що вони собою являють і не заподіють шкоди здоров'ю тварини?
Що таке таурин?
Навіщо потрібен таурин кішкам?
У яких випадках потрібно добавка з таурином?