Поставки китайського лізину заборонені з 22 грудня - Агроінвестор

Россільгоспнагляд оголосив про введення з 22 грудня обмежень на поставки лізину китайського виробництва в Росію. Як говориться в повідомленні відомства, таке рішення прийнято за результатами інспекції, яка виявила «ряд порушень як системного характеру, так і окремо по підприємствах».

У вересні Россільгоспнагляд вже припиняв ввезення лізину з шести китайських підприємств через відмову китайської сторони від проведення інспекції. В кінці жовтня була проведена перевірка дев'яти підприємств КНР з випуску лізину, однак інспекторам було відмовлено в доступі на основні виробничі об'єкти, в тому числі зі зберігання виробничих штамів, вирощування штаму-продуцента, виділення і концентрації лізину. «У зв'язку з негативними результатами проведеної інспекції китайських підприємств-виробників лізину, а також інформації про кормових добавках з ложнозаявленнимі при реєстрації в Росії штамами-продуцентами, Россільгоспнагляд з 22 грудня припиняє дію свідоцтв про державну реєстрацію кормових добавок для тварин », - оголосило відомство. Таким чином, уточнюється в повідомленні, подальші поставки в Росію лізину китайського виробництва неможливі.


Зараз основна частина споживаного в Росії лізину завозиться з-за кордону, в основному, з Китаю. Як говорив в липні заступник міністра сільського господарства Джамбулат Хатуов, потреба російських виробників в кормовому лизине в 2016 році становила близько 100 тис. Т. З них майже 97 тис. Т було ввезено з-за кордону. за оцінкою Національної м'ясної асоціації , 85% імпорту надходить в Росію з Китаю. За даними ФТС, з січня по жовтень Росія імпортувала 73,8 тис. Т L-лізину, 64 тис. Т з цього обсягу припало на Китай.

«Китайські компанії були великими постачальниками лізину, що забезпечували основну частину російського ринку. Тому введення заборони є серйозною проблемою », - підтвердив« Агроінвестору " виконавчий директор Національного кормового союзу Володимир Манаєнков. Він зауважив, що будь-які заборони неминуче відбиваються на ціні. «В результаті вартість лізину вже зросла. А це, в свою чергу, завдасть чергового удару по тваринництву », - додав Манаєнков.

А це, в свою чергу, завдасть чергового удару по тваринництву », - додав Манаєнков

Зараз в Росії лізин проводиться тільки на двох підприємствах - «Заводі преміксів N1» групи « Пріосколье »(Потужність - 57 тис. Т лізин сульфату в рік) і що відкрився на початку грудня в Тюменській області заводі« АміноСіб »агрохолдингу «Ювілейний» (Потужність до 30 тис. Т продукції на рік). Як повідомляла прес-служба адміністрації Тюменської області, останній зможе покрити 40% потреби всього російського ринку. Крім того, завод з виробництва лізину будує «Донбіотех» в Ростовській області - як говорив гендиректор компанії Вадим Варшавський, підприємство потужністю до 85 тис. Т лізину планується ввести в дію в лютому 2018 року. Однак поки російські виробники лізину не забезпечують потреби внутрішнього ринку в цій амінокислоті, констатує Манаєнков. «Я думаю, що зараз російські виробники покривають 30%, максимум 40%», - оцінив експерт. При цьому гендиректор дослідницької компанії Abercade Надія Орлова раніше уточнювала « Агроінвестору », Що російським виробникам доводиться конкурувати в тому числі з китайським імпортом і« вони свої позиції так просто не здадуть ».

Лізин - амінокислота, яка міститься в пшениці і використовується в якості кормової добавки в тваринництві. Застосування лізину дозволяє збільшити надої молока на 12-20%, приріст сільгосптварин і птиці - на 9-25%, несучість курей - на 8-10%. за оцінкою Abercade , Останнім часом російський ринок лізину збільшувався приблизно на 10% в рік, проте в майбутньому такі високі темпи не будуть збережені. «Основний обсяг споживачів - це господарства, які займаються птахо і свинарством. Виробництво птиці і свинини зараз продовжує рости, проте це вже досить насичені ринки, і темпи зростання вже не такі, якими вони були в попередні п'ять років », - пояснювала Орлова.