Чи є в Читі блогери? - огляд соцмереж

  1. Ось цей пост, а ще більше - коментарі під ним, змусили задуматися і нас, тільки з дещо іншим формулюванням:...

Ось цей пост, а ще більше - коментарі під ним, змусили задуматися і нас, тільки з дещо іншим формулюванням: кого в Забайкаллі можна назвати справжнім блогером?

Розмірковуючи з колегами в редакції, ми зрозуміли, що під словом блогер, так само як і у випадку з багатьма іншими словами, кожен розуміє щось своє. За умовно прийнятої нами версії, блогер - це людина, регулярно і повно наповнює свій, найчастіше, тематичний блог, і є одним з лідерів думок в масштабах регіону або країни. Назвати блогерами умовно можна дуже багатьох користувачів мережі. Однак класичних блогерів в Забайкальському інтернет-просторі ми перерахували на пальцях рук. У перших рядах - підприємець, мандрівник і фотограф Олександр Леснянскій , Вчений-краєзнавець Олег Корсун , книголюб Sammy-Chita , Паралельно з «Живим журналом» ведуча Instagram . Їх тематичні блоги цікаві, системно наповнюваність і вільні від пересічної рефлексії користувачів Facebook і «ВКонтакте». Кого з забайкальцев до справжніх блогерів віднесли б ви? Пишіть відповіді в коментарях, це дійсно дуже цікаво. А поки, до тих епізодах стрічок соціальних мереж, які викликали інтерес на цьому тижні.

Федеральними трендами тижні безумовно стали раптова смерть актора Дмитра Марьянова і не менш раптове рішення Ксенії Собчак балотуватися в президенти Росії. Звичайно, не обійшли ці теми і соціальні мережі. Палітра реакцій на новина виявилася багатою, від різкого неприйняття до нестримного сарказму - як тут.

Про що ще писали земляки? Про різне. Наприклад, про «Пошті Росії», ім'я якої стало чи не загальним. поки пошта готує нову стратегію розвитку , Залишаючись при цьому повністю підконтрольною державі компанією, забайкальци дивуються її тактичної роботі. Ось що написав на своїй сторінці читинский спортивний журналіст Володимир Свечников.

Інший наш земляк і колишній колега, який нині мешкає в Новосибірську журналіст Андрій затірку, не втрачає звички дивитися за тим, що відбувається на сайті держзакупівель, в тому числі і його Забайкальському сегменті. Професійна хватка дозволяє Затирка легко знаходити дивне і показувати це далеким від держзакупівель обивателям.

Ще один приклад небайдужого ставлення до життя. Дивитися на звалища в приміському лісі байдуже неможливо в принципі. Але не кожен перехожий зніме звалище на телефон і передасть матеріали в природоохоронну прокуратуру. Волонтер «Цивільного патруля» Михайло Бриних зробив саме так.

А ось небайдужість книжкового характеру. Колишня виконуюча обов'язки міністра культури Забайкальського краю Марія Гуськова гортає виданий в школі підручник літератури за 5-й клас. Багатьох така картинка не здивує нітрохи - підмальовані роги і вуса в шкільних підручниках ніколи не були чимось незвичайним. Але колишньому керівнику регіональної культури, директору театру, звичайно, дивитися на таке важко.

Не можна просто так писати огляд соціальних мереж, і не заглянути на YouTube. Там ми знайдемо ролик про ввічливість і взаємоповазі на дорогах - це ж один з улюблених ковзанів, на яких так люблять кататися користувачі соцмереж. На цьому тижні в Читі обговорювали бійку, яка сталася на перехресті Леніна з Ленінградської. Ситуація - чоловік переходить дорогу на зелений сигнал світлофора, що їде повз автомобіль не поступається йому дорогу, чоловік засмучується і шльопає по кузову машини. Водій, який уже почав вести себе по-хамськи, вискочив з автомобіля з видом супермена і атакував пішохода. Що ми за люди такі? Що з нами? Осінні перепади настрою? Або просто небажання бачити в перехожих живих людей?

Не будемо відходити далеко від площі Леніна, подивимося на неї очима заступника керівника адміністрації губернатора Забайкальського краю Юрія Сибірякова. Переїхавши в Читу цього літа, він встиг застати стару версію площі, відому своєю зелено-червоною, розбитою плиткою з китайськими ієрогліфами, розваленої сценою і розкришеними бордюрами. До жовтня площа помітно змінилася, ось такий вигляд на неї відкривається з вікна будівлі крайового уряду.


Прихильниця і справжній дослідник старої Чити, її дерев'яних наличників, віконниць і дверей - Світлана Шишкова на цьому тижні представила добірку читинський дверей. Хороша підбірка!

Почавши з Пошти Росії, нею і закінчимо. Точніше, з її допомогою покличемо вас в наш ненастирливий, красивий Instagram .

Читайте, коментуйте, і не забувайте, що на будь-яку інформацію можна і потрібно дивитися під різними кутами.

Роман Шадрін 2017-10-21 15:45, 21 жовтня 2017Ось цей пост, а ще більше - коментарі під ним, змусили задуматися і нас, тільки з дещо іншим формулюванням: кого в Забайкаллі можна назвати справжнім блогером?
Кого з забайкальцев до справжніх блогерів віднесли б ви?
Про що ще писали земляки?
Що ми за люди такі?
Що з нами?
Осінні перепади настрою?
Або просто небажання бачити в перехожих живих людей?