Українці, які не заплатять податок на нерухомість, ризикують залишитися без житла

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

31 серпня 2017, 5:51 Переглядів: 31 серпня 2017, 5:51 Переглядів:   Що загрожує боржникам

Що загрожує боржникам. Фото: архів "Сегодня".

В Україні за квартири площею більше 60 квадратів і за будинки від 120 квадратних метрів потрібно платити податок на нерухомість. Квитанції Фіскальна служба розсилала до першого липня, а до першого вересня всім власником "зайвої" площі необхідно заплатити податок. Згідно із законом на майно боржників можуть накласти арешт, а після реалізувати його в рахунок боргу. як пояснює адвокат Олег Борийчук, за умисну ​​несплату великої суми загрожує кримінальна відповідальність.

Якщо оплатити платіжку в вересні, доведеться заплатити штраф в розмірі 10% від податку, якщо в жовтні - сума штрафу сягне 20%. Крім того, Податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна податкова застава, пояснили сайту "Сегодня" на гарячій лінії Фіскальної служби.

Заарештувати квартиру або будинок через несплаченого податку дійсно можуть, пояснює адвокат Олег Борийчук, при цьому розмір боргу не має значення.

"Звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна боржника здійснюється в разі відсутності у нього достатніх коштів чи рухомого майна. В першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку або інші приміщення боржника, а в останню - на житловий будинок або квартиру, де фактично проживає боржник ", - розповідає юрист .

"Звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна боржника здійснюється в разі відсутності у нього достатніх коштів чи рухомого майна", - пояснює юрист.

Крім того, як зазначає Олег Борийчук, за умисне ухилення від сплати податків у значних розмірах (від 800 тис. Гривень) передбачено кримінальну відповідальність згідно зі ст. 212 КК України.

Відзначимо, ще в наприкінці 2015-го парламентарії внесли зміни до Податкового кодексу ( закон №909), згідно з яким податком обкладаються не тільки житлові квартири і будинки, а й сараї, гаражі, погреби, літні кухні і т.д. Правда, більшість міськрад встановили нульову податкову ставку на господарські будівлі.

Міські ради самі визначають, яка житлоплощу вважається "зайвої" і який податок з неї стягувати. При цьому законом встановлено, що податок на нерухомість не потрібно платити на квартири площею менше 60 квадратів і на будинку менше 120 квадратів. Якщо в родині є і будинок і квартира, для них вважається "нормою" 180 квадратів. Ставка податку може коливатися в межах від 0 до 1,5% від мінімальної зарплати на один квадратний мент. При цьому мінімалку враховують станом на початок минулого року. Наприклад, в Києві встановили податкову ставку в розмірі 1% від мінімальної зарплати. Податок стягують за квартири площею більше 60 квадратів. Киянину, який володіє квартирою площею 100 квадратних метрів, доведеться заплатити 551,2 гривні податку (13,78 гривні за кожен "зайвий" квадрат).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Українці, які не заплатять податок на нерухомість, ризикують залишитися без житла". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ