Зберігання запірної арматури: основні правила

Запірна арматура - це затребуваний продукт, широко застосовуваний в різноманітних трубопроводах Запірна арматура - це затребуваний продукт, широко застосовуваний в різноманітних трубопроводах. Виділяють чотири основних види запірної арматури:

  • засувки;
  • заслінки (поворотні затвори);
  • крани;
  • клапани (вентилі).

Основна задача запірної арматури - це регулювання руху робочого середовища в трубопроводі. Величезну роль в роботі з запірною арматурою відіграє правильне її зберігання. Від цього буде залежати довговічність використання запірної арматури і її надійність.

Зберігати запірну арматуру, яка має гумові ущільнювачі, необхідно в напіввідкритому положенні. Якщо має бути тривале зберігання, то металеві деталі арматури потрібно обробити антикорозійними засобами. А гумові ущільнювачі потрібно обробити силіконовим мастилом. Це допоможе уникнути розтріскування.

Є ще ряд умов, які необхідно дотримати при зберіганні запірної арматури.

  1. Зберігання необхідно організувати в приміщенні без зайвої вологи, щоб запобігти корозійні процеси.
  2. Запірну арматуру на зберіганні потрібно берегти від дії прямих сонячних променів.
  3. Необхідно запобігання піску і бруду, а також захистити від низьких температур, які можуть негативно позначитися на цілісності деяких елементів запірної арматури.
  4. Кульові крани потрібно зберігати у відкритому положенні.
  5. Якщо в запірній арматурі є металеві прокладки, то зберігання повинно здійснюватися в закритому положенні, завдяки чому буде обмежено потрапляння бруду та піску всередину.

Все це дозволить надовго зберегти експлуатаційні характеристики запірної арматури в належному стані.