Фурнітура для відкатних воріт Суми, Конотоп, Шостка, Охтирка, Ромни, Бахмач, Глухів. Офіційна гарантія від виробника! Гуртовий склад! Телефонуйте: 097-917-11-41!

 1. Конотоп, Шостка, Охтирка, Ромни, Бахмач, Глухів - просто замовити і доставити в Ваше місто! Вічне...
 2. Так чому ж виробники фурнітури для відкатних воріт не хочуть використовувати більш якісні, міцні марки...
 3. Купити фурнітуру для відкатних воріт
 4. Зробити відкатні ворота своїми руками

Конотоп, Шостка, Охтирка, Ромни, Бахмач, Глухів - просто замовити і доставити в Ваше місто!

Вічне питання у всіх, хто зважився встановити собі відкатні ворота - де взяти добротну фурнітуру?

Але давайте по порядку. Що приховано під словом "фурнітура"?

Що приховано під словом фурнітура

Фурнітура для відкатних воріт - це життєво важливий комплект деталей, за рахунок яких ворота існують і працюють. Без цих деталей неможливо створити відкатні ворота:

 • Рівень (рейки, консоль, балка);
 • дві роликових опори (ролики або каретки);
 • верхній роликовий утримувачів;
 • кінцевий ролик;
 • уловлювачі рами воріт;
 • заглушки направляючої.

Кожен з цих елементів виконує свою партію під час руху воріт. Наприклад, направляющаяявляется основою всієї системи, на ній власне тримається щит, вона рухається не торкаючись землі по роликових кареток, намертво прикрученим з бетонною основою (заставної).

Фурнітура для розсувних воріт

Як не помилитися при виборі фурнітури для відкатних воріт?

Ще десяток років тому вибір фурнітури для воріт на ринку був вкрай обмеженим, так що вибирати було ні з чого. Якщо Вам потрібні були ворота було всього два варіанти:

1) Зліпити з барахла подобу фурнітури, приклавши практичні токарні пізнання

2) Купити шалено дорогий європейський комплект за кордоном

І перший, і другий варіанти не витримували критики.

У разі саморобок, якості добитися дуже і дуже складно, часу, нервів і бензину, а так же грошей на матеріали витратити можна багато, в результаті отримуємо схоже на фурнітуру виріб, але нею не є. Другий варіант, із зрозумілих причин - дорого, 700 Доларів на 1995-й рік - це не самий крутий (крутий коштував під 1000 доларів або вище), а середній за якістю комплект. І при такій шаленій націнці фурнітуру потрібно було замовляти заздалегідь, записувалися цілі черги за місяці.

І при такій шаленій націнці фурнітуру потрібно було замовляти заздалегідь, записувалися цілі черги за місяці

Сьогодні кустарне виробництво фурнітури воріт позбавлене всякого сенсу. Тому що заводи з потужним обладнанням, здатні виробляти більше фурнітури за нижчою ціною. Технології все-таки: роботизовані виробництва, автоматичні верстати з ЧПУ. 21-е століття на дворі!

Купуйте за роздрібною ціною метал і підшипники для виробництва фурнітури, і вже тільки вартість цих матеріалів перевищить ціну якісного заводського комплекту! А якщо ще порахувати вартість робочого часу, витрати на паливо і роботу токарного майстра, то фурнітура "з-під сукна" стане дорожче іменитої італійської. З урахуванням її доставки до Сум з Італії. Навіть якщо робити більшість робіт своїми руками (наприклад, Ви відмінний токар) - все одно овчинка не варта вичинки.

Сьогодні купити фурнітуру для відкатних воріт не складе труднощів, благо по Україні працює 5 основних фірм виробників, і ще кілька зарубіжних компаній, які доставлять Вам фурнітуру в будь-яку точку світу. Були б гроші.

Доступні ціни на фурнітуру - це якраз результат божевільною конкуренції на ринку України. Вам, як покупцеві фурнітури відкатних воріт, неймовірно пощастило, тому що у сусідів (в Росії, Білорусі, в Казахстані і т. Д.) Ціна питання більше в два-три рази.


Однак важко зробити вибір в цьому величезному розмаїтті марок, моделей, брендів. Коли пропозицій одиниці, то твій вибір майже миттєвий, бо вибирати то нічого. А коли твої очі розбігаються, як у голодного побачивши прилавка з ковбасою, зробити вибір буває болісно важко. Адже розкид цін значний, і виникає бажання купити фурнітуру дешевше.

Переглядаючи фото фурнітури для воріт в магазинах, важко зрозуміти, яка ж з представлених моделей краще. І навіть якщо Ви все це різноманітність помацати, то не факт що зможете зробити правильний вибір, тому що проста людина не кожен день ставить ворота і не може знати всіх підводних каменів. Як на дотик визначити марку стали направляючої або якість підшипника в роликах?

Щоб не заблукати і не потрапити в капкан недоброякісної продукції, представляємо до Вашим поглядом даний порівняльний огляд.

З якої стали зроблена Ваша напрямна?

Будь-яка направляє для відкатних воріт - це профіль особливої ​​форми, з верхніми і нижніми гранями для прокату в ньому каретки з роликами, і поздовжньої прорізом для опори цієї самої каретки.


Найголовнішою деталлю будь-якого комплекту фурнітури буде довга напрямна такої незвичайної форми. І чому не роликовий каретка? А тому, що навіть самі супер якісні ролики з кривою направляючої не зможуть бути виставлені, більш того взагалі не будуть працювати. Це як порівняти поїзд і рейки: по кривим рейках швидко не поїздиш. Занадто тонкий, або неправильно прокатаний на заводі профіль направляючої призведе до того, що вона розігнеться при першому ж сильному пориві вітру і щит воріт впаде, при цьому вже буде все одно, наскільки якісна інша фурнітура. Найякісніші ролики в кривій направляючої (навіть незначно кривої) будуть заїдати і скрипіти, як стара віз. Це все одно що запхати в іржавий Запорожець двигун від Мерседеса - він то поїде, але через недовгий час розсиплеться. Так само і з воротами.

Напрямна грає таку ж роль, як шасі в машині. Міцні і правильно виставлені шасі - машина краще їздить, добре прокатана рівна напрямна - ворота краще ходять і довше служать. Тому направляючу ми ставимо на перше місце в списку деталей для відкатних воріт.

Тому направляючу ми ставимо на перше місце в списку деталей для відкатних воріт

Як повинен виглядати профіль направляючої? Правильна відповідь: він повинен бути рівним. В принципі, не обов'язково мати спеціальний інструмент, щоб побачити всі вади направляючої. Наприклад, на фото вище видно, що ліва стінка профілю округлена, а права загнута всередину, при цьому нижні межі якраз зліва йдуть під кутом, а праворуч, як їм і належить, паралельно верхніх гранях. За нижнім гранях ролики теж ковзають - коли ворота рухаються, вони трохи нахилені вперед, до проїжджої частини - тому на одній роликового каретці опора буде на верхні межі, а на іншій - на нижні межі.

За нижнім гранях ролики теж ковзають - коли ворота рухаються, вони трохи нахилені вперед, до проїжджої частини - тому на одній роликового каретці опора буде на верхні межі, а на іншій - на нижні межі

А це креслення профілю, який конструктор зробив (попереднє фото). Як би на папері все чітко і рівно. А на ділі отримали горезвісні яри, по яким роликового каретці ходити, між іншим, з підвищеним навантаженням.

Потрібно віддати належне вітчизняним виробникам фурнітури для воріт, які підтягнули якість направляючого профілю. І якщо три-чотири роки тому геометрія профілю була предметом переляку маленьких дітей, то сьогодні його форму вже можна застосовувати на практиці. І тим не менше, все ще зустрічаються кричущі про себе порушення у виготовленні направляючого профілю. Такі як на цьому фото:


На фото - профіль направляючої балки дешевого китайського виробника, у нього різна висота полиць (різниця становить від 2-3 мм, в різних партіях по-різному), що призводить до відсутності паралельності між верхньою і нижньою площиною. Так само відзначається недозагіб нижніх граней (які повинні бути строго паралельні верхнім).


Багато виробників схильні жертвувати товщиною профілю для економії. І якщо в індустрії виробництва автомобілів такий крок ще можна виправдати зниженням витрати палива (чим менше вага - тим менше витрата), то при виготовленні воріт товщина профілю має значення, і її зниження нічим не виправдане, крім бажання знизити ціну і отримати більше прибутку. Тому що існує квадратична залежність між товщиною профілю та максимальної витримується їм навантаженням: зменшення товщини в два рази може зменшити міцність профілю в чотири рази!

Подивимося на ці два профілі українського виробництва:

Подивимося на ці два профілі українського виробництва:

Без штангенциркуля або мікрометра видно, що лівий профіль (з дешевого комплекту фурнітури) більш тонкий, ніж правий профіль (з комплекту дорожче).

На практиці це означає, що якщо Ви вирішили купувати дешевий комплект фурнітури, то його не вийти відремонтувати шляхом покупки нових роликів, коли старі розсиплються - нові в балку просто не помістяться! А якщо Ви з самого початку купите якісну фурнітуру, з рівною балкою правильного профілю, з достатньою товщиною стінок - в разі поломки роликів їх можна замінити будь-українськими роликами, хоч італійськими - вони будуть легко ходити в нормальному профілі.

Давайте проведемо розрахунок, у скільки разів відрізняється міцність профілів з товщиною стінок 3,6 мм і 3 мм.

3,6² / 3² = 1,44

Це означає, що зменшення товщини профілю всього-на-всього на 0,6 міліметра призведе до втрати міцності на 44% (!), Або практично в півтора рази!

Це означає, що зменшення товщини профілю всього-на-всього на 0,6 міліметра призведе до втрати міцності на 44% (!), Або практично в півтора рази! І зменшена товщина профілю (і відповідно, зменшена конструкційна міцність) - не єдина проблема дешевої фурнітури.

Ще крім товщини профілю дуже важливу роль грає конструкційний матеріал, власне марка стали. Для виготовлення профілю застосовують особливі карбонові стали (з домішкою вугілля). І весь фокус у тому, що чим більше карбону в стали, тим важче надати їй потрібну форму. Деякі виробники дешевої фурнітури (не тільки вітчизняні, а й зарубіжні) використовують сталі з низьким вмістом карбону, проте їх міцності нижче, що позначається на терміні служби профілю.

Деякі виробники дешевої фурнітури (не тільки вітчизняні, а й зарубіжні) використовують сталі з низьким вмістом карбону, проте їх міцності нижче, що позначається на терміні служби профілю

Наприклад, виробник дешевої фурнітури для воріт використовує сталь марки «08 КП» - нам вдалося дістати фотографії бирки з бобіни такої стали прямо з заводу, клацнувши її на смартфон. У складі цієї марки від 0,05 до 0,11% карбону, що абсолютно недостатньо для того, щоб профіль витримував усі навантаження в відкатних воротах. Це призводить до того, що профіль розгинається поздовжньо (паралельно прорізи), коли люди ставлять цю дешеву фурнітуру - від сильного пориву вітру. При цьому можуть постраждати люди або виїжджає з двору автомобіль (так як зазвичай, кріпильна фурнітура звернена всередину двору). Крім цього, рейок швидко приходить в непридатність від будь-яких вібрацій, тому що «08 КП» - це м'яка і податлива сталь, яка скоріше нагадує глину або пластилін, ніж міцний матеріал.

І навіть не введені, що її товщина 3,6 міліметрів - розгинає і деформує таку напрямну вітер, вібрації, навіть перепади температури. Балку з такої сталі може розігнути з різних причин: і клювання воріт до проїжджої частини під час відкривання-закривання, і неякісний нижній уловлювач, який у цієї фірми так само зроблений з слабкою стали (про це далі).

Так чому ж виробники фурнітури для відкатних воріт не хочуть використовувати більш якісні, міцні марки сталей?

 • По-перше, це ціна - конструкційна карбонова (вуглецева) сталь буде явно дорожче більш м'яких сталей. А заощадити для наших виробників хлібом не годуй - кожен бажає отримати більш низьку ціну на ринку.
 • По-друге, конструкційна сталь має більшу твердість і стійкість до деформацій (не дарма з подібною стали роблять мости і естакади) - а значить, прокатати трубу буде складніше, потрібно більш потужний, з великою кількістю прокатних роликів і системою охолодження прокатний стан, щоб такий стан виготовити доводитися застосовувати чудеса інженерної думки і вартість прокатного стану буде більше, ніж якщо б виробник катав м'яку сталь.
 • По-третє, катати сталь більш тверду, чим вище згадану 08 КП, означає більш швидкий знос прокатного стану, який необхідно переоснащувати і ремонтувати - що є дуже не дешевим задоволенням і позначається на ціні фурнітури.
 • Четверта причина, по якій виробники дешевої фурнітури не використовують тверду сталь - більш важко виготовити чіткий, правильний профіль. Якщо з м'якої сталі 08 КП профіль простіше зробити рівним з чіткими гранями, то з вуглецевих сталей потрібно докладати додаткові зусилля або хитрощі, такі як розігрів матеріалу.

Чому роликові опори можуть розсипатися?

Роликова каретка - це другий за значенням елемент фурнітури відкатних воріт. Разом з направляючою, дві роликові каретки створюють нерозлучну трійцю.


Роликові опори жорстко закріплені на заставної (фундаменті), їх ролики заправлені в середину труби таким чином, що труба котиться верхньою межею по верхніх роликам і нижніми гранями по нижнім роликам. При цьому в разі клювання воріт до проїжджої частини, на одній каретці (тієї що ближче до отвору) балка буде ходити більше по верхніх роликам, а на другий (тієї що далі від отвору воріт) - балка ходить по нижнім роликам, виходить, як би перекіс. Саме тому, роликовий каретка має форму трапеції, нижні ролики зазвичай розставлені ширше, ніж верхні - для кращого розподілу навантаження на опору.


По-перше, давайте розглянемо геометрію розташування роликів всередині направляючої. На фотографії не завжди чітко побачиш, як саме верхні ролики контактують з верхньою межею, а нижні з двома нижніми. А тепер розглянемо ближче, чому неякісна напрямна балка легко «вбиває» навіть найміцніші і наворочені ролики.


На цьому кресленні - правильний, «класичний» приклад розташування роликів всередині балки. Нижні профілі ( «полички») паралельні верхніх гранях і розташовані на однаковій висоті. Ролик упирається серединою (!) Колеса в нижню полицю. Тільки в цьому випадку фурнітура прослужить довго, радуючи господарів ідеально чітким відкриванням і закриванням воріт, без єдиного перешкоди або зайвого звуку.


А в цьому випадку, дві нижні полиці загнуті не до кінця, колеса впираються ребром в нижню полицю, яка передає навантаження під кутом. Це означає, що до колеса будуть докладені вже не одна, а дві сили (позначені стрілками). Не варто забувати, що в роликових опорах встановлені кулькові підшипники, вони стійки до вертикальних навантажень, вкрай бояться бічних навантажень (горизонтальних).

Наприклад, статична вантажопідйомність підшипника "6201" дорівнює 3100 Ньютоном, за умови правильного прикладання навантаження. У разі осьового навантаження, вантажопідйомність складе всього 10% (!) Від стандартної, близько 300 Ньютонів - що приблизно дорівнює 30 кілограмам. Тому недозагнутая нижня полиця (або обидві полки) дуже швидко знищить навіть дорогі італійські ролики.

Тому недозагнутая нижня полиця (або обидві полки) дуже швидко знищить навіть дорогі італійські ролики

Ще один поширений випадок, коли нижні полиці знаходяться на різній висоті, найчастіше і верхня межа теж буде йти під кутом. На око найчастіше це складно визначити, найкраще взяти пару лінійок і провести лінії в точках, утворених кутами направляючої. У цьому випадку один ролик взагалі не працює, а все навантаження йде на другий ролик - що не додає йому здоров'я. Це як ніби Вам на спину покласти відразу два мішка з картоплею. Рано чи пізно, нижня полиця під подвійним навантаженням почне розгинатися, після чого все піде як в попередньому варіанті - роликам «наказано довго жити».

Рано чи пізно, нижня полиця під подвійним навантаженням почне розгинатися, після чого все піде як в попередньому варіанті - роликам «наказано довго жити»

А що тут не так? Начебто і полки розміщені на одній висоті, і межі паралельні! Все вірно: профіль ідеально рівний, до нього претензій немає. Однак, ролики в цьому випадку ширше, ніж необхідно. В цьому випадку, ролики впираються нема на нижні полиці, як їм належить, а на бічні скоси, які кріплять ці полки до верхніх гранях. А значить - і тут виникнуть осьові навантаження на підшипники - що вб'є їх в лічені місяці. Ось «зрадіє» господар воріт! Він навіть і підозрювати про «липі» не буде, тому що звичайний людина не додасть значення такої дрібниці, адже продавець, штовхаючи таку дешеву фурнітуру, обов'язково скаже «Слухай дорогий! Що тобі не подобається? Балка рівна, ролики харашо ходють, бери дарагой! »

»

Що найголовніше в роликових опорах? Як на наш погляд, так це підшипники, на яких тримається вся роликовий система. Якщо виробник використовує відверто дешевий підшипник - в ньому ніколи не буде високої якості, тому що підшипники - це високо технологічний продукт, при виготовленні якого враховується ряд математичних і фізичних параметрів, таких як: сталь конструкції, розмір кожної кульки, геометрія всіх поверхонь, ступінь обробки поверхонь (гладкість).

Немає секрету в тому, що практично всі виробники сьогодні користуються підшипниками, виготовленими в Китайській Народній Республіці. Навіть італійці в дорогий фурнітурі не гребують використовувати китайські підшипники. Просто страшного нічого в цьому немає - є Китай, який не відрізняється за якістю (а то і перевершує) європейські аналоги, а є продукція з Китаю для більш широкого кола користувачів (тобто та про яку у нас складають нехороші історії).

Однак, деякі виробники примудряються знайти щось настільки страшне, що воно тільки віддалено нагадує підшипник.

Однак, деякі виробники примудряються знайти щось настільки страшне, що воно тільки віддалено нагадує підшипник

Ціна звичайно у таких виробів в три рази дешевше, а ресурс відповідний - роликові каретки розсипаються в мотлох за лічені місяці.

Наприклад, подивіться на це «ноу-хау» від «експертів» з Китаю - замість підшипників, запресованих в сталеву обойму ідеально круглого колеса, вони використовують взагалі не зрозуміле лайно. Це так зване «колесо-підшипник», яке ніби нагадує підшипник, але є складовою складанням, в якій роль верхній частині підшипника ... грає сам ролик! І це не є правильний підхід, тому що в цьому випадку на кожну кульку навантаження буде збільшена, так як немає пом'якшувальною конструкції (власне самого підшипника). Ресурс такого колеса вкрай низький - лише кілька місяців, це все одно що купити китайські кросівки, яких не вистачить навіть щоб дійти в них до будинку. Колесо (власне ролик) виготовлено з м'якої сталі і Ви його легко розпиляти за допомогою звичайного китайського напилка.

Якби підшипник виготовлявся з високоякісної сталі марки «ШХ15» (як правило, якісні підшипники виготовляються саме з неї), то китайським напилком Ви б його в житті не розпиляли - спробуйте розпиляти щось, що твердіше самого напилка! Це як порівнювати пластилін з алмазом.

Це як порівнювати пластилін з алмазом

При виборі роликових кареток радимо звернути увагу на якість дистанційних втулок - цей елемент потрібен для суворого дотримання роликами дистанції від корпусу каретки. Сьогодні, виробники кареток використовують або пластикові втулки, або сталеві.

Сьогодні, виробники кареток використовують або пластикові втулки, або сталеві

Як говорить нам наш багаторічний досвід, металеві втулки краще тримають навантаження і деформації (бували випадки поломок пластикових, але жодного випадку поломки металевих втулок) - так що сталеві втулки більш прийнятний варіант. Як мінімум це говорить про те, що виробник не заощадив на міцності свого вироби і що його ресурс відповідає заявленому в паспорті.

Як мінімум це говорить про те, що виробник не заощадив на міцності свого вироби і що його ресурс відповідає заявленому в паспорті

Ще зверніть увагу, з яким зусиллям можна качати головку роликового опори. Вона повинна досить вільно погойдуватися на своїй осі. Якщо для качання осі потрібні зайві зусилля, вісь може закиснути і втратить свою рухливість. А це не припустимо: при русі в одну сторону ролики будуть ходити більш-менш плавно, а ось в іншу буде скрегіт і виск, ролики будуть ходити туго і будуть швидше зношуватися.

А це не припустимо: при русі в одну сторону ролики будуть ходити більш-менш плавно, а ось в іншу буде скрегіт і виск, ролики будуть ходити туго і будуть швидше зношуватися

Якщо Ви купили фурнітуру з подібним шлюбом (а у деяких виробників дешевої фурнітури 100% товару з такою проблемою), не варто впадати у відчай: Вам допоможе напилок, болгарка і машинне масло. Ось тільки на фотографії вище видно, що вісь взагалі відсутнє (!), Нижня частина намертво з'єднана з верхньою - і не через зварювання елементів, а просто тому що паралельні скоби нижнього елемента виявилися не паралельні, а приварені з сходженням один до одного. Швидше за все, це заводський брак, який вирішили не переробляти, а віддати так на продаж - мовляв, все одно в упаковці не видно!

Швидше за все, це заводський брак, який вирішили не переробляти, а віддати так на продаж - мовляв, все одно в упаковці не видно

Деталі так міцно були склеєні один з одним, що довелося використовувати молоток для їх розчеплення. Чи потрібно говорити, що корозія дуже швидко з'їсть ці деталі при такому з'єднанні?

Чи потрібно говорити, що корозія дуже швидко з'їсть ці деталі при такому з'єднанні

Інші виробники мають ще один гріх - великий бічний люфт. Сильно великий люфт у поєднанні основи каретки з головкою не надто критичний, але і не бажаний, тому що призводить до перекатах і клювкам воріт у напрямку до отвору.

Сильно великий люфт у поєднанні основи каретки з головкою не надто критичний, але і не бажаний, тому що призводить до перекатах і клювкам воріт у напрямку до отвору

Навіть елементарне невідповідність направляючої і роликового опори призводить до того, що ворота працюють з неприємним старечим скрипом. Ось Вам кричущий приклад того, якою може бути зазор між роликами і направляючим профілем. Цей випадок з неприпустимих (приблизно 2,5 мм вертикального та 3,5 мм осьового люфту роликів по відношенні до направляючої).

Як поведе себе роликовий опора при таких зазорах, в які можна палець просунути? "Клевань" щита воріт при проходженні точки рівновазі буде 15-20 мм. А в вітряну погоду ворота будуть постійно бити і раздалбивать нижній і верхній вловлювачі, при цьому може бути діагональний перекіс, так як самі ворота рівно не стануть. Рух воріт буде таким же, як у п'яного по прямій. І це при якісної направляючої і неправильно підібраних роликах.


Зверніть також увагу на величину зазору між направляючою і самої опорою. Перевірити всі зазори можна за допомогою такого нехитрого набору щупів. У якісних комплектах фурнітури зазор буде коливатися в межах 0,4-0,6 мм. А дешева фурнітура буде грішити зазором 2 міліметри і більше! Збільшений зазор між опорою і спрямовуючої призведе до "клювання" воріт. Якщо Ви наміряли зазор між роликами і спрямовуючої більше двох міліметрів, то приготуйтеся до клювкам воріт до дороги по 2 см і більше (два міліметри на одному ролику, два на другому, множимо на противагу - отримуємо все 10 мм). Тобто, ворота клюють не тільки через розгинання направляючої, а й з-за зазорів між направляючою і роликами.

Важливий і осьової люфт в роликовій опорі. Допустимим є невеликий люфт каретки в балці. Якщо осьовий люфт великий, ворота просто не потраплять в вловлювачі, і балку буде розгинати. Що неодмінно призведе до аварії або інвалідності.

Що неодмінно призведе до аварії або інвалідності

Нижня основа роликового опори і її розміри особливо не впливають на роботу фурнітури. У нашій практиці не було випадків деформації в даному вузлі. Хоча деякі виробники фурнітури для відкатних воріт, особливо італійські, особливо підкреслюють елітність і монументальність своїх творінь. Просто стільки стали в такій товщині тут особливо не потрібно. А виглядає круто, типу стали у нас хоч греблю гати.

Кінцевий ролик - металевий або пластиковий?

Кінцевий ролик служить опорою для направляючої, він пом'якшує удар воріт про нижній уловлювач і передає на нього і стовп вага воріт, притримуючи балку від розгинання і розвантажуючи роликові каретки одночасно. Досить корисний девайс.

Досить корисний девайс

Всі українські виробники використовують пластик для створення кінцевих роликів, які ставляться на металеву втулку і закріплюються в П-образну скобу. За принципом дії всі вітчизняні та зарубіжні кінцеві ролики нічим не відрізняються. Нижній уловлювач ловить кінцевий ролик, який в'їжджає і відразу бере на себе навантаження, розподіляючи її на дві точки: в закритому положенні ворота з одного боку кріпляться на каретки, а з іншого на цей самий кінцевий ролик.

Нижній уловлювач ловить кінцевий ролик, який в'їжджає і відразу бере на себе навантаження, розподіляючи її на дві точки: в закритому положенні ворота з одного боку кріпляться на каретки, а з іншого на цей самий кінцевий ролик

Єдине, чим відрізняється фурнітура італійських виробників - тим що вони використовують металеве колесо з підшипником. Ось тільки підшипник тут взагалі не потрібен, тому що при заїзді в уловлювач колесо ледь робить 1/8 обороту. А підшипники раціонально застосовують там, де є великі обороти. Так що за великим рахунком це всього лише понти. А ось до полімерних роликам взагалі немає ніяких претензій, так як науці не відомо випадків сильної деформації даних роликів.

А ось до полімерних роликам взагалі немає ніяких претензій, так як науці не відомо випадків сильної деформації даних роликів

Для оцінки надійності полімерного колеса ми піддали його декільком потужним зіткнень з молотком. Десяток-другий ударів по полімерному колесу залишили лише вм'ятини, і колесо продовжувало обертатися. Так що ганятися за металевим блиском тут немає сенсу, пластик і так нормально витримує всі випробування.

У деяких роликах, з товщиною сталевої осі в три міліметри, може зриватися нарізана різьба. Цю проблему легко вирішити, вставивши звичайну гайку.

Верхні підтримують ролики - гума або пластик?

Верхні ролики утримують полотно воріт рівно, притримуючи його від бокового гойдання.


Як правило, верхні ролики кріпляться на пластині з врізаними в неї регулювальними пазами. Товщина даної пластини має вкрай важливе значення, тому що тонкі пластини можуть погнутися і це призведе до падіння не легких воріт на людину або авто. Найдешевша фурнітура представлена ​​роликами з товщиною сталевої пластини 2-3 міліметра, сама «щедра» - 4-5 мм. Чим дана пластина товщі, тим легше їй протистояти вітрового навантаження, яка передається від роликів через їх осі.


Зазвичай в пластині є кілька пазів, що дозволяє підігнати їх під ворота будь-якої товщини.


Бажано, щоб самі ролики були з гуми - гума не псує фарбу, на відміну від пластмаси, і набагато менше шумить. Однак і прогумовані ролики не у всіх виробників будуть якісними - пройде рік-два і їх з'їсть ультрафіолет, через що вони розсипаються на шматки. Але дана деталь легко змінюється і немає проблем підібрати верхні ролики.


Так ось найчастіше можна зустріти ось такі ролики. В середині у них пластикова втулка, а на поверхні дуже тонкий шар матеріал, що віддалено нагадує гуму. Під впливом ультрафіолетових променів тонкий шар гуми швидко розсипається. Причина цього - невірний склад суміші, з якої зроблено гумове покриття - така суміш не призначена для застосування в елементах з підвищеним навантаженням під відкритим небом.


А ось італійські виробники надають перевагу винятково пластикові ролики - але у них є серйозний недолік, вони сильно грим і перуть фарбу, після чого в місці потертості почне з'являтися корозія. Якщо Ви використовуєте пластикові верхні ролики, необхідно окантувати верх воріт алюмінієвим куточком.

Краще все ж використовувати гумові ролики - шанс їх поломки і падіння на автомобіль невеликий, і повинні сказати вони відмінно витримують всі навантаження, не дряпають фарбу, поводяться тихо.

Верхній уловлювач або чому ворота стукають?

Верхній уловлювач чітко фіксує ворота в момент їх закриття так, щоб вони не перекошувалися.

Верхній уловлювач чітко фіксує ворота в момент їх закриття так, щоб вони не перекошувалися

У різних виробників верхні вловлювачі будуть різної товщини. Вона коливається в межах від 2 мм до 5 мм. І тут так само простежується квадратична залежність між товщиною стали і її міцністю. Пропонуємо порівняти, наскільки уловлювач товщиною в 5 мм міцніше аналога завтовшки 2 мм:

5² / 2² = 6,25

Тобто, зменшимо деталь в товщині в 2,5 рази і побачимо, що міцність зменшилася в 6 разів! Заощаджуємо на сірниках (за вартістю це аж ніяк не найдорожча деталь фурнітури), а ось проблеми з відкотами воротами можемо отримати конкретні.

Заощаджуємо на сірниках (за вартістю це аж ніяк не найдорожча деталь фурнітури), а ось проблеми з відкотами воротами можемо отримати конкретні

Так буде виглядати тонкий уловлювач. Мало того, що він погано виконує свої функції і може розігнутися, він ще і виглядає як пугало.

Ми проводили тест на надійність, дали уловлювач китайської фірмиребенку десяти років. І хлопець, без особливих зусиль, розігнув деталь своїми маленькими ручками.


А це реальна фотографія того самого уловлювача, але на готовому об'єкті - через три місяці експлуатації. Господар думав, що на його дачі ворота будуть відкриватися рідко, і попросив продати найдешевший комплект фурнітури. А через три місяці він поміняв свою думку.

Деякі виробники взагалі не дають в комплекті верхній уловлювач. Купуйте мовляв окремо! З українських постачальників це Roll Grand, але так само роблять і італійці Rolling Center. І якщо українців ще можна зрозуміти - фірма Roll Grand намагається таким чином ще більше здешевити свою продукцію, то італійців з Rolling Center зрозуміти дуже складно. Здавалося б, їх продукція в чотири-п'ять разів дорожче вітчизняного! Навіщо економити на сірниках, при тому що це важливий елемент? А якщо ворота впадуть на авто? Не зрозуміло.

Як нижній уловлювач «добиває» ворота, або чому крапля нікотину вбиває коня?

Нижні уловлювачі, при тому що це елемент підвищеного навантаження, багато виробників теж намагаються зробити тонше. Хоча конструкція нижнього улавливателя увазі перемичку, половина ваги воріт дає достатньо ваги для перевантаження конструкції. І якщо в комплекті попався не досить міцний нижній уловлювач, це загрожує двома проблемами: його деформацією в мотлох і вигином направляючої балки через деякий час.

І якщо в комплекті попався не досить міцний нижній уловлювач, це загрожує двома проблемами: його деформацією в мотлох і вигином направляючої балки через деякий час

Ось один з яскравих прикладів незрозумілої економії. Товщина у фіксатора цього «товариша» не перевищує двох міліметрів.

Товщина у фіксатора цього «товариша» не перевищує двох міліметрів

А тепер подивіться, як став виглядати нижній уловлювач через три місяці. 99% життя ворота знаходяться в закритому положенні, і виходить, що весь цей час балка розгинається під дією ваги воріт. А ще зіпсований зовнішній вигляд, соромно перед сусідами і дружиною.

Якщо поломка верхнього улавливателя загрожує стуком воріт і можливо їх перекосом, падінням рами воріт, то поломка нижнього улавливателя довершує цей процес, адже нижній уловлювач тримає напрямну. І якщо вона ослабне під впливом клювання воріт до проїжджої частини, напрямна може розкритися, ролики покинуть місце своєї дислокації і звільнитися косметичним ремонтом тут не вийти. А все через неправильно підібраного товщини улавливателя або використання в ньому м'якою податливою стали.

Так що неякісна крихітна, копійчана деталь, може принести великий неприємний сюрприз. У кращому випадку це ремонт воріт або повна заміна фурнітури, в гіршому - падіння воріт комусь на голову.

Чи потрібні заглушки в комплекті фурнітури?

Заглушки встановлюються в торець балці направляючої, так вони захищають її від зовнішніх впливів (пил, сніг, дощ, сміття і т. Д.), Захищають так само торці від ударів об уловлювачі і пов'язаної з залишеними подряпинами корозії.

), Захищають так само торці від ударів об уловлювачі і пов'язаної з залишеними подряпинами корозії

Більшість фурнітури комплектуються або гумовими, або пластиковими заглушками. Ці вироби не поставляють тільки італійці, тому що справжню зиму вони тільки по телевізору бачили. Напевно, люблячі сонце і тепло італійці навіть уявити не можуть, що в направляючу воріт може потрапити сніг, а вже з чистотою доріг у них все в порядку.

Однак під час снігопадів сніг все ж потрапляє, а замерзла вода або запресованих сніг запросто приведе до того, що Ваші ворота стануть нерухомістю. Щоб такого не сталося, використовуйте гумові вироби вітчизняного виробника.


В принципі, це такий виріб, що особливих претензій до нього бути не може. Одні гірше, інші краще, але все-таки виконують свої функції. Якщо у Вашому комплекті заглушки немає, можна просто заварити торець металевою пластиною. Єдино що не зручно - коли прийде час міняти направляючу балку або роликову каретку, заглушку доведеться зрізати.

Однак, заглушки в будь-якому випадку потрібні, вимагайте їх у продавців фурнітури для воріт. Тому що живемо ми не в Італії і зими у нас непередбачувані.

Тому що живемо ми не в Італії і зими у нас непередбачувані

Щоб не шукати довго, зверніться до нас за телефоном 097-917-11-41. Ми дамо Вам рада, яку фурнітуру краще підібрати, враховуючи розміри і вага Ваших воріт. Зверніть увагу на наші чудові ціни!

Купити фурнітуру для відкатних воріт

Іноді люди купують фурнітури не комплектом, а вибірково, а потім (або замість цього) роблять самопальні деталі для відкатних воріт. Після чого вони намагаються виставити ворота рівно на такий самопальной фурнітурі або взагалі без деяких елементів. Це абсолютно неправильний підхід, тому що самостійно виготовлені деталі часто не витримують навантажень, падають або клин, тому що вийшли з ладу підшипники в каретках. Буває, що в таких воротах бракує якихось деталей і ворота можуть впасти, завдавши серйозної шкоди - тому що неправильно розраховані навантаження, зламалися ролики через кривої фурнітури, розігнулася труба через те що немає або слабкі уловлювач. Після подібних неприємностей, якщо Ви відбулися легким переляком то добре, а якщо ні, то і настрою для переробки воріт не спостерігається.

Щоб уникнути різних неприємностей, купуйте готові заводські комплекти фурнітури. Коштують вони дешевше, ніж самі матеріали (плюс бензин щоб все це привезти), а якість набагато вище ніж при самостійному виготовленні - за рахунок заводської збірки і нових технологій. Щоб зрозуміти, як влаштована фурнітура для відкатних воріт, почитайте інструкцію. Описано там все настільки доступно, що зрозуміє будь-який технік.

Зробити відкатні ворота своїми руками


Тепер з приводу доставки фурнітури ... Якщо Ваш об'єкт перебувати в Сумах, Конотопі, Бахмачі, Шостці або Охтирці - доставити для Вас стандартну напрямну довжиною 6 метрів цілком - проблем не складе. Однак, якщо направляюча довше 6 метрів (адже 7 ​​і 8 метрові не рідкість) - цілком ймовірно, що транспортні компанії не приймуть цілком такий вантаж. В інші міста крім великих, транспортні компанії надсилають тільки мікроавтобуси, в які направляє шести метрів просто не поміститися. Ми пропонуємо розрізати балку в таких випадках таким чином, щоб утворити виступ з одного боку і западину з іншого - тоді при з'єднанні не виникне ускладнень і ошпаривши місце стику по контуру, Ви знову отримуєте готову балку. Єдине що всередині балку потрібно зачистити через те, що ролики ходять досить щільно (без люфту).

Якщо у Вас потрібно 7-метрова балка, знайте, що транспортні компанії «Нова пошта» і «Інтайм» взагалі не беруть вантажі такої довжини цілком. Як і в попередньому варіанті, її можна розрізати і зварити на місці. Однак для Вас є вихід і в цьому випадку, використовувати для доставки компанію «Делівері». Єдино що у даної компанії відсутній послуга «накладений платіж» і повернення грошей. Так що Вам доведеться в цьому випадку заздалегідь оплачувати своє замовлення.

Вічне питання у всіх, хто зважився встановити собі відкатні ворота - де взяти добротну фурнітуру?
Що приховано під словом "фурнітура"?
Як на дотик визначити марку стали направляючої або якість підшипника в роликах?
З якої стали зроблена Ваша напрямна?
І чому не роликовий каретка?
Як повинен виглядати профіль направляючої?
Так чому ж виробники фурнітури для відкатних воріт не хочуть використовувати більш якісні, міцні марки сталей?
Чому роликові опори можуть розсипатися?
А що тут не так?
Що тобі не подобається?