Путін звільнив Астахова з посади дитячого омбудсмена

Путін звільнив Астахова з посади дитячого омбудсмена

А. Гордєєв / Відомості

Президент Росії Володимир Путін звільнив Павла Астахова з посади уповноваженого з прав дитини. Про це повідомляється на сайті Кремля. У тексті указу наголошується, що Астахов покинув посаду за власним бажанням.

Президент призначив главу виконкому пензенського ОНФ Анну Кузнєцову на посаду дитячого омбудсмена. У повідомленні вказується, що перед призначенням Путін провів зустріч з Кузнєцової.

«Життя - священний дар»

Анна Кузнецова - організатор (з 2008 р) і куратор програми «Життя - священний дар» в Пензенській області. В програму входять заходи щодо скорочення абортів і пропаганді традиційних сімейних цінностей. Заснований Кузнєцової фонд «Покров» проводить обласний конкурс серед жіночих консультацій «На захист життя». на презентації цього конкурсу в 2013 р Кузнєцова закликала керівників цих структур «виходити з плакатами проти абортів».

Ганні Кузнєцової 34 роки, у неї шестеро дітей. Кузнєцова є керівником благодійного фонду «Покров», який допомагає важкохворим дітям, займається підтримкою нужденних, малозабезпечених сімей та дітей з неблагополучних сімей, а також сприянням усиновлення вихованців сирітських установ. Цього року фонд «Покров» став одним з операторів, який розподіляє президентські гранти. За результатами чотирьох конкурсів фонд в цьому році розподілить гранти на суму 420 млн руб. на проекти по консультаційної, освітньої підтримки Сонк, популяризації кращих практик соціально значущих проектів НКО, сприяння підвищення мобільності трудових ресурсів і розвитку механізмів громадського контролю.

Співрозмовник «Ведомостей» в Громадській палаті каже, що як мінімум на цю посаду розглядалися чотири кандидатури, в тому числі керівник фонду «Справедлива допомога» Єлизавета Глінка, актриса і співзасновник фонду «Подаруй життя» Чулпан Хаматова і керівник фонду «Волонтери в допомогу дітям сиротам »Олена Альшанський, президент вибрав Анну Кузнєцову:« Це досить очевидна кандидатура, досить точно потрапляє в образ і набір компетенцій, необхідних для уповноваженого з прав дитини ».

Співрозмовник «Ведомостей» в Громадській палаті каже, що як мінімум на цю посаду розглядалися чотири кандидатури, в тому числі керівник фонду «Справедлива допомога» Єлизавета Глінка, актриса і співзасновник фонду «Подаруй життя» Чулпан Хаматова і керівник фонду «Волонтери в допомогу дітям сиротам »Олена Альшанський, президент вибрав Анну Кузнєцову:« Це досить очевидна кандидатура, досить точно потрапляє в образ і набір компетенцій, необхідних для уповноваженого з прав дитини »

Політолог Євген Мінченко вважає, що «у Кузнєцової мало шансів сподобатися столичному ліберальному бомонду». «З провінції, ОНФ, шість дітей, кажуть, що одружена з священиком. Тобто традиційні цінності, як вони є. А для путінської більшості - саме воно. Ну і досвід роботи з дітьми, робота в благодійному фонді, вдалий виступ на праймеріз «Єдиної Росії» говорить на користь нового дитячого омбудсмена », - говорить він.

Політолог Костянтин Калачов каже, що «по фотографіях видно, як Кузнєцова імпонує першим особам». «У ній присутні ті якості, які імпонують високому керівництву: розумна, харизматична, в той же час скромна, лояльна, патріотична, суспільно активна. У той же час її громадська активність не виходить за рамки, коли це сприймається як виклик, вона абсолютно системна - ОНФ, фонд «Покров», участь в праймеріз «Єдиної Росії». Калачов вважає, що їй вдасться знайти спільну мову «і з патріотичною, і з ліберальною громадськістю»: «Хтось скаже про розрив шаблону - дружина священика, хтось може сказати, що шість дітей може заважати виконувати обов'язки. Єдине, що може поставити їй в провину ліберальна громадськість, - її ставлення з ОНФ і «Єдиною Росією», але по-іншому кар'єра в нинішні часи і не робиться ».

Астахов у своєму Instagram привітав Кузнєцову з призначенням і побажав їй Божої допомоги. «Анна Кузнецова призначена Уповноваженим при Президентові з прав дитини. Це дуже гідна людина і дуже мудрий вибір Президента. Від душі вітаю Ганну Юріївну і бажаю їй Допомоги Божої на цьому складному терені! »- написав він.

Інформація про те, що Астахов написав заяву про відставку, з'явилася ще в кінці червня. Пізніше прес-секретар президента Дмитро Пєсков підтвердив його відхід, проте Астахов був відправлений у відпустку до 8 вересня, свого 50-річчя.

Таке рішення президента було прийняте після скандалу, викликаного питанням Астахова, заданим вижив після трагедії на Сямозеро дівчаткам-підліткам: «Ну що, як поплавали?». В результаті інциденту тоді загинули 14 дітей. На сайті Change.org була розміщена петиція з вимогою відставки Астахова.

У ЗМІ таже повідомлялося, що у Кремля були претензії до омбудсмена з питань протидії корупції, зокрема йшлося про конфлікт інтересів через бізнес сина. За даними «СПАРК-Інтерфаксу», Антон Астахов є власником 8,48% Регіонального банку розвитку (РБР, ліцензія відкликана 10 листопада 2015 г.), 9,65% банку "Церіх» (ліцензія відкликана 26 лютого 2016 г.) і 9 % «Анкор банк заощаджень». Крім того, він пов'язаний з декількома юридичними особами, в тому числі з Правовим центром Павла Астахова. «Известия» писали, що РБР в 2014 р «почав обслуговувати апарат уповноваженого з прав дитини, акумулюючи пожертвування сім'ям з дітьми на південному сході України, а також вести рахунки севастопольського казначейства».

Павло Астахов займає свій пост з 2009 р Він виступав проти уроків сексуальної освіти в школах, підтримував прийняття «закону Діми Яковлєва», висловлювався за відмову від мораторію на смертну кару.

Таке рішення президента було прийняте після скандалу, викликаного питанням Астахова, заданим вижив після трагедії на Сямозеро дівчаткам-підліткам: «Ну що, як поплавали?