Астероїд Ультіма Тулі виявився схожий на сніговика (фото)

цею материал Доступний по-русски

Знімки були зроблені з відстані 27 тис. Кілометрів.

Кілометрів

Вчені вже назвали велику частку «Ультіма», мале - «Туле» / зображення NASA / JPL-Caltech

Космічний зонд New Horizons надіслав на Землю перші чіткі знімки астероїда Ультіма Тулі, які зробив під час прольоту повз нього 1 січня.

Читайте також Астронавт випадково подзвонив в 911 з космосу

Про це повідомляє NASA . Знімки були зроблені з відстані 27 тис. Кілометрів, вони підтвердили висловлювалися раніше припущення, що астероїд являє собою «злиплася» подвійне тіло, що складається з двох сфер, що нагадує сніговика. Вчені вже назвали велику частку «Ультіма», мале - «Туле».

Знаходиться астероїд на відстані 6,4 млрд кілометрів від Землі, радіосигнал від нього йде 6 годині 8 хвилин. Цей астероїд не був початковою метою зонда New Horizons, запущеного ще в 2006 році. У 2015 році він досяг своєї головної мети - Плутона і зробив безліч відкриттів, пов'язаних з цією карликовою планетою і її супутником. Після цього, врахувавши наявні на борту запаси палива, вчені направили зонд вглиб Пояса Койпера, до раніше заданої астероїда.

«Привітання команді New Horizons, Лабораторії прикладної фізики університету Джонса Хопкінса за те, що знову виставляти свою історію. До того ж до того, що ви стали першими на Плутоні, сьогодні зонд пролетів найдальший в історії об'єкт, який зберігає сліди зародження нашої Сонячної системи », - заявив глава NASA Джим Брайденстайн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter