Експедиційний багажник на Ниву: конструкція

  1. Багажник з магазину
  2. саморобний пристрій

зручно подорожувати

Є багато способів провести своє дозвілля активно. Одним з таких способів є подорож по малопроходімим місцях на позашляховиках. Деякі спеціально для такого виду відпочинку купують дорогі закордонні позашляховики іменитих виробників. Ті, кому придбати такі автомобілі не під силу, подорожують на вітчизняних авто, серед яких і ВАЗ-2121 «Нива».

Часто такі подорожі тривають довгий час і проходять далеко від населених місць. Тому в дорогу беруть велику кількість речей, палива, обладнання та запасних деталей до автомобіля. Розміри ж багажного відділення у Ниви обмежені. Тому часто автовласники встановлюють експедиційний багажник на Ниву. Встановлюється він на дах позашляховика і дозволяє перевозити різного роду вантажі.

Крім того, для такого виду відпочинку Ниву потрібно готувати. Для того щоб поїздка пройшла успішно, в конструкцію автомобіля вноситься ряд конструктивних змін, спрямованих на збільшення прохідності і надійності вузлів і механізмів.


Багажник з магазину

Обзавестися такою річчю, як експедиційний багажник, власникам Ниви 2121 можна двома способами. У першому випадку експедиційний багажник купується в магазині автомобільних аксесуарів. Багажник на дах можна зробити і самому, маючи матеріал, інструменти і вмілі руки.

Купуючи багажник на дах в магазині, слід відповідально поставитися до цієї справи. Модифікацій такого пристосування на Ниву 21214 велика кількість. Вони відрізняються між собою способами кріплення до ВАЗ-2121, мають різні розміри і матеріал виготовлення. Деякі мають додаткове обладнання, таке як фари і ремені кріплення вантажу.

Спочатку варто звернути увагу на те, як експедиційний багажник буде кріпитися до автомобіля Нива 2121 .

  1. Найпоширенішим є кріплення до водостоків. Такий вид кріплення простий і зручний. Закріплення до водостоків не займає багато часу, а при потребі його можна швидко зняти. Однак слід враховувати, що вантаж значною маси не помістити, в іншому випадку водостоки погнуться.
  2. Можна зустріти на ринку багажник, який кріпиться не до водостоків, а безпосередньо до кузова за допомогою болтового з'єднання. Такий експедиційний багажник має велику вантажопідйомність, але для його закріплення потрібно буде проробляти отвори в кузові. До того ж при установці багажника з таким кріпленням можливості швидко зняти його не буде.

Матеріал виготовлення теж має велике значення. Найчастіше основу експедиційного багажника становить зварна конструкція з труб. З труб формуються і борта багажника. А ось дно може бути зроблено з труб невеликого діаметра, які розміщені на невеликій відстані між собою. Трубчасте дно може розташовуватися поздовжньо або поперечно.

У деяких випадках експедиційний багажник на ВАЗ-2121 має дно, зроблене з металевої сітки. При виборі багажника слід перевірити всі зварні з'єднання, вони повинні бути якісними. Також слід звернути увагу на вагу багажника. Занадто легкий свідчитиме про те, що матеріал виготовлення занадто тонкий, тому багажник не буде надійним, а при навантаженні можлива його деформація.

Важкий багажник вкаже на те, що матеріал обраний занадто товстий. Це буде впливати на загальну вантажопідйомність, оскільки при навантаженні на нього корисного вантажу слід враховувати і вага самого багажника.

Легко перевозити вантаж

Дане пристосування може бути оснащено додатковими аксесуарами, такими як фари, закріплені на ньому, і ремені кріплення вантажу. Тут вибір робиться на любителя. Тим, кому хочеться мати на авто більше освітлювальних приладів, слід враховувати, що для нормального функціонування бортової мережі потрібно додатково на Ниву 2121 встановлювати генератор збільшеної потужності. Інакше сильне навантаження на штатний генератор через великої кількості фар може вивести його з експлуатації.


саморобний пристрій

Конструкція даного пристосування на Ниву 2121 нескладна, тому можна зробити і саморобний багажник. Спочатку потрібно зробити креслення експедиційного багажника. Це дасть можливість хоча б приблизно дізнатися, як він буде виглядати на ВАЗ-2121, розрахувати його розміри і приблизну кількість матеріалу, необхідного для створення цього механізму на Ниву своїми руками.

Спочатку потрібно зробити основу. Робиться вона найчастіше з труб, які встановлюються поперечно даху ВАЗ-2121. На кінцях цих труб робиться кріплення, за допомогою якого майбутнє пристосування буде кріпитися до автомобіля. Роблячи основу, важливо не помилитися з розмірами, інакше закріпити її на Ниву буде неможливо.

Цілісна конструкція для вантажу

Найпростіше кріплення робиться з двох пластин, що притискаються між собою болтовим з'єднанням. При такому кріпленні водостік, розташований на кузові, поміщається між цих пластин. Після чого пластини затискаються болтовим з'єднанням.

Потім робиться платформа. Складається вона з рами, яка стане бортами, і днища. Раму теж найчастіше роблять з тонкостінних труб. Форма і розміри рами підбираються за бажанням. Для днища можна взяти або труби, які будуть розташовуватися поздовжньо або поперечно, або металеву сітку.

Після створення платформи слід закріпити її на основу з кріпленнями. Робиться це за допомогою зварювального апарату або болтового з'єднання.

Завершальною фазою буде виготовлення посадочних місць під фари і закріплення ременів. Бажано після всіх цих робіт дане пристосування на Ниву зачистити, провести ґрунтовку і пофарбувати.