Електрозамок багажника на ВАЗ-2106

  1. проведення проводки
  2. Установка електрозамку на багажник

Багато власників «Жигулів» їздять з незаблокованим замком багажника, який може відкрити перший перехожий. Не знаю чому, але можу припустити, що для зручності - глушити двигун і витягувати ключ із замка запалювання не завжди хочеться. Однак можна піти іншим шляхом.

У багатьох сучасних автомобілях багажник відкривається за допомогою електрозамку, досить лише натиснути кнопку в салоні. Існує два види таких замків: соленоїд і активатор. Соленоїд є електромагніт, який відтягує язичок замку, а активатор - невеликий моторчик, який зазвичай використовується для замикання дверей центральний замком. За допомогою цих пристосувань дуже легко організувати автоматичне відкриття багажника і на ВАЗ-2106.
В інтернеті існує безліч інструкцій, в яких докладно і з фотографіями описано, що купити, де просвердлити і куди підключити. Однак, начитавшись цих рад, я все одно зробив по-своєму ...


проведення проводки

Для створення електрозамку був використаний стандартний активатор центрального замка за 88 рублів, кнопка відкриття багажника від ВАЗ-2110, дві клеми «мама» і близько п'яти метрів проводу.

Роботи діляться на дві частини: механіку і електрику. Почати краще з останньої. Харчування візьмемо зі штекера в прикурювача. Електрозамок буде обіцяним в розділі Світло в салоні ВАЗ-2106 третім споживачем на цьому дроті. Приєднуємо провід під приборки до вже наявних двом (лампа салону, світло в багажнику) і простягаємо його під внутрішньою обробкою лівого переднього крила вниз під ковролін. Знімаємо накладки з порогів і протягаємо черговий провід в задню частину салону. Знімаємо задній диван і тягнемо проводку в багажник.
Далі починається ще одна дуже істотна переробка салонних приладдя. Знімаємо пластикову накладку з лівого боку водійського крісла і свердлимо в ній отвір. У нього буде вставлена ​​кнопка від «десятки». Встановлюємо кнопку, зачищаємо дроти, пресуємо клеми і натягуємо на контакти кнопки.

УВАГА!!! На кнопці електрозамку ВАЗ-2110 присутні ТРИ контакту, позначені цифрами «1», «2» і «3». Підключаються клеми «1» і «3». У положенні «1-2» на активатор подається постійна напруга, яке вбиває привід за кілька секунд. Активатор імпульсний і НЕ ПІДЛЯГАЄ постійному харчуванню!


Установка електрозамку на багажник

Тепер переходимо до механіки. Активатор кріпиться на кришці багажника саморізами, які вкручуються в центральне ребро жорсткості. Для цього активатор слід трохи доопрацювати - сточити колодязі для саморізів так, щоб останні змогли врізатися в кришку. Головне, не провертеть багажник наскрізь :))).

Знімаємо замок. І свердлимо в задній частині отвір, через яке протягуємо будь-яку тягу. Її закріплюємо за язичок замку, а другий кінець кріпимо до активатора. Встановлюємо замок і змащуємо. Тепер включаємо штекер в прикурювач і натискаємо на кнопку зліва водійського крісла. Якщо багажник відкрився, то радіємо новій опції! Тепер багажник можна спокійно відмикати як ключем, так і кнопкою.