Обсяг багажника ВАЗ-2104 в літрах: технічні характеристики

  1. Трішки історії
  2. Одним з безперечних плюсів ВАЗ-2104 став пристойний обсяг багажника

ВАЗ-2104 - це другий автомобіль з кузовом універсал, що відноситься до класичного сімейства «Жигулів» ВАЗ-2104 - це другий автомобіль з кузовом універсал, що відноситься до класичного сімейства «Жигулів». Невибагливий, а головне, досить місткий автомобіль, припав до смаку багатьом радянським автолюбителям, особливо тим, кому в силу тих чи інших причин доводилося часто перевозити об'ємні вантажі. Втім, в СРСР часто не звертали уваги на тип кузова - головне було придбати жаданий автомобіль. Однак навіть з урахуванням даної обставини «четвірку» все-таки слід виділити серед всієї продукції радянського автопрому.

Трішки історії

Випуск даної моделі було розпочато Волжським автомобільним заводом в 1984 році. Практика показала, що конструкторам вдалося створити досить непоганий автомобіль з пристойним обсягом багажного відділення. Про це, зокрема, свідчить той факт, що «четвірки» сходили з конвеєра до 2012 року. Після розпаду СРСР ВАЗ збирали в:

  • Росії - ВАЗ (Тольятті), РосЛада (Сизрань), ІжАвто (Іжевськ);
  • Україна - КрАСЗ (Кременчук), ЛуАЗ (Луцьк), АнтоРус (Херсон);
  • Єгипті - Suzuki Egypt.

Читайте також: Тюнінг ВАЗ-2103

У квітні 1985 «четвірка» повністю витіснила з конвеєра перший вазовский автомобіль з кузовом універсал 2102.

При цьому від попередника вона отримала кілька оригінальних деталей задньої частини.

В основі «четвірки» лежить ВАЗ-2105 з кузовом седан. В ті часи одним із головних завдань конструктора при створенні нової В основі «четвірки» лежить ВАЗ-2105 з кузовом седан моделі була необхідність поєднати максимальний споживчий ефект з мінімальними витратами на виробництво. Комфорт тут - поняття відносне. Наприклад, склоочисник і електрообігрів заднього скла з'явилися на стокових ВАЗ-2104 тільки в 1994 році. Крім цього, з метою залучення нових покупців більш пізні модифікації четвірки оснащували 5-ступінчастою коробкою передач. Зміни торкнулися і внутрішньої частини авто - зокрема, на ВАЗ-2104 почали ставити анатомічні передні сидіння від «сімки», що вважалася більш престижним автомобілем, ніж «п'ятірка».

Особливо слід виділити дизельну модифікацію «четвірки». Її випуск був початий в 1999 році, в Тольятті. На автомобіль встановлювали дизельний двигун вітчизняного виробництва обсягом 1,52 літра. Випускався даний силовий агрегат підприємством "Барнаултрансмаш". Однак придбання дизельної «четвірки» було недоцільним з економічної точки зору. Вартість даної модифікації була вищою, в порівнянні з бензиновими аналогами при меншій потужності. Відповідно, широкого поширення дизельна «четвірка» так і не отримала - автомобіль випускався невеликими партіями, а в 2004 році експеримент вирішили повністю припинити, звернувши виробництво.

Одним з безперечних плюсів ВАЗ-2104 став пристойний обсяг багажника

Один з головних параметрів для автомобілів з кузовом універсал є їх місткість і вантажопідйомність. «Четвірка» тут не є винятком із загальних правил. Багато автолюбителів були готові погодитися з мінімальним комфортом і, по суті, спартанськими умовами, аби мати можливість перевозити якомога більше вантажу.

Читайте також: Опис електросхеми ВАЗ-2101

Давайте розглянемо конкретні цифри Давайте розглянемо конкретні цифри. У всіх модифікацій «четвірки» об'єм багажного відділення складає 375 літрів. Однак все, напевно, знають, що даний показник можна збільшити, склавши задні сидіння. Кілька простих рухів, і обсяг багажного відсіку становить вже 1 340 літрів. Іншими словами, туди без проблем можна помістити якийсь об'ємний вантаж. При цьому спинка заднього сидіння, на відміну від іномарок, складається повністю. Це не завжди дуже зручно, проте такий варіант інженери ВАЗа порахували більш доцільним з економічної точки зору. Виходить, що зручність автовласників було принесено в жертву більш низьких витрат на виробництво - цілком типовий для радянського автопрому підхід.

Уже в 90-х роках ВАЗ-2104 вже морально застарів, явно програючи по багатьом параметрам своїм зарубіжним аналогам. Однак при цьому «четвірка» продовжувала сходити з конвеєра, аж до 2012 року. Пояснюється все просто. «Четвірка» приваблювала покупців двома своїми явними козирями - невисокою ціною і невибагливістю. Дані фактори в поєднанні з пристойним обсягом багажного відсіку дозволяли знаходити нових покупців - в першу чергу в глибинці. Більшість проблем цілком усувається своїми руками - були б потрібні запчастини. Ну а сам ремонт, в порівнянні з багатьма іншими моделями, особливо іномарками, обходиться недорого. У цьому, в принципі, і полягають причини популярності ВАЗ-2104. Дану модель явно не можна віднести до «бестселерів автопрому», але свою нішу на ринку вона займала досить впевнено.

Читайте також: Регулювання клапанів ВАЗ-2101

Однак роки беруть своє, адже автомобіль був сконструйований ще в 80-х роках минулого століття. Сьогодні на ринку можна знайти набагато більше прийнятних варіантів по співвідношенню ціна / якість. Втім, просторами Росії до цих пір їздить багато «четвірок», і більшість з них власники явно не збираються «відправляти на спокій».