Заміна личинки замка дверей ВАЗ 2109: алгоритм дій

 1. Ремонт замків дверей салону
 2. Особливості регулювання дверей
 3. Заміна і регулювання замка багажника

Проблемою ВАЗ-2109 стає те, що з часом двері розхитується і порушується робота замків Проблемою ВАЗ-2109 стає те, що з часом двері розхитується і порушується робота замків. У більшості випадків необхідно встановити і регулювання замка. Складніше ситуація, коли замок просто заклинює. Це часто трапляється з боку водія. У цьому випадку варто замінити замок, але не вибивайте його за допомогою балонного ключа. У вигляді тимчасового заходу може бути проведена заміна личинки замка дверей на автомобілі ВАЗ-2109.

Читайте також: Технічні характеристики двигуна ВАЗ 2109 карбюратор

Ремонт замків дверей салону

Втрата ключів або заклинювання замку - неприємна ситуація для будь-якого автолюбителя Втрата ключів або заклинювання замку - неприємна ситуація для будь-якого автолюбителя. Не варто ламати двері або запірний механізм. Акуратно розкрийте двері, щоб не пошкодити тяги і корпус запірного механізму. Після цього приступайте до решти робіт. Інструкція по зніманню і заміні личинки евроручкі виглядає наступним чином:

 1. Зніміть обшивку з дверей. Ця робота не займе у вас багато праці, але намагайтеся не пошкодити матеріал.
 2. Від'єднання тяг - одна з найскладніших частин роботи. Нижню підчепити пассатижами і зніміть з ручки. Потім її легко вставити назад. Для того, щоб видалити верхню, в ручку упріться викруткою, непотрібний провід просмикніть крізь тягу і різко смикніть. Без викрутки тяга погнеться.
 3. Ключем на 8 викрутити ручку.
 4. Перед подальшою роботою запам'ятайте положення замка. Витягніть збоку штифт і приберіть тягу.
 5. Зніміть пружину і витягніть личинку.
 6. Паз, де знаходилася личинка змастіть WD-40.
 7. Нова личинка поставляється разом з ключем. Чи не витягуйте його до установки замку. Нову деталь іноді потрібно акуратно доопрацювати напильником. Це трапляється, якщо вона зроблена в Китаї або просто неякісна.
 8. Якщо штифт вставляєте в отвір вільно, то потрібно злегка підпиляти місце для нього.

Збірка відбувається в зворотному порядку. Не забудьте підключити тяги і перевірити працездатність замку до того, як ви вперше заборону машину. На цю роботу у вас піде не більше години. Обшивка завжди ставиться в останню чергу, після настройки запірного механізму.

Читайте також: Схема і пристрій вихлопної системи ВАЗ 2109

Особливості регулювання дверей

Має право встановлювати полягають в тому, що необхідно змінити висоту тяг Має право встановлювати полягають в тому, що необхідно змінити висоту тяг. Кріпляться тяги за допомогою наконечників з пластика, що мають всередині кульову опору. Вірна настройка замка дверей проводиться шляхом витягування паза. Далі вам потрібно буде злегка покрутити проти або за годинниковою стрілкою. Замок регулюється методом підбору ідеальної довжини. Тому запасіться терпінням.

Читайте також: Самостійна заміна головного гальмівного циліндра ВАЗ-2109

Після ремонту вам доведеться відрегулювати механізм закривання стулки. До моменту, коли ви перейдете до його налаштуванні можна вже повернути обшивку назад на двері, так як робота буде вестися з засувкою на кузові. Рухайте фіксатор вгору або вниз, поки не досягнете ідеального результату. Двері повинні замикатися легко, без шуму і зусиль. Це регулювання можна провести і без заміни личинки замка, якщо вас не влаштовує необхідність прикладати зусилля при закриванні.

Заміна і регулювання замка багажника

Робота ведеться в наступному порядку:

 1. Знімається обшивка.
 2. Замініть опорний механізм. При поломці опорного зуба замку. Замініть не тільки личинку, а й новий корпус. В цілому ця робота не відрізняється від тієї, що потрібно виконати для ремонту замка дверей.
 3. Регулювання проводиться за допомогою нижнього фіксатора. Викриття гайки і зніміть шайби. Збірка і розбирання фіксатора допоможе вам налаштувати замок. Діяти в цьому випадку потрібно методом підбору. Необхідною результатом вважається момент, коли двері зачиняються без зусиль і не вібрує при закритті і їзді на автомобілі.

Більш масштабні роботи потрібні, якщо зламалася втулка фіксатора. Якщо ви міняєте замок в зборі, то до повного затягування його кріплень, потрібно відрегулювати засувку. Тільки після того, як замок закриватися буде ідеально, можна затягнути кріпильні гайки по максимуму.