Ведмідь переслідує бордера, або про користь навушників і Селфі

"Цього звіра різні етноси називають по-різному - гімалайський ведмідь, азіатський чорний ведмідь, білогрудий ведмідь, уссурійський ведмідь, а японці називають його цукінова-гума (Tsukinowaguma). Якщо дослівно - то цукінова означає півмісяць, а гума - ведмідь, тому іноді на російську мову цукінова-гума переводять як місячний ведмідь.

....
Японський чорний ведмідь дуже різко відрізняється від бурого ведмедя, за величиною майже вдвічі менше бурого і відрізняється від нього більш стрункою статурою, тонкою гостроносої мордою, великими округлими вухами, передні лапи сильніше задніх. Хутряний покрив у цукінова-гума шовковистий, чорний з білою плямою на грудях у вигляді птаха, що летить або півмісяця. У місячного ведмедя широко посаджені вуха і широке кільце з довгою вовни на шиї і плечах. Він володіє небезпечним дратівливим характером, особливо якщо його потривожать в барлозі. Злісний в дикій середовищі існування, він легко піддається дресируванню в неволі з дитинства. Великі самці в 200 кг зустрічаються рідко, а самки зазвичай важать не більше 100 кг. "
джерело
Японський чорний ведмідь дуже різко відрізняється від бурого ведмедя, за величиною майже вдвічі менше бурого і відрізняється від нього більш стрункою статурою, тонкою гостроносої мордою, великими округлими вухами, передні лапи сильніше задніх