Якщо ваша страхова компанія втратила ліцензію ОСАГО

  1. Як розірвати поліс страхової компанії - банкрута, позбавленої ліцензії?
  2. Оформити новий поліс ОСАГО при діючому старому.

26.08.2018 (оновлено 06.10.2018)

Це проблема. Небезпека величезна. Необхідно вирішувати і терміново!

Так, згідно із законом Про ОСАЦВ - Ваш поліс діє до кінця терміну. Але виплати відбуваються складно. Приклад цього - історія з Європейським Страховим Союзом. МТСБУ визначило крайній термін подачі заяв лютий 2018, не дивлячись на те, що ліцензію цієї компанії анульовано на початку осені 2017. Тобто на руках у автомобілістів України могли виявитися поліси, що діють до літа-осені 2018. Та й сама виплата відбувалася з двох фондів, в першому - ліміт був 6000грн, а решта - тільки після оголошення банкрутства СК, якого досі немає, а на практиці, в більшості випадків все ж, якщо банкрутство і трапляється, то це, в кращому випадку, через пару років.

Але це ще пів біди. Проблема в іншому! І ось тут вона стосується абсолютно всіх власників подібних полісів компаній без ліцензії або з поганою репутацією. Я вже писала статтю про "дивне" рішення ВССУ, яким фактично узаконені судові позови безпосередньо на водіїв, винуватців ДТП від 2013 року. Але це ще пів біди

Шановні автомобілісти, власники полісів "Київський Страховий Дім", "Домінанта", "Здорово", у яких вже в 2018 році МТСБУ відібрало ліцензію, розумієте в чому небезпека для вас?

Якщо в звичайній ситуації, коли на руках у людини поліс нормальної СК, навіть якщо хтось подасть позов на вас, то ви спокійно привернете свою СК "третьою особою" і тим самим захиститеся. Але як же залучити "третім обличчям" СК, які в стадії банкрутства або просто "забили" на виконання своїх зобов'язань?

Поки ви будете намагатися залучити, а СК буде ігнорувати - ви просто програєте судовий позов, адже позов то адресований саме вам. І суддя, присудить вам виплатити збиток зі своєї кишені, навіть розуміючи законність ваших претензій до СК, і порекомендує вам вже потім, після вашої виплати, звернутися з позовом безпосередньо на свою СК на те, що вони не виконали свої обов'язки. І ви будете судитися довго і довго, зазнавши вже матеріальні втрати, вимагаючи з СК їх компенсувати.

Чи варто ця постійна небезпека, очікування, клопоти, наступні витрати на юристів - того, щоб все також використовувати ваш "сумнівний" поліс ненадійною СК? Навіщо вам це? У разі подачі позову на "фіз. Особа", слідом за цим автоматично можна організувати і арешт на майно відповідача в частині необхідної виплати збитку. І це зараз робиться дуже просто. А розбиратися, витрати на суд, час, зняття арештів - це ж прото кошмар потім.

Але не все так сумно, як здається на перший взляд.

Як розірвати поліс страхової компанії - банкрута, позбавленої ліцензії?

Так вже вийшло, що і мене торкнулася ця проблема. В кінця 2016 - початку 2017 років МТСБУ ставило "зелені" оцінки діяльності СК "Домінанта" ... У другій половині 2017 року компанія виявляла всі ознаки розвитку і готувала програмне забезпечення на впровадження процедури оформлення електронного поліса в числі перших страхових компаній України! Представники цієї компанії переконали мене на співпрацю і залучення їх до списку СК бренду "Олександра Ваш Страховий Консультант". Так вже вийшло, що і мене торкнулася ця проблема

Домовленість з представниками СК "Домінанта" була в залученні ними нових клієнтів своєю діяльністю, на стороні, своєю агентською мережею з використанням наших платформ і наших баз для роботи. Але на практиці виявилося, що і деяким моїм клієнтам, які вибирали іншу компанію, теж діставалися поліси "Домінанта". Про що дізнавалися в подальшому або від самих клієнтів, або в хісторі робочих чатів / акаунти. Так, це зовсім невелика кількість, проте, факт такий був і дуже шкода, що не встежили вчасно.

Ну як сказати не встежили? Вигнала їх представників ще в кінці 2017 по звичайній процедурі, в зв'язку з погіршенням рейтингу СК, але ж треба було раніше. Але кошмар почався тоді, коли влітку 2018 року МТСБУ у "Домінанти" відібрало ліцензію і змінило керівництво. Я звернулася до своїх партнерів від інших СК і в юридичну службу підтримки. І мої колеги по страхуванню ЗАМІНИЛИ ВСІМ їх поліси, на страховки від надійних компаній!

Ситуація чимось схожа на історію з SAMSUNG, коли він виводив телефони з ринку з виявленим браком виробництва, або як VOLKSWAGEN свої авто. Ну, а як інакше, адже "Олександра Ваш Страховий Консультант" - це теж бренд-нейм, офіційно зареєстрований Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Так, хтось із клієнтів продав авто і йому не треба було вже. Хтось за кордоном. Але факт в тому, що ми замінили всім поліси з перерахунком решти днів і місяців. Ніхто не заплатив ні копійки зайвої! Всі дні враховані повністю.

А головне: наші юристи організували правильну, в чіткій відповідності з "Цивільним Кодексом" і "Законом про ОСАГО" процедуру заміни. Небезпека в тому, що, якщо ви просто зробите новий поліс, дізнавшись про банкрутство старої СК - це не захистить вас весь термін, що залишився дії старого поліса. Зверніть на це, будь ласка, особливу увагу!

Оформити новий поліс ОСАГО при діючому старому.

Це можливо. Мої партнери готові це зробити не тільки для моїх клієнтів, але і для всіх відвідувачів сайту! Нам неважливо у кого з агентів або у якій СК Ви оформляли поліс. Аби він тільки був справжнім і, дійсно, проходив по базі МТСБУ від тієї страхової компанії. Це можливо

Так, з перерахунком суми, що залишилася в залік вартості нового поліса. Всі дні, місяці, що у вас залишилися за полісами неблагонадійних компаній будуть відразу ж перераховані. Ви не платите за них. Береться дата закінчення вашого поліса, вартість нового ділиться на 365, отримуємо суму днів, що залишилися невикористаних вами, і ця сума вираховується з вартості нового поліса. Новий поліс виписується і проводиться в базу МТСБУ на повний рік! Можливо, навіть із збереженням франшизи вашої старого поліса.

Ніякої добродійності. Це за рахунок комісії партнерів, таке буває. Це форс-мажор, який трапився і потрібно допомогти людям вийти з нього без втрат.

Від вас потрібні лише дані вашого поліса, чіткий скан (фотографії), ну і ще відправите бланки заяв поштою, які ми вам надамо при переоформленні безкоштовно + скани поштових відправлень. Наші юристи проконтролюють правильність і у вас буде все нормально. Нові СК, які ви виберете, природно, будуть теж проінформовані належним чином про процедуру розірвання та заміни і, природно, не підведуть.

Наприклад, звернувся клієнт Здорово 06.08.18 - КАМАЗ Дніпро - був платіж 1600,99грн - невикористані 122дня - клієнт при переоформленні страховки на рік заплатив 799грн .; звернувся клієнт Домінанти 13.07.18 - lanos Харків - був платіж 734,40грн - невикористані 67дней - клієнт при переоформленні страховки на рік заплатив 465грн.

Ми живемо в цікаві часи. Все навколо так швидко змінюється. Так, відбуваються все-таки реформи, хоч і хотілося б швидше. Йде планомірний процес очищення ринку страхування від ненадійних СК. Реформи з введенням електронного полісу вичистять ринок і від "випісивальщіков всякого сміття" біля доріг, видаливши з ринку бланк ОСАЦВ як папір. Буде тільки електронний поліс, які з лютого 2018 роки ми як бренд "Олександра" готові надати Вам від кращих страхових компаній. На даний момент, звичайно, є і звичні бланки старого зразка, які ми відправляємо Новою поштою в будь-яку точку України з безкоштовною доставкою.

Ринок очищається, законодавство вдосконалюється.

Агенти, страхові компанії, брокери - якщо хочете залишитися на ринку - відповідайте новими правилами, працюйте чесно, не кидайте клієнтів.

Ми, як бренд "Олександра" виконали свої обязательсятва перед нашими клієнтами. Ми не стали ховатися за нормою, про правоприемственности МТСБУ за полісами від СК з анульованою ліцензією. Нам важливий перш за все наш клієнт, його благополуччя. Загалом, шановні колеги, конкуренти, користуйтеся досвідом.

Ну, а вам, відвідувачі сайту, які опинилися в ситуації з полісами на руках "Здорово", "Домінанти", "Київського Страхового Дому" і т.д., ласкаво просимо на термінове переоформлення.

Все буде добре і я знаю як це зробити.

Автор: Олександра Євгенівна

Як розірвати поліс страхової компанії - банкрута, позбавленої ліцензії?
Чи варто ця постійна небезпека, очікування, клопоти, наступні витрати на юристів - того, щоб все також використовувати ваш "сумнівний" поліс ненадійною СК?
Навіщо вам це?
Як розірвати поліс страхової компанії - банкрута, позбавленої ліцензії?
Ну як сказати не встежили?