NEWSru.com :: Крах найстарішого страховика - "Росії" - може торкнутися 650 тисяч автовласників

Крах найстарішого страховика - "Росії" може торкнутися 650 тисяч автовласників
Як пишуть "Ведомости", видані Росією поліси ОСАГО продовжують діяти. Всі постраждалі в ДТП з вини водіїв з полісом від "Росії" тепер повинні звертатися за виплатами в Російський союз автостраховиків
Служба Банку Росії з фінансових ринків рі відкликати ліцензію на страхування і перестрахування у ВСАТ "Росія"

Служба Банку Росії з фінансових ринків вирішила відкликати ліцензію на страхування і перестрахування у ВСАТ "Росія". Ця компанія з другим номером ліцензії працює на ринку з квітня 1990 року. Основою її бізнесу (60% портфеля) було ОСАГО. До 1 липня "Росія" займала 12-е місце за зборами на ринку ОСАЦВ (1,04 млрд рублів) і 623 506 клієнтами.

як пишуть "Ведомости" , Видані Росією поліси ОСАГО продовжують діяти. Всі постраждалі в ДТП з вини водіїв з полісом від "Росії" тепер повинні звертатися за виплатами в Російський союз автостраховиків. Але якщо документи на врегулювання збитку вже передані в "Росію", то необхідно їх забрати.

За оцінками РСА, виплати за "Росію" з компенсаційного фонду союзу досягнуто 1,6-2,3 млрд рублів. Або до 34% всіх накопичених фондів РСА (6,8 млрд рублів). За всю історію ОСАГО це буде найбільша компенсаційна виплата. У групі ризику залишаються ще кілька компаній, і чи витримає фонд таке навантаження, сказати однозначно поки складно.

Про покупців інших полісів - їх ще близько 200 тисяч - зараз подбати нікому. Так, понад 24 тисяч клієнтів по каско поки фактично втрачають захист, констатує заступник гендиректора "Експерт РА" Павло Самієв: їм залишається лише вставати в чергу кредиторів в процедурі банкрутства страховика.

З жовтня 2009 року "Росію" контролював український мільярдер і власник групи Eastone Віктор Пінчук. "Росія" йому дісталася по боргах старого власника - Абдулжеліл Абдулкерімова. За останні чотири роки Пінчук вклав у компанію до 200 млн доларів, проте гроші не допомогли поправити стан бізнесу.