В Україні почнуть закривати страховиків

  1. Держава посилює вимоги до страхових компаній
  2. Кого зачепить?
  3. А що людям?
  4. Орфографічна помилка в тексті:

9 квітня 2017, 8:31 Переглядів:

Держава посилює вимоги до страхових компаній

9 квітня 2017, 8:31 Переглядів:   Держава посилює вимоги до страхових компаній   В Україні зміниться ринок страхування

В Україні зміниться ринок страхування. Фото: Pixabay.

Влада посилює вимоги до українських страховиків. У липні-серпні 2017 р Нацкомфінпослуг планує затвердити нові нормативи, націлені на поліпшення якості активів страхових компаній і збільшення їх резервів, повідомив член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов. Виконати їх потрібно буде до кінця цього року, пише UBR .

Проект розпорядження Комісії ( "Про внесення змін до Положення про обов'язкові критерії та нормативи достатності диверсифікації і якості активів") публікувався в кінці березня. Мета Нацкомфінпослуг - змусити страховиків наростити свою ліквідність. Тоді вони зможуть оперативно і в повному обсязі сплачувати людям за полісами. І ті перестануть завалювати регулятора своїми скаргами з цього приводу.

Вимоги до страхових компаній, почали посилювати ще в травні 2016 р За словами Зальотова, фінансисти вже трохи підтягнули якість своїх активів: значна їх частина перекочувала в більш надійні банки, а також була вкладена в покупку облігацій внутрішньої держпозики. Страховики стали менше коштів зберігати в корпоративних облігаціях і акціях підприємств.

"Це дозволило СК отримати додатковий дохід по облігаціях і депозитах, незважаючи на те, що ставки за цими інструментами в 2016 році падали. Дохід від інвестицій в ОВДП виріс на 17%, а від вкладень у депозити на 25%. Це призвело до зростання ліквідності компаній. А це одна зі складових надійності страховиків ", - запевнив Залєтов.

Чиновники впевнені, що діють в правильному напрямку, і в нових правилах посилюватимуть вимоги. А саме:

  • страховиків, що спеціалізуються на обов'язкових видах страхування (наприклад, автоцивілці або "Зеленій карті") і працюють в страхуванні життя зобов'яжуть наростити вкладення в ОВДП з 25% до 40% резервів;
  • тим, хто працює з добровільним страхуванням (медстрахування, автокаско, майнове страхування та ін.) доведеться наростити свої вкладення в боргові папери Мінфіну з 15% до 25%;
  • перестане прийматися в забезпечення резервів нерухомість, що знаходиться в зоні бойових дій. Нацкомфінпослуг вимагатиме з страховиків замінити цю нерухомість на вкладення в ОВДП або депозити. Якщо вони не зможуть продати квадратні метри і перетворити їх в гроші, то чиновники будуть наполягати на додаткових вливаннях боку власників СК - буде потрібно збільшення капіталів.

"Всі зміни будуть змушувати акціонерів СК звертати увагу на платоспроможність своїх компаній і підтримувати їх фінансово", - запевнив Залєтов.

Кого зачепить?

Очікується, що великі страховики (особливо фінустанови з іноземним капіталом) зможуть без зусиль виконати нові вимоги. Навіть по роботі страховиків в Донецькому регіоні не очікується гучних банкрутств або невиплат. Як запевняє регулятор, бізнес на тих територіях зупинився 2-3 роки тому і за цей час компанії встигли підчистити свої портфелі.

"Для більшості СК ця частина не є значною. Там давно договору укласти неможливо, ризики оцінені, і активи з нерухомості потихеньку виводилися і без наших нормативів. Це обговорювали з ринком", - зазначив Олександр Залєтов.

Проблеми з виконанням нових вимог будуть у страховиків поменше: у середніх і невеликих компаній. Ще складності можуть виникати у лайфових компаній, а також у СК, що спеціалізуються на обов'язкових видах страхування. Таких, наприклад, як автоцивілка. Правда, чітко простежити за виконання ними нових вимог Нацкомфінпослуг, швидше за все, не зможе. До кінця 2017 в Україні діє мораторій на перевірки, так що регулятор не зможе перевіряти достовірність поданого йому звітності. СК зможуть подавати підроблену документацію.

Втім, як тільки Комісія добереться до ревізій, почнуться спочатку попередження, а потім і закриття страхових компаній. Скільки саме фінустанов залишаться без ліцензій - поки невідомо.

"Складно оцінити, хто з гравців через нові вимог покине ринок. Але сьогодні відомо, що не всі компанії можуть собі дозволити зайву резервування. До того ж, не всі ведуть грамотну фінансову політику по розміщенню резервів", - зазначив голова правління СК " Арсенал Страхування "Сергій Авдєєв.

Одночасно експерти вважають, що найбільше проблем з виконанням нових вимог буде у страховиків, які сьогодні продають поліси за демпінговими цінами і виплачують посередникам не звичні 20% комісії, а всі 40 - 50%.

"При собівартості поліса, умовно, в 1000 грн, СК отримує за полісом 500 - 600 грн. І на формування резерву, який покривається активами, у вигляді грошових надходжень, цих грошей і не вистачає. Імовірність того, що він зможе нормально сплачувати страхові випадки в майбутньому, знижується. Це потенційний банкрут ", - зазначив замістити голови правління СК" Універсальна "Андрій Семергей.

Саме такого роду компанії найчастіше зазнають фінансові проблеми: їх активи забезпечені сміттєвими акціями. І відправляють в Нацкомфінпослуг липову звітність. За різними оцінками, так працює майже половина страхового ринку України.

А що людям?

Проте, в першу чергу від нечистих на руку страховиків страждає не регулятор, а клієнти. Адже через регулярних фінансових проблем, СК будуть не в змозі розплачуватися з людьми, коли у тих виникають страхові випадки (проблеми зі здоров'ям, аварії , Псування майна та ін.).

"Швидше за виконуватимуться нормативи, будуть платити агентам, але будуть економити на людях, зменшуючи страхові виплати", - підтвердив голова правління громадської спілки "Український страховий омбудсмен" Юрій Чуніхін.

Проблемні компанії вже хімічать з полісами: практикують зменшення сум страхового відшкодування, і інші хитрощі. Все з однією метою - щоб згодом менше заплатити людині. Для цього йому будуть придумувати найрізноманітніші відмовки.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В Україні почнуть закривати страховиків". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А що людям?
Кого зачепить?
А що людям?