Google буде карати сайти з незручною рекламою

  1. Спрощення життя для власників мобільних девайсів
  2. Доступ користувача до змісту, яке він шукає

Примітивні маркетингові технології давно не працюють, не раз заявляли гуру маркетингу. Ви не можете заповнити соцмережі оптимістичними беззмістовними постами і отримати лояльну аудиторію. Ви не можете написати статтю ні про що, вставивши в неї поширені в пошуку ключові слова - і привести на сайт відвідувачів. І ви не можете забивати сайт банерами, які спливають на все вікно гаджета користувача, днями Google.

Продакт-менеджер компанії Доантем Фан (Doantam Phan) в офіційному блозі розповів, як Google планує змінювати алгоритм видачі сайтів в пошуковій стрічці.

Спрощення життя для власників мобільних девайсів

У 2015 році в Google ввели ярлик mobile-friendly. Його прикріплювали тим сайтам, які робили спеціальні версії для зручного перегляду на гаджетах, щоб користувачеві не доводилося возитися зі зміною масштабу і всім іншим. Сайти, які мають цей ярлик, здобували вищу місце в пошукових результатах. Зараз компанія оцінила ситуацію знову - і виявилося, що 85% всіх сайтів вже відповідають критеріям мобільного зручності. Цей показник вже не є настільки важливим, як раніше, тому що став необхідним атрибутом юзабіліті сайтів. Відтепер Google забирає позначку mobile-friendly, але на місце в пошуковій видачі все одно буде впливати зручність сайту для перегляду на мобільних носіях.

Доступ користувача до змісту, яке він шукає

Хоча більшість сторінок зараз містять контент, легко читається без масштабування, в Google відзначили іншу проблему: є безліч прикладів, коли цей зручний для перегляду контент закривають вікна з рекламними банерами, спливаючі на весь екран. Таким чином, користувач знову не може комфортно користуватися вмістом сторінки.

Сайти, закривають зміст баннерним вікном, дратують користувача і вводять в оману. Адже він зайшов за посиланням подивитися саме зміст, а не банер. Це стосується і перегляду на звичайних комп'ютерах, але коли мова заходить про мобільних гаджетах, проблема стає ще серйозніше. Через значно меншого екрану користувачеві складно потрапити на хрестик, щоб закрити банер і перейти до перегляду контенту. Отже, він помилково натискає на банер і відправляється на сайт, який йому не був потрібен.

В Google прийнято рішення знижувати в пошуковій видачі сайти, які використовують подібні банери. Таким чином піклуються про право користувача отримати той контент, за яким він перейшов на сайт. З 10 січня 2017 року легкодоступность змісту сторінки буде серйозно впливати на місце сайту серед конкурентів.

Ось з такими типами банерів вирішив боротися Google:

У той же час є сайти, на яких відкривання подібних вікон необхідно і обумовлено специфікою сторінки. Наприклад, перед доступом до контенту треба вказати свій вік. Або підтвердити згоду на відкриття ваших даних.

Також не каратимуть за банери, які "розумно використовують екранну площа" і легко закриваються. Вікна з пропозицією встановити Safari або Chrome - яскраві приклади саме таких банерів.

Правильні банери з точки зору Google:

Отже, власники сайтів мають у своєму розпорядженні часом, щоб зробити вибір: або втратити гроші від агресивної реклами або втратити місце в пошукових результатах, відповідно - відвідувачів. А користувачі нарешті позбудуться від набридливої ​​реклами.

При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на сторінку www.eduget.com - обов'язкова. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попередньою письмовою згодою правовласника. Дякуємо за співпрацю!