Чому нагрівається телефон при зарядці і розмові

  1. Чому нагрівається телефон при зарядці і що робити
  2. Чому гріється телефон при розмові

Багато турбуються, коли смартфон нагрівається в процесі зарядки або розмови. Як правило, подібні переживання безпідставні, але буває, що сильне нагрівання - це сигнал бити тривогу. Чому нагрівається телефон і як з цим боротися? Розберемося.

Чому нагрівається телефон при зарядці і що робити

Нагрівання телефону при зарядці - це нормально. Припустимо підвищення температури пристрою до 45 градусів. Значення може відрізнятися в залежності від матеріалу, з якого зроблений смартфон: пластик має меншу теплопровідність в порівнянні з металом.

Телефон сильно нагрівається, якщо користуватися ним під час заряджання батареї. Це характерне явище, обумовлене виділенням тепла акумулятором і процесором.

Примітка: посилену роботу процесора може спровокувати автоматичне оновлення додатків або операційної системи.

Ми розібралися, що помірний нагрів цілком допустимо. Тепер обговоримо, в яких випадках варто турбуватися:

  • Температура корпусу пристрою настільки висока, що до нього неможливо доторкнутися.
  • Зарядка автоматично відключається після повідомлення системи про перегрів батареї.
  • З смартфона випливає підозріла рідина.

Подібні ситуації виникають з різних причин. Часто до перегріву акумулятора призводить заміна оригінальних аксесуарів на дешеві аналоги - покупка неякісного зарядного пристрою або «китайської» батареї.

Часто до перегріву акумулятора призводить заміна оригінальних аксесуарів на дешеві аналоги - покупка неякісного зарядного пристрою або «китайської» батареї

Фото: takprosto.cc

Подібних наслідків може передувати зміна прошивки. Крім того, тричі подумайте перед установкою стороннього призначеного для користувача програмного забезпечення.

Читайте також: Що робити, якщо телефон не включається і не заряджається

Іноді до перегрівання смартфона призводить коротке замикання через те, що акумулятор недостатньо щільно прилягає до контактів, або через корозію з'єднань. Крім цього, причина може зрадницьки критися в зарядному пристрої, яке віджило свій термін.

Що робити, якщо телефон гріється? Якщо система рано повідомляє про повну зарядку батареї і при цьому вона сильно нагрівається, спробуйте зарядити смартфон іншим адаптером зі схожими параметрами. Отримали той же результат - значить проблема не в зарядному пристрої. Телефон нормально зарядився - замініть адаптер заряджання.

Відкрийте задню кришку телефону, дістаньте і огляньте акумулятор. Якщо батарея здулася, контакти пошкоджені або покриті окисом, її слід замінити. Телефони з інтегрованим (незнімним) акумулятором рекомендується віднести в сервісний центр.

Примітка: зіпсований акумулятор здайте на утилізацію. В крайньому випадку, перед тим як викидати, упакуйте його в подвійній целофановий пакет, щоб знизити шкоду, нанесену довкіллю.

Чому гріється телефон при розмові

Чому гріється телефон під час заряджання зрозуміло, але чому це відбувається при розмові? Деякі думають, що раз струм в батарею не надходить, значить і причин для нагріву бути не повинно. Це не так.

Смартфон під час роботи, як і будь-який пристрій, виробляє тепло. Якщо спілкування не може тривати довше хвилини, підвищення температури невідчутно, але вже через півгодини нагрів стає помітнішою. У цьому немає нічого страшного: вважається нормальним для більшості сучасних мобільних пристроїв. Інша справа, якщо температура виходить за рамки.

Основна причина надмірного нагрівання телефону - перевищення терміну експлуатації або пошкодження акумулятора. Обережно витягніть його і огляньте на наявність корозії контактів, здуття і інших дефектів.

Важливо: ні в якому разі не відкривайте задню кришку, поки телефон не охолоне. Нерідкі випадки займання і вибуху батареї.

Нічого подібного не виявили? Спробуйте перезавантажити операційну систему, можливо, проблема криється в програмному збої. Перезавантаження ОС (ребут) на різних моделях телефонів проводиться по-різному. Як саме, можна дізнатися в Мережі або дилерських магазинах.

Якщо ваш телефон нагрівається, не варто впадати в паніку. Перевірте, можливо, температура пристрою в межах норми. Задня панель розпечена настільки, що на ній впору готувати яєчню? Тоді дотримуйтесь рекомендацій, описаних в статті. Успіхів!

Читайте також: Як правильно заряджати телефон

Чому нагрівається телефон і як з цим боротися?
Що робити, якщо телефон гріється?
Нічого подібного не виявили?
Задня панель розпечена настільки, що на ній впору готувати яєчню?