Поліс ОСЦПВ отримає QR-код

Моторне бюро (МТСБУ) незабаром почне випускати поліси автоцивільної відповідальності ОСАГО з новою можливістю його перевірки на справжність

Моторне бюро (МТСБУ) незабаром почне випускати поліси автоцивільної відповідальності ОСАГО з новою можливістю його перевірки на справжність. На кожен бланк ОСАЦВ ще ​​в друкарні буде наноситися QR-код, який буде містити посилання на сторінку інтернет-порталу МТСБУ, в якому реалізована функція перевірки кожного конкретного бланка поліса за його серією та номером, повідомляє forinsurer .

Автовласник, який захоче купити новий поліс, перш ніж це зробити, зможе його перевірити на справжність. Для цього треба на своєму смартфоні відкрити програму, яка зчитує QR-коду. Він веде на посилання в інтернеті з базою даних легальних полісів. Там треба ввести номер даного поліса, в результаті чого система покаже - він справжній чи підроблений.
До речі, якщо купувати автоцивілку не в автомобілі на узбіччі, а в офісі, то оригінальність поліса можна перевірити і зараз .

Такий запобіжний МТСБУ вирішило ввести після того, як на ринку різко збільшилися випадки продажу підроблених полісів ОСАЦВ.

На думку експертів, сьогодні відрізнити справжній поліс від фальшивого часто важко навіть людям, які знаються на страхування, тому що виготовляти підроблені поліси стали майстерно, визначити різницю «на око» буває вкрай складно.

Радикальним вирішенням проблеми фальшивих і фальсифікованих полісів буде повноцінне впровадження системи електронного поліса, вважає Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко. Але поки йде робота над новим законом «Про ОСАЦВ», який створить юридичну базу для цього, МТСБУ використовує всі ті можливості, які дають сучасні технології для боротьби зі страховим шахрайством.

На сьогодні захист бланків ОСАЦВ складається з декількох елементів. Це спеціальний папір, використання особливих фарб, які починають світитися червоним в променях ультрафіолетових ламп, використання мікротексту і трьох видів Антисканерна сітки. Крім того, на бланки наносять номери фарбою, яка під впливом ультрафіолетового випромінювання набуває зеленого кольору.
Але цих коштів захисту вже недостатньо. Адже більшість страхувальників не знають про всі ступені захисту поліса ОСАЦВ. По-друге, для перевірки автентичності поліса необхідно спеціальне устаткування УФ-лампи, яких немає в офісах продажів страхових компаній або у страхових агентів. Крім того, можливості страхових шахраїв постійно зростають - захисні фарби можна придбати навіть в інтернеті, а мікротекст і Антисканерна сітку - скопіювати і відтворити друкарським способом за допомогою спеціальних програм. QR-код - зручне і сучасне рішення по боротьбі з фальшивками, яке не потребує використання жодних додаткових спеціальних пристроїв - програми зі зчитування QR-кодів можна безкоштовно завантажити і встановити на будь-який смартфон.

«Ні страховим компаніям, ні страхувальникам не варто турбуватися про процедуру появи нових бланків - вводитися нові бланки з кодами будуть поступово», - заявив Володимир Шевченко. - «Не буде і заміни старих бланків на нові - нові поліси ОСАГО будуть видаватися страховим компаніям в міру використання вже наявних бланків попереднього дизайну».

Тим часом, поки будуть впроваджуватися нові бланки з кодами, МТСБУ продовжує роботу над тим, щоб питання фальшивок було вирішено раз і назавжди. Бюро веде переговори з новою поліцією про можливості перевірки наявності та достовірності полісів он-лайн, допрацьовує всі деталі проекту «поліс он-лайн» і робить все можливе, щоб якомога швидше була прийнята нова редакція закону «Про ОСАЦВ».

Як отримати відшкодування від проблемної страхової компанії?

Акуратні водії будуть платити вдвічі менше

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Як отримати відшкодування від проблемної страхової компанії?