Корекція зору уві сні, або Нічна Ортокератологія. Перлини та підводні рифи

В останні 20 років метод корекції короткозорості - ортокератология набуває все більшої популярності і інтерес.

Якщо на початку нульових років у більшості людей і навіть офтальмологів метод корекції зору уві сні викликав скепсис і подив, то тепер все більше людей із задоволенням використовують цю методику.

Ортокератологія - це метод тимчасової зміни оптичної сили ока за допомогою спеціальних лінз.

У чому ж різниця з звичайними лінзами, запитаєте ви?

Справа в тому, що лінзи використовуються не протягом дня, а вночі, поки ви спите. Ці спеціальні лінзи впливають на поверхню рогівки і змінюють її здатність заломлення силу на 24 і більше годин.

Прокинувшись вранці, ви знімаєте лінзи і протягом дня бачите відмінно.

Такі лінзи є прекрасною альтернативою для окулярів і денних лінз, а також для тих, кому не можна виконати лазерну корекцію.

Отже, прекрасний зір протягом дня - без очок, без денних лінз і без операції.

Лінзи особливо підійдуть людям, які ведуть активний спосіб життя, займаються спортом, для людей екстремальних професій.

Нічні лінзи Парагон значно зменшать вашу залежність від засобів корекції, адже і в лінзах, і без них ви бачите добре!

Оскільки в лінзах людина знаходиться тільки вночі, це значно скорочує термін перебування в них у порівнянні з денними лінзами, а, значить, знижуються і пов'язані з носінням лінз проблеми сухого ока!

Ви спите і коррігіруете зір!

Чи не правда, не менше заманливо, ніж вивчення іноземної мови уві сні! Фантастика?

Ні, реальність!

Незважаючи на всю позірну фантастичність цієї ідеї, метод нічний корекції зору має довгу історію і наукове обгрунтування.

Вперше ідея і спроби такої корекції виникла в середині 20-го століття.

Вчені працювали над розробкою конфігурації лінз, створенням матеріалів. Вивчалася дія таких лінз на рогівку на клітинному і біохімічному рівні. Для реалізації цієї ідеї потрібно півстоліття!

Яка ж сучасна концепція ортокератологіческіх нічних лінз?

Оскільки лінзи діють тільки в межах поверхневого шару рогівки, який, як і шкірні покриви, весь час оновлюється, рефракції ефект поступово «вимивається» і для його підтримки потрібно знову надіти лінзи на ніч.

Сама концепція тимчасової зміни профілю рогівки з метою зміни її оптичних властивостей під час сну передбачає кілька невід'ємних вимог:

  • висока киснева проникність лінзи, яка б не перешкоджала проходженню кисню до рогівці під час сну (під закритими століттями);
  • форма лінзи повинна забезпечувати очікуване і, одночасно, щадне вплив на поверхню рогівки;
  • лікар повинен мати можливість легко змінювати конфігурацію лінзи відповідно до форми кожної конкретної рогівки, тобто індивідуально підбирати параметри.

Всі ці завдання першої втілила компанія Парагон!

Дата офіційного народження нічний ортокератологіі - 2002 рік, коли американська компанія Парагон (Paragon) отримала офіційний дозвіл FDA на використання спеціальних лінз CRT 100 в нічний час.

Дозвіл FDA - food and drag administration - комісія конгресу США по харчових, лікарських і медичних продукту - найбільш жорстка комісія. Видає дозвіл на використання технології тільки після тривалої і незалежної клінічної перевірки, яка підтверджує і безпеку, і ефективність заявляється методу.

Відрізняється від CE - європейського сертифіката, який підтверджує тільки правильність дотримання технології виробництва і не проводить клінічних спостережень).

Компанія Парагон першої в світі створила високотехнологічний кіслородопроніцаемий матеріал для лінз, який не викликає додаткового кисневого голодування (патент компанії) під закритими століттями, а, значить, безпечний для використання вночі.

Компанія Парагон ще в 1993 році уклала договір з NASA про використання Шаттлов для наукових досліджень і створення очищених матеріалів в умовах невагомості. 10-ти річна співпраця завершилося наукової перемогою.

Мал
Мал. 1

Сьогодні Парагон - світовий лідер у виробництві і створенні кіслородопроніцаемих матеріалів для жорстких контактних лінз.

Лінзи Парагон мають високу кисневу проникність і товщину всього 0.18 мм (!). Це означає, що до рогівці доставляється достатню кількість кисню протягом ночі. Вага лінзи становить 0.9 грам.

Ортокератологіческіе лінзи Paragon CRT 100, які використовуються в Україні вже 10 років, виготовлені саме з цього матеріалу!

Компанія Парагон створила і власний дизайн лінз (патент компанії), при якому лікар має можливість змінювати параметри лінзи з точністю до мікронів і підбирати таку форму лінзи, яка дозволить отримати максимальну, делікатне і, в той же час, дозована дія.

Гармонійність поверхонь і можливість дуже прецизійно підбирати лінзи забезпечує точність і безпеку корекції.

Мал
Мал. 2

Оскільки лінзи підбираються індивідуально, це передбачає спеціальні знання лікарів, які займаються цією технологією. Тільки правильно підібрані лінзи можуть забезпечити оптичний ефект і комфортне користування.

Тому до цих пір ортокератология не має масового характеру, а лінзи не можна придбати в аптеці. Це не масове виробництво - це «індивідуальний пошив».

Унікальність дизайну, висока киснева проникність і технологія індивідуального підбору лінз Парагон, відповідають всім сучасним вимогам до нічного ортокератологіі.

Не дивлячись на появу інших ортокератологіческіх лінз, лінзи компанії Парагон залишаються поза конкуренцією за якістю матеріалу і дизайну.

10-річний досвід застосування ортокератологіческіх нічних лінз показав, що цей метод затримує розвиток короткозорості у дітей.

Цей приголомшливий ефект привернув великий інтерес офтальмологів і дав новий виток популяризації методу.

І лінзи Парагон, в даному випадку, мають свої незаперечні переваги. Тільки компанія Парагон має офіційний дозвіл FDA на використання лінз у дітей.

Факт стабілізуючого дії нічний ортокератологіі на короткозорість вже не викликає сумнівів .

Медичний центр АЙЛАЗ володіє найбільшим досвідом роботи в області ортокератологіі в Україні. Ми вибрали для своїх пацієнтів саме лінзи Парагон.

Тільки реалізація концепції в кращих технологіях і гарантованій якості наближає нас до найкращого результату!

Ви можете задати питання нашим фахівцям .

І ми будемо раді вам відповісти.

У чому ж різниця з звичайними лінзами, запитаєте ви?
Фантастика?
Яка ж сучасна концепція ортокератологіческіх нічних лінз?