NEWSru.com :: Австралія підвела підсумок трирічним пошуків зниклого малайзійського Boeing 777: це незбагненна загадка

Австралійське бюро безпеки на транспорті (ATSB) опублікувало підсумкову доповідь про пошуки малайзійського авіалайнера Boeing 777-200 (рейс MH370), який зник у 2014 році в районі Індійського океану
Пошуки повітряного судна почалися 8 березня 2014 року і тривали протягом 1046 днів - до 17 січня 2017 року. Однак знайти літак так і не вдалося

Австралійське бюро безпеки на транспорті ( ATSB ) Опублікувало підсумкову доповідь про пошуки малайзійського авіалайнера Boeing 777-200 (рейс MH370 ), Який зник у 2014 році в районі Індійського океану.

"Початковий пошук зниклого літака на поверхні і подальша підводний операція стали найбільшими в історії авіації. Незважаючи на надзвичайні зусилля сотень людей у ​​всьому світі, залучених до пошуків, літак виявлений не був", - сказано в звіті ATSB.

Відомство зазначає, що конкретні причини катастрофи MH370 неможливо встановити до тих пір, поки літак не буде знайдений. Те, що місцезнаходження лайнера досі не вдалося встановити, Бюро називає незбагненним.

Пошуки повітряного судна почалися 8 березня 2014 року і тривали протягом 1046 днів - до 17 січня 2017 року. Однак знайти літак так і не вдалося.

Перша фаза пошуків тривала протягом 52 днів - сліди літака шукали з повітря із залученням авіації і кораблів, а територія пошуків склала кілька мільйонів квадратних кілометрів.

28 квітня 2014 року пошукові роботи були призупинені за рішенням урядів трьох країн, що беруть участь в розслідуванні, - Малайзії, Австралії і Китаю.

У жовтні 2014 року почалася друга фаза пошукової операції - підводний. В ході неї рятувальники обстежили велику зону площею 120 тисяч квадратних кілометрів. Були виявлені сліди чотирьох корабельних аварій, але ніяких слідів зниклого повітряного судна не знайшли.

Проте експерти відзначають, що виконані роботи дозволяють їм сьогодні краще, ніж будь-коли раніше, розуміти, де може перебувати зниклий літак. Крім того, розслідування зникнення лайнера, а також трагедії рейсу AF447 Air France в липні 2009 допомогли вдосконалити системи по встановленню місцезнаходження повітряних суден.

"Це майже немислимо в сучасну авіаційну еру"

"Це майже немислимо і, безумовно, неприйнятно для суспільства, що в сучасну авіаційну еру, коли щодня обслуговуються 10 млн пасажирів по всьому світу, (ми можемо) втратити великий комерційний літак і не знати, що стало з повітряним судном і з тими, хто перебував на його борту ", - зізнаються у відомстві.

"Подальше розслідування фактів і обставин (зникнення) MH370 продовжить уряд Малайзії", - сказано в документі.

Літак Boeing 777-200 авіакомпанії Malaysia Airlines виконував рейс MH370 по маршруту Куала-Лумпур - Пекін в ніч з 7 на 8 березня 2014 року. Приблизно через дві години після вильоту зв'язок з лайнером урвався. На його борту знаходилися 239 чоловік: 227 пасажирів і 12 членів екіпажу. У січні 2015 року влада Малайзії визнали, що літак зазнав катастрофи, а всі, хто знаходився на борту, загинули.