Нитчасті водорості в акваріумі, як боротися-опис, фото, відео.

 1. Причини появи нитчастих водоростей в акваріумі
 2. методи боротьби
 3. Де ростуть нитчасті водорості
 4. Чим небезпечна нитчатая водорість
 5. Зовнішні ознаки нитчастих водоростей
 6. Загальні відомості про профілактику
 7. ЧОРНА БОРОДА водоростей у АКВАРІУМІ, ПЕРЕКИС ВОДНЮ.
 8. Бурі водорості ОПИС БУДОВА БОРОТЬБА З НИМИ ФОТО ВІДЕО.

Причини появи нитчастих водоростей в акваріумі

Нитчасті водорості досить швидко розмножуються в акваріумі і починають займати практично всю його площу за таких умов:

• яскравому освітленні. Нитчатка найчастіше з'являється в тих акваріумах, на які потрапляють протягом дня прямі сонячні промені або штучне освітлення використовується понад 8 годин за добу.

• недостатнє надходження кисню.

• Малому кількості акваріумних рослин. Надлишок мікроелементів, що надходить з добривом, при невеликій кількості рослин позитивно позначається на швидкому зростанні нитчатки.

• Нерегулярне заміна води в акваріумі і погана його очищення призводить до скупчення нітратів, які особливо потрібні для росту нитчатки.

Часто нитчатка з'являється ще на самому початку розведення акваріумних рибок і пов'язано це з тим, що вищі рослини ще не встигли прижитися, і значить, є надлишок мікроелементів, необхідних для росту найпростіших. Іноді нитчасті водорості можна принести в будинок і разом з придбаними в зоомагазинах рослинами.

методи боротьби

Нитчасті водорості обов'язково з'являться в водоймі при наявності надмірного вмісту розчинних у воді сполук азоту та фосфору. Тому перш за все потрібно звернути увагу на роботу фільтра і освітлення. Блакитне світло, який сприяє зростанню нитчатки необхідно виключити і замінити на м'який.

Накопичення світовим співтовариством аміачних сполук відбувається як при засміченості фільтра, так і при занадто великій кількості риб при недостатній кількості рослин. Плаваючі рослини і такі, що швидко ростуть (гігрофіли, валлиснерии) пригнічують нитчасті водорості, відбираючи в них харчування. Велике значення має концентрація заліза в акваріумі. Вона не повинна перевищувати допустиму дозу 0,2 мг / л.

Витяг водорості з акваріума руками, наприклад при заселенні спірогіра, є майже єдиним методом боротьби. Дуже важливо очистити рослини від нитчатки і промити їх, а СО2 подавати в акваріум тільки в денний час. До всіх заходів по очищенню багато рекомендують затемнити акваріум на три дні. Витяг водорості з акваріума руками, наприклад при заселенні спірогіра, є майже єдиним методом боротьби

У деяких випадках досить ефективне застосування альгіцідов, таких наприклад, як Сайдекс, що містять глутаровий альдегід. Перекис водню в кількості від 6 до 10 мг / л і нитчатка також несумісні.

Не слід нехтувати і біологічними методами знищення водоростей паразитів. Хто їсть жабуринні, так це сомики, гастромізони, живородні рибки пеціліі і моллінезіі, а також Коропозубі, джорданелли, сіамські епальцеорінхоси.

Де ростуть нитчасті водорості

Дуже добре ростуть у воді з підвищеною жорсткістю. Всім відоме знамените цвітіння води в болотах і штучних водосховищах зобов'язана саме нитчатим водоростям. На відміну від інших водних рослин мають специфічний нудотний запах і солонуватий смак. Думаю, що нормальна людина не буде пробувати на смак болотяну твань. Повіримо фахівцям, що смак у твані гострий і терпкий. Нитчасті водорості мешкають в усіх водоймах, де немає сильної течії. Хімічний склад вченими повністю не вивчений.

Чим небезпечна нитчатая водорість

Нитчасті водорості являють собою різні скупчення досить довгих або коротких ниток. З них можуть утворюватися окремі пучки, тонкі водорості прекрасно кріпляться до корчів, обплутують вищі акваріумні рослини, трубки фільтрів та іншої апаратури. Нитчасті водорості являють собою різні скупчення досить довгих або коротких ниток Колір подібних водоростей найчастіше зелений, але також можуть зустрічатися найпростіші і з бурою, чорною, сірою економікою та навіть червонуватим забарвленням. Невелика кількість нитчастих водоростей вважається нормальним явищем і свідчить це скоріше про відповідні для інших рослин умовах розмноження в акваріумі.

Але величезна кількість ниткоподібних розростань здатне принести чимало проблем, і до них, перш за все, відносять: Виділення залишками водоростей токсичних речовин, які згубно діють на мешканців акваріума. Природне відмирання великої кількості ниткоподібних водоростей призводить до безперервного процесу їх розкладання, в результаті якого і виділяються токсини. Нитки водоростей обплутують зростаючі в акваріумі рослини і тим самим заважають їх росту і розвитку.

На водоростях затримуються залишки корму і інші органічні речовини, а це призводить до швидкого забруднення всієї води в акваріумі. У пучках нитчастих водоростей можуть заплутується дрібні рибки і мальки. У зв'язку з цими проблемами боротися з швидко зростаючими нитчастих водоростями в акваріумі завжди необхідно і в цьому можуть допомогти як найпростіші способи, так і певні професійні методики.

Зовнішні ознаки нитчастих водоростей

«Ворога треба знати в обличчя» - це відноситься і до водоростей. Справа в тому, що під цією назвою зібрано безліч видів, які, найчастіше, можна відрізнити тільки під мікроскопом. А боротися з ними має бути різними методами.

Ось основні ознаки, за якими можна з упевненістю визначити, що це дійсно зелені нитчасті водорості.

 • Зовнішній вигляд: тонкі зелені нитки.
 • Текстура: м'які, слизькі на дотик. При вилученні з води відразу втрачають форму і обвисають.

До нитчатим часто зараховують Кладофора, але це помилкова думка. У кладофори жорстка, пружна текстура, яка практично не втрачає форму на повітрі.

Зелені нитчасті водорості харчуються і ростуть за рахунок речовин, розчинених у воді, і процесу фотосинтезу, що відбувається на світлі.

Загальні відомості про профілактику

«Водорослеве лиха" не настане в акваріумі, в якому дотримується правильний життєвий баланс. Поява зелених нитчастих водоростей - перш за все, сигнал тривоги для акваріума, який сповіщає про початок гноблення рослин в зв'язку з надлишком одних речовин і недоліком інших. Щоб цього не сталося, дотримуйтесь нескладних рекомендацій.

 • Регулярне чищення і підміна води в акваріумі. При невиконанні цих умов у вашому кімнатному водоймі накопичується багато продуктів розпаду, нітратів, що викликають процеси гниття, псування води, зростання водоростей.
 • Гармонійне освітлення. Надлишок світла провокує зайву активність водоростей. Для хорошого контролю цього фактора потрібно, в першу чергу, правильно встановити акваріум - там, де на нього не будуть падати прямі сонячні промені. Довжина світлового дня, достатня для рослин і риб - 10-12 годин.
 • Достатня кількість акваріумних рослин. Водорості часто починають активно розмножуватися там, де рослин мало або зовсім немає, в акваріумі з ціхлідамі, наприклад. Ці рибки активно риють грунт, і акваріумісти часто прикрашають їх житло тільки штучними декораціями. Тим часом, рослини необхідні для гармонійного життя штучної водойми, в іншому випадку їх місце в біо-системі буде зайнято непроханими прибульцями.
 • Хороша аерація. Достатній приплив кисню необхідний всім, хто живе в акваріумі. Якщо рослини себе будуть почувати добре (а їм необхідний кисень), то вони зможуть пригнічувати ріст водоростей.

Важливо пам'ятати, що водорості - рівноправні учасники біологічних процесів, що відбуваються у вашому акваріумі. Шкідливо не їхня присутність взагалі, а їх активне зростання, надлишок водоростей. У добре збалансованому акваріумі навали водоростей не трапиться.

Багато досвідчених акваріумістів абсолютно не протестують проти видимого наявності водоростей, спеціально залишаючи їх в непомітних місцях. У невеликій кількості вони приносять користь, поглинаючи деякий надлишок поживних речовин і продуктів гниття.

Важливий принцип утримання акваріума - регулярність і помірність. Там, де рибок годують, чи не перекармлівая і обсяг води для них достатній, рослини живуть і благоденствують, бруд постійно віддаляється, а вода освіжається і аерується - в гармонійному, доглянутому акваріумі не стається «екологічних катастроф».

ЧОРНА БОРОДА водоростей у АКВАРІУМІ, ПЕРЕКИС ВОДНЮ.

ВСІ ВИДИ ВОДОРОСТЕЙ І БОРОТЬБА З НИМИ, ФОТО.

Бурі водорості ОПИС БУДОВА БОРОТЬБА З НИМИ ФОТО ВІДЕО.

ЧЕРВОНІ ВОДОРОСТІ В АКВАРІУМІ - ОПИС БОРОТЬБА З НИМИ СТРОЕНИЕ ФОТО ВІДЕО РОЗМНОЖЕННЯ.

ЗЕЛЕНІ ВОДОРОСТІ В АКВАРІУМІ - БУДОВА БОРОТЬБА З НИМИ ФОТО ВІДЕО РОЗМНОЖЕННЯ.