Які гроші брати з собою в подорож

 1. Які гроші взяти з собою на відпочинок, обмін валюти Вирішила зібрати тут свій досвід подорожей в...
 2. рублі
 3. євро
 4. Порада:
 5. У самих США доларові банкноти приймають будь-які:
 6. Ще одна особливість обміну доларів і євро в країнах Південно-Східної Азії:
 7. висновок:
 8. Обмін валюти. Де краще міняти долари або євро на місцеву валюту
 9. Так де ж міняти гроші? Тут багато варіантів: від банків і обмінників до екзотики.
 10. Однак, і тут є свої «тонкощі»:

Які гроші взяти з собою на відпочинок, обмін валюти

Вирішила зібрати тут свій досвід подорожей в різні країни.

Дана стаття - продовження матеріалів про безпеки в подорож і відпочинку , а також про підготовку до поїздки .

Всі мої замітки на цьому сайті - інформація, перевірена на особистому досвіді, але не претендує на енциклопедичність. Ризикну припустити, що цей матеріал може стати в нагоді тим, хто планує свою поїздку в країну, де до цього не бував.

Почнемо, мабуть, з самої популярної теми: ГОТІВКА.

Почнемо, мабуть, з самої популярної теми: ГОТІВКА

Які готівкові гроші брати з собою в подорож?

Яку валюту брати з собою в поїздку, - це, природно, залежить від того, куди ви їдете.

рублі

Російські рублі можна брати з собою в країни Митного Союзу - Білорусь, Казахстан. У багатьох інших країнах - і в СНД (Таджикистан, Узбекистан, Молдова і т.д.), і в Європі (наприклад, Чехія) рублі також приймають до обміну в обмінних пунктах.

Питання в тому, що сьогодні курс рубля, на жаль, нестабільний, а значить, взявши в поїздку тільки рублі, ви не зможете напевно розрахувати необхідну суму. А значить, потрібно підстрахуватися, - або беріть рублів з запасом, або везіть з собою ще й «резервну» пластикову карту, з якої, в разі необхідності, можна буде зняти готівку. Також рублі приймають до обміну в Польщі, Прибалтиці, Туреччини, ще бачили у Франції, Фінляндії та інших країнах. А в Єгипті з недавнього часу взагалі обмінювати не потрібно, - рублі приймають просто як платіжний засіб (ось, тільки, здається мені, хитрі араби будуть приймати до оплати рублі по досить «грабіжницькому» курсу, і тому в Єгипет все ж вигідніше везти, як і раніше, долари.

євро

Якщо ви їдете до Європи, то логічно взяти з собою євро. Навіть якщо в країні, куди ви їдете, - інша валюта (приклади - Данія, Швеція, Швейцарія, Великобританія). Хоча, перед поїздкою до Великобританії, наприклад, ми без проблем і за вигідним курсом купили в Санкт-Петербурзі Британські фунти.

Порада:
 1. Не беріть з собою купюри номіналом 500 євро. У Європі сильно розвинені платежі за допомогою пластикових карт (кредитних або дебетових), тому часто в європейських закладах, чи не буде здачі з 500-ки, або вас почнуть підозрювати в тому, що ви намагаєтеся «впарити» фальшиву купюру.
 2. Беріть якомога більше дрібних купюр: 10, 20, 50 євро, навіть номінал 100 має велику ступінь довіри, в порівнянні з 500.
 3. В крайньому випадку, якщо євро ви купували в останній момент перед вильотом, і в банку були тільки 500-ки (рідко, але трапляється), - при відльоті загляньте в Duty-Free, купіть собі якусь приємну дрібницю, заодно розміняєте велику купюру .

Долари США

Природно, якщо ви їдете в США, - беріть з собою долари, проте «радіус застосування» американської валюти істотно ширше, на практиці він не обмежується одними Штатами. Дуже багато країн західної півкулі вельми прихильно ставляться до долара. Наприклад, в магазинах Домінікани у нас брали долари в якості оплати за покупки (треба сказати, по дуже пристойному, не "грабіжницькому», курсу), здачу, правда, видавали в песо. А деякі країни Латинської Америки і Африки взагалі використовують американські долари в зверненні, так як у них немає своїх національних валют (Британські Віргінські острови, Східний Тимор, Зімбабве, Еквадор, Панама, Сальвадор і т.д.)

У самих США доларові банкноти приймають будь-які:
 • рвані;
 • брудні;
 • старі;
 • розмальовані.

Зате в деяких інших країнах у вас навідріз відмовляться брати 100 доларові купюри старше 2006 року, а в багатьох країнах Африки (Кенія, Танзанія і т.д.), так і в багатьох країнах Південно-Східної Азії, давно вже перестали бути для російського туриста екзотикою (наприклад, Філіппіни, або індонезійський острів Балі), купюри старше 2006 року вам поміняють за гіршим курсом, ніж нові банкноти. Причому, роль тут відіграє не фізичний стан купюр (надірвані, старі), а саме рік випуску.

Ще одна особливість обміну доларів і євро в країнах Південно-Східної Азії:

чим більше купюра - тим краще курс обміну на місцеві гроші. Тобто, туди вигідніше брати з собою 100-доларові (100 євро) купюри, ніж двадцятки і півкарбованця.

У деяких країнах, зокрема, на Близькому Сході, у вас практично напевно не приймуть до обміну банкноти, на яких є позначки або чорнильні друку.

висновок:
 • При поїздках в західну півкулю (крім Куби, хоча і там ситуація зараз потроху змінюється) - беріть долари.
 • До Європи - євро.
 • В іншому світі треба дивитися по ситуації.

(Вікіпедія вам в помощь!): Якщо це - територія впливу США (були або до цих пір існують військові бази, в країну інвестовано багато американського капіталу), то долари краще, ніж євро. Якщо це колишні колонії або заморські території європейських країн - краще євро. (Увага, при поїздках в багато країн, які є заморськими територіями Великобританії, як це не парадоксально, краще, по можливості, везти НЕ фунти стерлінгів і навіть не євро, а долари США: Теркс і Кайкос, Кайманові острови, і т.д.) .

Обмін валюти. Де краще міняти долари або євро на місцеву валюту

 1. Перед поїздкою подивіться міжбанківський курс валюти тієї країни, куди ви їдете до долара або євро. Подивитися можна, наприклад, тут . Це потрібно для того, щоб приблизно визначити порядок курсу. Це абсолютно не означає, що в пункті обміну валюти вам поміняють гроші за курсом, який показує універсальний конвертер валют. Але зрозуміти, що за долар вам повинні дати тисячі, а не сотні, і прикинути приблизну суму - зможете.
 2. Дуже рідко в аеропорту прильоту буває хороший курс. Я б навіть сказала, що в 95% випадків там буде найгірший курс. Тому міняйте в аеропорту рівно стільки, скільки буде потрібно, щоб заплатити за дорогу до готелю і купити пляшку води.
 3. Дуже часто в готелі буде поганий курс обміну валюти. Тому намагайтеся в готелі гроші не міняти. А щоб розплатитися з самим готелем, раджу використовувати пластикові карти.

Так де ж міняти гроші? Тут багато варіантів: від банків і обмінників до екзотики.

Ось основні варіанти:

 • офіційні обмінні пункти: позначені вивісками "Currency exchange" або "Money exchange" і табло з курсами обміну. При обміні вам дають чек або квитанцію. У деяких обмінниках у вас попросять паспорт.
 • магазини, де продаються золото і каміння (Шрі Ланка). На цих лавочках ви не знайдете написи "currency exchange", але, тим не менш, на Цейлоні саме там - кращий курс обміну.
 • приватні міняйли (Лаос, Гана, Зімбабве, Монголія, Аргентина, Венесуела і ін.). Чи не випадкові люди. До них відправляють за рекомендацією. Найкраще про них питати таксистів.
 • банки. У деяких країнах - тільки так (Австралія і деякі інші "цивілізовані" країни). Або знімайте гроші з картки в банкоматах.
 • турагентства (Бразилія). Як не дивно, тут найкращий курс обміну.
Звичайно, при обміні грошей практично в будь-якій країні світу можливий обман. Щоб мінімізувати його ймовірність:
 1. в будь-який обмінної конторі треба відразу ж, до початку всіх маніпуляцій, запитати про комісію за обмін валюти. Так і питайте: Але Коміше? Якщо отримуєте ствердну відповідь, - можна міняти.
 2. завжди відразу перераховуйте видані вам гроші. Не відходячи від каси. Якщо міняєте у міняйли на вулиці, то відразу не віддавайте ваші купюри, а візьміть те, що вам належить, і уважно перерахуйте. Тільки після цього можна випускати з рук свої гроші. У багатьох країнах зустрічаються «ломщики» (зокрема, на Балі, хоча в інших частинах Індонезії такого не зустрічали). Їх поведінка таке: рахують гроші у вас на очах, потім заламують пачку і непомітно дістають звідти приблизно 20% купюр. Тому, тільки перерахувавши своїми руками, можна віддавати їм свої «кровні» гроші. Вони так не згодні? Значить, це не ваш варіант обміну, значить, вас спробують обдурити.

Кредитні картки. Пластикові банківські картки

У світі існує маса варіантів взагалі не везти з собою готівку або везти тільки самий мінімум.

Пластикові банківські картки - один з таких варіантів, найзручніший. Якщо ви їдете в високорозвинену країну, то картка - кращий спосіб розплачуватися за покупки та послуги. Наприклад, Євросоюз, США, Канада, Австралія. До слова, під час поїздки в Австралію кредитна картка - це ще і спосіб заощадити, так як курс обміну в платіжній системі (Visa, Mastercard) - краще, ніж у банку. Причому краще настільки, що навіть при знятті готівки в банкоматі (за що ваш банк, імовірно, візьме з вас відсотки), для вас в підсумку буде вигідніше, ніж обміняти готівкові долари в австралійському банку.

Однак, і тут є свої «тонкощі»:

 • Банкомат повинен обслуговувати міжнародні картки. Про це свідчать логотипи MasterCard / Visa на панелі банкомату.
 • Бажано використовувати банкомати тільки відомих, великих банків.
 • Банкомат повинен знаходиться в нормальному, що заслуговує довіри, місці: в банку або поруч з банком, у великому торговому центрі, в аеропорту (майте на увазі, що часто в аеропорту встановлено ліміт на зняття готівки), на жвавій вулиці, в туристичному місці.

Врахуйте, що можна стати жертвою злочинців, використовуючи банкомат, встановлений десь в «підворітті»: на банкомат, що приймає карту без чипа, шахраї ставлять зчитувачі, ви отримуєте відмову у видачі грошей, а через деякий час ви ризикуєте втратити якийсь суми з вашого рахунку: зловмисники вважали інформацію з вашої карти і засікли пін-код, і скористалися цією інформацією в своїх, злочинних, метою. Тому настійно рекомендую підключити смс-повідомлення про всі операції по картці. В цьому випадку у вас буде можливість, у разі чого, оперативно заблокувати карту.

І саме з цієї причини - для підстраховки в екстреному випадку, - настійно рекомендую возити з собою в поїздку не одну, а хоча б дві карти з достатнім кредитним лімітом.

Ніколи в поспіху не намагатися знімати готівку з банкомату. У деяких країнах шахраї примудряються в отвір для видачі готівки вставляти плівку, яка перешкоджає повноцінній видачі готівки. Банкомат видає чек, а самих купюр при цьому не видно. Якщо ви перебуваєте в країні, мови якої не знаєте (наприклад, в Індонезії, або на Філіппінах), що знаходиться поруч «доброзичливець» -сообщнік шахраїв «переводить» вам: на чеку нібито написано, що у видачі кеша вам відмовлено. Ви йдете, так як спізнюєтеся на потяг / літак / і т.п. А злочинці в цей час акуратно, пінцетом, дістають видані вам готівку з банкомату. Це реальний випадок, що стався з одним з моїх знайомих. Після цього всі звернення в банк ні до чого не привели: гроші були видані, sms-повідомлення - відправлено, до банку претензій ніяких ...

Продовження читайте тут: де зберігати гроші на відпочинок і в подорожі . Якщо виникнуть питання або є що додати - пишіть.

Якщо ця стаття вам сподобалася або допомогла - поділіться посиланням на неї зі своїми друзями в соціальних мережах - кнопки «Поділитися» знаходяться нижче.

Пов'язані з цим повідомлення:

Які готівкові гроші брати з собою в подорож?
Так де ж міняти гроші?
Так і питайте: Але Коміше?
Вони так не згодні?