Найбільші породи домашніх кішок. Топ-11 (з фотографіями)

В даний рейтинг найбільших порід домашніх кішок увійшли 11 порід, самці яких мають середню масу тіла більше 6 кілограм, тобто перевершують по масі кілька десятків самих маленьких порід собак.

11-е місце: Американський бобтейл - велика порода домашніх кішок, виведена на основі диких північноамериканських кішок. Вага самців 5,4-7,2 кг, вага самок 3,2-5 кг.

10-е місце: Курильський бобтейл - російська порода куцохвостої кішки. Батьківщиною цієї породи вважаються Курильські острови Кунашир і Ітуруп, звідти в кінці XX століття курильське бобтейл був завезений на материк. Самці цієї породи досягають ваги 6,8 кг, вага самок коливається від 3,6 до 5 кг.

9-е місце: Шартрез - короткошерста порода кішок, визнана в усьому світі, крім Великобританії, де її вважають варіантом британської короткошерстої
9-е місце: Шартрез - короткошерста порода кішок, визнана в усьому світі, крім Великобританії, де її вважають варіантом британської короткошерстої. Порода отримала свою назву від міста Шартр, тому що саме тут в середні століття почалося розведення цих кішок. У Німеччині цю породу називають картезіанської кішкою, тому що вважається, що її тримали монахи Чину картезианцев. Шартрез - велика, сильна і мускулиста кішка, яку у Франції часто називають собако-кішка, тому що Шартрез дуже розумні, відгукуються на своє ім'я і навіть можуть навчитися приносити господареві предмети.
Вага самців шартреза 6-7 кг, вага самок 4-5 кг.

8-е місце: піксибоб - штучно виведена в США порода кішок, творці якої домагалися, щоб домашня кішка максимально схожа зовні на   руду рись   (Англійська назва - БОБКЕТ)
8-е місце: піксибоб - штучно виведена в США порода кішок, творці якої домагалися, щоб домашня кішка максимально схожа зовні на руду рись (Англійська назва - БОБКЕТ). Піксибоб, природно, менше рисі, але є досить великою породою домашніх кішок. Вага самців коливається від 5,4 до 7,7 кг, вага самок від 3,6 до 5,4 кг.


7-е місце: Норвезька лісова кішка - порода домашніх полудлінношёрстних кішок. Самці важать від 5 до 9,5 кг, самки від 3,5 до 7 кг.

6-е місце: Турецька ван або турецька Ванська кішка - одна з найдавніших порід домашніх кішок
6-е місце: Турецька ван або турецька Ванська кішка - одна з найдавніших порід домашніх кішок. Це полудовгошерсті велика кішка з м'язистим подовженим тілом. Довжина самців від носа до кінчика хвоста - від 90 до 120 см, висота в плечах - 35-40 см, вага від 6 до 9 кг. Самки трохи менше і важать від 4,5 до 6 кг. Турецький ван сьогодні є однією з найрідкісніших порід кішок .

5-е місце: Сибірська кішка - відома російська порода полудовгошерсті кішок, які отримали свою назву завдяки місцю свого походження - Сибіру
5-е місце: Сибірська кішка - відома російська порода полудовгошерсті кішок, які отримали свою назву завдяки місцю свого походження - Сибіру. Вага котів-сибіряків від 6 до 9 кг, кішок від 3,5 до 7 кг.

4-е місце: Британська кішка
4-е місце: Британська кішка. Залежно від довжини вовни британську кішку поділяють на два типи: короткошерста, що є найпопулярнішою кішкою в Великобританії, і довгошерста (інша назва - Хайлендер). При цьому обидві британки мають однакове приосадкувате будова тіла з розмірами від середнього до великого і однакову масу тіла: 5-10 кг у самців і 5-7 кг у самок.

На фотографії - британська короткошерста кішка

3-е місце: Регдолли - порода полудлінношёрстних кішок. Назва породи перекладається як "тряпічная лялька", тому що регдолли флегматично приймають будь-які дії по відношенню до них: їх можна гладити, тискати, укладати в певні пози. Середня вага котів цієї породи від 6,8 до 9 кг, кішок від 4,5 до 6,8 кг. Регдолл входить в п'ятірку найпопулярніших порід кішок в світі .

Регдолл входить в п'ятірку   найпопулярніших порід кішок в світі

2-е місце: Мейн-кун - велика порода домашніх кішок, предки якої проживали на фермах штату Мен (Північно-Східна Америка). Через початкового чорного з смугами забарвлення і великого пухнастого хвоста вони зовні нагадували єнотів - звідси і друга частина назви "coon", тобто "єнот". Самці цієї породи можуть важити від 6 до 15 кг, самки від 4 до 6 кг. Висота мейн-куна може досягати 41 см. Мейн-кун на прізвисько Стьюї в 2010 році був занесений в Книгу рекордів Гіннесса як найдовша кішка в світі. Від носа до кінчика хвоста Стьюї мав довжину 123 см.

на фотографії - мейн-кун на прізвисько Руперт і його господиня Кіра Фостер

1-е місце:   Саванна   - не тільки найбільша, але і   найдорожча з порід кішок   , Виведена шляхом гібридизації   африканського сервала   і домашньої кішки
1-е місце: Саванна - не тільки найбільша, але і найдорожча з порід кішок , Виведена шляхом гібридизації африканського сервала і домашньої кішки. Розведенням цієї породи в США почали займатися ще на початку 1980-х років, а перші два кошеняти з'явилися на світ в 1986 році. Вага саван може перевищувати 20 кг, а висота - 60 см. Відмінні риси савани - довгі ноги, довгасте струнке тіло, великі чашоподібні вуха, що дісталися від диких предків, а також густа шерсть плямистого забарвлення. Савани відомі своїм високим рівнем інтелекту, спокійним характером, допитливістю і активністю. Залежно від класу і статі кошеня ціна може варіюватися від 4 до 22 тисяч доларів.

Див. також Найменші породи кішок