В'язка породистих кішок

  1. В'язка породистих кішок: документи
  2. В'язка породистих кішок: оплата

В'язка породистих кішок нічим не відрізняється від   в'язки безпородних тварин   з точки зору фізіології та дотримання   правил   , Необхідних для забезпечення здоров'я кота, кішки і кошенят В'язка породистих кішок нічим не відрізняється від в'язки безпородних тварин з точки зору фізіології та дотримання правил , Необхідних для забезпечення здоров'я кота, кішки і кошенят. Однак підбір племінної пари таким чином, щоб кошенята від цієї пари максимально відповідали стандарту породи - складна і трудомістка захід, який вимагає від власників знань основ генетики кішок і Фелінологічні документації.

Як правило, власник кішки підбирає племінного кота у відповідності зі своїми бажаннями і потребами, а тому саме на нього лягає вся відповідальність за отриманий результат, за винятком проблем, викликаних хворобою кота.

В'язка породистих кішок: генетика

Починати підбір племінного кота для кішки слід з вивчення генетичних особливостей породи і їх обліку в тій виставкової системі , В якій планується актіровкі кошенят.

Для цього потрібно діяти за такими правилами:

• Кот і кішка повинні бути однієї породи або порід, схрещування між якими дозволені обраної виставкової системою. (Інші в'язки можливі в рамках експериментального розведення, схваленого клубом і \ або системою, наприклад, з метою створення нової породи).

• Необхідно вивчити і врахувати всі фізіологічні особливості породи з метою отримання кошенят найбільш близьких до стандарту, прийнятих у виставковій системі.

До таких особливостей відносяться різні деформації вух, лап і хвостів; довжина вовни або її відсутність; наявність або відсутність кучерявості; характерні для породи генетичні захворювання та вади і т.д. Наприклад, в деяких системах не зізнається довгошерста варіація британської кішки ; у бобтейлов хвости повинні бути певної довжини і виду; при в'язках між екстремальними Бурма можуть бути отримані кошенята з летальними деформаціями черепа і т.д.

• Необхідно чітко знати які забарвлення даної породи визнаються даною системою, щоб уникнути племінного шлюбу.

Наприклад, у британських кішок не може бути забарвлення «з білими плямами», який легко отримати при в'язанні біколорів з Солід ; в деяких системах червоний і кремовий забарвлення неприпустимий у американських бурм , Але припустимо у європейських ; в WCF Абиссин може бути шоколадним, в інших системах це забарвлення заборонений і т.д.

Також варто відзначити, що найкраще в'язати кішок з одним типом забарвлення (солід з Олід) і навіть малюнком ( мармур з мармуром), так більше шансів закріпити яскравий малюнок або колір; виняток - білі кішки (через небезпеку отримання глухих кошенят їх не в'яжуть один з одним); крім того при в'язанні двох партіколоров кількість білого в забарвленні збільшується (біколор + біколор дають Арлекіно і ванів ).

• Підбирати пару слід на основі листів експертизи, отриманих на виставці або після самостійного оцінки недоліків кішки за стандартом породи.

Один з партнерів повинен компенсувати недоліки іншого, при цьому, не применшуючи його достоїнств. Тобто якщо у кішки очі завеликі її слід зводити з котом, у якого очі найбільш наближені до стандарту. Пам'ятайте, що в даному випадку не працює або майже не працює принцип «мінус на мінус дає плюс», тому не варто зводити кішку із занадто великими очима і кота з дуже маленькими.

• Потрібно вивчити родовід кота і кішки з метою встановлення прихованих генів і можливих спільних родичів.

Загальні родичі не є перешкодою для в'язки, однак інбридинг (близькоспоріднені схрещування) з одного боку може закріпити в потомстві видатні якості предків, а з іншого боку - велика і ймовірність прояву генетичних захворювань . Тому досвідчені заводчики і фелинологи рекомендують інбридинг тільки при високих досягненнях загального предка (чемпіон світу або близькі \ аналогічні титули або рідкісний окрас, здатний проявитися в нащадках і т.д.) і найкраще, якщо цей предок буде в 3-4 поколінні. В'язки між братами-сестрами, дітьми-батьками допустимі тільки в самих крайніх випадках.

Варто відзначити, що необхідну допомогу в правильному підборі племінної пари може надати клуб любителів кішок , В якому перебуваєте ви і ваша кішка. Як правило, в таких клубах є керівники породи або породної групи - досвідчені заводчики, власники розплідників, які знають всіх хороших племінних котів, відкритих для в'язок, і всі особливості своєї породи.

В'язка породистих кішок: документи

В'язка породистих кішок повинна бути задокументована за всіма правилами, щоб гарантувати породистість кошенят, народжених в результаті цієї в'язки.

Документи необхідні для в'язки породистих кішок:

• Кот і кішка повинні мати родоводи , Повністю відповідають правилам системи.

• Кот і кішка повинні належати до однієї системи. Винятки можливі, але вони строго регламентуються, кожною системою по-своєму.

Кот і кішка можуть належати до різних клубах, але оскільки кошенята зазвичай катуються клубом кішки, то цей клуб повинен отримати копію родоводу кота.

• Кот і кішка повинні мати оцінку на виставці не нижче «добре» (в європейській системі).

У різних клубів різні вимоги до племінних тварин, оцінка «добре» - це мінімум. Найчастіше кішка для в'язки повинна мати оцінку «відмінно», а кіт титул чемпіона або аналогічний. Іноді при особливих обставинах клуб може дозволити в'язку кішок, які не брали участі у виставках. Титули повинні підтверджуватися сертифікатами, оцінки - оціночними листами.

В американських системах можна в'язати будь-яких кішок з родоводами.

• Перед в'язкої необхідно отримати у клубу напрямок на в'язку (в європейській системі). У ній вказується кличка кішки і кота, їх забарвлення і титули, а також дата в'язки. Напрямок підписується клубом і там ставиться його друк, також напрямок підписують власники кішки і кота.

• Власники кота і кішки підписують договір про в'язанні, в якому окремо вказують порядок оплати і можливість повторних в'язок за зазначену плату, а також, зрозуміло, все характеристики тварин. У деяких випадках також складається і акт в'язки.

В'язка породистих кішок: оплата

Якщо в'язки безпородних кішок, як правило, проходять на безоплатній основі або в результаті випадковості, то в'язка породистих кішок майже завжди передбачає оплату.

Варіанти оплати в'язки породистих кішок:

• Безкоштовно, за таких умов:

o Господарі кота і кішки друзі або родичі (щоб уникнути непорозумінь рекомендується все ж укласти договір і сплатити певну суму за в'язку)

o Господарі кота не можуть підібрати йому кішку, а каструвати не хочуть (можливо в маленьких містах \ селищах)

o Кот і кішка живуть на одній території і належать одному власнику (Для поліпшення породи варто подбати про в'язках «на стороні», тому що тиражування однієї пари, з цієї точки зору, марно, якщо обидві тварини не володіють видатними породними даними. Також кіт і кішка з якоїсь причини можуть не підходити один одному).

• За кошеня (аліментного):

В'язка кішок за кошеня передбачає, що якщо після в'язки у кішки наступила вагітність і народилися кошенята, то 1 кошеня з посліду (рідше 2) передається власнику кота безоплатно, такий кошеня називається «аліментних».

Як правило, господар кота забирає до себе кошеня після того, як йому виповниться 2,5-3 місяці. При цьому господар кота має право першого вибору кошеняти, тобто він вибирає аліментного кошеня до того, як почнеться резервування і продаж кошенят. Всі додаткові умови такої домовленості обговорюються окремо (що робити, якщо вагітність не настала; як бути, якщо народився один кошеня і ін.) Професійні заводчики намагаються в'язати кішок за гроші.

Господарю кішки угода з аліментних кошеням не вигідна, тому що аліментних стають найкращі кошенята в посліді, а за них можна виручити більше грошей, ніж могла б коштувати в'язка. Господарі кота не люблять займатися прістройства кошенят і взагалі возитися з ними. Господарів кота аліментних кошеня цікавить тільки в тому випадку, якщо він підходить для племінної програми (може стати наступним котом-виробником) або якщо він володіє особливою цінністю.

• За гроші

В'язка кішок за гроші - це найбільш прийнятний спосіб в'язки, як для власника кішки, так і для власника кота.

Як правило, ціна на в'язку кішки приблизно дорівнює вартості одного кошеняти даної породи. Коти з високими титулами за в'язку беруть більше, ніж ті, у кого титулів ще немає. Іноді оплата в'язки відбувається після продажу народжених котенят, тоді господар кота бере якийсь відсоток від вартості всього посліду.

Ціна в'язки, зазвичай, включає 2-3 зустрічі кішки з котом, якщо під час першої в'язки вагітність не наступила.

Підходьте до в'язки породистих кішок відповідально, пам'ятайте, що вона спрямована на поліпшення характеристик породи, а не на заробляння грошей.