IT-World: Типові проблеми Android 8.0 і методи їх вирішення

  1. Олександра Криницька

IT Expert Як це зробити Сам собі адмін Олександра Криницька

| 06.10.2017

Сучасні операційні системи, будь то iOS, Windows або всюдисущий Android, рідко представляють собою завершений продукт. Навіть якщо та чи інша версія вийшла в реліз, це ще не гарантія, що ви не зіткнетеся з проблемами. І Android 8.0 Oreo не виняток. Як тільки оновлення стало офіційно доступним, багато користувачів почали відзначати неприємні сюрпризи з бездротовими модулями, енергозбереженням, швидкодією і Google Play Store. Які ж дитячі хвороби супроводжують нової версії Android і як з ними впоратися?

проблеми Bluetooth

Так, після поновлення до останньої версії Android деякі смартфони перестають коректно працювати з бортовими системами автомобілів - не відображається медіаконтент на дисплеї авто. В окремих випадках питання можна вирішити, видаливши із двох пристроїв, а потім виконавши його знову.

Ще один баг успадкований від попередньої версії Android Nougat: відключається Bluetooth і відмовляється включатися, поки пристрій не перезавантажений. Також скарги на часту втрату з'єднання при прослуховуванні музики. Всім, хто зіткнувся з подібним, доведеться почекати, поки виробник випустить офіційний патч.

Всім, хто зіткнувся з подібним, доведеться почекати, поки виробник випустить офіційний патч

Стільникові дані замість Wi-Fi

Деякі пристрої, які в числі перших оновилися до Android 8.0 Oreo, продовжують за замовчуванням використовувати стільникове підключення для доступу в Інтернет навіть при включеному і доступному Wi-Fi. Першим на баг вказав один з користувачів соціальної новинного сайту Reddit: після поновлення його смартфон почав споживати набагато більше трафіку.

В Google про проблему вже знають і працюють над її виправленням в наступному оновленні. Поки що єдина порада - відключати мобільний Інтернет вручну в тих місцях, де ви користуєтеся Wi-Fi.

відключення будильника

Буквально на днях почали надходити повідомлення, що Android Oreo якимось чином втручається в роботу Google Clock після установки будильника: останній просто не спрацьовує або спрацьовує не в заданий час. На жаль, самостійно виправити стандартний будильник поки неможливо, так що вихід знову ж один - почекати патча від Google.

Як варіант, можна використовувати будильник у вигляді стороннього додатка, але рекомендуємо спершу перевірити коректність його роботи на різних варіантах налаштувань.


Баг функції «Картинка в картинці»

Чимало нарікань пов'язано з мимовільними перезавантаженнями пристроїв, які перейшли на Android 8.0 Oreo. Експериментальним шляхом було виявлено причина - помилка в роботі нової функції «Картинка в картинці», причому вона може торкнутися всі пристрої, незалежно від виробника.

За словами представників Google, перезавантаження можуть виникати, якщо користувач задіє цю функцію при перегляді роликів на YouTube. Рішення просте: або чекати офіційних патчів з виправленням, або поки відкотитися на попередню версію Android Nougat. В останньому випадку перезавантаження повинні припинитися.

Помилки обліку трафіку

Деякі оператори пропонують користувачам безкоштовний трафік для певних програм, наприклад Instagram та інших соціальних мереж або месенджерів. Щоб уникнути зайвих витрат, користувач налаштовує в смартфоні ліміт по витраті загального трафіку, тоді як нетарифікованих додатки в даному ліміті не враховуються. В Android Oreo на смартфонах Pixel система, схоже, не бачить різниці між видами трафіку і блокує безлімітні додатки, якщо загальний ліміт вичерпано. В Google знають про даний баг і обіцяють оперативно виправити.

* * *

Як би там не було, оновлюватися до Android 8.0 Oreo однозначно варто. Закладені в новинку переваги перекривають можливі проблеми. Крім того, зовсім необов'язково, що неприємності торкнуться і ваш пристрій. Ну а з найпоширенішими багами розробники найчастіше оперативно справляються, випускаючи відповідні оновлення.

Журнал IT-Expert № 09/2017 [ PDF ] [ Підписка на журнал ]

про авторів

Олександра Криницька

Оглядач і позаштатний автор журналу "IT-Expert". Стежить за технічними новинками, вивчає предметну фотографію, осягає секрети створення класних відеоогляди. «Розвиток ІТ-ринку яскравіше інших сфер демонструє зростаючі запити людей щодо комфортності буття. Ніяка інша індустрія, за винятком медицини, так не змінює наше життя. Мені це подобається, я зацікавлений спостерігач ».

Які ж дитячі хвороби супроводжують нової версії Android і як з ними впоратися?