Бюджет України на 2018 рік

 1. Бюджет України на 2018 рік Українські депутати нарешті народили Бюджет України на 2018 рік. Буде...
 2. Бюджет-2018: звідки візьмуться «зайві» гроші і скільки отримають українці
 3. Як сигарети допомогли бюджету перевалити за трильйон
 4. Про зарплати і ціни на майбутній рік
 5. Бюджет України на 2018 рік
 6. Основні показники бюджету-2018
 7. Бюджет-2018: звідки візьмуться «зайві» гроші і скільки отримають українці
 8. Як сигарети допомогли бюджету перевалити за трильйон
 9. Про зарплати і ціни на майбутній рік
 10. Бюджет України на 2018 рік
 11. Основні показники бюджету-2018
 12. Бюджет-2018: звідки візьмуться «зайві» гроші і скільки отримають українці
 13. Як сигарети допомогли бюджету перевалити за трильйон
 14. Про зарплати і ціни на майбутній рік

Бюджет України на 2018 рік

Бюджет України на 2018 рік

Українські депутати нарешті народили Бюджет України на 2018 рік. Буде дуже цікаво подивитися на те, куди і в яких кількостях будуть витрачатися ці кошти. Матеріал взяти з двох статей новинного порталу «Сегодня» і трохи мною доповнений і поданий в більш прийнятному вигляді. В кінці статті будуть посилання на оригінальні матеріали. Також він послужив основою для прогнозу ВВП України на 2018 рік .

Сьогодні, 7 грудня, Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 7000 «Про державний бюджет України на 2018 рік». «За» документ у другому читанні проголосували 267 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах. Документ в цілому схвалили 273 нардепа.

Як поінформував перед голосуванням заступник голови Комітету з питань бюджету Сергій Мельник, було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні і в цілому з урахуванням пропозицій комітету.

«Ми змінюємо стандарти нашої роботи. Ми заздалегідь кілька місяців працювали, щоб створити якісний і збалансований бюджет України. ... 2018 рік має стати роком економічного зростання, і ми повинні досягти реальних змін в соціальному житті країни. У проекті бюджету передбачена норма про коригування мінімальної заробітної плати в залежності від стану економіки. Я розраховую, що заробітна плата буде підвищена ... і ми зможемо вийти на цифру, яку озвучив президент Петро Порошенко - 4100 грн. Але це все буде залежати від стану економіки », - заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Прем'єр подякував парламент за те, що бюджет приймається не «під ялинку» і не пізно вночі. Як зазначив спікер ВР Андрій Парубій бюджет вперше в історії українського парламенту був прийняти до 12 години ночі і 7 грудня.

Відзначимо, бюджет в першому читанні був прийнятий 14 листопада . При тому, відповідно до закону, крайнім терміном для розгляду проекту держбюджету в першому читанні є 20 жовтня. В цей термін Рада не вклалася, незважаючи на те, що уряд вніс проект бюджету в парламент вчасно - 15 вересня. Для прийняття бюджету в другому читанні у ВР, згідно із законом, був час до 20 ноября.Третье читання, якщо воно знадобиться, мало відбутися не пізніше 25 листопада.

Крайній термін прийняття закону про бюджет України, згідно із законодавством, - 1 грудня. Однак головний кошторис країни все ж регулярно приймають ближче до Нового року. Наприклад, бюджет-2017 був прийнятий під ранок 21 грудня, а бюджет 2016 - в 4 ранку 25 грудня.

Після прийняття парламентом бюджет повинен бути підписаний президентом України.

Основні показники бюджету-2018

Законопроект в парламенті представив міністр фінансів Олександр Данилюк. Він нагадав, що бюджет розроблений на базі

«Це революційно, такого в Україні ще не було ... Це створює основу для проведення структурних реформ», - підкреслив Данилюк.

У зміненому до другого читання проект бюджету доходи визначені на рівні 913 млрд 613 млн 702,5 тис. Грн, а витрати - на рівні 988 млрд 634 млн 334,5 тис. Грн. Граничний обсяг дефіциту держбюджету встановлено в сумі 81 млрд 849 млн 380 тис. Грн. У порівнянні з первісним варіантом законопроекту, доходи держбюджету зросли на 37 млрд грн, витрати - на 41 млрд грн.

Данилюк зазначив, що бюджетних доходів досить для фінансування всіх потреб держави без тотального підвищення податків.

Як запевнили в Мінфіні, доопрацьований проект державного бюджету дозволяє знизити дефіцит до 2,46% ВВП в 2018 році з 2,7% в 2017 році. Планується, що дефіцит бюджету складе 81,8 млрд грн.

бюджет передбачає зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 3% .

бюджет передбачає  зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 3%

У процесі доопрацювання бюджету до другого читання погіршився показник очікуваної інфляції до 9% з 7%, очікуваних раніше.

Також в пояснювальній записці вказується, що розрахунки здійснені з використанням прогнозного курсу гривні на кінець 2018 року 30,1 грн / дол. При цьому і в Мінфіні, і в НБУ запевняють - цей курс не є прогнозом, тому слід сприймати його виключно як технічний показник, взятий для розрахунків заради створення «подушки безпеки».

Бюджет-2018 також передбачає підвищення соцстандартів - мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, який з 1 січня складе 1700 грн, з 1 липня - +1777 грн, з 1 грудня - тисячу вісімсот п'ятьдесят три грн. Мінімальна зарплата підвищиться до 3 723 грн з 1 січня. Крім того, Кабмін в цілому погодився з пропозицією президента Петра Порошенка підвищити «мінімалку» до 4100 грн , Тому закладений в бюджет показник може бути переглянутий за результатами першого кварталу 2018 року.

Згідно з базовим сценарієм, на якому заснований бюджет, середньомісячна заробітна плата складе 8 629 гривень і в реальному вимірі збільшиться на 10,9%. також планується підвищити витрати на ЖКГ-субсидії майже на 16 млрд грн - відповідні зміни в проект бюджету були внесені безпосередньо до другого читання.

«До другого читання були враховані найбільш болючі питання місцевих бюджетів. Зокрема, збережено забезпечення субсидій на оплату послуг ЖКГ за рахунок державного бюджету », - зазначив заступник голови Комітету з питань бюджету Сергій Мельник.

Мельник також уточнив, що проблеми в медичній сфері поки залишаються, але це питання може бути переглянутий за підсумками першого кварталу 2018 року.

Також до другого читання була узгоджена норма про те, що вищі навчальні заклади 1-2 рівня акредитації, які є окремими юридичними особами, переходять на фінансування з місцевих бюджетів. При цьому місцева влада не має права закривати або перепрофілювати такі навчальні заклади до 2021 року. Державне фінансування зберігається для навчальних закладів 1-2 рівня акредитації, які не є окремими юридичними особами і входять до складу вузів 3-4 рівнів акредитації.

Загальний обсяг державного боргу, обрахований у національній валюті, складе 1,99 трлн грн і складе 61,5% від ВВП. Разом з гарантованим державою боргом відсоток досягне 84,6% ВВП. На кінець 2018 року частка внутрішнього боргу складе 37,6% від обсягу державного боргу, а частка зовнішнього боргу - 62,4%, розрахувало уряд.

Бюджет-2018: звідки візьмуться «зайві» гроші і скільки отримають українці

Соціальні стандарти можуть переглянути за підсумками першого кварталу

Бюджет України на наступний рік вперше може перевищити мільярд гривень. За даними Кабінету міністрів, в остаточному варіанті законопроекту про державний бюджет України 2018 року, з урахуванням поправок, прийнятих в день голосування, дохідна частина складе 1,2 трильйона гривень. Наскільки збільшена видаткова частина з урахуванням депутатських поправок, Кабмін поки не озвучив.

У проекті держбюджету, який був підготовлений до другого читання, доходи були заплановані на рівні 913,6 млрд грн, а витрати - на рівні 988,6 млрд грн. Тобто витрати перевищували плани по доходах на 75 млрд грн. Така цифра не перевищувала узгоджений з ЄС показник дефіциту бюджету в 2,4% ВВП.

При цьому Кабмін повідомив, що граничний обсяг дефіциту бюджету в 2018 році визначено в сумі 81,9 млрд грн. Така цифра вказана в проекті держбюджету, підготовленому до другого читання. При прогнозному зростанні номінального ВВП до 3 трлн 247,7 млрд грн дефіцит становить 2,52% ВВП. Нагадаємо, за домовленостями з ЄС, дефіцит держбюджету в 2018 році не повинен перевищувати 2,5% ВВП.

Як сигарети допомогли бюджету перевалити за трильйон

Безпосередньо перед голосуванням за бюджет парламент затвердив ряд поправок до Податкового кодексу України . За розрахунками Кабміну, в основному завдяки саме цим поправкам дохідна частина бюджету зможе вирости до 1,2 трлн грн.

Перш за все, були проіндексовані ставки податків, встановлених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексу споживчих цін та цін виробників промислової продукції.

Одним з джерел додаткових доходів до бюджету, як планується, стануть подорожчали сигарети. Депутати проголосували за збільшення акцизів на тютюнові вироби з 20 євро / 1000 шт. майже до 26 євро в 2018 році.

У наступні роки акцизи будуть дорожчати на 20% щорічно, поки мінімальне податкове зобов'язання для сигарет не досягне показника 90 євро за 1000 штук - мінімального рівня, який діє в ЄС, за даними Кабміну.

У той же час деякі збори в 2018 році явно зменшаться. Так, парламент відмовився від збору ПДВ і акцизів за ввезення електромобілів. Крім того, Верховна Рада проголосувала за відстрочку сплати ПДВ за імпорт обладнання та за зниження рентних платежів за видобуток газу.

В цілому зміни, передбачені законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України для забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 рік», як прогнозується, принесуть до бюджету близько 12,5 млрд грн, з яких 11,7 млрд - надходження від зміни «податків на сигарети ».

Про зарплати і ціни на майбутній рік

Цифри прожиткового мінімуму на наступний рік не змінилися, в порівнянні з першим варіантом бюджету, який був презентований в грудні. Нагадаємо: з 1 грудня 2017 року прожитковий мінімум підвищився до 1700 грн в місяць. Такий же показник збережеться до 1 липня 2018 року. Хоча, як писав сайт «Сегодня», парламентський комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував ВР переглянути методологію розрахунку прожиткового мінімуму і підняти його до фактичного рівня . За даними комітету, станом на вересень фактичний прожитковий мінімум на одну особу становив 2980,45 грн без урахування комунальних платежів і 3418,95 грн - з урахуванням комуналки.

Цифри мінімальної зарплати теж не підросли, в порівнянні з листопадовим варіантом бюджету. З 1 січня мінімальна зарплата складе 3723 грн в місяць або 22,41 грн на годину. Це на 16% більше рівня 2017 року.

Однак в остаточний варіант закону про бюджет, за який голосували депутати, включена фраза про можливість перегляду суми мінімальної зарплати протягом року, якщо дозволять доходи бюджету. Нагадаємо, президент України Петро Порошенко ініціював збільшення мінімальної зарплати в 2018 році до 4100 грн, і Кабмін підтримав цю ініціативу. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що в разі успішного розвитку економіки мінімальна зарплата зросте до 4100-4200 грн в місяць.

Переглянути соціальні стандарти Кабмін планує за підсумками першого кварталу 2018 року, т. Е. В квітні. «І наше завдання - довести середню зарплату до 10 тисяч гривень. Сьогодні вона становить 7400 грн. Головне, щоб економіка була в стані наповнювати ці цифри », - сказав Володимир Гройсман.

У скорректированном проекті бюджету виявився скоригованими прогноз інфляції. Якщо в листопадовому проекті було закладено зростання інфляції 7%, то в уточненому проекті - вже 9%. Але цей показник все одно нижче, ніж в поточному році (більш 11%).

При цьому в розрахунках використовувався курс долара 30,1 грн / грн. А за прогнозом середньорічний курс гривні до долара складе 29,3 грн / дол.

На пільги і субсидії населенню для оплати житлово-комунальних послуг планується виділити з бюджету майже 16 млрд грн.

На пільги і субсидії населенню для оплати житлово-комунальних послуг планується виділити з бюджету майже 16 млрд грн

джерела:

https://www.segodnya.ua/economics/enews/rada-okonchatelno-prinyala-byudzhet-na-2018-god-1096691.html

https://www.segodnya.ua/economics/enews/byudzhet-2018-otkuda-vozmut-lishnie-dengi-i-skolko-vernut-nam-1097135.html

Бюджет України на 2018 рік

Бюджет України на 2018 рік

Українські депутати нарешті народили Бюджет України на 2018 рік. Буде дуже цікаво подивитися на те, куди і в яких кількостях будуть витрачатися ці кошти. Матеріал взяти з двох статей новинного порталу «Сегодня» і трохи мною доповнений і поданий в більш прийнятному вигляді. В кінці статті будуть посилання на оригінальні матеріали. Також він послужив основою для прогнозу ВВП України на 2018 рік .

Сьогодні, 7 грудня, Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 7000 «Про державний бюджет України на 2018 рік». «За» документ у другому читанні проголосували 267 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах. Документ в цілому схвалили 273 нардепа.

Як поінформував перед голосуванням заступник голови Комітету з питань бюджету Сергій Мельник, було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні і в цілому з урахуванням пропозицій комітету.

«Ми змінюємо стандарти нашої роботи. Ми заздалегідь кілька місяців працювали, щоб створити якісний і збалансований бюджет України. ... 2018 рік має стати роком економічного зростання, і ми повинні досягти реальних змін в соціальному житті країни. У проекті бюджету передбачена норма про коригування мінімальної заробітної плати в залежності від стану економіки. Я розраховую, що заробітна плата буде підвищена ... і ми зможемо вийти на цифру, яку озвучив президент Петро Порошенко - 4100 грн. Але це все буде залежати від стану економіки », - заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Прем'єр подякував парламент за те, що бюджет приймається не «під ялинку» і не пізно вночі. Як зазначив спікер ВР Андрій Парубій бюджет вперше в історії українського парламенту був прийняти до 12 години ночі і 7 грудня.

Відзначимо, бюджет в першому читанні був прийнятий 14 листопада . При тому, відповідно до закону, крайнім терміном для розгляду проекту держбюджету в першому читанні є 20 жовтня. В цей термін Рада не вклалася, незважаючи на те, що уряд вніс проект бюджету в парламент вчасно - 15 вересня. Для прийняття бюджету в другому читанні у ВР, згідно із законом, був час до 20 ноября.Третье читання, якщо воно знадобиться, мало відбутися не пізніше 25 листопада.

Крайній термін прийняття закону про бюджет України, згідно із законодавством, - 1 грудня. Однак головний кошторис країни все ж регулярно приймають ближче до Нового року. Наприклад, бюджет-2017 був прийнятий під ранок 21 грудня, а бюджет 2016 - в 4 ранку 25 грудня.

Після прийняття парламентом бюджет повинен бути підписаний президентом України.

Основні показники бюджету-2018

Законопроект в парламенті представив міністр фінансів Олександр Данилюк. Він нагадав, що бюджет розроблений на базі

«Це революційно, такого в Україні ще не було ... Це створює основу для проведення структурних реформ», - підкреслив Данилюк.

У зміненому до другого читання проект бюджету доходи визначені на рівні 913 млрд 613 млн 702,5 тис. Грн, а витрати - на рівні 988 млрд 634 млн 334,5 тис. Грн. Граничний обсяг дефіциту держбюджету встановлено в сумі 81 млрд 849 млн 380 тис. Грн. У порівнянні з первісним варіантом законопроекту, доходи держбюджету зросли на 37 млрд грн, витрати - на 41 млрд грн.

Данилюк зазначив, що бюджетних доходів досить для фінансування всіх потреб держави без тотального підвищення податків.

Як запевнили в Мінфіні, доопрацьований проект державного бюджету дозволяє знизити дефіцит до 2,46% ВВП в 2018 році з 2,7% в 2017 році. Планується, що дефіцит бюджету складе 81,8 млрд грн.

бюджет передбачає зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 3% .

бюджет передбачає  зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 3%

У процесі доопрацювання бюджету до другого читання погіршився показник очікуваної інфляції до 9% з 7%, очікуваних раніше.

Також в пояснювальній записці вказується, що розрахунки здійснені з використанням прогнозного курсу гривні на кінець 2018 року 30,1 грн / дол. При цьому і в Мінфіні, і в НБУ запевняють - цей курс не є прогнозом, тому слід сприймати його виключно як технічний показник, взятий для розрахунків заради створення «подушки безпеки».

Бюджет-2018 також передбачає підвищення соцстандартів - мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, який з 1 січня складе 1700 грн, з 1 липня - 1777 грн, з 1 грудня - тисячу вісімсот п'ятьдесят-три грн. Мінімальна зарплата підвищиться до 3 723 грн з 1 січня. Крім того, Кабмін в цілому погодився з пропозицією президента Петра Порошенка підвищити «мінімалку» до 4100 грн , Тому закладений в бюджет показник може бути переглянутий за результатами першого кварталу 2018 року.

Згідно з базовим сценарієм, на якому заснований бюджет, середньомісячна заробітна плата складе 8 629 гривень і в реальному вимірі збільшиться на 10,9%. також планується підвищити витрати на ЖКГ-субсидії майже на 16 млрд грн - відповідні зміни в проект бюджету були внесені безпосередньо до другого читання.

«До другого читання були враховані найбільш болючі питання місцевих бюджетів. Зокрема, збережено забезпечення субсидій на оплату послуг ЖКГ за рахунок державного бюджету », - зазначив заступник голови Комітету з питань бюджету Сергій Мельник.

Мельник також уточнив, що проблеми в медичній сфері поки залишаються, але це питання може бути переглянутий за підсумками першого кварталу 2018 року.

Також до другого читання була узгоджена норма про те, що вищі навчальні заклади 1-2 рівня акредитації, які є окремими юридичними особами, переходять на фінансування з місцевих бюджетів. При цьому місцева влада не має права закривати або перепрофілювати такі навчальні заклади до 2021 року. Державне фінансування зберігається для навчальних закладів 1-2 рівня акредитації, які не є окремими юридичними особами і входять до складу вузів 3-4 рівнів акредитації.

Загальний обсяг державного боргу, обрахований у національній валюті, складе 1,99 трлн грн і складе 61,5% від ВВП. Разом з гарантованим державою боргом відсоток досягне 84,6% ВВП. На кінець 2018 року частка внутрішнього боргу складе 37,6% від обсягу державного боргу, а частка зовнішнього боргу - 62,4%, розрахувало уряд.

Бюджет-2018: звідки візьмуться «зайві» гроші і скільки отримають українці

Соціальні стандарти можуть переглянути за підсумками першого кварталу

Бюджет України на наступний рік вперше може перевищити мільярд гривень. За даними Кабінету міністрів, в остаточному варіанті законопроекту про державний бюджет України 2018 року, з урахуванням поправок, прийнятих в день голосування, дохідна частина складе 1,2 трильйона гривень. Наскільки збільшена видаткова частина з урахуванням депутатських поправок, Кабмін поки не озвучив.

У проекті держбюджету, який був підготовлений до другого читання, доходи були заплановані на рівні 913,6 млрд грн, а витрати - на рівні 988,6 млрд грн. Тобто витрати перевищували плани по доходах на 75 млрд грн. Така цифра не перевищувала узгоджений з ЄС показник дефіциту бюджету в 2,4% ВВП.

При цьому Кабмін повідомив, що граничний обсяг дефіциту бюджету в 2018 році визначено в сумі 81,9 млрд грн. Така цифра вказана в проекті держбюджету, підготовленому до другого читання. При прогнозному зростанні номінального ВВП до 3 трлн 247,7 млрд грн дефіцит становить 2,52% ВВП. Нагадаємо, за домовленостями з ЄС, дефіцит держбюджету в 2018 році не повинен перевищувати 2,5% ВВП.

Як сигарети допомогли бюджету перевалити за трильйон

Безпосередньо перед голосуванням за бюджет парламент затвердив ряд поправок до Податкового кодексу України . За розрахунками Кабміну, в основному завдяки саме цим поправкам дохідна частина бюджету зможе вирости до 1,2 трлн грн.

Перш за все, були проіндексовані ставки податків, встановлених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексу споживчих цін та цін виробників промислової продукції.

Одним з джерел додаткових доходів до бюджету, як планується, стануть подорожчали сигарети. Депутати проголосували за збільшення акцизів на тютюнові вироби з 20 євро / 1000 шт. майже до 26 євро в 2018 році.

У наступні роки акцизи будуть дорожчати на 20% щорічно, поки мінімальне податкове зобов'язання для сигарет не досягне показника 90 євро за 1000 штук - мінімального рівня, який діє в ЄС, за даними Кабміну.

У той же час деякі збори в 2018 році явно зменшаться. Так, парламент відмовився від збору ПДВ і акцизів за ввезення електромобілів. Крім того, Верховна Рада проголосувала за відстрочку сплати ПДВ за імпорт обладнання та за зниження рентних платежів за видобуток газу.

В цілому зміни, передбачені законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України для забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 рік», як прогнозується, принесуть до бюджету близько 12,5 млрд грн, з яких 11,7 млрд - надходження від зміни «податків на сигарети ».

Про зарплати і ціни на майбутній рік

Цифри прожиткового мінімуму на наступний рік не змінилися, в порівнянні з першим варіантом бюджету, який був презентований в грудні. Нагадаємо: з 1 грудня 2017 року прожитковий мінімум підвищився до 1700 грн в місяць. Такий же показник збережеться до 1 липня 2018 року. Хоча, як писав сайт «Сегодня», парламентський комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував ВР переглянути методологію розрахунку прожиткового мінімуму і підняти його до фактичного рівня . За даними комітету, станом на вересень фактичний прожитковий мінімум на одну особу становив 2980,45 грн без урахування комунальних платежів і 3418,95 грн - з урахуванням комуналки.

Цифри мінімальної зарплати теж не підросли, в порівнянні з листопадовим варіантом бюджету. З 1 січня мінімальна зарплата складе 3723 грн в місяць або 22,41 грн на годину. Це на 16% більше рівня 2017 року.

Однак в остаточний варіант закону про бюджет, за який голосували депутати, включена фраза про можливість перегляду суми мінімальної зарплати протягом року, якщо дозволять доходи бюджету. Нагадаємо, президент України Петро Порошенко ініціював збільшення мінімальної зарплати в 2018 році до 4100 грн, і Кабмін підтримав цю ініціативу. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що в разі успішного розвитку економіки мінімальна зарплата зросте до 4100-4200 грн в місяць.

Переглянути соціальні стандарти Кабмін планує за підсумками першого кварталу 2018 року, т. Е. В квітні. «І наше завдання - довести середню зарплату до 10 тисяч гривень. Сьогодні вона становить 7400 грн. Головне, щоб економіка була в стані наповнювати ці цифри », - сказав Володимир Гройсман.

У скорректированном проекті бюджету виявився скоригованими прогноз інфляції. Якщо в листопадовому проекті було закладено зростання інфляції 7%, то в уточненому проекті - вже 9%. Але цей показник все одно нижче, ніж в поточному році (більш 11%).

При цьому в розрахунках використовувався курс долара 30,1 грн / грн. А за прогнозом середньорічний курс гривні до долара складе 29,3 грн / дол.

На пільги і субсидії населенню для оплати житлово-комунальних послуг планується виділити з бюджету майже 16 млрд грн.

На пільги і субсидії населенню для оплати житлово-комунальних послуг планується виділити з бюджету майже 16 млрд грн

джерела:

https://www.segodnya.ua/economics/enews/rada-okonchatelno-prinyala-byudzhet-na-2018-god-1096691.html

https://www.segodnya.ua/economics/enews/byudzhet-2018-otkuda-vozmut-lishnie-dengi-i-skolko-vernut-nam-1097135.html

Бюджет України на 2018 рік

Бюджет України на 2018 рік

Українські депутати нарешті народили Бюджет України на 2018 рік. Буде дуже цікаво подивитися на те, куди і в яких кількостях будуть витрачатися ці кошти. Матеріал взяти з двох статей новинного порталу «Сегодня» і трохи мною доповнений і поданий в більш прийнятному вигляді. В кінці статті будуть посилання на оригінальні матеріали. Також він послужив основою для прогнозу ВВП України на 2018 рік .

Сьогодні, 7 грудня, Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 7000 «Про державний бюджет України на 2018 рік». «За» документ у другому читанні проголосували 267 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах. Документ в цілому схвалили 273 нардепа.

Як поінформував перед голосуванням заступник голови Комітету з питань бюджету Сергій Мельник, було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні і в цілому з урахуванням пропозицій комітету.

«Ми змінюємо стандарти нашої роботи. Ми заздалегідь кілька місяців працювали, щоб створити якісний і збалансований бюджет України. ... 2018 рік має стати роком економічного зростання, і ми повинні досягти реальних змін в соціальному житті країни. У проекті бюджету передбачена норма про коригування мінімальної заробітної плати в залежності від стану економіки. Я розраховую, що заробітна плата буде підвищена ... і ми зможемо вийти на цифру, яку озвучив президент Петро Порошенко - 4100 грн. Але це все буде залежати від стану економіки », - заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Прем'єр подякував парламент за те, що бюджет приймається не «під ялинку» і не пізно вночі. Як зазначив спікер ВР Андрій Парубій бюджет вперше в історії українського парламенту був прийняти до 12 години ночі і 7 грудня.

Відзначимо, бюджет в першому читанні був прийнятий 14 листопада . При тому, відповідно до закону, крайнім терміном для розгляду проекту держбюджету в першому читанні є 20 жовтня. В цей термін Рада не вклалася, незважаючи на те, що уряд вніс проект бюджету в парламент вчасно - 15 вересня. Для прийняття бюджету в другому читанні у ВР, згідно із законом, був час до 20 ноября.Третье читання, якщо воно знадобиться, мало відбутися не пізніше 25 листопада.

Крайній термін прийняття закону про бюджет України, згідно із законодавством, - 1 грудня. Однак головний кошторис країни все ж регулярно приймають ближче до Нового року. Наприклад, бюджет-2017 був прийнятий під ранок 21 грудня, а бюджет 2016 - в 4 ранку 25 грудня.

Після прийняття парламентом бюджет повинен бути підписаний президентом України.

Основні показники бюджету-2018

Законопроект в парламенті представив міністр фінансів Олександр Данилюк. Він нагадав, що бюджет розроблений на базі

«Це революційно, такого в Україні ще не було ... Це створює основу для проведення структурних реформ», - підкреслив Данилюк.

У зміненому до другого читання проект бюджету доходи визначені на рівні 913 млрд 613 млн 702,5 тис. Грн, а витрати - на рівні 988 млрд 634 млн 334,5 тис. Грн. Граничний обсяг дефіциту держбюджету встановлено в сумі 81 млрд 849 млн 380 тис. Грн. У порівнянні з первісним варіантом законопроекту, доходи держбюджету зросли на 37 млрд грн, витрати - на 41 млрд грн.

Данилюк зазначив, що бюджетних доходів досить для фінансування всіх потреб держави без тотального підвищення податків.

Як запевнили в Мінфіні, доопрацьований проект державного бюджету дозволяє знизити дефіцит до 2,46% ВВП в 2018 році з 2,7% в 2017 році. Планується, що дефіцит бюджету складе 81,8 млрд грн.

бюджет передбачає зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 3% .

бюджет передбачає  зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 3%

У процесі доопрацювання бюджету до другого читання погіршився показник очікуваної інфляції до 9% з 7%, очікуваних раніше.

Також в пояснювальній записці вказується, що розрахунки здійснені з використанням прогнозного курсу гривні на кінець 2018 року 30,1 грн / дол. При цьому і в Мінфіні, і в НБУ запевняють - цей курс не є прогнозом, тому слід сприймати його виключно як технічний показник, взятий для розрахунків заради створення «подушки безпеки».

Бюджет-2018 також передбачає підвищення соцстандартів - мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, який з 1 січня складе 1700 грн, з 1 липня - 1777 грн, з 1 грудня - тисячу вісімсот п'ятьдесят-три грн. Мінімальна зарплата підвищиться до 3 723 грн з 1 січня. Крім того, Кабмін в цілому погодився з пропозицією президента Петра Порошенка підвищити «мінімалку» до 4100 грн , Тому закладений в бюджет показник може бути переглянутий за результатами першого кварталу 2018 року.

Згідно з базовим сценарієм, на якому заснований бюджет, середньомісячна заробітна плата складе 8 629 гривень і в реальному вимірі збільшиться на 10,9%. також планується підвищити витрати на ЖКГ-субсидії майже на 16 млрд грн - відповідні зміни в проект бюджету були внесені безпосередньо до другого читання.

«До другого читання були враховані найбільш болючі питання місцевих бюджетів. Зокрема, збережено забезпечення субсидій на оплату послуг ЖКГ за рахунок державного бюджету », - зазначив заступник голови Комітету з питань бюджету Сергій Мельник.

Мельник також уточнив, що проблеми в медичній сфері поки залишаються, але це питання може бути переглянутий за підсумками першого кварталу 2018 року.

Також до другого читання була узгоджена норма про те, що вищі навчальні заклади 1-2 рівня акредитації, які є окремими юридичними особами, переходять на фінансування з місцевих бюджетів. При цьому місцева влада не має права закривати або перепрофілювати такі навчальні заклади до 2021 року. Державне фінансування зберігається для навчальних закладів 1-2 рівня акредитації, які не є окремими юридичними особами і входять до складу вузів 3-4 рівнів акредитації.

Загальний обсяг державного боргу, обрахований у національній валюті, складе 1,99 трлн грн і складе 61,5% від ВВП. Разом з гарантованим державою боргом відсоток досягне 84,6% ВВП. На кінець 2018 року частка внутрішнього боргу складе 37,6% від обсягу державного боргу, а частка зовнішнього боргу - 62,4%, розрахувало уряд.

Бюджет-2018: звідки візьмуться «зайві» гроші і скільки отримають українці

Соціальні стандарти можуть переглянути за підсумками першого кварталу

Бюджет України на наступний рік вперше може перевищити мільярд гривень. За даними Кабінету міністрів, в остаточному варіанті законопроекту про державний бюджет України 2018 року, з урахуванням поправок, прийнятих в день голосування, дохідна частина складе 1,2 трильйона гривень. Наскільки збільшена видаткова частина з урахуванням депутатських поправок, Кабмін поки не озвучив.

У проекті держбюджету, який був підготовлений до другого читання, доходи були заплановані на рівні 913,6 млрд грн, а витрати - на рівні 988,6 млрд грн. Тобто витрати перевищували плани по доходах на 75 млрд грн. Така цифра не перевищувала узгоджений з ЄС показник дефіциту бюджету в 2,4% ВВП.

При цьому Кабмін повідомив, що граничний обсяг дефіциту бюджету в 2018 році визначено в сумі 81,9 млрд грн. Така цифра вказана в проекті держбюджету, підготовленому до другого читання. При прогнозному зростанні номінального ВВП до 3 трлн 247,7 млрд грн дефіцит становить 2,52% ВВП. Нагадаємо, за домовленостями з ЄС, дефіцит держбюджету в 2018 році не повинен перевищувати 2,5% ВВП.

Як сигарети допомогли бюджету перевалити за трильйон

Безпосередньо перед голосуванням за бюджет парламент затвердив ряд поправок до Податкового кодексу України . За розрахунками Кабміну, в основному завдяки саме цим поправкам дохідна частина бюджету зможе вирости до 1,2 трлн грн.

Перш за все, були проіндексовані ставки податків, встановлених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексу споживчих цін та цін виробників промислової продукції.

Одним з джерел додаткових доходів до бюджету, як планується, стануть подорожчали сигарети. Депутати проголосували за збільшення акцизів на тютюнові вироби з 20 євро / 1000 шт. майже до 26 євро в 2018 році.

У наступні роки акцизи будуть дорожчати на 20% щорічно, поки мінімальне податкове зобов'язання для сигарет не досягне показника 90 євро за 1000 штук - мінімального рівня, який діє в ЄС, за даними Кабміну.

У той же час деякі збори в 2018 році явно зменшаться. Так, парламент відмовився від збору ПДВ і акцизів за ввезення електромобілів. Крім того, Верховна Рада проголосувала за відстрочку сплати ПДВ за імпорт обладнання та за зниження рентних платежів за видобуток газу.

В цілому зміни, передбачені законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України для забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 рік», як прогнозується, принесуть до бюджету близько 12,5 млрд грн, з яких 11,7 млрд - надходження від зміни «податків на сигарети ».

Про зарплати і ціни на майбутній рік

Цифри прожиткового мінімуму на наступний рік не змінилися, в порівнянні з першим варіантом бюджету, який був презентований в грудні. Нагадаємо: з 1 грудня 2017 року прожитковий мінімум підвищився до 1700 грн в місяць. Такий же показник збережеться до 1 липня 2018 року. Хоча, як писав сайт «Сегодня», парламентський комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував ВР переглянути методологію розрахунку прожиткового мінімуму і підняти його до фактичного рівня . За даними комітету, станом на вересень фактичний прожитковий мінімум на одну особу становив 2980,45 грн без урахування комунальних платежів і 3418,95 грн - з урахуванням комуналки.

Цифри мінімальної зарплати теж не підросли, в порівнянні з листопадовим варіантом бюджету. З 1 січня мінімальна зарплата складе 3723 грн в місяць або 22,41 грн на годину. Це на 16% більше рівня 2017 року.

Однак в остаточний варіант закону про бюджет, за який голосували депутати, включена фраза про можливість перегляду суми мінімальної зарплати протягом року, якщо дозволять доходи бюджету. Нагадаємо, президент України Петро Порошенко ініціював збільшення мінімальної зарплати в 2018 році до 4100 грн, і Кабмін підтримав цю ініціативу. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що в разі успішного розвитку економіки мінімальна зарплата зросте до 4100-4200 грн в місяць.

Переглянути соціальні стандарти Кабмін планує за підсумками першого кварталу 2018 року, т. Е. В квітні. «І наше завдання - довести середню зарплату до 10 тисяч гривень. Сьогодні вона становить 7400 грн. Головне, щоб економіка була в стані наповнювати ці цифри », - сказав Володимир Гройсман.

У скорректированном проекті бюджету виявився скоригованими прогноз інфляції. Якщо в листопадовому проекті було закладено зростання інфляції 7%, то в уточненому проекті - вже 9%. Але цей показник все одно нижче, ніж в поточному році (більш 11%).

При цьому в розрахунках використовувався курс долара 30,1 грн / грн. А за прогнозом середньорічний курс гривні до долара складе 29,3 грн / дол.

На пільги і субсидії населенню для оплати житлово-комунальних послуг планується виділити з бюджету майже 16 млрд грн.

На пільги і субсидії населенню для оплати житлово-комунальних послуг планується виділити з бюджету майже 16 млрд грн

джерела:

https://www.segodnya.ua/economics/enews/rada-okonchatelno-prinyala-byudzhet-na-2018-god-1096691.html

https://www.segodnya.ua/economics/enews/byudzhet-2018-otkuda-vozmut-lishnie-dengi-i-skolko-vernut-nam-1097135.html