батутними бізнес

Ідея створення звичного для нас батута прийшла в голову приблизно 90 років тому Джорджу Ниссену - чемпіону зі стрибків у воду. У той час спортсмен шукав ефективний інструмент для тренувань і вдосконалення своєї майстерності поза стінами стадіону. Ідею «підказала» страхувальна сітка акробатів в цирку, що володіє пружними властивостями. Ніссен спорудив подібну конструкцію, натягнувши брезент на каркас з металу. Так вийшов батут. Дуже скоро його винаходом зацікавилися представники грального бізнесу, і вже в 1942 році з'явилося перше підприємство, яке випускає батути для комерційних цілей.

За сьогоднішній день батути залишаються найбільш затребуваними атракціонами в розважальних центрах, на пляжах і в парках відпочинку. Феномен невгасаючого інтересу публіки до цих простих конструкцій наштовхнув австралійського підприємця Брента Гранді на революційне рішення - створити окремий напрямок в розважальній індустрії - батутними бізнес.

Перший в світі батутними центр, відкритий Гранді в маленькому містечку, вже через 12 місяців не просто окупився, але й приніс підприємцю величезний прибуток. Неймовірний комерційний успіх комплексу не залишився непоміченим, і незабаром подібні центри з'явилися в багатьох куточках світу. Якщо ви хочете повторити результат першопрохідника і відкрити свій бізнес - батутними центр, у вас є два варіанти: придбати франшизу або почати свою справу з нуля.

В першу чергу потрібно визначитися з форматом, вибравши один з декількох варіантів:

Парково-розважальний комплекс Парково-розважальний комплекс

Центри цього типу зазвичай розташовуються в місцях з високою прохідністю і призначаються для вільного відвідування випадкової аудиторії без попереднього запису. Технічно розважальний бізнес на батутними аренах найпростіший. Комплекс в цьому форматі є велике поле з майданчиками і проходами, що складається з безлічі різнокаліберних батутів зі зносостійкими (комерційними) сітками .

Комерційні батути, на відміну від професійних спортивних, не дають сильного поштовху і кілька обмежують амплітуду руху. Висока прохідність - безумовний плюс парково-розважальних комплексів, але оренда приміщень в таких місцях коштує досить дорого.

Спортивно-тренувальний комплекс

Арени цього типу призначені для регулярних або періодичних занять професійних спортсменів і любителів, які використовують Батутні майданчики для підготовки до виступів, відпрацювання трюків, проведення змагань та ігор.

Останнім часом особливої ​​популярності набув джампінг-фітнес (фітнес на батутах) - система фізичних вправ, спрямована на інтенсивне спалювання калорій і опрацювання м'язів всіх груп. У будь-якому випадку заняття на спортивних аренах проходять під контролем інструктора.

Наскільки рентабельним буде батутними бізнес в такому форматі, безпосередньо залежить від якості обладнання. Місцезнаходження комплексу відходить на другий план, так як на зручну, професійно оснащену арену спортсмени будуть приїжджати з різних куточків міста.

вільний формат

Самий економічний варіант, який передбачає оренду недорогого підходящого приміщення і створення вільного простору для активних різнопланових розваг. Основна аудиторія - молодіжні групи і представники різних стріт-культур (скейтери, паркурщики і т. Д.).

Особливості подібних центрів: мінімум зручностей, якісно обладнане батутними поле, низька плата за відвідування. Основний дохід власники отримують за рахунок великої кількості постійних відвідувачів. Таким чином, невисока ціна і хороша відвідуваність є основними перевагами і запорукою рентабельності батутними бізнесу в цьому форматі.

При виборі приміщення для влаштування комплексу необхідно враховувати загальні вимоги до об'єктів подібного типу При виборі приміщення для влаштування комплексу необхідно враховувати загальні вимоги до об'єктів подібного типу. Загальна площа - від 200 квадратних метрів. За статистикою, чим більше приміщення - тим вище відвідуваність, так як людей зазвичай вражають масштабні простору. Потрібно враховувати, що близько 70% площі займатиме безпосередньо батутними арена. Бізнес з продажу легких страв і напоїв знаходиться в решті окремій зоні.

Висота стель залежить від типу комплексу. Для аматорських стрибків ця величина складає від 4,5 м, для спортивних занять - від шести.

Наступний етап - реєстрація бізнесу. У більшості випадків підійде ВП. Якщо ви плануєте надалі розширюватися і створювати франшизу - краще вибрати формат ТОВ. Потім визначтеся з системою оподаткування. За спрощеною схемою ви будете платити 6% від загальної виручки або 15% з урахуванням суми витрат (в деяких регіонах ця ставка знижена до 7%).

До відкриття проекту вам доведеться отримати технічний висновок по внутрішній інфраструктурі приміщення, дозвіл Росспоживнагляду і СЕС. Загальна сума підготовчих витрат, без урахування вартості обладнання, складе приблизно 50 тисяч рублів. Також в неї входять:

 • оплата держмита;
 • замовлення та виготовлення печатки;
 • проект перепланування приміщення, проект реконструкції фасаду будівлі;
 • технічний висновок по інфраструктурі приміщення (тепло- і електромережі, водопровід, вентиляція і т. д.);
 • договір на обслуговування комунікацій;
 • договір на охорону.

Відкриваючи батутними бізнес, враховуйте такі обов'язкові витрати:

 • Оренда або покупка приміщення. Ціна залежить від ряду факторів (регіон, місце розташування, інфраструктура району, технічний стан будівлі). В середньому по Росії ціни починаються від 300 рублів за м2 (оренда) і 20 тисяч рублів за м2 (продаж).
 • Підготовка приміщення до експлуатації - приблизно 3000 рублів за м2.
 • Оплата праці персоналу (інструктори - 2, адміністратори - 2, буфетчики - 2, прибиральники - 2). Ця стаття витрат становить приблизно 240 тисяч рублів на місяць.
 • Просування і маркетинг (вивіски, друк флаєрів, листівок, буклетів, плакатів, розкрутка в соцмережах, проведення рекламних акцій) - близько 220 тисяч рублів.
 • Устаткування і технічне оснащення - близько 2 мільйонів рублів.

Устаткування для батутними центру

Вибір обладнання, кількість батутів, варіації, загальна комплектація центру залежать від формату арени, розміру і типу приміщення, а також інших факторів. У будь-якому випадку кожен проект створюється і прораховується індивідуально. Наступна інформація наведена для ознайомлення, а також складання попереднього плану і приблизного кошторису для батутними центру площею 200 квадратних метрів:

 • «Спортивний» батут 5 х 3. У комплектацію входять: спортивна сітка AirMax Trampoline, набір спортивних пружин , Інтегрована рама, мати. Ціна - 160 тисяч рублів.
 • Батут JetBlack 2,6 х 2,6. Комплектація: сітка JetBlack, спортивні пружини, інтегрована рама, мати. Вартість - 70 тисяч рублів.
 • Батут JetBlack 2,2 х 2,2. Комплектація: сітка JetBlack, спортивні пружини, інтегрована рама, мати. Вартість - 64 тисячі рублів.
 • Додаткове обладнання - прохід з матом. У комплектацію входять: фанерний настил, рама, мати висотою 20 мм. Вартість - 100 тисяч рублів.

Устаткування для забезпечення безпеки відвідувачів:

 • протекторний нестандартний мат товщиною 20 мм, вартість 1 м2 - 2,5 тисячі рублів;
 • захисна сітка в комплекті висотою 2 метри від рівня арени, вартість 24 м. п. - 141 тисяча рублів;
 • обшивка периметра арени ПВХ-матеріалом, вартість 24 м. п. - 31 тисяча рублів.

Допоміжне обладнання:

 • вхідні сходи;
 • модульний скеледром (основа, зачепи, принт);
 • комплект бортів для надувний / поролоновою ями, тент ПВХ для ями;
 • поролонові кубики і інше.

Загальна ціна допоміжного обладнання - 600 тисяч рублів. Ціна монтажних робіт повного комплексу під ключ - 135 тисяч рублів.

Інші витрати

Батутними бізнес включає в себе витрати на оснащення основної арени і забезпечення нормального функціонування комплексу. Ця стаття витрат передбачає придбання таких товарів:

 • сантехнічне обладнання: раковини, унітази, змішувачі для санвузлів і кафетерію, кількість залежить від масштабу і типу комплексу;
 • обладнання для роздягальні: шафки, лавки, дзеркала;
 • для кафетерію: охолоджуюча вітрина, холодильник, мікрохвильова піч, кавоварка, електричний чайник, прилавок, столи, стільці, посуд та інший інвентар;
 • зона відпочинку: диван, крісла, акустична система;
 • для персоналу: комп'ютер, стільці, шафа, стійка ресепшен, інший інвентар.

Крім первинних базових вкладень потрібно враховувати регулярні щомісячні витрати: комунальні платежі, оплату праці персоналу та вартість продуктів для буфета.

Як розрахувати доходи

При хорошій рекламі і нормально налагодженій роботі батутними центру всі витрати на його відкриття повинні окупитися приблизно через два з половиною роки При хорошій рекламі і нормально налагодженій роботі батутними центру всі витрати на його відкриття повинні окупитися приблизно через два з половиною роки. Свій приблизний дохід можна розрахувати наступним чином (всі цифри приблизні, точний розмір доходів залежить від сукупності ряду чинників):

 • Вартість 1 години в денний час - 500 рублів. Кожен день комплекс відвідує 30 осіб. Щоденна виручка в звичайному режимі становить 15 тисяч рублів, на місяць - 450 тисяч рублів.
 • Вартість проведення дитячого свята - 7 тисяч рублів. В місяць арену для таких заходів можуть орендувати 10 разів. Виручка становить 70 тисяч рублів.
 • Вартість індивідуальних занять з інструктором вище стандартного тарифу в денний час приблизно в півтора рази. У нашому випадку - 750 рублів на годину. Одна людина в день, який замовляє цей план, приносить щомісячний дохід в 22,5 тисячі рублів.
 • Кафетерій. Витрати на продукти становлять 100 тисяч рублів щомісяця, націнка - 40%, щомісячний дохід - 140 тисяч рублів.

Гарантована рентабельність бізнесу становить від 15 до 20%, що є відмінним показником.

Переваги і плюси батутними бізнесу:

 • соціальна орієнтованість спортивно-розважальних підприємств цього типу;
 • невисока конкуренція;
 • постійний потік відвідувачів;
 • гарантована окупність;
 • можливість розширення і модернізації, а також створення власної франшизи.

Якщо ви плануєте відкрити прибуткове підприємство в своєму місті - звертайтеся в нашу компанію. Ми розробимо для вас індивідуальну комерційну пропозицію, бізнес-план батутними центру, створимо проект, підберемо необхідне обладнання і змонтуємо батутними арену під ключ. Наші переваги: ​​великий досвід роботи в цій сфері, безліч успішних реалізованих проектів, персоніфікований підхід до роботи з кожним замовником.