Робимо гроші на яйцях

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

9 лютого 2009, 7:12 Переглядів: 9 лютого 2009, 7:12 Переглядів:   Фото Г

Фото Г. Салая.

Сьогодні ми розповімо про те, як організувати свою міні-птахоферму з розведення перепелів.

ЗБУТ

Зі збутом потрібно визначитися на самому початку. Так, якщо ви плануєте продавати свою продукцію сусідам, знайомим, перейматися якимось офіційним оформленням своєї діяльності немає сенсу і потреби: вироблення сільгосппродукції для себе у нас податком не обкладається. А для того щоб торгувати перепелиними яйцями на ринку, вам просто потрібно буде отримати дозвіл від санітарного лікаря в лабораторії.

Інша справа, якщо у ваших планах - великі обороти. Тоді вам потрібно мати стабільні точки збуту. З ними доведеться укладати договір поставки, а для цього у вас повинен бути статус ПП або СПД.

Крім того, ще потрібно врахувати такий момент: жоден магазин не прийме у вас яйця або м'ясо без сертифіката якості та ветеринарного свідоцтва, які не так вже й просто отримати в органах ветеринарного нагляду. Тому краще всього займатися розведенням перепелів в сільській місцевості - там обов'язково є ветеринарний лікар, який і видасть необхідну довідку.

Торгівля неохоче йде на стихійні поставки, і в договорі ви повинні будете гарантувати систематичний підвіз товару в певних кількостях і в чіткі терміни. Тому заздалегідь з'ясуйте, в яких торгових точках (або ринках, кафе, ресторанах, будинках відпочинку і турбазах і т.д.) в вашому місті або найближчому районному (обласному) центрі можна здавати свою продукцію, скільки потрібно яєць і тушок в день, в тиждень, на місяць. Від цього безпосередньо залежить величина поголів'я вашої ферми.

Якщо ви вирішите здавати яйця в магазин, доведеться подбати про упаковку. Про неї можна домовитися з поліграфічними фірмами, в компанії, які виробляють і реалізують картонні і пластикові упаковки (їх контакти легко знайти в інтернеті).

Рада в тему. На догляд і годівлю в день у вас буде йти близько трьох годин. Але вся справа в тому, що цей час не сконцентровано, а розтягнуто в добі. Тобто ви практично весь час повинні будете перебувати біля своїх вихованців. Тому реалізацією продукції і її просуванням повинен подбати хтось із ваших більш підприємливих компаньйонів. На коробочках з яйцями можна розмітити інформацію з вашим контактним телефоном.

МІСЦЕ

Утримувати перепелів в домашніх умовах не складніше, ніж будь-яку іншу домашню птицю. При невеликій кількості їх можна тримати навіть в умовах міської квартири, в клітинах для папуг або канарок. На одному квадратному метрі площі можна розмістити 200 перепілок. Значить, на звичайному заскленому балконі (від 3 кв.м) реально поселити до 400 птахів. Ще й місце залишиться. Зрозуміло, попередньо балкон доведеться утеплити.

Лоджія як місце для вашої маленької птахоферми краще: вона і більше, і тепліше. А ще краще, обладнати притулок, якщо є така можливість, в будь-якому сараї площею 12-15 кв.м на присадибній ділянці. Для цього звичайний цегляний сарай (в 1, 5 цегли) доведеться утеплити, краще - за допомогою пінопластових панелей (16 грн. За кв.м). При цьому потрібно обов'язково пам'ятати про хорошу вентиляцію приміщення, не допускаючи при цьому протягів.

Для повноцінного освітлення підійде люмінесцентна лампа денного світла або світло 5-ти лампочок потужністю по 25 Вт: надто яскраве світло для перепілок шкідливий. Усередині сараю можна самостійно змайструвати клітини, використовуючи для стінок металеву оцинковану сітку з розміром осередку 35 х 35 (275 грн. За рулон 10 м). Якщо врахувати, що для 500 перепілок потрібно змайструвати 10 клітинних блоків, то сітки потрібно буде близько 4 рулонів. Щоб змайструвати клітини самому, потрібно також арматура, фанера (7 кв.м), металевий лист (15 кв.м).

Усередині клітин споруджуються полки, де будуть розміщуватися пташки і висиджувати свої яйця. Їм також потрібні яйцесборнікі, які не дадуть птахам тиснути власні яйця, годівниці і поїлки. Для економії місця клітини можна поставити одна на іншу. Перепелят вирощують у фанерних або картонних коробках розмірами залежно від кількості пташенят. Якщо їх 20-30, то підійде стандартний посилкової скриньку.

Всі необхідні матеріали можна купити в будь-якому будівельному або садівничому магазині. Перепелочнікі, вже стали на ноги, нерідко займаються самі виготовленням таких клітин. У них можна не тільки проконсультуватися за матеріалами і кресленнями, але і купити клітку з усією необхідною начинкою. Слушні поради з приводу того, як це правильно обладнати можна знайти в Інтернеті, наприклад, на сайті www.perepel.com, http://perepel-farm.narod.ru . За консультацією можна звернутися до продавців живих перепілок, яких у вихідні можна знайти на столичному Пташиному ринку.

Поради в тему

1. Якщо ви плануєте організувати своє господарство на дачній ділянці, обов'язково з'ясуйте, щоб не виникло проблем, не обумовлено у статуті дачного кооперативу заборона тваринництва (птахівництва). Якщо такий пункт є, то краще заздалегідь вирішити всі питання з головою кооперативу, а головне - з сусідами. Зрештою, поставити це питання на обговорення загальних зборів. В принципі, птиці ці абсолютно безшумні (кричать іноді тільки півники) і охайні.

2. Якщо ви стоїте перед проблемою вибору будівельного матеріалу для нового курника, то є сенс зупинитися на термоблока - пінопластових порожнистих всередині блоках, які збираються як конструктор і заливаються бетоном. Такі споруди швидко зводяться, дуже добре зберігають тепло і дозволяють заощадити до 40% на обігріві.

ПТАХИ

Найбільш поширені в наших широтах породи - японські, мармурові, британські чорні і білі, "фараон", естонські. Найкраще, на думку перепеловодов, поки зарекомендували себе "фараони". Вони відносяться до м'ясної породи: жива маса самок в середньому дорівнює 235 г, самців - 200 г. При цьому добре несуться: самки починають кладку яєць у віці 40-50 днів і за рік зносять до 220 яєць. Логічно половину птахів заводити м'ясної, а другу - яйценосної породи. Втім, тут можна поекспериментувати і подивитися, що у вас краще піде, на те і орієнтуватися.

До несучості відносяться "японки". Вони починають кладку яєць у віці 40 днів і за рік можуть знести до 300 яєць і більше. До того ж вони невибагливі до режиму утримання та стійкі до ряду захворювань. Нестися курочки будуть приблизно 5 місяців. Коли вони починають "филонить", їх списують "під ніж". Якщо вам потрібні дієтичні харчові яйця (тобто незапліднені), то в клітці можна тримати одних курочок. Нестися вони будуть так само, як і з півником.

Двомісячних пташок можна купити за оголошеннями в Інтернеті, на тому ж Пташиному ринку, в уже діючих перепелиних господарствах, дуже рідко - в зоомагазинах. Варто молодняк зараз по 15 грн. за штучку. Якщо будете брати оптом (від 200 шт.), То можна сторгуватися і за 10-12 грн.

Рада в тему. Самки - товар більш ходовий. Тому, щоб вам не підсунули між справою одних "хлопчиків", ви повинні розуміти, як їх розрізняти. Одна з ознак, за яким самочку можна відрізнити від самця вже в місячному віці, - це колір шкірки навколо клоаки. У самок вона синюватого кольору, у самців рожевого з наявністю невеликого горбка - це залоза. Якщо на нього злегка натиснути, у самців виділяється біла піниста рідина - секрет.

ІНКУБАТОР

Проблема в тому, що не всі одомашнені перепілки втратили інстинкт насиджування, тому для виведення молодняку ​​доведеться використовувати інкубатор. Ви ж не будете щороку, коли птахи "отплодоносивших" і підуть на м'ясо, купувати нових пташенят по 15 грн. за кожного. Для цього доведеться плем'я курочок-несучок розбавляти "хлопчиками" (1 шт. На 4 самки, якщо тримати разом, і 1 шт. На 10 самок, якщо тримати окремо) для запліднення яєць. Для інкубації перепелиних яєць використовуються будь-які малогабаритні побутові інкубатори систем, в яких можна розмістити до 200 яєць. А купити їх можна на будь-якому ринку, або в спеціалізованому магазині, також по оголошенню в Інтернеті у досвідчених пташників за 250 грн. і дорожче.

Яйце для продовження роду беруть від двох-десятимісячною птиці. Період інкубації перепелиних яєць становить 17 діб (у курей - 21). З 100 яєць реально отримати 80 перепелят. Деякі можуть виявитися слабкими і здохнуть, разом - 70 шт. Приблизно половина з них будуть півники, а решта - курочки-несучки. Ростуть перепелята дуже швидко. За два місяці вони збільшують свою масу в 20 разів і практично досягають розмірів дорослої птиці.

Рада в тему. Якщо ви хочете заощадити ще більше і до того ж руки на місці, можна легко зробити інкубатор і самому. Найчастіше для цього використовують старі камери від холодильників, використовуючи ефект термоса. Порадьтеся з тими, хто вже пройшов цей етап або пошукайте докладну інструкцію, наприклад, на сайті http://ptahi.com , www.perepelovodstvo.info , http://moikompas.ru .

Догляд

Щоб перепела добре себе почували і справно неслися, важливо дотримуватися температурного і світловий режими. Температура в приміщенні не повинна падати нижче +20 С, вологість повинна становити 60-70%, а світловий день повинен бути забезпечений протягом 16-18 годин. Щодня потрібно прибирати послід і оглядати птахів.

Годувати їх потрібно збалансованим кормом з високим вмістом протеїну. Це комбікорм для свійської птиці (2,1 грн. За кг) або спеціальний корм для перепелів (2,80 грн. За кг). Купити його можна безпосередньо на комбікормовому заводі або на "пташиному" ринку в Києві на Куренівці. В день на годівлю 100 курочок йде приблизно 2,5 кг корму.

Тільки що вилуплення пташенят годують дрібно рубаним вареним яйцем, сиром, подрібненим сухарями, різаною зеленню, а також пташиним комбікормом для молодняку ​​у віці від 1 до 10 днів - це теж додаткові витрати.

Рада в тему. Птахівник Віталій Карпенко ось уже кілька років додає в корм своїм курочкам рослина амарант, економлячи на протеїнових добавках. Це однорічна рослина з красивими звисаючими червоними пухнастими хвостами, яке прикрашає багато присадибні ділянки, при цьому невибагливо як бур'ян. Його листя, стебла і зерна містять не тільки вітаміни і макро-і мікроелементи, а й високоякісний білок, вдало збалансований за амінокислотами. Добавки (1 ч.л. на 20 птахів) в корм зі свіжого або самостійно заготовленого рослини не тільки сприяють підвищеної несучості і зростання птахів, але і допомагають їм протистояти хворобам.

ФОРС МАЖОР

Особливості вашого бізнесу в даному випадку полягають в тому, що ви маєте справу з живим ресурсом. А він, як відомо, може хворіти і навіть реагувати на ваш настрій. Якщо ви помітили, що птахи погано їдять, сидять нахохлившись з закритими очима, є підведення для занепокоєння і швидкого реагування. Рятувати ситуацію потрібно, терміново ізолювавши "підозрілу" пташку і звернувшись до ветеринара.

Рада в тему. Отримати консультацію та допомогу можна в клініці при Київському зоологічному парку.

ПЕРСПЕКТИВА

Не дивлячись на те, що перепелячий бізнес - досить специфічний вид діяльності, заснований повністю на ручній праці, багато хто вважає його перспективним і прибутковим. Це підтверджують менеджери великих торгових столичних мереж, відзначаючи, що попит на такий товар в 4 рази перевищує пропозиції. Тому при потребі ви можете постійно збільшувати поголів'я, і ​​перейти від маленької пріцефермочкі до декількох великих птахоферм.

Через п'ять місяців, коли перепілки поставляться, і потрібно буде їх пускати на м'ясо. Ось тут потрібно робити ставки на ресторани. Виходячи зі свого досвіду, шеф-кухар ресторану "Страйк" Віталій Прітикін, вважає, що є сенс пропонувати перепелині продукти в ресторанах з традиційної російської, українською кухнею: наприклад, потрійну юшку варять обов'язково на перепелиному бульйоні. Є сенс орієнтуватися на грілевие ресторани, а також на ресторани з кавказькою національною кухнею. Майте на увазі, що перепелине м'ясо і яйця - це ще й улюблена їжа японців і китайців. Кіло перепелиного м'яса - сьогодні коштує в середньому 60 грн.

До речі, продавати можна не тільки перепелині яйця і м'ясо, а й послід. Вартість 25-кілограмового мішка цінного добрива для потреб городників і садівників і навіть кімнатних квітникарів становить від 15 грн. В день виходить більше 10 л. Але на такий товар теж варто підшукати покупця заздалегідь: запропонуйте сусідам, власникам тепличних господарств, повісьте оголошення в дачному кооперативі і в інтернеті.

Також в перспективі можна торгувати молодняком - по 10-15 грн. за штучку.

У ЩО ОБІЙДЕТЬСЯ СВОЄ Перепелині ГОСПОДАРСТВО

Ми робимо розрахунки для міні-бізнесу за змістом 2-місячних 500 перепілок - для новачка це оптимальний варіант, більше ви не потягнете. У розрахунках ми брали до уваги, що місце для перепелиного господарства у вас вже є - наприклад, сарайчик - тобто не треба витрачатися на його будівництво. Це загальні моменти для двох варіантів розрахунків.

Тепер про відмінності. У першому варіанті ми враховуємо те, що будемо продавати яйця знайомим, сусідам, на ринку. У другому - ми збуваємо продукцію магазинам. В цьому випадку потрібно оформляти статус приватного підприємця, витрачати гроші на упаковку.

ВИТРАТИ НА СТАРТ

Купівля молодняку 5000 Грн. устаткування пташника
(Утеплення, освітлення, виготовлення
і облаштування клітин) 3000 грн. Інкубатор 500 грн. РАЗОМ: 8500 грн. Щомісячні ВИТРАТИ Купівля корми 940 грн. Електроенергія 100 грн. Транспорт 300 грн. РАЗОМ: 1340 грн.

СКІЛЬКИ ЯЄЦЬ У МІСЯЦЬ

У нас 500 перепілок, з них курочок - 450. У день мчать не всі курочки, а 70%. Значить, отримуємо 315 яєць в день, або 9450 яєць в місяць (945 десятків).

РАХУЄМО ДОХОДИ

1 десяток = 5 грн.

945 десятків = 4725 грн.

Послід - в день 2 відра, за 30 днів - 60 відер, або 15 мішків. Продаємо їх по 15 грн., Отримуємо близько 250 грн.

Разом: близько 5000 грн. *

* Звичайно, це в ідеалі - не можна скидати з рахунків, що товар у вас можуть не розкупили.

РАХУЄМО щомісячний прибуток

Дохід 5000 Грн. - щомісячні витрати 1340 грн. = 3660 грн.

ВИХОДИМО В НУЛЬ

Витрати на старті 8500 грн .: щомісячний прибуток 3660 грн. = Приблизно через 2,5 місяці.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Робимо гроші на яйцях". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Жога Олена

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.