NEWSru.com :: США зроблять другу спробу роздобути "торговця смертю" Віктора Бута

США будуть оскаржувати відмову тайського суду екстрадувати російського бізнесмена Віктора Бута, якого звинувачують в незаконній торгівлі зброєю і підтримці міжнародного тероризму
Прокуратура Таїланду, що представляє інтереси американської сторони, подала заявку на апеляцію
11 серпня суд першої інстанції відмовив Сполученим Штатам у екстрадицію Віктора Бута в Америку

США будуть оскаржувати відмову тайського суду екстрадувати російського бізнесмена Віктора Бута, якого звинувачують в незаконній торгівлі зброєю і підтримці міжнародного тероризму. Прокуратура Таїланду, що представляє інтереси американської сторони, подала заявку на апеляцію. Тим часом адвокати росіянина просять звільнити його під заставу.

11 серпня суд першої інстанції відмовив Сполученим Штатам в екстрадиції Віктора Бута в Америку, нагадує РІА Новини" . Тепер прокуратура отримала 30 діб на підготовку тексту апеляції. Потім 15 днів захист готуватиме відповідь, і лише після цього справа розгляне Апеляційний суд.

- Незважаючи на апеляцію, Бута можуть звільнити

Віктор Бут був затриманий 6 березня 2008 року в Таїланді, куди приїхав як турист. США звинувачують його в незаконній торгівлі зброєю. Зокрема, стверджується, то він збирався продати терористам з угрупування "Революційні збройні сили Колумбії" зброї на кілька мільйонів доларів.

Американські прокурори називають Бута "одним з найбільш активних незаконних торговців зброєю в світі" і обіцяють в разі його видачі переслідувати бізнесмена "в судовому порядку за те, що він погодився постачати зброю терористичної організації, однією з цілей якої є вбивство американських громадян".

Сам Віктор Бут, який отримав в пресі прізвиська "збройовий барон" і "торговець смертю", запевняє, що звинувачення проти нього висунуті з політичних мотивів. Дружина підсудного, Алла Бут, раніше заявляла, що той їздив до Латинської Америки тільки раз, і не аби торгувати зброєю з терористами, а щоб брати уроки танго .

Адвокати розраховують, що росіянин незабаром буде звільнений під заставу. Клопотання може бути розглянуто протягом 10 днів, передає "Інтерфакс" . Раніше дружина Віктора Бута заявила, що питання про заставу можуть вирішити 17-18 серпня.