Переробка пластикових пляшок як бізнес

 1. незайнятість ніші
 2. підтримка держави
 3. доступність сировини
 4. Кому потрібен перероблений пластик
 5. Вимоги до приміщення
 6. Устаткування для переробки ПЕТ пляшок
 7. Етапи переробки пластикових відходів
 8. окупність бізнесу
 9. пропозиція EASTPLAST

Самі того не помічаючи, ми по кілька разів на день контактуємо з ПЕТ пляшками. Після використання сотні тисяч з них відправляються в сміття, а навколо великих міст стрімко розростаються звалища з відходами. Разом з іншим пластиком, пляшки становлять понад третину виробленого людством сміття. У природі немає бактерій, які могли б перетравлювати пластик, тому його руйнування під дією сонця, води і перепадів температур займає сотні років. Цілий острів з пластикових пляшок плаває в Тихому океані, площа його така ж як у штату Техас, а маса в шість разів більша за масу всього планктону в світі. І він швидко зростає.

І він швидко зростає

 1. Незайнятість ніші.
 2. Підтримка держави.
 3. Досупная сировини.
 4. Кому потрібен перероблений пластик.
 5. Вимоги до приміщення.
 6. Устаткування для переробки ПЕТ пляшок.
 7. Етапи переробки пластикових відходів.
 8. Окупність бізнесу.
 9. Пропозиція EASTPLAST.

Таким чином , переробка відходів пластика в наш час перетворилася в нагальну проблему, яку саме час вирішувати. Погодьтеся, приємно, коли боротьба з екологічними бідами планети, крім морального задоволення приносить ще й дуже непоганий прибуток. З урахуванням високої прибутковості вторинної переробки пластику, можна не замислюючись запускати свій бізнес в цій сфері. Але, як і в будь-якій справі, тут є свої нюанси, про які ми зараз поговоримо.

незайнятість ніші

У російській громадській свідомості сформувалася думка, що переробка відходів заняття не вигідне і в силу величезних стартових витрат, а також довгого терміну окупності, безперспективна. В результаті, через таких помилок число підприємств, які займаються переробкою відходів пластика в нашій країні дуже невелика. Лише 6% ПЕТ пляшок проходять через вторинну переробку, решта 94% залишаються розкладатися на звалищах. Зовсім по-іншому йдуть справи в Європі, де на переробку відправляється 80% пластика, хоча і там до ідеалу ще далеко. У ситуації , коли конкуренція в галузі мінімальна, навіть невеликі підприємства легко можуть зайняти своє місце на ринку. Тим більше, якщо відкрити виробництво поруч з великим містом, щодня викидають на звалища тонни майже дармового пластикового сировини.

підтримка держави

Переробка пластикових пляшок - це поліпшує екологічний стан навколишнього середовища виробництво. Державі вигідно відкриття подібних підприємств, адже по суті свою функцію по утилізації сміття влада вирішує за рахунок приватних осіб. Тому починаючим підприємцям в даній сфері надається допомога в розвитку бізнесу. Обов'язково варто сходити в місцеву адміністрацію або муніципалітет, щоб дізнатися на яку саме підтримку ви можете розраховувати. Це можуть бути податкові пільги, або допомога в підборі приміщення , пільговий кредит або ж організація поставок сировини, можлива навіть виплата певних відсотків за кожну тонну перероблених відходів. Як бачите види підтримки різноманітні, дізнатися більше точно на що саме ви можете розраховувати, можна в адміністрації вашого міста.

доступність сировини

Вторинна переробка пластика хороша тим, що завдання де взяти сировину зазвичай вирішується дуже просто і швидко. Адже те, що для переробника пластика цінний ресурс, валяється буквально під ногами і сприймається як непотрібне сміття, відповідно і коштує він копійки. Ще одна чудова обставина полягає в тому, що при переробці пластикових пляшок 80-90% матеріалу використовується заново. Зі старої була у використанні пляшки, після переробки виходить практично така ж нова. Що робить цикл відтворення пляшок з самих себе ж практично нескінченним.

У кожному місті є звалища, на які надходять тонни пластикових пляшок. Власники полігонів ТПВ із задоволенням укладуть договір про вивезення пластика, адже так вони вирішують свої проблеми з похованням сміття на більших полігонах, або утилізації відходів ще й з прибутком для себе.

Можна організувати пункт прийому пластикових пляшок безпосередньо у населення, призначте ціну за кілограм пластику вище ніж у конкурентів на 1-2 рубля і люди самі понесуть його до вас. До речі пункт прийому зручно організувати прямо на складі або біля нього, щоб уникнути додаткових витрат на транспортування. У тому числі ви можете купувати сировину з інших пунктів прийому пластику, які є у вашому місті.

Ще один спосіб - поставити спеціальні урни для збору пластику, варто звернеться до місцевої адміністрації з цією ініціативою, вона цілком може надати підтримку в справі благоустрою території.

Так само хорошим джерелом сировини можуть бути підприємства, у яких існують великі обсяги ПЕТ відходів при виробництві. Варто пошукати такі і домовитися про вивезення не потрібного їм пластика .

І останнє, можна скористатися пропозиціями про продаж вторинної пластмаси в інтернеті, нестачі в таких послугах нету, а низька ціна на сировину робить їх рентабельними.

Кому потрібен перероблений пластик

Отже, давайте тепер розберемося кому потрібна наша продукція, хто ж її буде у нас купувати. В результаті переробки пластикових пляшок з'являється флекс. Флекс - це пластівці поліетилентерефталату розміром 0,8-1,2 сантиметра, які використовуються у великій кількості виробництв як додаткове сировину, його підмішують до основного, що дозволяє здешевити продукцію без істотної втрати якості. Крім того, існують підприємства, що працюють цілком на вторинному пластиковому сировину. Так в яких виробництвах використовується флекс:

 • синтетичне волокно, одяг, килими;
 • щетина і ворс для мітел, побутових щіток і т.д .;
 • пакувальні листи, стрічки, підкладки і т.д .;
 • пластикова тара для нехарчових використання.

Одним словом, як би це не було дивно, з переробленого пластику роблять ... пластмасові предмети. Які завгодно. Так що флекс затребуваний, і сильно затребуваний, при виробництві пластикових виробів і деталей з них.

Інший напрямок, нещодавно опубліковане , і технологія якого активно допрацьовується це отримання з пластикових відходів палива, в США і Європі існують кілька десятків таких підприємств. Можливо в майбутньому дана технологія допоможе подолати паливну кризу. У Росії ж на даний момент через дорожнечу технологія поширення не отримала.

Вимоги до приміщення

Вимоги до приміщення в основному зводяться до його розміру, так що підійде будь-який ангар, цех, занедбане промислова будівля потрібних розмірів, нестачі яких в Росії не спостерігається ще з часів Радянського Союзу . Площа необхідна для розміщення лінії устаткування, складів сировини і готової продукції 1000квадратних метрів. До будівлі повинні бути проведені комунікації: світло, вода, каналізація, у випадку з покинутим будинком доведеться підводити їх самому. Враховуйте так само місце розташування, краще вибирати будівлю в промисловій частині міста, інакше люди можуть скаржитися на шуми в нічний час доби. Та й мало кому сподобається мати звалище, нехай навіть і в критому приміщенні, поруч зі своїм будинком.

Устаткування для переробки ПЕТ пляшок

Після того як було вибрано і підготовлено до експлуатації будівлю, можна приступати до покупки техніки. За ціновою політикою обладнання для переробки пластикових пляшок розбивається на два сегменти. Російське і китайське - значно дешевше, але поступається в якості, частіше схильне поломок і збоїв. Європейське - найбільш високоякісно, ​​але при цьому максимально дорого.

Варто зазначити, що бізнес з переробки пластикових пляшок це не те ж саме, що виробництво двигунів для космічних ракет і рівня російського, китайського виробника буде цілком достатньо. Припустимо ви почнете з малого і візьмете невелику китайську лінію ціна на неї складе 4 мільйони рублів, в разі ж придбання повноцінного заводу цінник виросте в кілька разів.

Існує також мобільний варіант - міні-завод з переробки ПЕТ на колесах . Все обладнання розміщується в шестиметровому контейнері, який можна перевозити з місця на місце на великовантажної фури. На місці досить підключити міні-завод до електрики, води і каналізації, і він готовий до експлуатації. Такий варіант підходить для переробки ПЕТ пляшок відразу в декількох невеликих містах одночасно, протягом місяця або двох міні-завод переїжджає від одного полігону ТПВ до іншого і переробляє, що накопичився там пластик.

Етапи переробки пластикових відходів

Виробничий процес переробки пластикових пляшок підрозділяється на кілька стадій. На початку пляшки збивають в щільно стислі брикети для цього їх стискають на пресі, зазвичай це роблять ще на полігоні ТПВ для подальшого транспортування. Так як пляшки дуже легкі та об'ємні в здавленим вигляді їх набагато зручніше перевозити. Особливість закритих кришками пляшок в тому, що вони вискакують з-під преса, тому на початку в них робляться дірки за допомогою спеціальної проколюють машини. Підготовлені брикети завантажуються в верстат, який розбиває їх на окремі пляшки, одночасно на цьому етапі відсіюється частина не потрібних елементів. Таким чином сировина надходить на конвеєр, де воно вручну сортується по марці пластика і за кольором на безбарвні, кольорові і коричневі пляшки. Необхідність такого поділу пояснюється тим, що в залежності від кольору флекса різниться його вартість, важливо, щоб він був одноколірний. Партія змішаного флекса сильно програє в продажної вартості. Найдорожчий безбарвний флекс коштує 55 тисяч рублів за тонну, його можна використовувати для виробництва будь-яких виробів, кольоровий флекс продається по 50 тисяч за тонну, коричневий за 45 тисяч. Коричневий флекс неможливо перефарбувати, зате з нього виходять найміцніші вироби.

Також на етапі сортування відокремлюються всі сторонні елементи: папір, гума, метал, скло - які можуть пошкодити обладнання для переробки пластикових пляшок. Після сортування пластик завантажують на лінію, продуктивність якої коливається в межах від 200-300 кілограмів і до 3 тонн на годину. На лінії пляшки потрапляють в миючу дробарку де вони подрібнюються між статорними і роторними ножами, процес супроводжується обполіскуванням водою, що знижує температуру і частково змиває пісок і бруд з пляшок. У разі, якщо пляшки не були відпресованих, вони перед тим як потрапити в миючу дробарку попередньо подрібнюються в шредері, або застосовуються дробарки спеціальної конструкції з пристроєм здавлювання. Через сито з осередками певного діаметра зсипається подріблена потрібного розміру. Далі отримана пластикова крихта надходить в систему мийних установок, де вона промивається розчином каустичної соди, що видаляє забруднення, жир, залишки клею з етикеток, непотрібні залишки дроблення, на цьому етапі відокремлюються кришки і етикетки. Потім пластик по конвеєру відправляється в агрегат для полірування і полоскання і врешті-решт на сушку, де його просушують при температурі 130 градусів. Готовий флекс складується в бункері або відразу пакується в біг-беги.

На даному етапі в результаті вийде і затребуваний на ринку продукт - флекс. Процес переробки пластику з отриманням флекса можна зупинити. Однак, якщо його дещо ускладнити з флекса можна отримати гранули, вид сировини, який користується ще більшим попитом ніж флекс, при цьому значно дорожчий. Відповідно, допрацювавши лінію переробки ПЕТ пляшок до виробництва гранул, прибутковість виробництва сильно збільшиться.

Відповідно, допрацювавши лінію переробки ПЕТ пляшок до виробництва гранул, прибутковість виробництва сильно збільшиться

Переробка пластику в гранули вимагає придбання ще одного агрегату - гранулятора. Флекс, потрапляючи в гранулятор, розігрівається, пластифицируется і продавлюється шнековим механізмом через екструзійну головку, отриману масу нарізають на однакового розміру і ваги гранули.

окупність бізнесу

Якщо вас зацікавила переробка пластикових пляшок як бізнес - інформація про те, наскільки вигідне ця справа вас безумовно порадує. А тепер давайте порахуємо які витрати, доходи і окупність на основі маленької лінії продуктивністю 300 кг / год флекса з пластикових відходів.

Закупівля обладнання обійдеться в 5 000 000 рублів, ще нам потрібні працівники в кількості 6-8 чоловік. Якщо оплата праці кожного буде в районі 20 000-25 000 рублів, то зарплатний фонд складе приблизно 150 000 рублів на місяць. З будівлею допоможе держава, а електроенергія та інші комунальні витрати складуть ще 50 000 рублів щомісяця. Врахуємо поломки обладнання, різні непередбачені ситуації, раптові візити перевіряючих органів і виділимо на це ще 100 000 рублів. Не забудемо так само про сировину, виходячи з таких обсягів, щоб наша лінія була завантажена хоча б на дві третини, річні витрати на сировину складуть ще 5 000 000 рублів. Разом вторинна переробка пластика коштуватиме 12 500 000 рублів на рік. Враховуйте, що це витрати для малопродуктивною лінії, розрахованої на випуск флекса. Витрати виростуть в рази при встановленні більш продуктивної техніки, що працює з гранулами. З іншого боку, і доходи в такому випадку виростуть теж багаторазово. З урахуванням середньої ціни за тонну ПЕТ пляшок в 22 000 рублів і вартості тонни безбарвного флекса 55 000 рублів, всі витрати окупляться приблизно за рік роботи, при продуктивності лінії 37 тонн флекса в місяць. Починаючи з другого року, справа почне приносити 1 000 000 мільйон прибутку щомісяця. Надалі лінію можна поступово вдосконалити Докупка нового обладнання або перейти на випуск більш прибуткової продукції - гранул .

Витрати на лінію переробки пластику продуктивністю 300 кг / год флекса Устаткування Сировина Зарплата Комунальні платежі Інше 5 000 000р 5 000 000р 1 800 000р 600 000р 100 000р Разом 12 500 000 рублів на рік

пропозиція EASTPLAST

Як бачите, переробка пластикових пляшок як бізнес - справа вигідна з малим терміном окупності і невеликими початковими капіталовкладеннями. Тим більше, що для його відкриття не потрібні спеціальні знання і навички, саме устаткування досить просте, для роботи на ньому не потрібні високопрофесійні фахівці і отримання ліцензії як у багатьох інших областях. У тому випадку, якщо ви збираєтеся відкрити свою справу по вторинній переробці пластику, компанія EASTPLAST може запропонувати вам якісне, не дороге обладнання для переробки ПЕТ пляшок.