Чому ринкові ОФЗ все ж вигідніше «народних»

В цьому році Мінфін планує за допомогою ОФЗ залучити в бюджет близько 1 трлн руб. Це 4% від коштів громадян, що зберігаються сьогодні в банках В цьому році Мінфін планує за допомогою ОФЗ залучити в бюджет близько 1 трлн руб

Фото: Григорій Собченко / BFM.ru

Індекс Dow Jones виріс майже на 1,5% і вперше подолав позначку 21 000 пунктів. агентство Reuters зв'язало зростання американських індексів з виступом президента США Дональда Трампа перед Конгресом. Він заявив про намір знизити податкове навантаження і вкласти 1 трлн доларів в розвиток інфраструктури та переробку реформи системи охорони здоров'я.

На цьому тлі російські фондові індекси теж зросли. Практично весь лютий російські індекси знижувалися, експерти пов'язували це з переходом інвесторів з ринку акцій в ОФЗ. Які ОФЗ вигідніше для приватних інвесторів: «народні», які в квітні планує випустити Мінфін, або ринкові?

Параметри дебютного випуску «народних» облігацій федеральної позики відомі поки тільки на словах. Проспекту емісії немає, і це ускладнює порівняння. Наприклад, прибутковість першого випуску складе 8,5%, за словами міністра фінансів Антона Силуанова. Це можна порівняти з поточною ринковою прибутковістю, відзначають експерти. Але, оскільки «народні» ОФЗ можна буде купити в Ощадбанку і «ВТБ 24», буде ще й агентська комісія. За даними «Ведомостей» , В середньому вона становитиме від половини до півтора відсотка від вкладеної суми. Це істотно змінює справу, говорить заступник генерального директора ІК «Велес Капітал» з розвитку роздрібного бізнесу Олексій Бушуєв.

Вкладення на 100% будуть гарантовані державою, пообіцяв Силуанов. Вагомий аргумент, але, з огляду на економічну ситуацію і ймовірне зниження ключової ставки ЦБ, навряд чи вартість ринкових трирічних ОФЗ знизиться. «Народні» будуть звільнені від ПДФО, а й за звичайними, ринковими теж є звільнення, пояснили Business FM в прес-службі Мінфіну. Правда, у випадку з купоном є нюанс в Податковому Кодексі, говорить партнер адвокатського бюро «А2» Михайло Александров.

Виходить, що замість «народних» ОФЗ вигідніше купити ринкові. Подвійну вигоду можна отримати, якщо відкрити Індивідуальний інвестиційний рахунок (ІВС), з нього купити ринкові ОФЗ і отримати податкове вирахування з суми покупки, що фактично дає додатковий дохід в розмірі 13%. Але є обмеження: максимальна сума, з якої можна одержати відрахування, становить 400 000 рублів на рік. За три роки на такий рахунок можна внести 1 200 000 рублів, 156 000 отримати в якості податкового вирахування і близько 200 000 - у вигляді купонів по ОФЗ. Такий варіант набагато вигідніше, ось тільки без «народної» упаковки.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Які ОФЗ вигідніше для приватних інвесторів: «народні», які в квітні планує випустити Мінфін, або ринкові?
Ru в ваші джерела новин?