10 ідей облаштування дитячої кімнати для двох дітей

 1. Ідея перша - робоча зона для двох школярів
 2. Ідея друга - дві окремі зони
 3. Ідея третя - кімната для хлопчика і дівчинки
 4. Ідея четверта - двоповерхове ліжко
 5. Ідея п'ята - можливі варіанти розташування ліжок
 6. Ідея шоста - колірна гамма
 7. Ідея сьома - підліток і малюк
 8. Ідея восьма - меблі-трансформер
 9. Ідея дев'ята - місця зберігання
 10. Ідея десята - декор

У цій статті ми запропонуємо ідеї оформлення інтер'єру дитячої кімнати, в якій мешкають двоє дітей. Розглянемо такі варіанти, як облаштування інтер'єру кімнати підлітка і малюка, двох школярів, хлопчика і дівчинки. Запропонуємо оптимальні способи розташування спальних місць, ігровий і робочої зони.

Запропонуємо оптимальні способи розташування спальних місць, ігровий і робочої зони

Погодьтеся, така ситуація - двоє дітей, дві кімнати, батьки сплять у вітальні, а друге приміщення віддано молодшим членам сім'ї - для нашої країни цілком типова. Дитяча, в якій живуть дві дитини, може стати затишним місцем для спільних ігор, відпочинку і сну, але в той же час таке близьке сусідство часто викликає конфлікти і суперечки. Тому в цій статті ми також приділимо увагу такому важливому аспекту оформлення дизайну інтер'єру дитячої, як особливості відносин між дітьми, і порадимо, яким чином дотриматися їхні інтереси під час облаштування кімнати.

Психологи переконані, що у кожної дитини, яка досягла 12 років, має бути своя окрема кімната, свій особистий простір Психологи переконані, що у кожної дитини, яка досягла 12 років, має бути своя окрема кімната, свій особистий простір. Але в реальному житті виконати цю рекомендацію можуть далеко не всі батьки і дитяча для двох, а іноді і трьох, і навіть чотирьох дітей залишається досить поширеним явищем

Ідея перша - робоча зона для двох школярів

Школа - це цілих одинадцять років навчання, а різниця у віці між вашими дітьми, швидше за все, не так вже й велика. Тому ситуація, коли в одній кімнаті живуть двоє школярів, зустрічається дуже часто.

Головне завдання батьків в такому випадку - забезпечити кожному школяреві зручне робоче місце, де можна зробити уроки і почитати. Звичайно, можна по черзі займатися за єдиним столом або посадити молодшого на кухні, під наглядом мами, але все ж тільки повноцінне, особисте робоче місце допоможе правильно організувати навчальний процес.

На жаль, розміри типової дитячої такі, що два повноцінних письмових столу тут не поставиш. Сьогодні дуже популярний варіант розташування створеного під замовлення за довгим столом біля вікна - таким чином забезпечується оптимальне природне освітлення, а робоче місце займає набагато менше місця.

У цій просторій кімнаті розташувати два окремих робочих місця не склало труднощів У цій просторій кімнаті розташувати два окремих робочих місця не склало труднощів. Шкода, що цього не можна сказати про більшість інших дитячих

В даному випадку підвіконня перетворився в письмовий стіл для двох школярів В даному випадку підвіконня перетворився в письмовий стіл для двох школярів. Вийшло красиво і функціонально

Ідея друга - дві окремі зони

Поділ кімнати на дві відокремлені зони стане оптимальним виходом, якщо у дітей кілька натягнуті відносини, занадто велика різниця в віці, різні інтереси і захоплення.

І навіть в тому випадку, якщо у відносинах між дітьми панує мир і спокій, все одно свій окремий куточок - це можливість побути на самоті, наодинці зі своїми думками, що однаково цінується і дорослими, і малюками.

Розділити кімнату можна за допомогою всіляких ширм, перегородок, стелажів з відкритими полицями. Головна умова - розділити кімнату таким чином, щоб обидві зони були приблизно однаковими за площею, а природне світло розподілявся максимально рівномірно. Так, якщо кімната витягнута, а єдине вікно знаходиться на короткій стіні, то розділити приміщення буде проблематично - одна зона залишиться без вікна і до того ж буде прохідний.

Зручно використовувати в якості перегородки відкритий стелаж з книгами або іграшками, які можна брати з будь-якого боку. А якщо для такої конструкції в кімнаті не вистачає місця, розділити приміщення на зони можна просто візуально - за допомогою розташування ліжок, різних підлогових покриттів і контрастною колірної гами стін.

У цій дивно великий дитячої виділені дві абсолютно різні зони - для школяра, з робочим столом і повноцінної ліжком, і для малюка, якому поки цілком достатньо манежу У цій дивно великий дитячої виділені дві абсолютно різні зони - для школяра, з робочим столом і повноцінної ліжком, і для малюка, якому поки цілком достатньо манежу. При цьому приміщення витримано в єдиній кольоровій і стилістичної гамі

Ідея третя - кімната для хлопчика і дівчинки

Створити інтер'єр для кімнати двох братів або сестер набагато легше, ніж облаштувати приміщення для різностатевих дітей. Дійсно, згідно з існуючим стереотипам, кімната дівчаток - це рожеве царство ляльок, м'яких іграшок і пишних воланів, а вотчина хлопчиків - це машинки, склад зброї і мінімум химерних елементів декору. І як же поєднати настільки різні інтереси в одному приміщенні?

Особливо складно створити гармонійний інтер'єр, який влаштує обох мешканців, якщо брат і сестра воюють через кожну дрібницю і просто не можуть визначитися, що ж вони хочуть бачити у своїй кімнаті.

Кардинальний варіант в такій ситуації - встановити перегородку, про що ми вже писали в попередньому розділі, і розвести «ворогуючі сторони» за різними «таборах». Тоді на кожній половині можна створити свій особливий інтер'єр, відповідний для юної принцеси і майбутнього автогонщика.

Якщо ж розділити кімнату не виходить, інтер'єр слід зробити нейтральним, вибрати відтінки, які однаково підійдуть і хлопчикові, і дівчинці, наприклад, жовтий, зелений або бежевий.

У занадто «дівчачої» спальні юному джентльменові буде незатишно, як і дівчинці в кімнаті, витриманої в традиційній для хлопчиків синьо-блакитній гамі, тому нейтралітет в дитячій для двох різностатевих дітей слід дотримуватися у всьому - починаючи від вибору квітів, до елементів декору У занадто «дівчачої» спальні юному джентльменові буде незатишно, як і дівчинці в кімнаті, витриманої в традиційній для хлопчиків синьо-блакитній гамі, тому нейтралітет в дитячій для двох різностатевих дітей слід дотримуватися у всьому - починаючи від вибору квітів, до елементів декору

Яскравий приклад поділу кімнати на дві половини, протилежні по стилістиці і кольоровій гамі Яскравий приклад поділу кімнати на дві половини, протилежні по стилістиці і кольоровій гамі

Ідея четверта - двоповерхове ліжко

Такий варіант економії простору в дитячій для двох малюків користується заслуженою популярністю, але вимагає ретельного підходу до вибору моделі. Крім того, двоповерхове ліжко може стати причиною конфлікту між дітьми, якщо кожному захочеться спати на другому поверсі.

Кращий варіант - надати дітям самостійно вирішувати, кому дістанеться верхній ярус. Якщо ж спір не затихає - запропонуйте спати нагорі по черзі, наприклад, по тижню або місяця. А якщо одному з дітей поки немає п'яти років, то питання вирішиться сам собою - занадто маленьким на другому поверсі поки робити нічого.

Красива, зручна і безпечна двоповерхове ліжко може стати ідеальним рішенням для дитячої, де живуть двоє дітей Красива, зручна і безпечна двоповерхове ліжко може стати ідеальним рішенням для дитячої, де живуть двоє дітей

Про те, як самостійно зробити двоповерхове ліжко, читайте в нашій статті: «Дитяча двох'ярусна ліжко своїми руками: креслення, схеми, фото» .

Ідея п'ята - можливі варіанти розташування ліжок

Від двоповерхового ліжка ви вирішили відмовитися і тепер роздумуєте над тим, як розташувати в дитячій два спальних місця? Варіантів насправді існує кілька:

 1. Уздовж однієї стіни. У витягнутої кімнаті таке рішення стане оптимальним - ліжка розміщуються уздовж однієї із стін, причому між ними можна поставити тумбу, шафу або встановити перегородку, розділивши таким чином кімнату на відокремлені зони.
 2. Паралельно. Традиційний варіант, який більше підходить для квадратних кімнат - ліжка стоять поруч, як в дитячому саду. Діти будуть спати зовсім поруч і зможуть зручно спілкуватися, але в разі конфлікту сховатися від «ворогує боку» буде ніде.
 3. Голова до голови. Непоганий варіант, що дозволяє заощадити місце - ліжка займають кут кімнати, а діти сплять головами один до одного. Якщо ж таке близьке сусідство з якоїсь причини почало дратувати - завжди можна перенести подушку на протилежну сторону.
 4. По різних кутах. Якщо діти не миряться, можна максимально розсунути простір між їх спальними місцями, розташувавши ліжка у протилежних стін.

Вдалий приклад розміщення спальних місць уздовж однієї стіни Вдалий приклад розміщення спальних місць уздовж однієї стіни. Між ними відмінно розмістилася легка перегородка з полками

В цьому випадку ліжка стоять в одному куточку, а між ними відмінно помістився комод для всіляких дрібниць В цьому випадку ліжка стоять в одному куточку, а між ними відмінно помістився комод для всіляких дрібниць. До речі, ці ліжка стали ще й містким місцем зберігання

Розташування ліжок паралельно один одному, практично в центрі кімнати, є цілком традиційним, але підходить тільки для досить великих дитячих кімнат, мешканці яких добре ладнають один з одним Розташування ліжок паралельно один одному, практично в центрі кімнати, є цілком традиційним, але підходить тільки для досить великих дитячих кімнат, мешканці яких добре ладнають один з одним

Ідея шоста - колірна гамма

Як ми вже писали вище, вибір кольорової гами для дитячої, де живуть дві дитини з різними інтересами, смаками та уподобаннями - завдання непросте. Звичайно, можна піти традиційним шляхом і оформити спальню дівчаток в рожевих тонах, а дитячу для хлопчиків - в синіх.

Але, по-перше, не виключено, що хтось із дітей терпіти не може рожевий, по-друге, старший дитина незабаром може почати перейматися занадто дитячою кімнатою, а по-третє, в разі кімнати для різностатевих дітей такий варіант не підійде категорично .

Дизайнери радять вибирати для оформлення дитячої для двох нейтральний білий, бежевий, колір слонової кістки, теплий вершковий, ніжно-салатовий або блідо-жовтий. Нехай основний колір стане тим полотном, на якому кожен з дітей зможе залишити свій відбиток - прикрасити стіни малюнками, розставити улюблені м'які іграшки і так далі.

У цій кімнаті хлопчика і дівчинки багато світла, а на білому тлі малюнки і предмети декору виглядають особливо виграшно У цій кімнаті хлопчика і дівчинки багато світла, а на білому тлі малюнки і предмети декору виглядають особливо виграшно. Для того щоб виділити зони кожної дитини, виявилося досить текстилю на ліжках традиційних синього і рожевого кольорів, а також різних абажурів приліжкові світильників

Ідея сьома - підліток і малюк

«Важкий випадок» - близьке сусідство підлітка, у якого вже є своє, часто кардинально відрізняється від батьківського, думка про те, як повинна виглядати його кімната, і дошкільника, тільки-тільки що виріс з манежу.

Звичайно, підліток з самого початку не зрадіє такому «підселення» у вигляді молодшого брата або сестри - кімната кілька років була в його повному розпорядженні, а тут такий сюрприз! А якщо при цьому йому ще й доведеться відмовитися від прослуховування улюбленої музики (малюк спить), яскравого світла вечорами і спілкування з друзями, то конфлікт неминучий.

Уникнути цього можна тільки шляхом поділу простору на дві відокремлені функціональні зони, продуманої системи освітлення та сучасної електроніки. Так, підлітку необхідно забезпечити своє, окреме робоче місце і ліжко. При цьому освітлення має бути оснащено таким чином, щоб монітор або приліжковий світильник не заважали малюкові, який рано лягає спати.

Проблему з музикою легко вирішують хороші навушники, а ось щоб підліток зміг приймати друзів, доведеться підібрати правильну меблі - складаний диван, наприклад, або висуваються з-під ліжка крісла-подушки .

Знову на виручку батькам прийшла перегородка-стелаж Знову на виручку батькам прийшла перегородка-стелаж. У цій кімнаті поділ на зони пройшло настільки вдало завдяки наявності двох вікон, але навіть в невеликих приміщеннях доведеться постаратися і виділити старшій дитині окрему зону

Ідея восьма - меблі-трансформер

Незамінними помічниками в справі облаштування дитячої для двох дітей стануть такі предмети меблів, як:

 1. Складаний диван. На ніч перетворюється в повноцінне спальне місце, а днем ​​не займає багато простору, дозволяючи грати, приймати гостей і спокійно робити уроки.
 2. Відкидається або складаний стіл. Допоможе робити уроки двом школярам разом.
 3. Ліжко з містким ящиком для зберігання іграшок або постільної білизни.
 4. Ліжко-горище, з письмовим столом на першому поверсі.
 5. Меблеві системи з висуваються ліжками і так далі.

Наприклад, італійська компанія Clei пропонує готові рішення для дитячих, де ліжко буквально заїжджає на день в шафу, а друге спальне місце легким рух руки перетворюється у відмінний письмовий стіл. На жаль, вартість трансформується меблів зазвичай істотно вище, ніж у звичайних ліжка і столу. Так, ціна стінки, куди днем ​​ховаються два односпальні ліжка для дітей, італійського виробництва, досягає 135-150 тисяч рублів.

Ліжко-стіл - одне з найбільш популярних рішень для дитячих кімнат, дозволяє звільнити місце для ігор і надійно заховати другій спальні місце Ліжко-стіл - одне з найбільш популярних рішень для дитячих кімнат, дозволяє звільнити місце для ігор і надійно заховати другій спальні місце

Ідея дев'ята - місця зберігання

Двоє дітей в одній кімнаті - це вдвічі більше іграшок, книг, речей і шкільного приладдя. І все це потрібно десь зберігати, інакше в кімнаті завжди буде хаос. забезпечити зручну систему зберігання в дитячій - одна з найважливіших завдань батьків і дизайнера.

Швидше за все, дитячий одяг доведеться зберігати в загальному шафі-купе або вбиральні, в яку можна переобладнати комору. Для великого одежної шафи в кімнаті може просто не виявитися місця. А ось організувати в дитячій систему для зберігання шкільного приладдя, іграшок і книг необхідно обов'язково.

Що можна і потрібно використовувати для організації зручної системи зберігання:

 1. Книжкові полиці та відкриті стелажі. Тільки прослідкуйте, щоб дитині було зручно користуватися ними і не довелося кожен раз влазити на стіл, щоб дістати улюблену книжку.
 2. Кошики, пластикові контейнери, текстильні мішечки, куди можна складати іграшки і всілякі дрібниці. До речі, кошики та мішки можна зручно розмістити на стіні і вони стануть яскравою деталлю інтер'єру, а для пластикових контейнерів підійде спеціальний стелаж.
 3. Шухляда під ліжком, де може поміститися не тільки кілька комплектів постільної білизни, але і залізниця, справжній гоночний трек або казковий будиночок для Барбі.
 4. Ящики письмового столу, відділення всередині дивана і так далі.

Зрозуміло, то, ніж дитина користується кожен день, має бути під рукою. Обов'язково подбайте про місткою підставці для олівців і ручок на столі, коробках і кошиках для улюблених іграшок. А речі, які можуть знадобитися тільки час від часу, можна «засунути» вглиб диванного або ящик для білизни.

Ліжко-робоче місце з полками і шафами Ліжко-робоче місце з полками і шафами. У вашого школяра все буде під рукою, а щоб уникнути хаосу і тривалих пошуків гумки або кольорових ручок, можна все коробки і контейнери акуратно підписати

Оригінальний стелаж з підвісними полками з текстилю і двома місткими ящиками відмінно підійде в якості місця зберігання книг і іграшок Оригінальний стелаж з підвісними полками з текстилю і двома місткими ящиками відмінно підійде в якості місця зберігання книг і іграшок

Ідея десята - декор

Щодо декору дитячої кімнати між батьками ведуться нескінченні суперечки. Одні вважають, що дитяча повинна бути саме малишових царством, яскравим і казковим, а другі воліють функціональний і практичний варіант, таку собі «дорослу» дитячу, де немає нічого зайвого.

Як і в більшості таких суперечок, істина знаходиться десь посередині. І надто «казкова» кімната, і нудний приземлений варіант дитячої в дорослому стиль не будуть відображати індивідуальність ваших дітей. До того ж, не забуваємо, що ми облаштовуємо кімнату для двох малюків і слід прислухатися до думки обох сторін.

Так, старший дитина зовсім скоро перестане цікавитися грою в ляльки чи «війнушку», і постане питання про те, як прибрати з його половини величезний ляльковий будиночок або намет. А молодший буде серйозно засмучений такий опалою улюблених іграшок.

Наша порада: скористатися варіантом поділу кімнати на окремі зони - в даному випадку ігрову, яскраву і барвисту, і більш серйозну, для навчання і сну.

А що стосується предметів декору, то діти самі внесуть їх в інтер'єр своєї кімнати, заповнивши її малюнками, наклейками, постерами, іграшками та книгами. Додатково прикрашати кімнату, наприклад, вазою або картиною, не варто. Якщо стіна все-таки здається вам занадто «голою», краще повісити географічну карту - вивчаючи її перед сном, дитина зовсім скоро буде відмінно знати, де знаходиться Мексика або Антарктида.

Крихітна кімната для двох дітей Крихітна кімната для двох дітей. Нічого зайвого-тільки стіл і два ліжка з ящиками для речей. При цьому завдяки теплій кольоровій гамі, яскравого жовтого килимку і картинам з коміксів на стіні кімната не здається аскетичною і виглядає дуже затишно

Так, перші два-три тижні ваші діти будуть в повному захваті від такої кімнати з «будиночком на дереві» Так, перші два-три тижні ваші діти будуть в повному захваті від такої кімнати з «будиночком на дереві». Але все рано чи пізно набридає, а ось бажання поміняти інтер'єр стане приводом для капітального ремонту і солідних витрат

Більшість з нас в дитинстві ділили кімнату з братом або сестрою. Згадайте свої тодішні відчуття - чого не вистачало саме вам, які проблеми і конфлікти виникали на грунті близького сусідства. Такі спогади поряд з нашими порадами допоможуть вам правильно підійти до облаштування інтер'єру дитячої для своїх малюків. До того ж, погодьтеся, сьогодні у нас куди більше можливостей зробити дитячу функціональної і затишній, ніж у наших батьків.

рмнт.ру

23.01.17

І як же поєднати настільки різні інтереси в одному приміщенні?