«Не бага, а фіча»: Google відмовилася визнати збоєм витік документів Google Docs через Яндекс

Компанія Google опублікувала офіційну відповідь на недавній скандал , Викликаний витоком документів користувачів Google Docs (Google Документи) через пошук Яндекса. Компанія Google опублікувала офіційну відповідь на   недавній скандал   , Викликаний витоком документів користувачів Google Docs (Google Документи) через пошук Яндекса

Згідно із заявою компанії, сервіс Google Docs працює коректно і він створений як «захищений інструмент для спільної роботи». Google підкреслила: «Пошукові системи можуть індексувати тільки ті документи, які навмисно були зроблені їх власниками публічними, або коли хто-небудь публікує посилання на документ, власник якого зробив його доступним для пошуку і перегляду всім в інтернеті».

Google підкреслила: «Пошукові системи можуть індексувати тільки ті документи, які навмисно були зроблені їх власниками публічними, або коли хто-небудь публікує посилання на документ, власник якого зробив його доступним для пошуку і перегляду всім в інтернеті»

Тим користувачам, хто не бажає допускати сторонніх до своїх даних, Google порекомендувала змінити налаштування доступу до файлів і встановити необхідні обмеження.

Нагадаємо, увечері 4 липня користувачі помітили, що пошукова система Яндекса і інші сервіси індексують документи з Google Docs, в тому числі і ті, у яких встановлено «доступ за посиланням». В результаті, в мережі кинулися використовувати виявлену «пролом» в безпеці, було виявлено велику кількість документів з паролями, номерами карт і гаманців, презентацій, захистів дипломів, списків покупок і навіть одна база даних з жінками найдавнішої професії.

Команда Яндекса вже вночі на 5 липня прибрала зайві посилання на Google Docs з пошукової видачі, прикривши, таким чином, джерело витоку. Також представники Яндекса сповістили Google про ситуацію.