Віктор Зубков "розкуштував" уральський АПК. ФОТОРЕПОРТАЖ: Аналітика Накануне.RU

Віктор Зубков "розкуштував" уральський АПК. ФОТОРЕПОРТАЖ

У минулу п'ятницю в Кургані пройшла перша міжрегіональна аграрна виставка. На відкритті заходу побували губернатори УрФО, повноважний представник Президента РФ в УрФО Микола Винниченко і перший віце-прем'єр РФ Віктор Зубков. Він прибув в Курган напередодні ввечері і перед виставкою вранці заїхав в селище Глінки, де спостерігав за ходом перепису населення на прикладі родини Карпуніної і відвідав місцевий тваринницький комплекс - ЗАТ "Глінки". Після огляду виставки першими особами вони зібралися на нараду з питань розвитку аграрного комплексу, де губернатори розповіли віце-прем'єру про проблеми АПК в кожному регіоні. Про все про це - в докладному фоторепортажі Накануне.RU.

Фото: Накануне Фото: Накануне.RU

Віктор Зубков розповідає журналістам про користь перепису

На сільгосппідприємстві віце-прем'єру розповідають про особливості Курганського худоби

Відкриття міжрегіональної аграрної виставки

Губернатор ХМАО Наталія Комарова на тлі Югорського колориту

Микола Винниченко і Віктор Зубков пригощаються короваєм

Губернатор Володимир Якушев демонструє значущість тюменського АПК за допомогою карти

Фото: Накануне Фото: Накануне.RU

А Михайло Юревич та Іван Феклін чекають, коли гості дійдуть до Південноуральського стенду

Фото: Накануне Фото: Накануне.RU

Олександр Мішарін розповідає про досягнення свердловського АПК

Михайло Юревич та Іван Феклін не змогли пройти повз тюменської картоплі

Глава Курганського ЗАТ "Картопля" Олександр Немирів розповідає Віктору Зубкову, як система зрошення допомогла йому виростити хороший урожай. Олександра Немирова віце-прем'єр буде згадувати і на нараді з губернаторами

Після огляду виставки губернатори УрФО зібралися на засідання ради з реалізації пріоритетних національних проектів при повноважного представника Президента РФ в УрФО Після огляду виставки губернатори УрФО зібралися на засідання ради з реалізації пріоритетних національних проектів при повноважного представника Президента РФ в УрФО. Першим на раді доповідав повноважний представник Президента РФ в УрФО Микола Винниченко. Він зазначив, зокрема, що наслідки посухи могли б бути в істотному ступені покриті страховими виплатами, а, між тим, в цілому по УрФО відсоток застрахованих посівів набагато нижче, ніж в середньому по Росії. За його словами, однією з причин непопулярності агрострахування в УрФО є те, що страхові фірми нав'язують аграріям "кабальні" умови договорів, і можуть тільки в рідкісних випадках розраховувати на чесні виплати. Скарги на це, каже повпред, надходять масовому порядку.

Віце-прем'єр РФ Віктор Зубков розповів, що в 2011-2013 рр. на реалізацію держпрограми розвитку АПК планується направити 125 млрд руб., а в цілому на галузь - 153 млрд руб.

Серед пріоритетних напрямків Віктор Зубков назвав соціальний розвиток села, на що передбачається направляти по 7 млрд 700 млн руб. щорічно. Субсидії на мінеральні добрива - 4 млрд 500 в 2011 р і по 5 млрд в 2012 і 2013 рр., Субсидування інвестиційних кредитів складе 51 млрд в 2011 р, 53 млрд руб. - в 2012 р, і 54 млрд руб. - в 2013 р, субсидування кредитів на сільгосптехніку - по 8 млрд руб. щорічно, на страхування врожаю - по 5 млрд.

Він додав, що законопроект про агрострахування з державною участю Урядом вже розглянуто та направлено до Державної думи. За його оцінками, закон буде прийнятий в першому читанні в цю сесію, а в рамках підготовки до другого закон передбачається обговорити з регіонами.

Для підтримки сільгоспвиробників, які постраждали від посухи, федеральна влада виділили 45 млрд руб Для підтримки сільгоспвиробників, які постраждали від посухи, федеральна влада виділили 45 млрд руб., (З них 25 млрд - бюджетні кредити, з яких 15 млрд вже перераховані в регіони, дотації - 10 млрд руб., З яких 5 млрд буде перераховано в листопаді і 5 млрд - в першому кварталі 2011 р, ще 5 млрд буде перераховано тим регіонам, які зберегли поголів'я худоби). За його словами, 1 млрд руб. виділено на субсидії для придбання техніки і обладнання для проведення меліоративних робіт.

Зараз Мінсільгоспу РФ дано доручення розробити цільову програму по меліорації.

"Ми сьогодні підходили до одного шановному фермеру, який активно використовує поливальну техніку. <...> Ефективність цієї техніки досить висока, і той урожай, який отримав Олександр Данилович (Олександр Немирів, глава ЗАТ" Картопля "- примітка Накануне.RU), звичайно, він вражає ", - згадав віце-прем'єр.

Він розповів також, що урядова комісія з моніторингу цін, яку він очолює, почне роботу в найближчі кілька днів.

Після віце-прем'єра виступали губернатори регіонів УрФО.

Губернатор Курганської області Олег Богомолов в своєму виступі зазначив, що в області є землі Россельхозакадеміі, які використовуються неефективно, і регіон не може якось вплинути на ситуацію, оскільки землі знаходяться у федеральній власності. Тим часом, ці ділянки, за його словами, були б "нарозхват" у інвесторів. Він запропонував Віктору Зубкову передати ці ділянки у відання Курганської області. Передати Курганської області, вважає він, необхідно і зрошувальні споруди, які знаходяться у федеральній власності, але повністю обслуговуються регіоном.

Олег Богомолов додав, що зараз в умовах зростання цін на продовольство доцільно було б видати нормативний акт, аналогічний тому, що був прийнятий у 2007 році, який дозволяв би регіональним властям укладати угоди з виробниками і торговими компаніями про обмеження торговельних націнок на соціально значимі продукти .

Він зазначив також, що сподівається на підтримку федерального центру для будівництва заводу з глибокої переробки зерна в Курганської області потужністю до 1 млн тонн на рік.

Віце-прем'єр погодився передати землі Россельхозакадеміі регіону, якщо буде встановлено, що вони, дійсно, використовуються неефективно, а також, якщо Курганська область зможе довести, що після передачі ситуація зміниться в кращу сторону. Віктор Зубков додав, що створив спеціальну комісію, яка аналізує використання земель Россельхозакадеміі по всій Росії, яка вже виявила 300 тис. Га неефективно використовуваних земель.

"Я прийняв рішення передавати неефективно використовувані землі Россельхозакадеміі регіонах", - сказав він.

Віце-прем'єр пообіцяв і розглянути можливість прийняття нормативного акта, який дозволяв би регіональним властям укладати угоди про граничні торгові націнки на соціально-значимі продукти.

Губернатор Свердловської області Олександр Мішарін розповів, що Свердловська область - перший регіон РФ, де вдалося повністю позбутися від зараження корів на лейкоз, в зв'язку з чим запропонував провести в регіоні всеросійський з'їзд ветеринарів Губернатор Свердловської області Олександр Мішарін розповів, що Свердловська область - перший регіон РФ, де вдалося повністю позбутися від зараження корів на лейкоз, в зв'язку з чим запропонував провести в регіоні всеросійський з'їзд ветеринарів. Віктор Зубков цю пропозицію підтримав і пообіцяв обговорити з Мінсільгоспом РФ можливість проведення заходу в кінці 2010 р - початку 2011 р

Глава Тюменської області Володимир Якушев повідомив, що в його регіоні також гострою є проблема з федеральними землями.

"У цьому році в Заводоуковськ районі у п'яти господарств, які мають найбільшу врожайність, закінчилися договори оренди. І ці договори на федеральну землю наше територіальне агентство по федеральному майну відмовилося пролонгувати, всі наші аргументи про те, що маса людей залишиться без роботи і ми не зберемо урожай, ні до чого не привели. На сьогоднішній день ми досі перебуваємо в листуванні і з міністерством сільського господарства, і (міністерством) майнових відносин. Посіяти ми там - посіяли, урожай зібрали, але ситуація нах диться в підвішеному стані ", - сказав він.

Він додав, що терміни договорів оренди федеральних земель з аграріями добігають кінця і в ряді інших територій області.

Володимир Якушев також запропонував ініціювати прокурорську перевірку дотримання закону про торгівлю. Микола Винниченко погодився з цією пропозицією зазначивши, що потрібно звернутися в управління Генпрокуратури РФ в УрФО для ініціювання позапланової перевірки дотримання цього закону.

Губернатор ХМАО Наталія Комарова розповіла в своєму виступі, що в регіоні можуть з'явитися сільгосппідприємства, які могли б працювати з використанням вторинного тепла промислових об'єктів. Вона також вказала на проблему збору достовірної інформації про ціни на продовольство на ринку. За її словами, існуючий зараз алгоритм обробки відомостей, яким користується статистика, часто дає невірні результати.

А губернатор ЯНАО Дмитро Кобилкін звернув увагу на несправедливий, з його точки зору, розрахунок субсидій на північне оленярство.

На завершення засідання Микола Винниченко пообіцяв, що всі пропозиції, озвучені губернаторами, будуть відображені в протоколі і в письмовому вигляді спрямовані віце-прем'єру. А Віктор Зубков, з свою чергу, вважав за необхідне розглянути можливість проведення аналогічних нарад в інших регіонах РФ.