Ситуацію із закупівлею шкільних автобусів прокоментувало Міністерство освіти

Міністерство освіти і науки наголошує, що ні вона, ні інші центральні органи виконавчої влади, ні наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» в 2016-му році не мають і не мали ніякого відношення до закупівлі шкільних автобусів

Міністерство освіти і науки наголошує, що ні вона, ні інші центральні органи виконавчої влади, ні наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» в 2016-му році не мають і не мали ніякого відношення до закупівлі шкільних автобусів. Ці закупівлі здійснюються органами місцевої влади за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та відповідних видатків місцевих бюджетів, повідомляє сайт МОН .

Саме органи місцевої влади здійснюють закупівлі шкільних автобусів, керуючись Законом України «Про державні закупівлі» (вступив в силу з 1 серпня 2016 року, до цього - керувалися Законом «Про державні закупівлі»).

Освітня субвенція, що надійшла до місцевих бюджетів в 2016 році на закупівлю шкільних автобусів, становить 600 млн грн. Місцева влада повинна додати свої кошти і закупити необхідну кількість автобусів для школярів.

Розуміючи етичну складову питання в контексті військової агресії Росії проти України, Міністерство освіти і науки України рекомендувало департаментам (управлінням) освіти і науки обласних державних адміністрацій (лист від 29 квітня 2016 р № 1 / 9-218) під час проведення конкурсних торгів на закупівлю шкільних автобусів віддавати перевагу транспортним засобам вітчизняного виробника.

Разом з тим, звертаємо увагу, що за умовами конкурсних торгів, органи місцевої влади повинні керуватися фактором відповідності технічних характеристик і ціни при прийнятті остаточного рішення. Нижче наведена таблиця, в якій вказані ціни переможців торгів в різних областях.

З таблиці видно, що є автобуси, ціни на які на 100-300 тис. Грн нижче, ніж пропозиції інших виробників. При цьому зростання ціни на деякі українські шкільні автобуси стався саме після закладення до державного бюджету субвенції на їх закупівлю.

МОН вивчає можливість звернення до компетентних органів щодо розгляду питання обґрунтованості ціни на українські шкільні автобуси.

.

.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.