Чому не завантажується Windows? Способи усунення проблеми | Портал про комп'ютери та побутову техніку

 1. Чому не завантажується Windows? Способи усунення проблеми Вітаю всіх. Зазвичай при виникненні проблем...
 2. Виправлення пошкоджень завантажувального файлу Boot.ini
 3. Відновлення дефектної головного завантажувального запису
 4. Відновлення пошкодженого завантажувального сектора HDD
 5. Швидка переустановка Windows
 6. Як скасувати автоматичне перезавантаження
 7. Чому не завантажується Windows? Способи усунення проблеми
 8. консоль відновлення
 9. Виправлення пошкоджень завантажувального файлу Boot.ini
 10. Відновлення дефектної головного завантажувального запису
 11. Відновлення пошкодженого завантажувального сектора HDD
 12. Швидка переустановка Windows
 13. Як скасувати автоматичне перезавантаження
 14. Чому не завантажується Windows? Способи усунення проблеми
 15. консоль відновлення
 16. Виправлення пошкоджень завантажувального файлу Boot.ini
 17. Відновлення дефектної головного завантажувального запису
 18. Відновлення пошкодженого завантажувального сектора HDD
 19. Швидка переустановка Windows
 20. Як скасувати автоматичне перезавантаження

Чому не завантажується Windows? Способи усунення проблеми

Вітаю всіх. Зазвичай при виникненні проблем з запуском операційної системи або відключенням світла під час роботи при наступному завантаженні системи з'являється список можливих запусків.


Для того щоб не вводити вас в оману і навчити деяким нюансам я поділюся деякими дуже корисними порадами. Отже, якщо система не завантажилася а надала вибір завантаження то я рекомендую вибрати наступний опцію - Last Known Good Configuration або завантаження останньої вдалої конфігурації.

Подібний варіант старту скасовує будь-які зміни внесені в ключі реєстру CurrentControlSet, які безпосередньо стали причиною проблеми.

Цей ключ реєстру визначає значення параметрів обладнання а також всіх драйверів встановлених в системі. Функція завантаження останньої вдалої конфігурації зробить заміну вмісту зазначеного вище ключа реєстру на дані зберігаються в резервної копії, які використовувалися під час останнього вдалого запуску Windows.

Перезавантажуємо комп'ютер. Після звукового сигналу натискаємо клавішу F8 і утримуємо її, поки не з'явиться меню вибору старту операційної системи. Із списку варіантів запуску вибираємо «Завантаження останньої вдалої конфігурації» і активуємо його натисканням клавіші «Enter».


Запам'ятайте вам надається одна єдина спроба відновити останню вдалу конфігурацію системи.

Загалом якщо у вас не вийшло відновити систему після запуску ОС з режиму «Завантаження останньої вдалої конфігурації» то це означає лише одне - резервна копія пошкоджена. У такому випадку цей метод відновлення нам не допоможе.

консоль відновлення

Цей метод має на увазі собою використання утиліти «консоль відновлення». Чим складніше проблема завантаження операційної системи тим серйозніше повинен бути підхід до її вирішення. Завантажувальний компакт диск з настановної системою як правило містить дуже корисну утиліту - «Консоль відновлення»

Для автозапуску завантажувального компакт-диска з ОС Windows, помістіть в DVD-CD привід і зробіть перезавантаження комп'ютера. Як тільки комп'ютер перезавантажиться привід почне зчитувати дані з диска, ви побачите діалогове вікно майстра настройки і установки.

Це відбудеться в тому випадку якщо ви в налаштуваннях BIOS в пріоритеті завантаження «Boot first device» виставите «DVD / CD-ROM». Детальніше я писав про це в статті - настройка биоса для установки Windows . Як тільки почнеться завантаження, дотримуйтесь вказівок, що з'являються на екрані.

Програма надасть вам вибір основних файлів для здійснення запуску програми установки. Майстер установки вітає вас фразою «Welcome To Setup». Тепер залишилося натиснути клавішу «R» що сприяє відкриттю консолі відновлення.

Тепер перед вами відкрилося діалогове вікно консолі відновлення. Тут ми побачимо папку з файлами а також і прохання вибрати операційну систему з якої ви плануєте розпочати роботу.

Далі вам належить натиснути клавішу з цифрою відповідаю номеру операційної системи, потім програма запросить пароль адміністратора якщо такий є. Ну, ось тепер у вас є повний доступ до командного рядка.

Детальніше про те як працювати з консоллю відновлення я писав в статті - консоль відновлення Windows XP


до меню ↑

Досить дієвий метод відновити операційну систему це використовувати утиліту «Відновлення системи». Виконання цієї програми відбувається у фоновому режимі. Програма працює в якості служби, мета якої моніторинг та перевірка важливих елементів операційної системи на предмет будь-яких змін.

До того як відбудеться зміна того чи іншого параметра дана служба створить його резервну копію. Крім того буде створена контрольна точка відновлення системи. Варто зазначити що контрольні точки за замовчуванням створюються через кожну добу.

Для того щоб використовувати програмний засіб відновлення системи вам буде потрібно перезавантажити комп'ютер. Після чого утримуванням клавіші F8 ви знову потрапите в меню вибору варіанта запуску системи. З усіх запропонованих варіантів потрібно вибрати «безпечний режим» і запустити натиснувши клавішу «Enter».

Після того як Windows завантажиться в безпечному режимі переходимо в меню пуск. Клацаємо по вкладці програми і переходимо на наступну адресу: / Стандартні / Службові / Відновлення системи

У режимі (Safe Mode) буде доступна тільки функція «Відновлення попереднього стану комп'ютера» так як вона стоїть за умовчанням вам буде досить натиснути кнопку «далі».

Після чого майстер відновлення системи надасть вам вибір наявних контрольних точок. Вибравши потрібну контрольну точку можна переходити безпосередньо до процесу відновлення. Детальніше про відновлення системи я писав в статтях:

- Відновлення системи Windows 7

- Відновлення даних acronis
Раджу прочитати статтю про акронис. Точки відновлення Acronis допоможуть вам в разі критичних збоїв Windows не втратити інформацію.
до меню ↑

Виправлення пошкоджень завантажувального файлу Boot.ini

На початковому етапі старту ОС Windows, програма Ntldr звертається до завантажувального файлу Boot.ini. В результаті програма визначає місце розташування системних файлів і доступних опцій для продовження завантаження.

Ось саме з цього, в разі пошкодження завантажувального файлу Boot.ini, операційна система не може коректно продовжити або навіть почати завантаження.

У тому випадку якщо ОС Windows не завантажується і причиною цього є пошкоджений файл Boot.ini то вам допоможе елемент інструментарію консолі відновлення - Bootcfg.

Щоб запустити Bootcfg вам звичайно ж потрібно запустити систему з завантажувального диска Windows ХР. Для того щоб запустити команду Bootcfg, потрібно ввести в командний рядок консолі управління: Bootcfg / parameter

Де / parameter - це одна з функцій про які я вам зараз розповім.

Add - сканує жорсткого диска на наявність всіх встановлених операційних систем. Крім цього додає ідентифікатори нових операційних систем в завантажувальний файл Boot.ini.

Scan - сканує жорсткого диска на наявність всіх встановлених операційних систем.

List - відображає список записів у файлі Boot.ini.

Default - відображає ідентифікатор операційної системи яка під час запуску

Rebuild - повністю відновлює завантажувальний файл Boot.ini. Користувачеві надається можливість контролювати кожен крок.

Redirect - в режимі адміністрування дана функція дозволяє перенаправити виконання операцій із завантаження на інший спеціально відведений порт. Має кілька субпараметров, а точніше два: [Port Baudrate] | [UseBiosSettings] ./ Disableredirect - Вимикає перенаправлення.

Варто відзначити, що в Windows Xp і Windows 7 boot.ini формується по різному. На тему boot.ini для XP і 7 я написав кілька статей:

- Відновлення завантажувача Windows 7

- Завантажувач Windows XP - boot.ini
до меню ↑

Відновлення дефектної головного завантажувального запису

У MBR використовує перший сектор вінчестера і здійснює процедуру завантаження ОС Windows XP. Запис має таблицею всіх наявних розділів жорсткого диска і невеликою програмою «первинний завантажувач» Первинний завантажувач в свою чергу відповідає за розміщення активного або завантажувального секторів в таблиці розділів.

По закінченню розміщення в таблиці завантажувальний сектор починає старт операційної системи. Якщо раптом завантажувальний запис буде пошкоджена то активному сектору не вдасться запустити систему.

Для того щоб усунути цю проблему в консолі відновлення передбачена програма Fixmbr. Завантажуємося з інсталяційного диска і активуємо консоль відновлення.

Для того щоб запустити команду Fixmbr потрібно ввести в командний рядок консолі управління: Fixmbr [device_name]

Де [device_name] - складене ім'я диска, з яким є необхідність створити нову головний завантажувальний запис. Складене ім'я для основного завантажувального диска C: \ буде прийме такий вигляд: \ Device \ HardDisk0
до меню ↑

Відновлення пошкодженого завантажувального сектора HDD

Завантажувальний сектор являє собою невеликий розділ жорсткого диска, відведений під зберігання даних в операційній системі, що має файлову систему NTFS або FAT32, а також це досить маленька програма, яка допомагає в процесі завантаження операційної системи.

У тому випадку якщо система відмовляється запускатися саме через непрацездатність завантажувального сектора вам зможе допомогти інструмент консолі відновлення FixBoot. Для цього потрібно завантажити інсталяційний диск і перейти в меню консолі відновлення.

Загалом як це зробити я вже вказував вище. Для того щоб запустити цю програму вам знадобиться ввести в командою рядку консолі управління наступне: Fixboot [drive]:

Де [drive] - буква диска, який вимагає створення нового завантажувального розділу.
до меню ↑

Швидка переустановка Windows

У тому випадку, коли налагодити запуск системи не вдається і резервної копії у вас немає, є можливість виконати Швидку переустановку Windows.

Дана процедура має на увазі встановлення заново операційної системи в ту ж дирекор (аналогічно оновленню старої версії системи на новішу) і здатна виправити практично будь-яку проблему завантаження Windows.

Помістіть завантажувальний диск в DVD / CD привід, після чого перезавантажте комп'ютер. Після того як диск буде пізнаний і зчитування почнеться можна починати процедуру установки. Протягом установки з'явиться ліцензійну угоду.

Для того щоб погодитися з умовами угоди натискаємо клавішу F8. Далі програма проведе скан всіх встановлених версій Windows. Як тільки буде знайдена хоч одна з версій з'явиться екран установки.

Для того щоб почати відновлення потрібної вам версії системи треба натиснути «R», а для початку інсталяції «Esc». Запуститься процедур відновлення системи. Тепер майстер установки почне перевірку дисків на працездатність, а потім починає швидку переустановку.

Запам'ятайте, після переустановлення або Рековері пошкодженої інсталяції, всі оновлення доведеться встановлювати заново заново.
до меню ↑

Як скасувати автоматичне перезавантаження

Як правило в разі виникнення помилки під час стабільної роботи системи відбувається автоматичне перезавантаження операційної системи.

Коли помилка виникає безпосередньо під час запуску системи відбувається цикл нескінченних перезавантажень. У такому випадку потрібно відключити функцію автоматичного перезавантаження системи при збої.

На початку старту операційної системи або після POST натисніть клавішу F8, що відкриє перед вами меню «Додаткові параметри».

Далі потрібно вибрати пункт «Вимкнути автоматичне перезавантаження при збої системи» і активувати його, натиснувши клавішу «Enter». Ось тепер то ОС Windows XP при запуску буде виводити повідомлення про помилку суть якого розповість нам про несправності.

Відновлюємо операційну систему Windows з резервної копії.
Якщо не один зі способів відновлення системи вам не допоміг, то є шанс відновити операційну систему, використовуючи резервну копію (якщо у вас є така).

Алгоритм відновлення повністю залежить від програми за допомогою, якої ви здійснюєте резервне копіювання, яка надає вам всі необхідні інструкції.

висновок

Як способів відновлення, так і причин по яким не завантажується Windows може бути багато. Головне, що система в основному піддається відновленню і вам не доведеться виконувати відновлення інформації з жорсткого диска . На цьому все. Бажаю вам вдало впорається з проблемою.

Чому не завантажується Windows? Способи усунення проблеми

Вітаю всіх. Зазвичай при виникненні проблем з запуском операційної системи або відключенням світла під час роботи при наступному завантаженні системи з'являється список можливих запусків.


Для того щоб не вводити вас в оману і навчити деяким нюансам я поділюся деякими дуже корисними порадами. Отже, якщо система не завантажилася а надала вибір завантаження то я рекомендую вибрати наступний опцію - Last Known Good Configuration або завантаження останньої вдалої конфігурації.

Подібний варіант старту скасовує будь-які зміни внесені в ключі реєстру CurrentControlSet, які безпосередньо стали причиною проблеми.

Цей ключ реєстру визначає значення параметрів обладнання а також всіх драйверів встановлених в системі. Функція завантаження останньої вдалої конфігурації зробить заміну вмісту зазначеного вище ключа реєстру на дані зберігаються в резервної копії, які використовувалися під час останнього вдалого запуску Windows.

Перезавантажуємо комп'ютер. Після звукового сигналу натискаємо клавішу F8 і утримуємо її, поки не з'явиться меню вибору старту операційної системи. Із списку варіантів запуску вибираємо «Завантаження останньої вдалої конфігурації» і активуємо його натисканням клавіші «Enter».


Запам'ятайте вам надається одна єдина спроба відновити останню вдалу конфігурацію системи.

Загалом якщо у вас не вийшло відновити систему після запуску ОС з режиму «Завантаження останньої вдалої конфігурації» то це означає лише одне - резервна копія пошкоджена. У такому випадку цей метод відновлення нам не допоможе.

консоль відновлення

Цей метод має на увазі собою використання утиліти «консоль відновлення». Чим складніше проблема завантаження операційної системи тим серйозніше повинен бути підхід до її вирішення. Завантажувальний компакт диск з настановної системою як правило містить дуже корисну утиліту - «Консоль відновлення»

Для автозапуску завантажувального компакт-диска з ОС Windows, помістіть в DVD-CD привід і зробіть перезавантаження комп'ютера. Як тільки комп'ютер перезавантажиться привід почне зчитувати дані з диска, ви побачите діалогове вікно майстра настройки і установки.

Це відбудеться в тому випадку якщо ви в налаштуваннях BIOS в пріоритеті завантаження «Boot first device» виставите «DVD / CD-ROM». Детальніше я писав про це в статті - настройка биоса для установки Windows . Як тільки почнеться завантаження, дотримуйтесь вказівок, що з'являються на екрані.

Програма надасть вам вибір основних файлів для здійснення запуску програми установки. Майстер установки вітає вас фразою «Welcome To Setup». Тепер залишилося натиснути клавішу «R» що сприяє відкриттю консолі відновлення.

Тепер перед вами відкрилося діалогове вікно консолі відновлення. Тут ми побачимо папку з файлами а також і прохання вибрати операційну систему з якої ви плануєте розпочати роботу.

Далі вам належить натиснути клавішу з цифрою відповідаю номеру операційної системи, потім програма запросить пароль адміністратора якщо такий є. Ну, ось тепер у вас є повний доступ до командного рядка.

Детальніше про те як працювати з консоллю відновлення я писав в статті - консоль відновлення Windows XP


до меню ↑

Досить дієвий метод відновити операційну систему це використовувати утиліту «Відновлення системи». Виконання цієї програми відбувається у фоновому режимі. Програма працює в якості служби, мета якої моніторинг та перевірка важливих елементів операційної системи на предмет будь-яких змін.

До того як відбудеться зміна того чи іншого параметра дана служба створить його резервну копію. Крім того буде створена контрольна точка відновлення системи. Варто зазначити що контрольні точки за замовчуванням створюються через кожну добу.

Для того щоб використовувати програмний засіб відновлення системи вам буде потрібно перезавантажити комп'ютер. Після чого утримуванням клавіші F8 ви знову потрапите в меню вибору варіанта запуску системи. З усіх запропонованих варіантів потрібно вибрати «безпечний режим» і запустити натиснувши клавішу «Enter».

Після того як Windows завантажиться в безпечному режимі переходимо в меню пуск. Клацаємо по вкладці програми і переходимо на наступну адресу: / Стандартні / Службові / Відновлення системи

У режимі (Safe Mode) буде доступна тільки функція «Відновлення попереднього стану комп'ютера» так як вона стоїть за умовчанням вам буде досить натиснути кнопку «далі».

Після чого майстер відновлення системи надасть вам вибір наявних контрольних точок. Вибравши потрібну контрольну точку можна переходити безпосередньо до процесу відновлення. Детальніше про відновлення системи я писав в статтях:

- Відновлення системи Windows 7

- Відновлення даних acronis
Раджу прочитати статтю про акронис. Точки відновлення Acronis допоможуть вам в разі критичних збоїв Windows не втратити інформацію.
до меню ↑

Виправлення пошкоджень завантажувального файлу Boot.ini

На початковому етапі старту ОС Windows, програма Ntldr звертається до завантажувального файлу Boot.ini. В результаті програма визначає місце розташування системних файлів і доступних опцій для продовження завантаження.

Ось саме з цього, в разі пошкодження завантажувального файлу Boot.ini, операційна система не може коректно продовжити або навіть почати завантаження.

У тому випадку якщо ОС Windows не завантажується і причиною цього є пошкоджений файл Boot.ini то вам допоможе елемент інструментарію консолі відновлення - Bootcfg.

Щоб запустити Bootcfg вам звичайно ж потрібно запустити систему з завантажувального диска Windows ХР. Для того щоб запустити команду Bootcfg, потрібно ввести в командний рядок консолі управління: Bootcfg / parameter

Де / parameter - це одна з функцій про які я вам зараз розповім.

Add - сканує жорсткого диска на наявність всіх встановлених операційних систем. Крім цього додає ідентифікатори нових операційних систем в завантажувальний файл Boot.ini.

Scan - сканує жорсткого диска на наявність всіх встановлених операційних систем.

List - відображає список записів у файлі Boot.ini.

Default - відображає ідентифікатор операційної системи яка під час запуску

Rebuild - повністю відновлює завантажувальний файл Boot.ini. Користувачеві надається можливість контролювати кожен крок.

Redirect - в режимі адміністрування дана функція дозволяє перенаправити виконання операцій із завантаження на інший спеціально відведений порт. Має кілька субпараметров, а точніше два: [Port Baudrate] | [UseBiosSettings] ./ Disableredirect - Вимикає перенаправлення.

Варто відзначити, що в Windows Xp і Windows 7 boot.ini формується по різному. На тему boot.ini для XP і 7 я написав кілька статей:

- Відновлення завантажувача Windows 7

- Завантажувач Windows XP - boot.ini
до меню ↑

Відновлення дефектної головного завантажувального запису

У MBR використовує перший сектор вінчестера і здійснює процедуру завантаження ОС Windows XP. Запис має таблицею всіх наявних розділів жорсткого диска і невеликою програмою «первинний завантажувач» Первинний завантажувач в свою чергу відповідає за розміщення активного або завантажувального секторів в таблиці розділів.

По закінченню розміщення в таблиці завантажувальний сектор починає старт операційної системи. Якщо раптом завантажувальний запис буде пошкоджена то активному сектору не вдасться запустити систему.

Для того щоб усунути цю проблему в консолі відновлення передбачена програма Fixmbr. Завантажуємося з інсталяційного диска і активуємо консоль відновлення.

Для того щоб запустити команду Fixmbr потрібно ввести в командний рядок консолі управління: Fixmbr [device_name]

Де [device_name] - складене ім'я диска, з яким є необхідність створити нову головний завантажувальний запис. Складене ім'я для основного завантажувального диска C: \ буде прийме такий вигляд: \ Device \ HardDisk0
до меню ↑

Відновлення пошкодженого завантажувального сектора HDD

Завантажувальний сектор являє собою невеликий розділ жорсткого диска, відведений під зберігання даних в операційній системі, що має файлову систему NTFS або FAT32, а також це досить маленька програма, яка допомагає в процесі завантаження операційної системи.

У тому випадку якщо система відмовляється запускатися саме через непрацездатність завантажувального сектора вам зможе допомогти інструмент консолі відновлення FixBoot. Для цього потрібно завантажити інсталяційний диск і перейти в меню консолі відновлення.

Загалом як це зробити я вже вказував вище. Для того щоб запустити цю програму вам знадобиться ввести в командою рядку консолі управління наступне: Fixboot [drive]:

Де [drive] - буква диска, який вимагає створення нового завантажувального розділу.
до меню ↑

Швидка переустановка Windows

У тому випадку, коли налагодити запуск системи не вдається і резервної копії у вас немає, є можливість виконати Швидку переустановку Windows.

Дана процедура має на увазі встановлення заново операційної системи в ту ж дирекор (аналогічно оновленню старої версії системи на новішу) і здатна виправити практично будь-яку проблему завантаження Windows.

Помістіть завантажувальний диск в DVD / CD привід, після чого перезавантажте комп'ютер. Після того як диск буде пізнаний і зчитування почнеться можна починати процедуру установки. Протягом установки з'явиться ліцензійну угоду.

Для того щоб погодитися з умовами угоди натискаємо клавішу F8. Далі програма проведе скан всіх встановлених версій Windows. Як тільки буде знайдена хоч одна з версій з'явиться екран установки.

Для того щоб почати відновлення потрібної вам версії системи треба натиснути «R», а для початку інсталяції «Esc». Запуститься процедур відновлення системи. Тепер майстер установки почне перевірку дисків на працездатність, а потім починає швидку переустановку.

Запам'ятайте, після переустановлення або Рековері пошкодженої інсталяції, всі оновлення доведеться встановлювати заново заново.
до меню ↑

Як скасувати автоматичне перезавантаження

Як правило в разі виникнення помилки під час стабільної роботи системи відбувається автоматичне перезавантаження операційної системи.

Коли помилка виникає безпосередньо під час запуску системи відбувається цикл нескінченних перезавантажень. У такому випадку потрібно відключити функцію автоматичного перезавантаження системи при збої.

На початку старту операційної системи або після POST натисніть клавішу F8, що відкриє перед вами меню «Додаткові параметри».

Далі потрібно вибрати пункт «Вимкнути автоматичне перезавантаження при збої системи» і активувати його, натиснувши клавішу «Enter». Ось тепер то ОС Windows XP при запуску буде виводити повідомлення про помилку суть якого розповість нам про несправності.

Відновлюємо операційну систему Windows з резервної копії.
Якщо не один зі способів відновлення системи вам не допоміг, то є шанс відновити операційну систему, використовуючи резервну копію (якщо у вас є така).

Алгоритм відновлення повністю залежить від програми за допомогою, якої ви здійснюєте резервне копіювання, яка надає вам всі необхідні інструкції.

висновок

Як способів відновлення, так і причин по яким не завантажується Windows може бути багато. Головне, що система в основному піддається відновленню і вам не доведеться виконувати відновлення інформації з жорсткого диска . На цьому все. Бажаю вам вдало впорається з проблемою.

Чому не завантажується Windows? Способи усунення проблеми

Вітаю всіх. Зазвичай при виникненні проблем з запуском операційної системи або відключенням світла під час роботи при наступному завантаженні системи з'являється список можливих запусків.


Для того щоб не вводити вас в оману і навчити деяким нюансам я поділюся деякими дуже корисними порадами. Отже, якщо система не завантажилася а надала вибір завантаження то я рекомендую вибрати наступний опцію - Last Known Good Configuration або завантаження останньої вдалої конфігурації.

Подібний варіант старту скасовує будь-які зміни внесені в ключі реєстру CurrentControlSet, які безпосередньо стали причиною проблеми.

Цей ключ реєстру визначає значення параметрів обладнання а також всіх драйверів встановлених в системі. Функція завантаження останньої вдалої конфігурації зробить заміну вмісту зазначеного вище ключа реєстру на дані зберігаються в резервної копії, які використовувалися під час останнього вдалого запуску Windows.

Перезавантажуємо комп'ютер. Після звукового сигналу натискаємо клавішу F8 і утримуємо її, поки не з'явиться меню вибору старту операційної системи. Із списку варіантів запуску вибираємо «Завантаження останньої вдалої конфігурації» і активуємо його натисканням клавіші «Enter».


Запам'ятайте вам надається одна єдина спроба відновити останню вдалу конфігурацію системи.

Загалом якщо у вас не вийшло відновити систему після запуску ОС з режиму «Завантаження останньої вдалої конфігурації» то це означає лише одне - резервна копія пошкоджена. У такому випадку цей метод відновлення нам не допоможе.

консоль відновлення

Цей метод має на увазі собою використання утиліти «консоль відновлення». Чим складніше проблема завантаження операційної системи тим серйозніше повинен бути підхід до її вирішення. Завантажувальний компакт диск з настановної системою як правило містить дуже корисну утиліту - «Консоль відновлення»

Для автозапуску завантажувального компакт-диска з ОС Windows, помістіть в DVD-CD привід і зробіть перезавантаження комп'ютера. Як тільки комп'ютер перезавантажиться привід почне зчитувати дані з диска, ви побачите діалогове вікно майстра настройки і установки.

Це відбудеться в тому випадку якщо ви в налаштуваннях BIOS в пріоритеті завантаження «Boot first device» виставите «DVD / CD-ROM». Детальніше я писав про це в статті - настройка биоса для установки Windows . Як тільки почнеться завантаження, дотримуйтесь вказівок, що з'являються на екрані.

Програма надасть вам вибір основних файлів для здійснення запуску програми установки. Майстер установки вітає вас фразою «Welcome To Setup». Тепер залишилося натиснути клавішу «R» що сприяє відкриттю консолі відновлення.

Тепер перед вами відкрилося діалогове вікно консолі відновлення. Тут ми побачимо папку з файлами а також і прохання вибрати операційну систему з якої ви плануєте розпочати роботу.

Далі вам належить натиснути клавішу з цифрою відповідаю номеру операційної системи, потім програма запросить пароль адміністратора якщо такий є. Ну, ось тепер у вас є повний доступ до командного рядка.

Детальніше про те як працювати з консоллю відновлення я писав в статті - консоль відновлення Windows XP


до меню ↑

Досить дієвий метод відновити операційну систему це використовувати утиліту «Відновлення системи». Виконання цієї програми відбувається у фоновому режимі. Програма працює в якості служби, мета якої моніторинг та перевірка важливих елементів операційної системи на предмет будь-яких змін.

До того як відбудеться зміна того чи іншого параметра дана служба створить його резервну копію. Крім того буде створена контрольна точка відновлення системи. Варто зазначити що контрольні точки за замовчуванням створюються через кожну добу.

Для того щоб використовувати програмний засіб відновлення системи вам буде потрібно перезавантажити комп'ютер. Після чого утримуванням клавіші F8 ви знову потрапите в меню вибору варіанта запуску системи. З усіх запропонованих варіантів потрібно вибрати «безпечний режим» і запустити натиснувши клавішу «Enter».

Після того як Windows завантажиться в безпечному режимі переходимо в меню пуск. Клацаємо по вкладці програми і переходимо на наступну адресу: / Стандартні / Службові / Відновлення системи

У режимі (Safe Mode) буде доступна тільки функція «Відновлення попереднього стану комп'ютера» так як вона стоїть за умовчанням вам буде досить натиснути кнопку «далі».

Після чого майстер відновлення системи надасть вам вибір наявних контрольних точок. Вибравши потрібну контрольну точку можна переходити безпосередньо до процесу відновлення. Детальніше про відновлення системи я писав в статтях:

- Відновлення системи Windows 7

- Відновлення даних acronis
Раджу прочитати статтю про акронис. Точки відновлення Acronis допоможуть вам в разі критичних збоїв Windows не втратити інформацію.
до меню ↑

Виправлення пошкоджень завантажувального файлу Boot.ini

На початковому етапі старту ОС Windows, програма Ntldr звертається до завантажувального файлу Boot.ini. В результаті програма визначає місце розташування системних файлів і доступних опцій для продовження завантаження.

Ось саме з цього, в разі пошкодження завантажувального файлу Boot.ini, операційна система не може коректно продовжити або навіть почати завантаження.

У тому випадку якщо ОС Windows не завантажується і причиною цього є пошкоджений файл Boot.ini то вам допоможе елемент інструментарію консолі відновлення - Bootcfg.

Щоб запустити Bootcfg вам звичайно ж потрібно запустити систему з завантажувального диска Windows ХР. Для того щоб запустити команду Bootcfg, потрібно ввести в командний рядок консолі управління: Bootcfg / parameter

Де / parameter - це одна з функцій про які я вам зараз розповім.

Add - сканує жорсткого диска на наявність всіх встановлених операційних систем. Крім цього додає ідентифікатори нових операційних систем в завантажувальний файл Boot.ini.

Scan - сканує жорсткого диска на наявність всіх встановлених операційних систем.

List - відображає список записів у файлі Boot.ini.

Default - відображає ідентифікатор операційної системи яка під час запуску

Rebuild - повністю відновлює завантажувальний файл Boot.ini. Користувачеві надається можливість контролювати кожен крок.

Redirect - в режимі адміністрування дана функція дозволяє перенаправити виконання операцій із завантаження на інший спеціально відведений порт. Має кілька субпараметров, а точніше два: [Port Baudrate] | [UseBiosSettings] ./ Disableredirect - Вимикає перенаправлення.

Варто відзначити, що в Windows Xp і Windows 7 boot.ini формується по різному. На тему boot.ini для XP і 7 я написав кілька статей:

- Відновлення завантажувача Windows 7

- Завантажувач Windows XP - boot.ini
до меню ↑

Відновлення дефектної головного завантажувального запису

У MBR використовує перший сектор вінчестера і здійснює процедуру завантаження ОС Windows XP. Запис має таблицею всіх наявних розділів жорсткого диска і невеликою програмою «первинний завантажувач» Первинний завантажувач в свою чергу відповідає за розміщення активного або завантажувального секторів в таблиці розділів.

По закінченню розміщення в таблиці завантажувальний сектор починає старт операційної системи. Якщо раптом завантажувальний запис буде пошкоджена то активному сектору не вдасться запустити систему.

Для того щоб усунути цю проблему в консолі відновлення передбачена програма Fixmbr. Завантажуємося з інсталяційного диска і активуємо консоль відновлення.

Для того щоб запустити команду Fixmbr потрібно ввести в командний рядок консолі управління: Fixmbr [device_name]

Де [device_name] - складене ім'я диска, з яким є необхідність створити нову головний завантажувальний запис. Складене ім'я для основного завантажувального диска C: \ буде прийме такий вигляд: \ Device \ HardDisk0
до меню ↑

Відновлення пошкодженого завантажувального сектора HDD

Завантажувальний сектор являє собою невеликий розділ жорсткого диска, відведений під зберігання даних в операційній системі, що має файлову систему NTFS або FAT32, а також це досить маленька програма, яка допомагає в процесі завантаження операційної системи.

У тому випадку якщо система відмовляється запускатися саме через непрацездатність завантажувального сектора вам зможе допомогти інструмент консолі відновлення FixBoot. Для цього потрібно завантажити інсталяційний диск і перейти в меню консолі відновлення.

Загалом як це зробити я вже вказував вище. Для того щоб запустити цю програму вам знадобиться ввести в командою рядку консолі управління наступне: Fixboot [drive]:

Де [drive] - буква диска, який вимагає створення нового завантажувального розділу.
до меню ↑

Швидка переустановка Windows

У тому випадку, коли налагодити запуск системи не вдається і резервної копії у вас немає, є можливість виконати Швидку переустановку Windows.

Дана процедура має на увазі встановлення заново операційної системи в ту ж дирекор (аналогічно оновленню старої версії системи на новішу) і здатна виправити практично будь-яку проблему завантаження Windows.

Помістіть завантажувальний диск в DVD / CD привід, після чого перезавантажте комп'ютер. Після того як диск буде пізнаний і зчитування почнеться можна починати процедуру установки. Протягом установки з'явиться ліцензійну угоду.

Для того щоб погодитися з умовами угоди натискаємо клавішу F8. Далі програма проведе скан всіх встановлених версій Windows. Як тільки буде знайдена хоч одна з версій з'явиться екран установки.

Для того щоб почати відновлення потрібної вам версії системи треба натиснути «R», а для початку інсталяції «Esc». Запуститься процедур відновлення системи. Тепер майстер установки почне перевірку дисків на працездатність, а потім починає швидку переустановку.

Запам'ятайте, після переустановлення або Рековері пошкодженої інсталяції, всі оновлення доведеться встановлювати заново заново.
до меню ↑

Як скасувати автоматичне перезавантаження

Як правило в разі виникнення помилки під час стабільної роботи системи відбувається автоматичне перезавантаження операційної системи.

Коли помилка виникає безпосередньо під час запуску системи відбувається цикл нескінченних перезавантажень. У такому випадку потрібно відключити функцію автоматичного перезавантаження системи при збої.

На початку старту операційної системи або після POST натисніть клавішу F8, що відкриє перед вами меню «Додаткові параметри».

Далі потрібно вибрати пункт «Вимкнути автоматичне перезавантаження при збої системи» і активувати його, натиснувши клавішу «Enter». Ось тепер то ОС Windows XP при запуску буде виводити повідомлення про помилку суть якого розповість нам про несправності.

Відновлюємо операційну систему Windows з резервної копії.
Якщо не один зі способів відновлення системи вам не допоміг, то є шанс відновити операційну систему, використовуючи резервну копію (якщо у вас є така).

Алгоритм відновлення повністю залежить від програми за допомогою, якої ви здійснюєте резервне копіювання, яка надає вам всі необхідні інструкції.

висновок

Як способів відновлення, так і причин по яким не завантажується Windows може бути багато. Головне, що система в основному піддається відновленню і вам не доведеться виконувати відновлення інформації з жорсткого диска . На цьому все. Бажаю вам вдало впорається з проблемою.

Чому не завантажується Windows?
Чому не завантажується Windows?
Чому не завантажується Windows?