Як отримати страхову виплату, подавати в суд, відмова у страховій виплаті, відмова в компенсації.

Необгрунтовану відмову в страховій виплаті | Обгрунтовану відмову у страховій виплаті | Щодо обгрунтовану відмову у страховій виплаті | Автомобіль не був наданий до огляду в страхову компанію | Заява в страхову компанію було написано пізніше встановленого терміну | Відмова в компенсації через грубе порушення правил дорожнього руху | Страхувальник сам відмовився від порушення кримінальної справи | Неможливо встановити обставини події | Ні компенсацій .. | Відмова у виплаті через 3%

Безсумнівно, хтось раніше, а хтось пізніше все одно буде звертатися в страхову компанію за виплатою страхової суми Безсумнівно, хтось раніше, а хтось пізніше все одно буде звертатися в страхову компанію за виплатою страхової суми. Ні водіїв, які абсолютно бездоганні, і якщо не ви, то вас можуть зачепити інші автомобілі. І тоді ви дізнаєтеся, що страховик поводиться часто зовсім не так, як при оформленні поліса. І це не рідкість, що страхові компанії відмовляють у отриманні компенсації.

Що ж тоді робити? Як захистити свої права? Як зрозуміти, чим мотивовані такі відмови, і як відреагувати на відмову страховика у цьому випадку?

Щоб відповісти на ці питання, наведемо кілька прикладів з найбільш часто зустрічаються страхових випадків.

Для початку зробимо якусь класифікацію відмов, щоб було простіше і зрозуміліше відповідати. Отже:

Необгрунтовану відмову в страховій виплаті

Відмова в страховій виплаті будемо вважати необгрунтованим, коли страхова компанія точно знаючи, що надходить не за правилами, порушує чинне законодавство.

Як правило, до цього прийому вдаються недобросовісні страховики. У надії, що мізерні суми виплат змусять відмовитися від своїх претензій потерпілих. Максимум, що страхові компанії можуть виграти в цьому випадку - це відстрочка на час розглядів в суді.

Гідна страхова компанія вдається до такого відмови, вкрай рідко. В основному, коли співробітники компанії підозрюють клієнта в нечистоплотних діях і їм потрібен якийсь час, щоб служба безпеки провела розслідування.

Обгрунтовану відмову у страховій виплаті

Ця відмова не перебуває в протиріччі з правилами страхування та з законами, які регулюють відносини страховика і страхувальника Ця відмова не перебуває в протиріччі з правилами страхування та з законами, які регулюють відносини страховика і страхувальника. Ця відмова грунтується на чинному законі.

Щоб було зрозуміло, наведемо приклад. Ваш автомобіль застрахований по КАСКО і в договорі вказані всі ризики, крім ризику підняття вашого автомобіля торнадо. Відповідно, від цього випадку ви не застраховані, тому страхова компанія відмовила у виплаті обгрунтовано.

Щодо обгрунтовану відмову у страховій виплаті

Вдатися до такої класифікації довелося в результаті деяких протиріч між правилами страхування і діючими законами. Отже, щодо обгрунтовану відмову виникає в тому випадку, якщо зрозуміло, що заплатити вам повинні, а просто так страховик не може провести виплату. Необхідне рішення суду.

Тепер можна підійти до безпосереднього розбору найбільш часто зустрічаються спірних ситуацій.

Автомобіль не був наданий до огляду в страхову компанію

Часто буває таке: ви не захотіли звертатися в оціночну компанію вашого страховика, а провели оцінку в незалежної оцінної компанії і вже встигли зробити ремонт. Далі ви звертаєтеся за виплатою в свою страхову компанію і отримуєте відмову !!!!! Підставою відмови служить той факт, що ви не пред'явили автомобіль до огляду. Знайте - така відмова необгрунтований !!!

Що потрібно зробити!!! Звичайно, щоб не було такого головного болю, краще провести оцінку в оцінної компанії страховика, але якщо ви не змогли цього зробити, то маєте повне право звернутися в будь-яку організацію, яка займається оцінкою збитку.

Головне, що потрібно зробити:

 • - Обов'язково з'ясувати, чи є у такої організації свідоцтво дозволяє оціночну діяльність
 • - Чи є у оціночної компанії діючий поліс страхування відповідальності
 • - треба заздалегідь відправити телеграми в свою страхову компанію і іншим учасникам ДТП про дату проведення оцінки та огляду вашої машини. Запам'ятайте! Повідомлення про проведення огляду вашого автомобіля - це і є справжнє виконання обов'язку щодо надання машини на огляд

В організації, яка проводила оцінку і огляд вашого авто, необхідно взяти акт огляду, фотографії вашої машини, копію свідоцтва на дозвіл оціночної діяльності, копію поліса страхування відповідальності і представити весь цей звіт, в відділ виплат вашого страховика В організації, яка проводила оцінку і огляд вашого авто, необхідно взяти акт огляду, фотографії вашої машини, копію свідоцтва на дозвіл оціночної діяльності, копію поліса страхування відповідальності і представити весь цей звіт, в відділ виплат вашого страховика.

Треба додати, що до суду справа може й не дійти, якщо ви скажете начальнику відділу виплат, що наймаєте юриста і всі витрати потім, ляжуть на страховика. Якщо це не подіяло, то подавайте в суд. Як правило, клієнти в таких справах виграють.


Ще один поширений випадок
Заява в страхову компанію було написано пізніше встановленого терміну

Розглянемо наступний приклад, вам приходить відповідь з вашої страхової компанії, що згідно з пунктом правил під № *** заяву про настання страхового випадку було подано пізніше обумовленого в таких випадках кількості днів.

Коротше кажучи, ви написали звернення пізніше встановленого терміну, тому страхова компанія не може вам виплатити компенсацію. Зазвичай в цьому випадку, страховики роблять посилання на ст.961 ГК РФ п.1, в якому написано, що страхувальник, зобов'язується негайно повідомляти страховика про настання страхового випадку. Зазвичай всі терміни прописані в договорі.

Але, бувають різні ситуації. наприклад:

 • - Страховий випадок був, коли ви знаходилися у відпустці або відрядженні, і ви написали заяву тільки, коли змогли повернутися
 • - ви просто забули про це, тому що, було багато проблем
 • - заяву було написано, але в страховій компанії ви не взяли підтвердження, і тепер у вас немає доказів
 • - коли стався страховий випадок, ви відразу зателефонували страховику і попередили його, а вам сказали щоб ви приходили разом з документами з поліції, а цих паперів довелося чекати більше 14 днів після ДТП.

Як бути? Що робити в цьому випадку? Знайте! Ця відмова необгрунтований! Звичайно, краще виконувати всі правила договору і написати заяву в зазначений термін.

Але, зверніть увагу вашого страховика на ту ж статтю ст.961 ГК РФ тільки п.2. Там сказано, що страховик може відмовити вам у виплаті за зазначеними підставами, тільки якщо сам зможе довести, що ваше несвоєчасне пізнє звернення заважає точно встановити всі обставини ДТП і виплатити компенсацію !!!

Але дозвольте !!! Ви надали страховикові, всі документи з поліції, саме місце події нікуди не поділося, автомобіль, який потребує ремонту теж на місці !!! Що ще потрібно страхової компанії? Які ще деталі події їм треба встановити? Яких документів не вистачає?

Тому просто поводьтеся з претензією в свою страхову компанію, в якій викладіть всі ці питання. І запам'ятайте всі документи, які ви приносите в страхову компанію і не тільки, пишіть в двох примірниках і вимагайте поставити розпис і дату прийому на вашому екземплярі. Якщо розписуватися ніхто не хоче, то відправляйте документи поштою з описом, з повідомленням і рекомендованим листом !!!!

Якщо не спрацює, то подавайте в суд. Як правило, суд вирішує такі справи на користь страхувальників.


Наступна ситуація теж не з простих
Відмова в компенсації через грубе порушення правил дорожнього руху

Ситуація, коли ви грубо порушили правила дорожнього руху: обганяли в місці, де є що забороняє обгін знак, виїхали на зустрічну смугу, багаторазово перевищили швидкість, в результаті сталася аварія. Тому ваша страхова компанія, сміливо відмовила вам у виплаті компенсації, ґрунтуючись на грубе порушення ПДР. Крім того, такий пункт зазвичай вказаний в правилах страхування КАСКО.

Але, ця відмова необгрунтований Але, ця відмова необгрунтований. Зрозуміло, що за правилами дорожнього руху, і за правилами страхової компанії і взагалі кожному зрозуміло, що так їздити не можна. Збережеш життя, здоров'я і навіть заплатиш менше штрафів.

Тому необхідно написати претензію до відділу виплат, в якому потрібно вказати, що своє покарання у вигляді великого штрафу ви вже отримали, а питаннями виховання і культурою водіння займається дорожня поліція. Також потрібно обов'язково звернути увагу начальника відділу виплат на те, що якби всі водії дотримувалися правил дорожнього руху, то ДТП на дорогах практично не було.

Як правило, судді вирішують це питання на користь страхувальника. Але, треба враховувати, що судді теж люди. І якщо ви на великій швидкості збили ні в чому не винних людей на зупинці, то вам повинно бути ясно, що рішення буде не на вашу користь.

Наступна ситуація також зустрічається досить часто
Страхувальник сам відмовився від порушення кримінальної справи

Будь ласка, найпростіший приклад: виявивши на своїй машині невелике ушкодження, ви, як і належить викликаєте співробітника поліції, щоб отримати документальне підтвердження з компетентних органів. Зрозуміло, що багато автовласників стикаючись з таким випадком в перший раз, запитують у поліцейського, як написати заяву? А він, як правило, радить написати щось - «порушувати кримінальну справу відмовляюся, все одно машина застрахована» або так - «прошу зафіксувати факт».

Взагалі, такий список не зовсім вірних формулювань можна продовжувати до нескінченності. А в результаті, виходить одне - поліція має повне право не відкривати кримінальну справу, щоб не псувати собі статистику, а вам видадуть довідку про списання вашої справи в архів.

І ви будете довго ходити між поліцією, страховою компанією і судом. Тому що, страховик відмовив вам у виплаті компенсації через те, що ви відмовилися порушити кримінальну справу. А це означає, що ви позбавили страхову компанію можливості звернутися з регресних вимогою до тієї людини, який пошкодив вашу машину.

Тому, звертаючись в поліцію, вам слід чітко і ясно, висловити своє прохання про порушення кримінальної справи !!! Це можна зробити, наприклад, з таким формулюванням: "прошу відносно невідомих мені осіб порушити кримінальну справу, які заподіяли мені матеріальні збитки в розмірі ***** рублів. Ця сума є для мене досить значним збитком. При цьому пишіть будь-яку доречну суму , але не менше 2500 рублів. Тому що, це мінімальна сума для порушення кримінальної справи.

У будь-якому випадку, вам для страхової компанії потрібно отримати в поліції, один з документів, це:

 • - або документ про відмову порушувати кримінальну справу
 • - або документ про те, що кримінальну справу порушено
 • - або документ про зупинення провадження у кримінальній справі

Пам'ятайте !!!! Навіть, якщо ви відмовилися з якихось причин, від порушення кримінальної справи, все одно, відповідь страховика нічим не обгрунтований !!!!!

Вам слід написати претензію, в якій потрібно вказати, що ваша відмова від порушення кримінальної справи, жодним чином не позбавляє права страхової компанії пред'являти регресну вимогу до особи пошкодив ваш автомобіль.

Якщо немає реакції, то подавайте в суд. Як правило, суд стає на бік страхувальника.

Неможливо встановити обставини події

Теж не проста ситуація Теж не проста ситуація. Отже, розберемо приклад. Страховику ви говорите, що випадково наїхали на бордюр і пошкодили бампер, крило і молдинг. І потім ще зачепили якусь залізяку, яка відскочила і пошкодила двері. Загалом, у автомобіля безліч різних пошкоджень, які не стикуються з собою.

Природно, у страховика виникають підозри, що його хочуть обдурити, але обґрунтувати їх правильно він не може і просто відповідає вам відмовою в компенсації. Формулюючи відмова так, отримані ушкодження не відповідають описаній аварії або просто не вдається встановити обставини ДТП. Ця відмова можна віднести до відносно обгрунтованим.

Що ж робити в цьому випадку? Для початку потрібно зрозуміти, може бути ще якась папір може прояснити цю справу і принести її.

А може бути у страхової компанії така тактика - не робити виплат в сумнівних ситуаціях. І сенсу нескінченно шукати будь-які довідки або вступати в переговори - безглуздо. Тоді залишається один спосіб вирішити ситуацію - через суд. І якщо страховику не вдасться довести, що зазначені обставини не відповідають тим описам, які ви надали, то ви перемогли.

Але, потрібно пам'ятати, якщо ви в обставинах справи написали, що сталося зіткнення з автомобілем, а в результаті технічної експертизи на вашій машині будуть виявлені сліди, які неможливі при аварії з іншим авто, а виявлені частинки фарби ліхтарного стовпа. Тут вже вибачайте, ніякої компенсації ви не отримаєте.

Наступна ситуація також неоднозначна
Ні компенсацій, тому що страхувальник не надав страховикові, в разі викрадення, весь комплект документів і ключів від машини

А справа була так: вашу машину викрали разом з барсеткою, в якій були всі документи або інший варіант. Ви стали володарем системи автозапуску, а ваше авто викрали разом з ключем. Тому що, ключ був у цей автозапуск встановлений.

Так як, вашу машину викрали, ви написали необхідну заяву в страхову компанію, а всіх документів і чи другого ключа їм не віддали. І страховик відмовив вам у компенсації, тому як в правилах вашої страховки записано: що всі документи і ключі на автомобіль ви після викрадення повинні їм віддати !!!

Що ж робити? Для початку постарайтеся документи і ключі зберігати подалі від автомобіля. І ніколи не залишати їх в машині. Якщо ви встановлюєте автозапуск, то нехай вам встановлять тільки чіп, а ключ візьміть собі.

Загалом, ця відмова можна віднести до відносно обгрунтованим. І без рішення суду тут не розібратися. Як правило, суд в рішенні цього питання віддає перевагу страхувальнику.

При настанні страхового випадку, водій автомобіля не був вписаний в поліс.

Буває часто така ситуація, коли під час аварії транспортним засобом керував людина, не вписана в поліс.

За правилами страховки не варто допускати до управління вашим авто людини не вписаним в поліс. Навіщо вам це потрібно? Що тепер робити?

Це питання можна вирішити тільки за допомогою суду. Тільки суд може встановити істинну причинно-наслідковий зв'язок між доконаний аварії і тим, що за кермом виявився водій, який не вписаний в поліс.

Передбачити рішення суду буде складно. Адже суд повинен визначити чи збільшився ризик потрапляння в ДТП від того, що за кермом був водій, не вписана в поліс.

Тут можливо розглянути кілька варіантів Тут можливо розглянути кілька варіантів.

 • - Якщо водій був старше і більш досвідченими всіх вписаних в поліс людей, і ДТП сталося не з його вини, то можливо розраховувати на отримання компенсації.
 • - Якщо ж в поліс були вписані досвідчені дорослі люди, а за кермом виявився молодий не вписався в поліс водій, та ще й ДТП сталося з його вини. ТО само собою ні про жодну компенсацію не може бути й мови.
 • - Якщо ж взяти попередній випадок, але в ДТП винен інша людина, то можливо суд і присудить страхової компанії здійснити виплату
Відмова у виплаті через 3%

Часто трапляється така ситуація: практично у всіх страхових компаній в правилах КАСКО коштує умова, що виплату, яка не перевищує 3% або щось подібне, можна отримати, не уявляючи довідку з компетентних органів. Тому, абсолютно, без «задньої думки», виявивши невелике ушкодження, ви не стали звертатися в поліцію, а відразу прийшли в страхову компанію.

Після встановлення суми збитків виявилося, що сума вашої виплати перевищує даний ліміт, і страховик не може вам виплатити компенсацію !!! Наведемо приклад: ваше авто коштує 600000 рублів, відповідно 3% - це буде 18000 рублів. А після проведення експертизи вам нарахували шкоду в 18023 рубля і вам відмовили у виплаті, на підставі перевищення необхідного ліміту.

Ця відмова можна віднести до категорії щодо обґрунтованого. Але вам то, від цього не легше. Що можна зробити? А вступити слід так: треба написати заяву в страхову компанію, де необхідно вказати, що ви бажаєте отримати свою 3% компенсацію. А на суму, що перевищує ваш ліміт в 23 рубля, ви не претендуєте. При відмові страхової компанії виплатити вам компенсацію, потрібно звертатися в суд

Поради фахівця

Автор: Олександр Хворих
Дата публікації: 16.11.2011
Передрук без активного посилання заборонений


Цікаве по темі

Статті схожої тематики: Новини по темі:

Що ж тоді робити?
Як захистити свої права?
Як зрозуміти, чим мотивовані такі відмови, і як відреагувати на відмову страховика у цьому випадку?
Як бути?
Що робити в цьому випадку?
Що ще потрібно страхової компанії?
Які ще деталі події їм треба встановити?
Яких документів не вистачає?
Зрозуміло, що багато автовласників стикаючись з таким випадком в перший раз, запитують у поліцейського, як написати заяву?
Що ж робити в цьому випадку?