Історія Інтернету. Як з'явився і розвивався Internet?

  1. Міжмережевий інтернет-протокол TCP / IP

Інтернет, глобальна мережа, Всесвітня павутина - все це назви величезного інформаційного простору, яке охоплює весь світ

Інтернет, глобальна мережа, Всесвітня павутина - все це назви величезного інформаційного простору, яке охоплює весь світ. Історія виникнення і розвитку цієї інформаційної павутини яскрава і незвичайна. Через десятиліття після своєї появи глобальна мережа завоювала велику кількість організацій в різних країнах, які почали активно застосовувати її для своєї роботи.

Популярність глобальної мережі швидко зростала. Сьогодні, інтернет став для нас повсякденним явищем, і ми вже не дивуємося йому.

Але якою ж була історія Інтернету? Як він з'явився? З чого, власне, все почалося, і як розвивалася ця казкова мережу, що містить інформацію про все? Прочитати про це можна далі в статті.

Історія Інтернету бере свої витоки в кінці 50-х 20 століття, коли почалася гонка ракетно-ядерних озброєнь між СРСР і США. У цей час у СРСР з'явилися міжконтинентальні ракети, здатні доставити ядерну зброю на територію США. Цей факт послужив поштовхом до прийняття рішення американськими військовими про створення надійної системи зв'язку і передачі інформації на випадок війни. Агентство ARPA відповідало, за впровадження в американську армію нових технологій запропонувало використовувати для цього комп'ютерну мережу, яка не вийде з ладу при руйнуванні будь-якого її вузла або декількох вузлів. Розробка мережі була доручена чотирьом організаціям:

  • Стенфордському дослідницькому центру
  • Каліфорнійському університету в Лос-Анджелесі
  • університету Юти
  • Університету штату Каліфорнія

Фінансувало розробки Міністерство оборони США. В основу мережі творці поклали технологію опис американським інженером Леонардом Клейнрока в 1961 році, по якій можна Фінансувало розробки Міністерство оборони США здійснювати розбиття потоків даних на пакети (деякі послідовності) і їх кільцеву передачу через мережу, де між двома вузлами є альтернативні маршрути.

Перше випробування такої мережі провели 29 жовтня 1969 року. Було здійснено з'єднання двох комп'ютерів, які були встановлені на відстані 640 км одна від одної. Один комп'ютер розташовувався в Каліфорнійському університеті, а другий - в Стенфордському університеті. Лінії зв'язку були орендовані у телефонній фірми AT & T, які забезпечували швидкість з'єднання 56 Кбіт / с. Випробування полягало в тому, що перший оператор (Чарлі Клайн
з університету в Лос-Анджелесі) вводив слово LOGIN, а другий (Білл Дювалль зі Стенфордського інституту) повинен був по телефону підтвердити, що бачить його на своєму екрані. О 21:00 була здійснена перша спроба, але вдалося відправити лише три символи LOG. О 22:30 зв'язок повторили і все вийшло. Саме цю дату - 29 жовтень 1969, тепер вважають днем ​​народження Інтернету. Мережа ж отримала назву ARPANET.

Творці мережі ARPANET

В Наприкінці 1969 року комп'ютери чотирьох вищевказаних наукових установ були об'єднані в єдину мережу.

Таким чином, в результаті розробки мережі з комутацією пакетів була створена мережа швидкого та якісного цифрового зв'язку, яка спиралася на добре розвинену мережу телефонних ліній США. Мережа ARPANET стала не тільки відмінним «провідником» військових кодограм і файлів, а й послужила таким собі «трампліном» для інших мереж.

У 1971 році Рей Томлісон розробляє систему електронної пошти та пише програму за допомогою якої стало можливо обмінюватися поштовими повідомленнями по мережі. Він же запропонував використовувати знак @, которії і до цього дня є невід'ємною частиною будь-якого E-mail адреси. Цікаво, що в світі його називають зовсім по-різному: у нас - «собачка», в Німеччині - «висить мавпа», в Данії - «придаток слона», а в Греції - «маленька качка».

У 1972 році були проведені перші міжнародні підключення до ARPANET. До мережі підключилися машини з Англії і Норвегії. Тоді ж була запущена супутникова лінія зв'язку з Гавайських університетом. У 1977 році число хостів досягло ста. Через супутникові канали мережа була пов'язана із Західною Європою.

Через супутникові канали мережа була пов'язана із Західною Європою

Логічна карта ARPANET, березень 1977 (клікніть для збільшення)

Міжмережевий інтернет-протокол TCP / IP

Наступне значуща подія в історії Інтернету відбулося в 1983 році, коли мережу ARPANET змінила протокол передачі даних NCP на TCP / IP.

Протокол TCP / IP (Transmission Control Protocol / Internet Protocol) - це один з протоколів прийому / передачі даних, який використовується в даний час в комп'ютерних мережах. Назва протоколу складається з двох частин:

  • TCP - протокол перетворює повідомлення в потік пакетів на передавальній стороні і збирає пакети назад в повідомлення на приймаючій стороні.
  • IP - протокол управляє адресацією пакетів, направляючи їх по різних маршрутах між вузлами мережі, і дозволяє об'єднувати різні мережі.

З появою протоколу IP (Internet Protocol) слово internet стало використовуватися для позначення об'єднаних мереж і мережевого обміну.

В середині 80-х років створюється мережа NSFNET, яка об'єднує велику кількість комп'ютерів, встановлених в різних університетах США. Паралельно створюються інші мережі (BITNET, CSNET і ін.). В середині 90-х років мережа ARPANET ліквідується, а її сервери підключаються до нових мереж.

У Росії доступ до світових мереж на початку 80-х років вперше отримав Інститут атомної енергії ім. І.В. Курчатова (ІАЕ). У 1990 році в Росії створюється мережа користувачів UNIX - РЕЛКОМ. Вона встановила зв'язок між ІАЕ і ДЕМОС. У серпні того ж року вона підключається до європейської мережі користувачів UNIX EUnet. Компанія ДЕМОС була створена в лютому 1989 р для розробки програмного забезпечення і побудови локальних комп'ютерних мереж. ДЕМОС стала першою комерційною компанією в СРСР, якій вдалося налагодити інформаційний обмін з системою західних комп'ютерних мереж.

Поява WWW (World Wide Web)

Тім Бернерс-Лі

Важливим етапом в історії Інтернету, безумовно є поява в 1991 р нової служби - World Wide Web (WWW або Web, в перекладі Всесвітня павутина). В основі цієї служби лежало використання гіпертексту.

Гіпертекстом називається текст (Web-сторінка), який містить посилання на інший фрагмент тексту в цьому ж документі і навіть на інший документ. При активації такого посилання програма-браузер відкриває той фрагмент або той документ, який їй відповідає.

Винахідником Всесвітньої павутини є англієць Тім Бернерс-Лі (спільно з Робертом Кайо). Тім Бернерс-Лі створив перший в історії інтернету веб-сервер і перший браузер. Він здогадався застосувати гіпертекстові посилання для навігації в Мережі. Творцем першого в історії сайту (http://info.cern.ch/) також був Тім Бернерс-Лі в 1990 році.

перший в історії інтернету веб-сервер, розроблений Тімом Бернерс-Лі

З появою служби WWW і програм-браузерів відображають Web-сторінки на комп'ютері користувача почався бум в мережі Інтернет. Першим браузером з графічним інтерфейсом, який з'явився в 1993 р став «NCSA Mosaic».

Першим браузером з графічним інтерфейсом, який з'явився в 1993 р став «NCSA Mosaic»

Наочність і простота використання WWW призвела до того, що до Інтернету став підключатися масовий користувач. Відтепер «гуляти» по Інтернету міг будь-хто, вміє клацати мишкою по екрану. Кількість користувачів Інтернет стало лавиноподібно збільшуватися.

WWW - це тільки одна зі служб Інтернету. Інтернет забезпечує також роботу інших служб: електронної пошти (E-mail), передачу файлів (FTP) і деяких інших. У наступній статті ви дізнаєтеся як влаштований і як працює інтернет .

Як він з'явився?
З чого, власне, все почалося, і як розвивалася ця казкова мережу, що містить інформацію про все?